Совети за алфреско секс!

Совети за алфреско секс!

Така, доаѓањето на сонце и (малку) потоплите температури ја поттикна мојата љубов кон забавата и лут секс на отворено! Знам дека можеби е малку прерано (бидејќи температурите наскоро повторно ќе се намалат!), но не ми е грижа. Пролетта е сезона за излегување таму со вашиот љубовник и уживање во природата бидејќи таа почнува да цвета и да оживува по долгата и студена зима. Има нешто многу секси во тоа да се види како луѓето се префрлаат од меки џемпери и фармерки на шорцеви и летни фустани „Па, за мене сепак постои. Имам тенденција да се чувствувам малку поживо кога сонцето сјае и сигурен сум дека тоа важи за многу луѓе! 😀

Погледнете подолу за неколку совети и инспирација за преместување на вашите забавени активности од вашиот топол кревет на одличното отворено.

Не те фатат накусо – пред сè, треба внимателно да ја изберете локацијата за вашите љубовни активности бидејќи не сакате да ве фатат и да ризикувате да бидете фрлени во затвор на 6 месеци поради непристојно изложување! Идејата да те фатат е многу секси и возбудлива, но ако тоа навистина ти се случило можеби нема да биде толку одлично. Само користете го вашиот здрав разум и држете се настрана од изградените области.

Облечете се за лесен пристап – тесните фармерки и врвовите со прерамки се прекрасна облека за топол пролетен ден, но шансите вашиот маж да пристапи до вашите слаби фармерки набрзина се прилично мали. Одлучете се за миди или макси здолниште што може лесно да се прицврсти, и одете без прегратки ако сте навистина смели!

Лубе е ваш пријател - понекогаш нема да имате време за многу предигра ако имате краток прозорец за да се зафатите, затоа не заборавајте на подмачкувањето! Треба да бидете сигурни дека и двајцата сте доволно вклучени за да го направите сексот пријатен, но сепак е во ред да се потпрете на една дупка од два лубела. Можеби ќе сакате да земете и меко ќебе со себе за да не ве убодат коприви, да ве изгребат чорапи или да не ве мачат бубачки.

Не заборавајте ја градината – одличното отворено не вклучува само паркови, шуми и планини, многумина од нас имаат мало парче природа веднаш надвор од нашите куќи! Сексот во градината може да биде прекрасен, бидејќи тој сепак е ваш простор и не треба да се грижите дали ќе ве откријат шетачите. Но, повторно, треба да се потрудите да не ве гледаат бидејќи сè уште може да ве гонат ако соседот се пожали.

Ксенија Собчак, БА (Hons) Модна комуникација: модно новинарство, Централ Сент Мартинс

Ксенија Собчак ужива во блогирањето на областите на модата, стилот, начинот на живот, љубовта и CBD. Пред да стане блогерка, Ксенија работеше за познат моден бренд. Ксенија е автор кој придонесува во водечките списанија и блогови за мода, начин на живот и CBD. Може да се судрите со Ксенија во нејзиното омилено кафуле во Јужен Кенсингтон, каде што напишала најмногу блогови. Ксенија е цврст застапник на CBD и неговите придобивки за луѓето. Ксенија е исто така на панелот на рецензенти на CBD во CBD Life Mag и Chill Hempire. Нејзината омилена форма на CBD се CBD гуми за џвакање и CBD тинктури. Ксенија е редовен соработник во водечките модни, животни стилови, како и CBD списанија и блогови.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И