LEAFWELL BOTANICLAS CBD REVIEW

LEAFWELL BOTANICLAS CBD REVIEW

/

Бидејќи слабиот квалитет и точноста на лабораторијата се проблематични за повеќето компании со CBD, трговските марки како Leafwell Botanicals избраа да го воспостават своето име со зајакнување на двете. Додека ги проучувавме другите CBD брендови, ги издигнавме како прилично добри во повеќето случаи. Сепак, терминот „прилично“ би значел за Leafwell Botanicals бидејќи го обезбедува она што е искривено во CBD. Во нашиот преглед, трговската марка функционира одлично со повеќе уникатни причини што не би се сретнале во други брендови. За да се осигури дека одговара на различни потреби на своите клиенти, има значителна линија на производи произведени во повеќе аспекти. Секој производ достапен на пазарот е во различни моќи, количини и цени однапред одредени од истите фактори.

Дополнително, откако секој производ е произведен, тој е подложен на тестирање од третиот дел од веродостојна лабораторија што гарантира дека сите тестови се точни и дека производите се безбедни за употреба. Покрај тоа, и покрај тоа што брендот нуди квалитетни производи на своите потрошувачи, тој исто така ги цени малку пониски од неговите конкуренти. Нашиот увид обезбеди суштински детали за компанијата, нејзиното работење и нејзините производи. За да продолжите да учите повеќе за Laefwell Botanicals, љубезно продолжете да го читате нашиот преглед.

За компанијата

Поради новите трендови на слаб квалитет и неточност во CBD, компанијата е основана за да го премости јазот и да им даде надеж на луѓето. Од 2013 година, кога беше основан брендот, тој отсекогаш бил борбен јаз премостен во однос на квалитетот. За да се добијат уникатни, висококвалитетни премиум производи, компанијата соработува со фармери кои имаат искуство во органско земјоделство и се обврзале на тоа како кариера со полно работно време. Главно го набавува својот коноп во Колорадо, познат како најдобар производител на коноп низ Европа. Следствено, повеќето од неговите производи се произведуваат и во широк и со целосен спектар за да се постигне ефективност.

Брендот избра да работи транспарентно со ажурирање на секој чекор и суштински информации за неговото работење и неговите производи. Додека го разгледувавме каталогот на неговите производи, сфативме дека важни информации се ажурирани под секој производ за да му помогнат на клиентот да разбере што е соодветно. Дадените информации ги вклучуваат состојките што се користат за производство на секој производ, начинот на екстракција што се користи, целта што има намера да ја послужи, препорачаната доза, моќта, точните лабораториски резултати и на крај, неговите цени.

Понатаму, за да ја задржи својата репутација на пазарот, брендот воведе различни мерки. Секогаш дава приоритет на квалитетот и безбедноста на клиентите пред било која друга работа во текот на своето работење. Следствено, од своето основање, таа соработува со заедницата за спасување и засолнување на домашни миленици, која до 2017 година соработуваше со над 1200 тела одговорни за извлекување и оддавање почит на бездомните миленичиња. Дополнително, вработува искусни и посветени луѓе кои се гордеат што нудат природни здравствени решенија на општеството за да одржат солидна репутација. И на крај, има различни платформи за социјални медиуми и страница за преглед под секој производ каде што на клиентите им е дозволено да ги споделат своите искрени мислења во зависност од средбите што ги имале со CBD. Како што поминавме низ некои од прегледите, 95% беа позитивни, што значи дека брендот навистина функционира одлично.

Leafwell Botanicals, исто така, покажа огромни напори да ја информира својата публика и да се посвети на решавање на различните проблеми кои се појавуваат. На нивната веб-страница, тие обезбедија блог страница која се наоѓа под „учи“ на нивното главно мени. Иако не можевме да ја лоцираме нивната страница со ЧПП, забележавме дека нивните блогови опфатија толку многу информации за неговите операции и CBD воопшто. Тие јасно го изнесоа секој дел од CBD од неговото постоење до сега, кога се здоби со слава. Една од релевантните грижи што се однесуваат на нивните блогови е целта на CBD да придонесе за здрав начин на живот и за домашните миленици и за луѓето. Сепак, тие се однесуваат на политиките за испорака, рефундирање и приватност на различни страници, кои се јасно елаборирани.

На клиентите чии грижи не се покренати под нивните мочуришта или која било друга страница на веб-локацијата, би им препорачале да се обратат до нивниот тим за поддршка, кој е робустен и професионален. Нивните податоци за контакт ќе ги најдете на долниот крај на нивната веб-страница (точно над нивното лого со Колорадо, кој е најдобриот производител на коноп). Тие понудија телефонски број (+1 (646) 600-5838), адреса за е-пошта ([заштитена по е-пошта]), и нивната локација (Steamboat Spring, Co 80487), соодветно. Сепак, ќе забележите поле за разговор со „1“ во црвено под нивната веб-страница; можете да бидете сигурни дека вашите потреби ќе бидат исполнети најдобро што тие знаат во рок од 24 часа.

Производствен процес

Како што е прикажано логото под нејзината веб-страница, компанијата многу се потпира на квалитетен коноп кој се одгледува само органски и во Колорадо. Според тимот за поддршка на нивните клиенти, тие моментално не поседуваат ниту една фарма во Колорадо. Сепак, пред да се решат да добијат каков било коноп од договорените фарми, тие се погрижуваат да го одржуваат органското земјоделство, без никакви хемиски ѓубрива и пестициди. Покрај тоа, тие исто така треба да се погрижат конопот целосно да созрее пред да го соберат за употреба.

По бербата на конопот, тој се носи во нивниот производствен погон во рок од 24 часа пред хранливите материи на растенијата да се смират со температурите. Сепак, брендот го максимизира методот на чисто екстракција на CO2, кој исто така е еколошки. За да се подобрат перформансите на производите и брзата ефикасност, тие се мешаат во други корисни билки кои се докажани како ефикасни со години. Некои од состојките вклучуваат MCT масло, кое ја подобрува сварливоста бидејќи е врвен носител на биорасположивост.

Leafwell Botanicals гарантира дека мерките за безбедност и квалитет се навистина постигнати во нејзините производи во следниот чекор. Сите производи се однесени во независна лабораторија за тестови како што се нивоата на чистота и моќ. Сепак, резултатите добиени од лабораторијата се објавени на нивната веб-страница за клиентите да ги видат пред да ги купат. Дополнително, тие треба да обезбедат количина на CBD и THC на веб-страницата, а оние на етикетите се совпаѓаат со оние во производите. За потврда на клиентите, тие обезбедуваат QR кодови и сериски броеви, од кои повеќето се совпаѓаат со дадените резултати. Да претпоставиме дека се појавуваат варијанси, тогаш тоа е неточно под границата од 10%, што е плус на нивна страна. Имено, ниту еден од неговите производи нема нивоа на THC кои надминуваат 0.3%.

Опсег на производи

Иако брендот е во конкуренција многу долго (веќе 8 години), сепак има мала линија на производи во споредба со своите конкуренти. Повеќето од неговите конкуренти го поддржуваат квалитетот и имаат добри перформанси и покрај нивната широка линија на производи. Неговата линија на производи вклучува;

Leafwell Botanicals CBD тинктури

Leafwell Botanicals CBD тинктури

Брендот ги произведува своите тинктури уникатно и во различна моќ за да ги задоволи потребите на клиентите. Користејќи екстракти од CO2 од растението коноп, брендот ги произведува во три различни моќи; Екстра силни, силни и класични потенции. Следствено, тие се нудат и во широки и во форми со целосен спектар. Тинктурите се меѓу производите што ги нарачавме од брендот и ги тестиравме нивните нивоа на THC; тие беа прилично импресивни и под 0.3% (што е оптимално). Освен тоа, тие се нудат и во три вкусови и без ароматизирани форми, кои може да се мешаат во пијалоци или храна. И на крај, тие се продаваат од 22.99 до 64.99 долари.

Leafwell Botanicals CBD Topicals

Leafwell Botanicals CBD Topicals

Многу луѓе ширум светот се чувствуваат сигурни кога нивната кожа продолжува да блеска додека комуницираат со другите. CBD, исто така, нуди природно решение за решавање на проблемите со кожата и одржување на кожата блескава во секое време. За да се зголеми ефикасноста, брендот користи различни вкусови како што се манго и шеа путер што ја подобрува мазната примена и апсорпцијата од страна на кожата. Според описот на производот даден под овие производи, тие ја подобруваат мазноста и ја одржуваат кожата навлажнета. И на крај, елементи како што се арника, јојоба и кокосово масло се вградени за да се подобри апсорпцијата од страна на кожата; тие се продаваат од 31.99 до 41.99 долари во зависност од јачината и количината.

Преглед на капсули на Leafwell Botanicals

Преглед на капсули на Leafwell Botanicals

Како и сите нејзини производи, нејзините капсули се произведени со употреба на екстракти од CO2 и различни моќи. Нејзините капсули се направени во форма со целосен и широк спектар користејќи екстракти и други природни елементи. Меките гелови се широко продадени поради нивната погодност при администрирање и патување. За консумирање, брендот препорачува да се зема орално со помош на вашиот омилен здрав пијалок или вода. Достапните моќи вклучуваат јаки и класични, продадени од 27.99 до 37.99 долари, со моќ од 40 mg и 25 mg по капсула, соодветно.

Лефвел ботанички производи за јадење

Лефвел ботанички производи за јадење

Јадливите производи се откриени како еден од најлесните начини да ја вклучите дозата на CBD без да се напрегате. Leafwell Botanicals нуди бадеми од морска сол и путер од кикирики со розова хималајска морска сол, внимателно изработени за да ја задоволат нивната ефикасност. Следствено, двајцата се однесени во нивната централизирана лабораторија за да се осигураат дека постојат природно и ги содржат соодветните нивоа на CBD и THC.

Тинктури за миленичиња на Leafwell Botanicals CBD

Тинктури за миленичиња на Leafwell Botanicals CBD

На сопствениците на домашни миленици им олесна бидејќи повеќето компании за CBD решија да им понудат природни решенија на своите миленици, меѓу кои е и Leafwell Botanicals. Таа ги изработува тинктурите за домашни миленици уникатно, слично на тинктурите за луѓе. Дополнително, тие се дизајнирани со различни јачини во зависност од големината и возраста на кучињата. И на крај, нивните нивоа на THC се под 0.3% и се продаваат од 16.99 до 39.99 долари.

Што ни се допаѓа во компанијата

За разлика од повеќето CBD компании кои даваат приоритет на профитот на сметка на безбедноста на клиентите, брендот го воспостави својот заштитен знак врз основа на квалитетни и точни лабораториски резултати. Брендот е основан за да донесе нова надеж, која беше изгубена поради профитните желби. Сите нејзини производи имаат постигнато премиум стандарди и се подложени на тестови од трети лица за да ги исполнат стандардите за безбедност и квалитет. Дополнително, бевме импресионирани од нејзината иницијатива за поддршка и почит на домашните миленици. И на крај, нуди ветерани и воени попусти на сите свои производи.

Што не ни се допаѓа во компанијата

Иако брендот се покажа како извонреден во повеќето свои активности, а ние му дадовме одлична оценка, сепак треба да одговори на одредени грижи за да ги победи своите конкуренти. Прво, нејзината минимална цена за бесплатна квалификација се чини дека е повисока од онаа на нејзините конкуренти; 74.99 долари. Дополнително, нуди слични имиња на производи во различни сорти, што може да биде збунувачки. И на крај, тие треба да размислат да понудат вегански меки гелови на своите клиенти.

Заклучок

Иако имаше многу несигурности во однос на квалитетот на пазарот на CBD, можеме да ви гарантираме квалитетни и безбедни производи од Leafwell Botanicals. Тоа е еден бренд посветен на понудата на премиум производи коинема да се најде во која било друга компанија CBD. Сепак, му препорачуваме на брендот да ја прошири својата линија на производи и да работи на неколкуте слабости што ги наведовме за да ги победи своите конкуренти.

Најново од CBD