ПРЕГЛЕД НА FOCL CBD

ПРЕГЛЕД НА FOCL CBD

/

За разлика од некои компании кои ја сметаат CBD како деловна платформа, Focl ги максимизира своите производи за да понуди решенија за здравје и здравје. Имено, тој користи коноп како примарен суров производ, иако се меша во други состојки за додатоци за да ја подобри ефикасноста и квалитетот на неговите производи. Дополнително, користи различни пронајдоци потврдени од неговите научници, што е очигледно кај производите на растителен погон поради нивната ефикасност. Сепак, секој чекор што се користи во производството на неговите производи е докажан ефикасен и безбеден пред да биде донесен во игра. Бидејќи квалитетот е предодреден од суровината, голем фокус е ставен на употребената суровина, особено на растението коноп. Внимателно го следи растот на растението коноп и гарантира дека не се користат хемиски ѓубрива или пестициди за да се поттикне нејзиниот раст. Од своето основање, таа инсистира на практики на органско земјоделство и користи само плодно земјиште за одгледување на својот коноп. За да продолжите да учите за трговската марка Focl, љубезно продолжете да ја читате нашата рецензија. Добивме корисни информации за компанијата, нејзиниот производствен процес и опсегот на производи што се користат за освојување на конкурентниот пазар.

За компанијата

Уште пред да се воспостави брендот, неговиот извршен директор имаше сон што го претвори во мисија кога го лансираше. Кен Лосон, извршниот директор на Focl, го основаше брендот за да понуди слично решение што го доби кога страдаше од синдром на хроничен замор. Пред да користи CBD производи, тој пробал различни лекови кои не можеле да му дадат долгорочно решение. Меѓутоа, Кен Лосон исто така сфатил дека го наполнил своето тело со хемикалии кои повеќе ќе му наштетат на неговото тело додека продолжил да ги користи. Пред да се реши да користи производи на база на коноп, тој пробал неколку билки, што го зголемило неговото знаење за билките и природната прехранбена индустрија. Откако користел билки и растенија на база на коноп, тој развил инспирација да понуди слично решение за луѓето кои страдаат од слични проблеми и други поврзани здравствени и здравствени проблеми.

Иако трговската марка Focl CBD е посветена компанија која ги нуди најдобрите производи на пазарот на CBD и ги одржува своите клиенти информирани за природните производи, неколку области допрва треба да се решат. Сепак, тој обезбедува соодветни детали за неговите производни процеси за да се поддржат нивоата на транспарентност на секој чекор. Додека ја разгледувавме неговата веб-страница, забележавме дека обрнала внимание на многу прашања кои другите брендови ги сметаат за мали. Со неговите состојки се постапува со големо внимание и се засадени во плодна почва за да се добијат највисоките стандарди во рамките на CBD. Дополнително, компанијата се посвети на истражување на времето користејќи тим од искусни и квалификувани истражувачи за да се осигура дека состојките и производствените процеси се ажурирани и ефективни.

Освен тоа, ако не најдете информации што ви се потребни на почетната страница на веб-локацијата, препорачуваме да ја посетите страницата со ЧПП. Различни грижи што постојано се појавуваат од клиентите се јасно артикулирани, и за брендот и за општите прашања за CBD. Имено, загриженоста за CBD што е артикулирана ја вклучува нејзината улога во подобрувањето на грижите за здравјето и благосостојбата, причината за користење коноп и други грижи. Во врска со прашањата што се однесуваат на Focl, компанијата јасно ја артикулира политиката за испорака и враќање, земјоделските практики и мерките што ги презема компанијата за да добие квалитет.

Понатаму, ако вашата загриженост не е покрената во ниту една од нив, препорачуваме да го контактирате неговиот тим за поддршка за понатамошни упатства. За да стигнат до неговиот тим за поддршка, тие дадоа детали за контакт на „Контактирајте со нас“ на дното на неговата страница. На оваа страница, ќе ја забележите нејзината физичка адреса (1336 Moorpark Rd #248Thousand Oaks, CA 91360), е-пошта ([заштитена по е-пошта]), телефонски број (1-800-777-FOCL) и поле за пораки каде што треба да ги внесете вашето име, е-пошта, телефонски број и загриженоста. Нејзиниот тим за поддршка е лесно достапен и одговара во рок од 24 часа. Според нашето сопствено искуство, кога допревме до нив за да ги прашаме за неговите земјоделски практики и точноста на резултатите од нејзината лабораторија, добивме детален одговор во рок од два часа.

Следствено, за да го процениме неговото искуство за купување, решивме да нарачаме неколку производи. Имено, лесно се движевме на неговата веб-страница и лесно ги наоѓавме бараните информации бидејќи беше добро организирана. Исто така, лесно можевме да додаваме и отстрануваме производи во нашата количка без да доживееме сомнително искуство додека ги елиминираме производите. Откако се задоволни, го потврдивме списокот и отидовме понатаму да одобруваме плаќања. Третиот ден ги примивме нашите производи добро спакувани што никој нема да забележи што има без да ги отвори. Пред производите да го напуштат производниот погон, ќе биде споделена е-пошта со број за следење за да ви помогне да ги лоцирате вашите производи додека не бидат испорачани до вашата одредена дестинација.

Процесот на производство

За да им обезбеди на своите клиенти најдобри производи со премиум стандарди, обрнува внимание на секој чекор вклучен во производството на своите производи. Прво, осигурува дека се користат соодветни земјоделски методи. Користи методи на органско земјоделство ослободени од хемиски ѓубрива и пестициди чии честички може да навлезат во крајните производи за да се избегне загадување на неговите производи. Дополнително, тој исто така го користи својот тим од професионални истражувачи и хемичари за да се осигура дека се почитуваат соодветните методи на изработка. Имено, компанијата има добиено легални оперативни документи кои и дозволуваат да врши одгледување марихуана и да ги произведува своите производи. Нејзините производствени капацитети и процеси се одобрени од FDA и USDA, што е плус на негова страна.

За компанијата да ги исполни барањата на своите клиенти, таа го максимизираше методот на екстракција на CO2 за да извлече корисни канабиноиди и терпени од растението коноп. Покрај тоа, тој продолжува да истражува различни природни елементи помешани во неговата примарна суровина за да даде брза ефикасност и да дојде до производи со врвни стандарди. За време на изработката, се користат минимални хемикалии за да се спречат хемиските честички да навлезат во неговите производи.

Пред да ги пушти своите производи на пазарот, секоја серија се тестира за нивоата на моќ и чистота. Компанијата има вработено независна лабораторија од трета страна одговорна да обезбеди нивоата на THC во сите нејзини производи да бидат содржани под оптималното ниво од 0.3%. Дополнително, ги потврдува нивоата на CBD на етикетите и под секој производ се совпаѓаат со она во производите за да се избегне предозирање кај неговите клиенти. И на крај, тој е исто така одговорен за потврдување дека сите негови производи се празни од какви било штетни загадувачи што може да влијаат на нивото на чистота на производите.

Опсег на производи

Една работа што ја забележавме за производите на Focl, тоа е нивната уникатност. Иако повеќето производи се слични на оние на другите брендови, тие се уникатни, а најновата технологија е искористена за да се дојде до извонредни производи со висок квалитет.

Focl CBD овошни џвакања

Focl CBD овошни џвакања

Ако барате еден од најлесните начини за администрирање на вашата дневна доза на CBD производи, тогаш џвакањето и капсулите се најдобри методи. За разлика од тинктурите и локални производи, може лесно да се движите со џвакање, дури и во џебот. За да го направи искуството со џвакање пријатно, користи овошни вкусови како што се диви бобинки, јагоди, крем од портокал, што дава вкусни тестови. Веб-страницата на компанијата им препорачува на своите клиенти да не одат подалеку од три гуми дневно. И на крај, шишето се состои од 30 гуми за џвакање продадени по 39.00 долари.

Фокл крем за олеснување

Фокл крем за олеснување

Дали сте имале долг и напорен ден или сте од вежбање и би посакале вашето тело да се опушти? Тогаш не треба повеќе да се грижите; компанијата нуди Relief Cream уникатно дизајниран да промовира олеснување и релаксација со користење на растение од коноп и други корисни состојки. По неговата примена, ќе се доживее ненадејно олеснување на зглобовите и мускулите поради MCT маслото, кое ја зголемува стапката на апсорпција. Сепак, секое шише има 500 mg CBD со широк спектар помешан со ментол, масло од камфор, еукалиптус, камфор, шеа путер и арника, продадени за 39.00 долари.

Focl CBD капки

Focl CBD капки

За разлика од другите тинктури произведени од брендови кои бараат профит, тинктурите Focl се направени со големо внимание за да се добијат највисоки стандарди и да се добие брза ефикасност. И покрај тоа што се обработуваат со широк спектар со користење на екстракти од коноп, тие се нудат и во вкусови на нане, крем од портокал или цреша. Во зависност од желбата на купувачот, тие се достапни во опсег на моќ од 300 mg и 1,000 mg и се дизајнирани да ја намалат анксиозноста и да им помогнат на луѓето да се смират. И на крај, тие се продаваат по 39.00 долари за 300 mg и 69.00 долари за 1,000.

Капсули за имунитет Focl

Капсули за имунитет Focl

Капсулите добиваат слична слава како онаа што ја имаат гумичките. Тие се лесни за патување, како и за администрирање. Имено, компанијата им препорачува на своите клиенти да администрираат само еден дневно со помош на нивниот омилен пијалок или вода. Во моментов, тие произведуваат капсули ехинацеа, бозел, Реиши, Маитаке, Шитаке и Астрагалус. Секој од споменатите е произведен во широк спектар со користење на екстракти од коноп и други корисни состојки за да се исполни својата цел и брзата ефикасност истовремено. И на крај, тие се продаваат по значително ниски цени што повеќето луѓе би можеле да си ги дозволат.

Што ни се допаѓа во компанијата

За разлика од другите производи со заштитни знаци, производите на Folc се со несомнен квалитет бидејќи сите се произведени со големо внимание за да се постигнат највисоките стандарди. За да и помогнат да дојде до премиум производите, тие го набавуваат својот коноп во САД и тие се сертифицирани од тела како што се CoA и GMP, чии стандарди се малку високи. Дополнително, тие нудат праведни цени што ги прават нивните производи достапни дури и за оние со ниски приходи и за непривилегираните. И покрај тоа што нудат просечни цени, тие сè уште го одржуваат највисокиот можен квалитет и имаат претплатни услуги. Последно, но не и најмалку важно, компанијата има простор за проширување, што ги тера да спроведуваат истражувања и да продолжат да нудат иновативни производи кои се ретки на пазарот на CBD. Иако ги доживеавме повеќето CBD компании кои даваат 30-дневен простор за враќање на производите, тие обезбедуваат 60 дена на клиентите кои не сметаат дека нивните производи се ефективни.

Што не ни се допаѓа во компанијата

И покрај концентрирањето на различни фактори кои би ја претпочитале нивната трговска марка Focl, на две области им требаат одредени прилагодувања. Поради зголемената конкуренција во CBD, повеќето компании сега нудат бесплатна испорака, за разлика од нив, кои ја обезбедуваат само кога купувањата надминуваат 75.00 долари. Исто така, тие не испорачуваат производи во Ајдахо, Небраска и Јужна Дакота. И на крај, повеќето клиенти кои многу се потпираат на високи проценти на CBD нема да добијат помош од компанијата бидејќи имаат висок сооднос на други состојки.

Заклучок

Иако наведовме неколку недостатоци на компанијата, предностите кои сè уште се од нив, во однос на односот коноп и другите елементи, не треба да бидат голема грижа за луѓето кои бараат природни производи за подобрување на нивното здравје и благосостојба, освен ако тие конкретно бараат CBD производи. Затоа, високо ги препорачуваме производите на Focl бидејќи тие се произведуваат со големо внимание за да се постигнат стандардите за безбедност и квалитет. Бидејќи конкуренцијата од потенцијалните трговски марки продолжува да станува закана, топло препорачуваме да додадете повеќе уникатни производи и да се грижите за недостатоците.

Најново од CBD