Сакате да ја зголемите вашата интимност? Читајте еден на друг!

Сакате да ја зголемите вашата интимност? Читајте еден на друг!

Звучи прилично налудничаво и некако детско знам, но пензионирањето во кревет 30 или нешто минути порано за приказна пред спиење навистина може да ја зголеми интимноста помеѓу двојката, особено ако вашите животи се такви што не добивате многу квалитетно време со секој друго во текот на денот. Како голем обожавател на приказната пред спиење, решив да ги споделам моите лични искуства со вас момци за да можете да ја испробате и да видите дали ќе работи за вас!

Во изминатите 18 месеци му читав едно или две поглавја на мојот вереник пред да ги затвориме очите и да се гушкаме за добро заработен сон секоја вечер. Па, велам секоја вечер, но понекогаш не успеваме да се справиме со нашите 30-45 минути бегство бидејќи животот има тенденција да ни пречи. Како и да е, ако не излегуваме или премногу исцрпени, ќе ја земам нашата книга и ќе почнам да му читам на Адам додека сонот не нè бара.

Во моментов ние работиме на нашиот пат низ серијата Хари Потер (моментално на Огнениот пехар)! Како самоисповедан откаченик од Хари Потер, едноставно не можам да се омажам за маж кој не ги читал книгите, и без навестување од него дека ќе го стори тоа до денот на нашата венчавка, решив дека единственото решение е за мене. да му читам. Исто така, навистина уживам во читањето на глас, и претпоставувам дека може да се каже дека уживам во звукот на сопствениот глас...па, тоа е она што Адам го вели во секој случај.

Но, нашите приказни пред спиење не се ограничени само на литературата за деца; Почнав да читам и проза од многу потешка природа. Откако моите пријателки ми ги чукнаа многуте задоволства на Педесет нијанси сиво, конечно попуштив и почнав да ја подготвувам книгата во која земјата е разбудена во бес. Но, наместо да си го читам дискретно, јас му го читав гласно на мојот вереник. Сега, морам да кажам дека „Педесет нијанси сиво“ имаа многу поинаков ефект врз нас од серијата „Хари Потер“. Наместо да бидеме задушени во мирен и маѓепсан сон полн со волшебници, змејови, замоци и магија, ние воопшто ни е тешко да се исклучиме! Всушност, читањето на сочните делови од „Педесет нијанси“ имаше прилично пријатен ефект врз нашиот сексуален живот... го зголеми бројот на пати кога релаксирачкото читање пред спиење се претвори во запален и задоволувачки секс пред спиење!

Значи, ако сакате да ја зголемите вашата интимност (или количината на парни сесии во спалната соба со вашиот партнер!), тогаш обидете се да прочитате приказна пред спиење. Можеби ќе предложите да читате една вечер, а тие да ја читаат следната за и двајцата да уживате во смирувачките ефекти од читањето. Само погрижете се да си легнете супер рано ако одлучите да ја пробате еротиката!

Ксенија Собчак, БА (Hons) Модна комуникација: модно новинарство, Централ Сент Мартинс

Ксенија Собчак ужива во блогирањето на областите на модата, стилот, начинот на живот, љубовта и CBD. Пред да стане блогерка, Ксенија работеше за познат моден бренд. Ксенија е автор кој придонесува во водечките списанија и блогови за мода, начин на живот и CBD. Може да се судрите со Ксенија во нејзиното омилено кафуле во Јужен Кенсингтон, каде што напишала најмногу блогови. Ксенија е цврст застапник на CBD и неговите придобивки за луѓето. Ксенија е исто така на панелот на рецензенти на CBD во CBD Life Mag и Chill Hempire. Нејзината омилена форма на CBD се CBD гуми за џвакање и CBD тинктури. Ксенија е редовен соработник во водечките модни, животни стилови, како и CBD списанија и блогови.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И