ПРОКАНА ПРЕГЛЕД 2022 година

ПРОКАНА ПРЕГЛЕД 2022 година

Прокана е корисна за своите клиенти многу години со обезбедување производи со исклучително висок квалитет. Интересно е што компанијата отсекогаш формулирала ефективни и креативни производи, а тоа е потписот на оваа компанија. Секој производ е направен имајќи ги предвид потребите за здравје и благосостојба на клиентите. Procana има за цел да биде најдобар снабдувач на производи со CBD и се стреми да ги одржува своите клиенти среќни и задоволни.

За компанијата

Понекогаш не е лесно да се најде бренд кој искрено нуди производи за кои тврди дека ги продава. Прокана е различно. Продава сè што е наведено на својата веб-страница, а седиштето е во Беверли Хилс, Калифорнија. Компанијата, исто така, има уште еден огромен капацитет во Северна Ирска. Испитавме многу компании за CBD и откривме дека Procana е подобра на повеќето начини. Таа се занимава со медицински производи од своето постоење. Procanawas е основан во 2013 година, и според овој тим, тие се уверени дека тие се најдобриот бренд за истражување и развој на канабиноиди. Неговата мисија е да се залага, едуцира и комуницира за употребата на CBD. Тие го живеат овој сон со производство на производи до кои секој може да пристапи лесно и по фер цени.

Сите нивни производи се произведуваат користејќи процеси кои ги задоволуваат GMP стандардите. Исто така, сите нивни ставки имаат сертификати за анализа. Нивниот коноп е од САД на фарми лоцирани во Орегон и Колорадо. Нивните лабораториски тестови се вршат на секој производ за да се обезбеди квалитет и конзистентност. Нивното тестирање вклучува комплетни тестови за канабиноиди и терпен. Исто така, вклучува проверка на хемиски остатоци и содржина на THC и спроведување на тешки метали и микробиолошки скрининг.

Покрај тоа, тие вршат тестови на нивните меки гелови CBD за да откријат присуство на пестициди. Оваа компанија ги продава своите производи преку своите веб-страници. Исто така, тие ги тргуваат своите артикли преку неколку продавачи лично, кои се наведени на нивните веб-страници.

Некои од стоките што Procana им ги обезбедува на своите клиенти се со целосен спектар, како што се спектарот од коноп, меките гели и капачите. Сепак, повеќето од неговите други ставки имаат CBD изолација. Производите на Procana содржат законска концентрација на THC, која е 0.3%. Ако сте загрижени за вашето здравје, можеме да ве увериме дека производите на procana се безбедни за повеќето поединци. Сепак, ви препорачуваме да контактирате со вашиот лекар пред да користите CBD производи, особено ако не ви се препишани лекови. Притоа, ќе бидете заштитени од непријатни несакани ефекти како поспаност, намален апетит, гадење и гастроинтестинални проблеми, меѓу другите иритации.

Производствен процес

Лабораториите на Procana го прилагодуваат методот на екстракција на CO2. Јаглерод диоксид под висок притисок со ниски температури се користи за добивање корисни канабиноиди од растението коноп. Детално, конопот се става во комора полна со јаглерод диоксид. Високиот притисок применет во комората го претвора јаглеродниот диоксид во течност и ги апсорбира сите вкусови и масла од конопот. Конечниот резултат е течност која има и CBD и јаглерод диоксид. Добиената течност се пумпа во завршната комора, а јаглеродниот диоксид се претвора во гас. Овој процес на екстракција се смета за безбеден производствен процес кој е ефикасен и обезбедува целосни резултати. Сепак, овој процес нема секогаш да биде без алкохол. Затоа прокана е повеќе од обична бидејќи дополнително ги рафинира своите производи со алкохолен растворувач за да добие CBD дестилат или изолат.

Опсег на производи

Procana нуди апчиња, меки гелови, капсули, тинктури, касети за варење, топични производи, гуми за џвакање и производи за домашни миленици, како што се тинктури и меки гелови за домашни миленици. Неговите цени се движат од 15.99 до 59.99 долари.

Вкусовите на прокана вклучуваат;

 • Портокал, грозје и јагода за непцата
 • Природни, ванила, ментол и цитрус за касети за пенкало и испарувачи
 • Органскиот вкус на путер од кикирики најмногу се користи за тинктури од масло за домашни миленици

Производи прегледани

Procana CBD за домашни миленици

Кога станува збор за производите за миленичиња procana, не мора да се грижите за можностите да му дадете на вашето домашно милениче CBD што ќе го уништи неговото здравје. Сите нивни производи се безбедни за домашни миленици. Procana нуди CBD масла за кучиња со различни големини на раси, па дури и мини расите на мачки и кучиња сè уште можат да имаат корист од овие CBD производи. Потенцијата е помеѓу 3 mg до 8 mg по порција. Ви препорачуваме да се консултирате со вашиот ветеринар за да знаете безбедна концентрација за вашето домашно милениче. Цената се движи од 16.99 до 22.99 долари. Во споредба со другите брендови, овие цени се прилично пониски. Исто така, компанијата има одлични понуди за попуст кои ви овозможуваат да платите помалку ако купите повеќе од еден производ.

Компанијата нуди два главни производи за домашни миленици CBD;

Мекгел капсула

Тинктурите од масло се наоѓаат во пет класи, а нивната доза варира во зависност од тежината на вашето домашно милениче. За мачки, постои само една опција за Mini cat CBD. Што се однесува до кучињата, имате четири опции. Екстра-големи, големи, средни и мали. Компанијата нагласува дека; Мала опција е соодветна за кучиња со 12-25 килограми. Медиумот е погоден за кучиња со тежина од 25-50 килограми. Куче од голема раса CBD е идеално за кучиња со тежина од 50-100 килограми. Екстракрвниот CBD е одличен за кучиња со тежина од 100 килограми и повеќе.

Прокана испарувач за еднократна употреба

Прокана е одличен продавач на КБР vape производи. Се забавувавме со неговите пенкала и кертриџи, а и вие можете да го имате најдобриот момент за испарување ако купите од нив. Производите од прокана се достапни во различни вкусови. Тоа е класичен ОГ, свеж ментол, мазна ванила и лут. Што и да одберете, ќе ја стекнете истата количина на CBD, што е 200 mg. Она што најмногу ни се допадна е тоа што испарувачите на нивното пенкало доаѓаат кога се претходно наполнети, што ви овозможува да ги користите веднаш откако ќе ја примите нарачката. Сè што ќе треба да направите е да го ставите на усните и да уживате во процесот на испарување. Препорачуваме пенкала procana vape бидејќи ви дозволуваат да бидете флексибилни со дозата на CBD. Исто така, тој е многу пренослив и без копчиња или долги структури. Касетите Procana се многу компатибилни со пенкалата за варење, што го прави погодно да се забавувате со вашата сесија за испарување. Иако можете да купите пенкала од други марки, а сепак да ја поправите вашата касета со прокана, тоа не е препорачливо. Тоа е затоа што на некои верзии можеби им требаат дополнителни копчиња, а тоа е незгодно.

CBD Balance Овошни џвакања

Дали ви треба производ CBD кој има контролирана доза што ќе му помогне на вашиот ендоканабиноиден систем да остане здрав? Одете на Procana gummies, и нема да зажалите. Овошните џвакања Procana CBD се еден од одличните производи од Procana. Овде, ќе изберете помеѓу сортата од 300 мг и 750 мг. Секој од нив содржи 30 џвакања. Под претпоставка дека консумирате едно џвакање на ден, ќе добиете едномесечно снабдување по шише. Моресо, секое шише има гуми за џвакање, при што секое има различен вкус. Достапните сорти се вкусови на јагода, грозје и портокал. Нашиот омилен беше јагодата, па можете прво да почнете да ја тестирате. Со едно џвакање, ќе добиете 10 mg CBD ако консумирате 300 mg. Сортата од 750 g ќе ви даде 25 mg по џвакање. Без оглед на големината што ќе ја изберете, сепак ќе имате корист и ќе го балансирате вашиот ендоканабиноиден систем.

Целосен мек гел Procana CBD

Овој производ е корисна доза за секој просечен корисник на CBD, а компанијата има а КБР нафта кој исто така е означен како комплетен. Капсулите со меки гел CBD работат речиси исто како и маслото. Овој тип на мекгел капсули се произведува откако ќе се добие чисто изолиран CBD од коноп. Секое шише има 600 mg CBD и содржи 30 меки гелови. Што се однесува до придобивките, доживеавме подобрување во шемите на спиење и расположението по употребата на производот. Препорачаната доза е една капсула на ден. Ако сакате вашето тело да реагира побрзо, одлучете се за тинктури од масло кои лесно се апсорбираат со едноставно вметнување под јазикот.

Комплетна тинктура Procana CBD

Ако сакате CBD масло, но не знаете од каде да започнете, прокана е вистинското место. Procana обезбедува две верзии на CBD тинктури; тинктури од масло од коноп и тинктури од CBD масло кои се достапни на пазарот како CBD чисти изолати. Маслиновото масло служи како масло носач и за двајцата. Има три типа кои имаат различна содржина на CBD. Вообичаената варијанта е CBD биланс кој содржи 240mg GBD, со 8mg по порција, додека вториот тип е CBD full, кој содржи 600mg CBD, со 20mg по порција. И на крај, компанијата нуди CBD ultra, која содржи 1500mg, со 50mg по порција. Оваа последна варијанта има максимална јачина. За разлика од Тинктура на ЦБД, кој нема дополнителни материи, тинктурите од масло од коноп имаат дополнителна содржина како THC и CBG. Затоа е коноп со целосен спектар.

Сметаме дека тинктурата од масло од коноп е поздрава од тинктурата CBD бидејќи содржи масни киселини како омега 6 и омега 3. Моресо, има еднаков сооднос на канабидиол и канабигерол, што ја прави безбедна без негативни влијанија врз телото. CBG, или канабигерол, е CBD што ја ублажува болката и го намалува воспалението. Исто така, се верува дека го намалува размножувањето на клетките на ракот. Ќе ја поддржиме вашата одлука ако размислувате да се решите за тинктурата од CBD масло бидејќи исто така има значителни здравствени придобивки. Тоа помага да се намали стресот, анксиозноста и да се зајакне расположението. Сепак, тоа не третира никаква ментална состојба. Помага само да се справите со менталната непријатност и стресот.

Други производи што ги нуди Procana

Сè уште не сме готови со спомнувањето на производите на Procana CBD. Оваа компанија има многу работи да им продаде на своите клиенти и се грижи за вашите ноќни часови. Ноќните апчиња Procana CBD се популарен производ Procana кој промовира подобар сон. Достапно е во форма на апчиња и тинктура. Мелатонин присутен во него му дава способност да ги подобри моделите на спиење.

Компанијата исто така нуди Темати за CBD, Арника се тркалаат и арника спреј. Додека ги тестиравме овие производи, сфативме колку се корисни за болки во мускулите и зглобовите. Го препорачуваме на поединци со енергичен начин на живот, како што се спортистите. Помага и при оток, мали модринки и вкочанетост. Потсетник; не ја плакнете погодената област откако ќе ја нанесете.

Што ни се допаѓа кај брендот Procana?

 • Нејзиниот избор на метод за екстракција на коноп е најдобар меѓу сите алтернативи. Обезбедува дека CBDobtained има најдобар квалитет.
 • Нејзините производи ги исполнуваат стандардите поставени од US Farm Bill, и секоја ставка има соодветна моќ и концентрација.
 • Производите на Procana се чисто органски и без глутен и вештачки засладувачи
 • Има различни вкусни вкусови
 • Голема услуги на клиентите
 • Добра политика за испорака и враќање
 • Широк спектар на производи

Што не ни се допадна во компанијата

 • Нему му недостасува стандард CBD капсули
 • Не дава целосни информации на својата веб-страница
 • Некои од неговите производи се погрешно означени како целосен спектар
 • Компанијата прифаќа нарачки само во САД

Заклучок

Дали вреди да го купувате вашиот CBD производ од Procana? Procana е посветена компанија која секогаш ги задоволува клиентите со своите висококвалитетни производи и добра услуга за клиентите. Успеа да им помогне на поединците да ги задоволат нивните потреби за CBD. Дополнително, овој бренд има разумни цени, доаѓа во различни вкусови и јачини и се обработува од екстракт од коноп со целосен спектар. Ние сакаме речиси сè во компанијата. Сепак, би било убаво Procana да обезбеди повеќе детали на својата веб-страница и да ја зголеми содржината на своите производи.

Во изминатите години, Татјана работеше како секс блогер и советник за врски. Таа беше прикажана во списанија како што се Cosmopolitan, Teen Vogue. Vice, Tatler, Vanity Fair и многу други. Од 2016 година, Татјана се фокусираше на сексологијата, присуствуваше на различни курсеви за обука, учествуваше на меѓународни конференции и конгреси. „Посакувам луѓето навремено да ги решаваат сексуалните проблеми! Заборавете на срамежливоста, предрасудите и слободно посетете сексуален лекар за помош или совет!“ Тања ужива да ја следи својата креативност преку моделирање, графити уметност, астрономија и технологија.

Најново од CBD