Курвана целосен преглед на CBD

Курвана целосен преглед на CBD

/

Курвана е основана во 2014 година со мисија да внесе чистота, моќ и транспарентност на пазарот на канабис. Ми испратија некои од основните производи на Курвана кои ги тестирав две недели. Еве ја мојата пресуда, заедно со дополнителни информации за компанијата, нејзиниот производствен процес, политиката за испорака, опциите за заштеда и повеќе. 

За Курвана

Брендот обезбедува производи од канабис од цело растение на потрошувачите кои бараат 100% природни производи. Производот на Курвана го слави „бескрајни придобивки од мајчиното растение без никакви штетни и непотребни полнила или адитиви.“ Компанијата собира природни состојки за да формулира висококвалитетни производи од канабис и коноп, Компанијата е меѓународно призната за нејзината посветеност да го подобри секојдневниот живот на потрошувачите со безбедни и чисти производи. 

Курвана целосен преглед на CBD

Процесот на производство

Преку креативното инженерство, производствената извонредност и научните откритија, Курван ја револуционизираше CBD индустријата уште од своето основање. Компанијата набавува суровини цвеќиња од коноп од органски одгледан канабис одгледуван од доверливи фармери. 

Курвана има посветен тим предводен од првокласни научници и инженери за создавање на врвни производи со целосен спектар. По долгогодишно истражување, Курвана разви комерцијален процес на екстракција што ја максимизира чистотата на КБР нафта, истовремено зачувувајќи го и фитохемискиот отпечаток на растението коноп. 

Курвана никогаш не воведува дополнителни терпени или какви било адитиви бидејќи тие може да и наштетат на оригиналната суштина на растението. Посветен на целосна транспарентност, брендот ги тестира сите свои производи во објекти на трети лица. Згора на тоа, секој производ поминува низ тестирање во комерцијалната, најсовремена аналитичка лабораторија на Kurvana за да се обезбеди 100% чистота. 

Курвана целосен преглед на CBD

Испорака и Враќање

Кога купувате производи на Kurvana, ќе купувате преку партнерите на брендот. Во суштина, ќе треба да ја наведете вашата локација и потоа да го изберете производот што го сакате. Ќе бидете информирани за продавниците во ваша близина кои го имаат конкретниот производ на залиха за да можете да изберете од каде да купувате. Значи, цените за испорака ќе зависат од специфичните политики на партнерските продавници. Истото важи и за политиките за враќање, затоа проверете ги пред да купувате.  

Тоа, рече, за да избегнете купување лажни производи, проверете ги локациите на лиценцираните трговци на канабис директно на веб-страницата на Курвана. Исто така, имајте предвид дека брендот моментално е достапен само во Калифорнија.  

Награди Курвана

Наградите на Курвана нудат сигурен начин за заштеда кога купувате за овој бренд. Треба да ја преземете апликацијата LucidID и потоа да го скенирате кодот LucidID на пакувањето на производите на Kurvana. Ќе добиете пристап до оригиналната стока на Kurvana, како што се прилагодени емајлирани иглички, врежани батерии, облека и додатоци. Плус, со скенирање на кодот ќе можете да добиете информации за секој производ на Kurvana и да се уверите дека е автентичен. Конечно, ќе добиете важни информации како препорачаната доза и веројатните ефекти. 

Курвана целосен преглед на CBD

Палета на производи на Kurvana

Курвана има широк асортиман на производи од CBD масла до касети за вап. Добра работа е што можете да ја користите опцијата за филтрирање и лесно да го стесните вашето пребарување. Ми испратија четири типа масла CBD. Воодушевен од пакувањето, бев нестрплив да ги пробам овие ветувачки производи. Прочитајте за да дознаете дали тие ги исполнија моите очекувања.   

Курвана мирна 30:10:1 Тинктура

на 30:10:1 CBD масло ветува дека ќе ви помогне да се опуштите и да донесе смиреност. Маслото доаѓа во лесно за употреба шише од 30 ml со едноставна пипета за лесно дозирање. Вкупната концентрација на канабиноиди е 2,400 mg. Од нив, 1,800 mg е CBD, 600 mg е CBG и 60 mg е CBN. Ваквиот ефективен сооднос обезбедува засилување на вашето искуство со канабис што дефинитивно беше случај со мене. Почувствував речиси моментална смиреност штом го внесов маслото. Бев обземен од чувство на спокојство и суптилна релаксација. Понатаму, маслото е збогатено со ашваганда, сина танзи и лаванда, што го подобрува чувството на смиреност и му дава на маслото посебен, но многу пријатен вкус. Маслото чини 99 долари, што е малку на поскапата страна. 

Курвана мирна 30:10:1 Тинктура

Тинктура Kurvana Sunshine 1:5 

Создаден за „да ги одржувате вашите денови полни со сонце“, ова Тинктура сонце 1:5 е стимулирачка тинктура која ветува дека ќе ви даде енергија на денот и ќе ви ја даде потребната издржливост. Тинктурата е доминантна CBG. Од вкупно 1,800 mg канабиноиди, 1,500 mg е CBG и 300 mg е CBD. Исто така, содржи биоактивни состојки Готу Кола, Ашваганда и масло од алги. Тинктурата обезбедува брз енергетски поттик, ментална јасност и фокус. Сфатив дека е многу корисно кога ви треба дополнително засилување за да продолжите. Цената на нафтата е 75 долари, што е прилично разумно. 

Курвана Обнова 2: 1 Тинктура

Курвана Обнова 2: 1 Тинктура

на Тинктура за обновување 2:1 може да се пофали со 1,800 mg канабиноиди од кои 1,200 mg е CBD и 600 mg е CBG. Дополнително, тинктурата користи моќни ботанички состојки како тајландски босилек, зелен чај и пеперминт за да обезбеди обновување на целото тело, да ја одржи енергијата и да ги максимизира сетилата. Го обожавав вкусот на тинктурата нане и бев воодушевен од моќта на оваа тинктура. Работеше прекрасно за моите болни мускули, па дури и помогна со мојата хронична болка во грбот. Тоа е дефинитивно моето омилено CBD масло на Курвана. Плус неговата цена е 75 долари, што е во рамките на индустриските стандарди. 

Курвана биланс 1:1 Тинктура

Курвана биланс 1:1 Тинктура

Курирани за секојдневна употреба, на Балансираат Тинктурата 1:1 содржи 1,800 mg CBD и CBG во сооднос 1:1. Тинктурата има природен вкус кој не е огромен - напротив е многу пријатен. Тврди дека обезбедува рамнотежа на умот и телото, но не забележав толку очигледни ефекти како со другите масла Курвана CBD. Можеби би било подобро да го пробате ова масло со поголема потенција. Како што рече, мислам дека е одлично за новодојденците во светот на CBD или за оние кои бараат CBD масло кое обезбедува суптилни ефекти за да ги одржуваат во текот на денот.  

Пресудата

Пресудата

Бев воодушевен што можев да ги тестирам овие уникатни CBD производи Курвана. Веднаш ме вознемири филозофијата на брендот и неговата посветеност да користи чисти и безбедни состојки без да се загрози квалитетот на производот.  

Производите на Курвана се направени од 100% природни биоактивни растителни состојки измешани во ефикасна формула со целосен спектар што дава моќни резултати. Сите масла што ги пробав беа испорачани на ветеното и се неопходни за зајакнување на енергијата, релаксација, засилување на закрепнувањето или балансирање на умот и телото.

 

Најнови објави на Анастасија Филипенко (Види се)

Анастасија Филипенко е психолог за здравје и здравје, дерматолог и слободен писател. Таа често ги покрива убавината и негата на кожата, трендовите во храната и исхраната, здравјето и фитнесот и врските. Кога не пробува нови производи за нега на кожата, ќе ја најдете како оди на часови по велосипед, се занимава со јога, чита во парк или пробува нов рецепт.

Најново од CBD