СЕ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ЗА СИБИСКАТА СЕКС МАШИНА

СЕ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ЗА СИБИСКАТА СЕКС МАШИНА

Денес на пазарот се наоѓаат многу машини за секс, кои можат да направат да го почувствувате задоволството што сакате да го имате. Тоа ги направи повеќето од соло претставите напредни. Жените можат да го добијат сексуалното задоволство што го заслужуваат и без нивните партнери.

И покрај тоа што има различни дизајни и типови на машини, ниту една не може да ја даде позитивната забава што ја посакувате како Sybian секс-машината. Има многу позитивни извештаи за сексуалната машина Sybian, што ја прави незабележлива. Поради ова, тие го направија својот пат до врвот имајќи многу луѓе кои сакаат да ги испробаат. Во денешно време сексот е тука, а многу луѓе се свесни за различните секс пози кои ги користат. Секс-машина Sybian, сексуална играчка, постои со години и е развиена главно за жени кои сакаат да користат други секс алатки за да ги чувствуваат задоволствата со или без нивните партнери. Дали сте си поставувале многу прашања за сибиската секс машина? Оваа статија нагласува некои од работите што треба да ги знаете за секс-машината.

Историја на Сибиската сексуална машина

Машината не е нова; тоа беше таму во средината на 70-тите години кога поединци ја изложија првата целосно направена секс играчка. Во 1983 година, измислен од Дејв Ламперт. Тоа е секс мебел каде што може да се вози со седење на него. Неговото име потекнува од античкиот грчки град. Дејв го направи своето истражување и откри дека повеќето жени допираат до организам кога ги ослободуваат своите партнери, што ја поттикна неговата желба да направи. Ова тврдење го натера да повтори дека положбата на дама на врвот го олеснува стимулацијата на Г-точката и клиторисот, кои се најмногу делови што можат да ја натераат жената да доживее оргазам. Стимулацијата на клиторисот е олеснета со вибрациите на машината, додека слатката точка се стимулира кога пенисот или дилдото целосно ќе навлезат во вагината. Машината е направена, и за да ја имате посакуваната стимулација, треба да ја туркате напред-назад додека сте целосно на неа, прицврстувајќи го пенисот за седлото и целосно вметнат во вагината.

Според DiTecco, (2020), оригиналната Sybian секс машина е многу скапа, што ги прави многу тешко да седат за сите луѓе кои имаат пристап до неа. Тие се ограничени само на оние кои можат да си ги дозволат, а се вели „богатите“, но во денешниот свет никогаш не може да ви недостига она што може да ве огорчи. Сè уште можете да добиете искуство и многу стимулација со возење на алтернативна секс машина од ист вид. Сепак, другите имаат отстранлива врвна уметност која ви овозможува да залепите дилдо и да уживате во стимулацијата.

Како работи Сибиската сексуална машина

Cheok & Zhang (2019) изјавија дека машината за секс Sybian го стимулира целиот карличен регион, правејќи да имате уникатно чувство одеднаш наместо да одите по разни секс играчки како што се вибраторот и дилдото за да добиете двојна стимулација на клиторисот. и точката G, што некако може да биде тешко да го направите сами. Машината исто така може да ја подобри аналната стимулација, а соло играта никогаш не била иста од пронаоѓањето на машината за секс Sybian. Машината може да работи со или без додатоци. Бидејќи повеќето момци ја занемаруваат стимулацијата на клиторисот додека водат љубов со своите партнери, што е главниот дел што може да ја натера жената да доживее оргазам, машината Sybian се грижи за тоа. Како функционира може да ве натера да се запрашате дали тоа е најинтензивната секс играчка. Машината предизвика многу жени да доживеат оргазам кога ја користат, во споредба со нормалната пенетрација на пенисот со нивните партнери, кои изгледаат дека секогаш се фокусираат само на точката Г.

Машината вибрира и ротира, правејќи ве позабавно кога користите додатоци со различна форма. Тие се без раце бидејќи можат да се контролираат со далечински управувач; исто така можете да го контролирате движењето на уредот, што е основно; можете да го почувствувате темпото и стимулацијата под вас кога ќе го поставите вашето движење. Мастурбирајте како кралица.

Мебелот е многу популарен денес бидејќи на радио присутниот Хауард Стерн радио водител на сателитот Сириус, му беше подарено златното столче. Цело време беше во неговото студио. Сепак, тој не го користи; повеќето од неговите домаќини можат слободно да уживаат и да се забавуваат. Слично на тоа, златниот бог на секс машините најчесто се користи во повеќето порно видеа. Сите овие покажуваат дека сибиската секс машина е многу популарна. Haward stern thin дека ако сакате неверојатен момент со доживување на сексуална стимулација, тогаш Sybian секс машината е играчка која се издвојува меѓу секс играчките.

Предности на Сибиската сексуална машина

Кога возите сопствен Sybian, немате ризик да добиете сексуално преносливи болести. Можете да ја возите секс машината онолку долго колку што сакате; за да ја добиете таа долга стимулација што ви треба, можеби ќе ви треба група мажи, но со златната секс машина, можете да потраете колку што сакате додека не се чувствувате задоволни. Лесно се чисти поради неговата цврста и сигурна конструкција. Тоа е еколошки. Иако машината користи доста моќ, никогаш нема да ве закачи кога сте речиси на кулминација. Повеќето жени користат секс играчки кои се полнат и на батерии, а кога ќе работат некое време, ќе треба да ги сменат батериите. Батериите, кога се фрлаат безгрижно, се опасни за околината.

Заклучок

На многу дами им е олеснето да доживеат оргазам, почнувајќи од оние на кои им било тешко да доживеат оргазам или оние кои никогаш не го постигнале со користење на Sybian секс-машина. Слично на тоа, тие можат да бидат високи по цена, но вредат за цената бидејќи се компатибилни со другите приклучоци за сексуалното седло за треперење; затоа, можете слободно да го користите вашето најдобро дилдо за поголема стимулација. Машината се обиде да ја поттикне сексуалната стимулација на жените на следното ниво.

Референци

Cheok, AD, & Zhang, EY (2019). Интимни односи човек-робот (стр. 23-32). Спрингер. DiTecco, DDBA (2020). Нова технологија, истата стара стигма: Анализа на феминистичките дискурси и стигмата за сексуална работа во медиумите со сексуални роботи (Докторска дисертација, Универзитетот Карлтон).

Анастасија Филипенко е психолог за здравје и здравје, дерматолог и слободен писател. Таа често ги покрива убавината и негата на кожата, трендовите во храната и исхраната, здравјето и фитнесот и врските. Кога не пробува нови производи за нега на кожата, ќе ја најдете како оди на часови по велосипед, се занимава со јога, чита во парк или пробува нов рецепт.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И