Преглед на производи од Jihi CBD

/

Џихи е семејна компанија која има мисија да создаде ефикасни производи кои помагаат во исхраната, подмладувањето и релаксацијата на умот, телото и душата. Иако релативно нови на пазарот, производите на Јихи се подготвуваа две години. 

Компанијата ми ја испраќа својата палета на производи за да се обидам, тестирам и прегледувам. Подолу, можете да ги најдете сите информации што ви се потребни за овој нов CBD бренд. 

За Џихи 

Џихи беше лансиран среде пандемијата. Тимот сметаше дека тоа е вистинското време да се збогати пазарот со зголемени производи за грижа за себе. Но, ова не беше првиот потфат на тимот во светот на канабисот. Во 2013 година, тие го започнаа Cannabase - најголемиот пазар на големо што ги поврзува производителите, култиваторите и трговците на мало. Тие го искористија ова искуство за да создадат функционална и внимателна производна линија која е без суровост, чиста и ја капитализира исцелителната моќ на конопот. 

Производниот процес на Jihi

Џихи комбинира модерна технологија за да ја активира моќта на растението коноп. Сите производи се развиени во установа сертифицирана од FDA и користат врвни стандарди за набавка, екстракција на CBD и производство. Во комбинација со ефикасни ботанички производи, формулациите се нежни и погодни за сите типови на кожа. Покрај тоа, веганската линија е чиста и без полнила, парабени, парафин и пластика. 

Што е уште поважно, секој производ е тестиран во објект од трета страна за да се обезбеди чистота, моќ и конзистентност. COA-ите потоа се достапни на веб-локацијата и можете да ги видите со користење на алатката за пребарување на серија и внесување на бројот што се наоѓа на пакувањето. Го ценам овој вид на транспарентност што дополнително ми гарантира дека компанијата се гордее со своите практики и сака да обезбеди одлично искуство за клиентите. 

Политики за испорака и рефундирање на Jihi

Џихи во моментов се испорачува само во САД. Се разбира, државите каде што CBD е незаконски се исклучок. Стандардната цена за испорака е 7.95 УСД, додека брзата испорака ќе ве чини 15 долари. Тоа, рече, ако вашата нарачка е над 100 долари, ќе се квалификувате за бесплатна испорака. 

Jihi сака неговите клиенти да бидат среќни и 100% задоволни со купувањето, па затоа имаат политика за враќање на пари од 30 дена. Меѓутоа, ако не сте задоволни со производите поради која било причина, можете да ги вратите во рок од 30 дена од датумот на купување. За да го започнете процесот, треба да контактирате со поддршката за корисници. 

Џихи попусти 

Производите на Jihi се малку поскапи во споредба со некои конкуренти. Сепак, повремено можете да најдете одлични попусти. На пример, компанијата претходно понуди флеш-продажба од 25% за Денот на жената, 30% попуст на млекото од ливчиња за црниот петок и некои одлични зделки како Купи 2, добиј 1 бесплатно. Погрижете се да го следите брендот на социјалните мрежи за да останете во тек. 

Преглед на производот Jihi

Во моментов Јихи има само три производи. Но, иако нејзиниот асортиман на производи може да изгледа ограничен, компанијата претпочита квалитет отколку квантитет. Прочитајте за да дознаете што ги прави производите на Jihi уникатни и дали треба да размислите да ги вклучите во вашата рутина за грижа за себе. 

Серум за подмладување на лице од Jihi Petal Milk

на Серум за подмладување на лице е формулиран со 250 mg CBD со широк спектар и хијалуронска киселина. Концентрираната формула има за цел да ги намали брчките и фините линии, со што ја подмладува кожата. 

Серум за подмладување на лице од Jihi Petal Milk

Дополнително, серумот е збогатен со алое вера, која го смирува скијањето и го освежува. Сопственичката формула содржи и масло од семе од Камелија познато како античка „јапонска тајна за убавина“. Богато со витамини, маслото од семе од Камелија го прави серумот одличен за кожа склона кон акни бидејќи ја прави некомедогена. 

Маслото од семе од коноп, маслото од здравец, маслото од семе од шипинка и маслото од семе од ливада го прават овој серум уште помоќен. 

Уште две активни состојки се вклучени во оваа фантастична формула - витамин Ц и ниацинамид. Ниацинамид е форма на витамин Б кој ја подобрува текстурата на кожата, додека витаминот Ц нуди заштита на кожата од оксидација и го поддржува производството на колаген. 

Пакувањето се чувствува луксузно, а пумпата го прави многу погодно да го нанесувате серумот колку што ви треба. 

На почетокот бев воодушевена од сите моќни состојки комбинирани во еден производ и бев љубопитен да го тестирам. Имам кожа склона кон акни, па со задоволство дознав дека производот е погоден за сите типови кожа и не е комедоген. Отпрвин се заљубив во лесниот мирис на роза. Серумот има млечен состав и мазна текстура. Се чувствува многу лесно на кожата и не остава мрсни остатоци. Нема да го почувствувате ни по нанесувањето. 

Утрото по првото нанесување, ја почувствував мојата кожа затегната, хидрирана и мазна. По двонеделна употреба, фините линии околу моите очи беа видливо намалени, а црвенилото и изливот на кожата ми беа минимизирани. 

Jihi Reverie Вечер Билен додаток 

Ревери ЕваБилен додаток од Jihi е врвно CBD масло формулирано да го промовира спиењето. Со широк спектар CBD, мелатонин и камилица, тинктурата ви помага да се опуштите и да го регулирате циклусот сон-будење. 

Jihi Reverie Вечер Билен додаток

Дополнително, маслото е збогатено со изобилство на билки кои поттикнуваат спиење, како што се калифорниското афион, мудрец, череп и органска стевиа. Овие состојки делуваат на релаксација на телото, ублажување на мускулната тензија и смирување на нервите. 

Маслото доаѓа во одлично пакување со пригодна пипета што го олеснува забележувањето на количината и дозирањето. Се препорачува да се земе вкупна доза од 25mf CBD и 1mg мелатонин. 

За време на периодот на тестирање, ја земав тинктурата околу два часа пред спиење. Можев да почувствувам како мојот мозок постепено се исклучува, а јас заспивав. Следниот ден немав мамурлак или слабо чувство. По две недели, моите модели на спиење станаа поурамнотежени.

Jihi Merrimint смирувачки мелем за тело

Богатите и смирувачки мелем за тело комбинира органски состојки за да обезбеди олеснување на мускулите и зглобовите. Основата на мелем е 500 mg CBD изолат и 19 масла за поправка и негување на вашето тело. 

Примарната состојка на Меримент е маслото од семе од камелија кое е богато со омега масни киселини и штити од црвенило. 

Jihi Merrimint смирувачки мелем за тело

Аргановото масло е богато со витамин Е и антиоксиданси, што го одржува скијањето хидрирано и меко. Дополнително, маслото од цимет додава својства за загревање и е ефикасно во смирувањето на болките. 

Маслото од јојоба и путерот од манго обезбедуваат заштитна бариера која помага за задржување на водата. Во исто време, овие состојки ја негуваат сувата или иритираната кожа.

Маслата од нане и метол му даваат на мелемот својства за ладење и олеснување, заедно со прекрасна арома на нане. Покрај тоа, благодарение на маслото од грејпфрут, мелемот се одликува со суптилна освежителна арома на цитрус.

Имајќи канцелариска работа, грбот и вратот постојано ме болат. Така, бев среќен кога пакетот што пристигна го вклучи овој мелем со таква импресивна листа на состојки. Почнав да го нанесувам наутро и навечер на долниот дел на грбот, задниот дел на вратот и рамената. 

Мелемот има густа, но мазна текстура. Не е напор да се нанесе и рамномерно да се шири низ погодената област. Ми се допадна чувството на ладење и фактот што даваше скоро моментално олеснување. По неколку дена почнав да го нанесувам на преоптоварените раце и зглобови. Освен што ми ја ублажува болката, мелемот ги одржуваше моите раце влажни и меки. 

Кога го сфатив огромниот хидратантен потенцијал на балсамот, почнав да го користам на дополнително суви точки како пети и лакти. Повторно почувствував длабока хидратација и видливо поправка.

Преглед на производи од Џихи: Пресудата

Jihi е ветувачки бренд кој се етаблира како иноватор во индустријата. Иако опсегот на производи е релативно ограничен, јасно е дека компанијата го цени квалитетот пред квантитетот. Сите производи се чисти и направени од органски состојки. 

Бев импресиониран од листите на состојки и уникатните формулации, како и од моќта и ефективноста на производите. Ми се допаднаа и пакувањата кои изгледаат луксузно и се многу погодни за употреба. 

Сè на сè, Jihi е дефинитивно CBD бренд што треба да го пробате. Компанијата има флексибилна политика за рефундирање и често нуди попусти и зделки. Плус, можете да ја искористите опцијата за бесплатна испорака откако ќе купите предмети со вредност од 100 долари или повеќе! Конечно, не заборавајте да ги следите на социјалните мрежи за да останете запознаени и први да дознаете за лансирањето на нови производи и зделки. 

MS, Универзитетот Дурам
GP

Работата на матичен лекар вклучува широк опсег на клиничка разновидност, што бара големо знаење и ерудиција од специјалист. Сепак, сметам дека најважно за семејниот лекар е да биде човек затоа што соработката и разбирањето помеѓу лекарот и пациентот се клучни во обезбедувањето успешна здравствена заштита. Во моите слободни денови, сакам да бидам во природа. Уште од детството, јас сум страствен за играње шах и тенис. Секогаш кога имам слободно време, уживам да патувам низ светот.

Најново од CBD