Терапија за врски и секс; Дали има нешто во него?

Терапија за врски и секс; Дали има нешто во него?

По нивното неуредно раскинување и помирување и медиумската жестина околу тоа, не е ни чудо што Роб Патинсон и Кристен Стјуарт наводно присуствувале на советување за врска. За оние кои живеат под карпа во последниве месеци, врската на ѕвездите на „Самрак“ се распадна кога Кристен го изневери Роб со оженетиот татко на две деца Руперт Сандерс, кој режираше филм во кој таа глумеше во тоа време. Веста за неверството на Кристен беше објавена по објавувањето на фотографии направени со долг објектив на кои се гледа како Кристен страсно се бакнува со Руперт на паркинг во ЛА. За неколку дена, папарацото фотографирал големи бели комбиња како излегуваат од куќата што ја делеле Роб и Кристен, веројатно во кои се наоѓал личниот имот на Роб.

Двојката сега е повторно заедно, но блиските пријатели велат дека Роб се бори повторно да и верува на Кристен и кој може да го обвини. Откако ќе бидете изневерени, може да биде исклучително тешко да се стави целото срце во врската во случај повторно да бидете повредени. Неодамна прочитав во весниците дека Роб и Кристен бараат стручна помош во облик на терапија за односи. Дали овие извештаи се вистинити или не, не можам да кажам, но сепак ме натера да размислувам за целата идеја да ги прелеам прашањата за вашата врска на странец во обид да го исчистам воздухот и да продолжам понатаму. Многу верувам во моќта да се зборува, но ако бев на позицијата на Роб, не сум сигурен дека зборувањето за тоа со партнерот што навредува би помогнало многу.

Поради огромниот број на веб-страници кои нудат услуги за советување за односи и секс, овој тип на терапија очигледно е навистина многу популарен. Постојат огромен број причини за барање помош, а не само прашања за неверство и доверба во случајот со овие конкретни холивудски ѕвезди; има и сексуална дисфункција, зафатени животи, деца и проблеми со довербата. Има една изрека која вели дека сите би можеле да правиме со малку терапија, па можеби сите би можеле да правиме и со малку терапија за односи. Многу се сомневам дека еден самец што ја чита оваа статија може да каже дека нивната врска е совршена. Па, дали тоа што го прават Роб и Кристен е навистина толку необично? Ако приказните се вистинити, тогаш им посакувам успех во иднината на нивната врска и се надевам дека нема премногу да ги слушаат хејтерите. Никој не е совршен и сите повремено носиме погрешни одлуки (зборувам со тебе, Кристен!). Можеби терапијата за односи може да ни помогне на сите кога, неизбежно, ќе се појават некои проблеми.

Барбара е хонорарен писател и советник за секс и врски во Dimepiece LA и Peaches and Screams. Барбара е вклучена во различни едукативни иницијативи кои имаат за цел да ги направат советите за секс подостапни за секого и да ги разбие стигмата околу сексот во различни културни заедници. Во слободното време, Барбара ужива да шета низ старите пазари во Брик Лејн, да истражува нови места, да слика и да чита.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И