SunMed CBD крем

Преглед на производот SunMed

/

Ние нè сакаме како добар CBD бренд со разновидна и висококвалитетна палета на производи што може да одговори на повеќе потреби и да се грижи за различните преференции на потрошувачите. SunMed дефинитивно е еден од овие брендови. Можете да најдете сè, од CBD масла и гуми за џвакање до производи за нега на кожа и вапс, можете да најдете сè што ви треба, а потоа малку. 

Целта на SunMed е да ја премести растителната медицина во следниот век, обезбедувајќи поставување високи стандарди во индустријата за CBD. На прв поглед ни се допадна веб-страницата на компанијата и колку уредно беше организирана. Сепак, нема доволно информации за историјата на компанијата. Но, копавме подлабоко за да ги дознаеме најважните информации за вас. Дополнително, пробавме некои од неверојатните производи на брендот. Подолу, детално го прикажуваме нашето искуство.  

За SunMed 

SunMed е популарен CBD бренд со седиште во Санкт Петербург, Флорида. Основана од Рејчел и Маркус Квин, кои почнаа да ги користат чудата на КБР нафта како помош за Рејчеловата Кронова болест. Првата „You CBD Store“ беше отворена во 2018 година и бидејќи има стотици локации за франшиза низ САД се појавија. Дополнително, производите на SunMed може да се купат онлајн. Компанијата има освоено повеќе награди, од кои најзначајни се наградите за извонредност на USA CBD Expo за 2019 година за Тинктура на ЦБД и CBD тематски. 

Процес на производство и тестирање од трета страна

SunMed ги произведува производите користејќи органски коноп одгледуван во Орегон и Колорадо. Понатаму, го користи стандардниот метод на CO2 за екстракција. Производите се тестирани од трета лабораторија за јачина и присуство на загадувачи. Сертификатите за анализа може да се најдат на посебната страница на веб-страницата. Дополнително, сите производи имаат QR-код што можете да го скенирате и да бидете пренасочени до резултатите од неговата лабораторија. 

Испорака и Враќање

SunMed моментално испорачува само во САД. Испораката е бесплатна за нарачки од 100 долари или повеќе. Кога станува збор за враќање, компанијата има стандардна политика за враќање од 30 дена. Ако ги вратите производите во оваа временска рамка, ќе добиете замена или рефундирање. Имајте на ум дека политиката за враќање не се однесува на артикли на продажба.

Палета на производи

SunMed нуди широк асортиман на производи. Еве увид во понудите на брендот:

Бевме воодушевени што пробавме некои од ѕвездените производи на брендот. Прочитајте за да го откриете нашето мислење во врска со производите што ги пробавме и дознајте дали вреди да се искористат. 

Невро: CBG со широк спектар растворлив во вода

на Невро растворливо во вода CBD масло испорачува канабиноиди на најефикасен начин. Благодарение на липозомалната технологија што се користи за разградување на CBD на ситни честички и подобрување на апсорпцијата, потребни се само околу 15 минути за маслото да стапи на сила. Дополнително, има долготрајни ефекти. Ќе ги почувствувате терапевтските придобивки од маслото до шест часа. Вкусот е природен, но не и огромен. 

Внесено со CBD со широк спектар и 10 пати поголема содржина на CBG од кој било друг производ на CBD, ова масло е брзо-дејствувачко и погодно и за орална и за локална употреба. Вкупната содржина на канабиноид е 900 mg на шише од 30 ml. 

Со комбинирање на овие моќни канабиноиди, резултатот е антиинфламаторна централа која обезбедува оптимални терапевтски ефекти. Дознавме дека потрошувачите се презадоволни од овие производи, особено за лекување на невропатија. Тие објавија дека маслото им помогнало да се справат со чувството на пецкање и мускулната слабост. 

Уште повеќе, ќе се чувствувате поопуштено и поенергично. Дополнително, маслото поттикнува чувство на смиреност и благосостојба. Маслото доаѓа од 90 долари, што е фер цена со оглед на придобивките што ги дава. 

SunMed CBD Gummy Bears со широк спектар  

Широкиот спектар гумени мечки од SunMed се целосно природни и 100% вегански. Без THC и какви било нездрави додатоци, овие гуми за џвакање се дизајнирани да се земаат на дневна основа. Секоја гума за џвакање содржи 10 mg CBD и други канабиноиди, вклучувајќи CBN и CBG, како и терпени. 

Доаѓајќи во различни овошни вкусови, мечките се вкусни. Тие се сè што би очекувале гумени мечки, освен со извртување на CBD. Гумините обезбедуваат совршен баланс на слатки и вкусни вкусови. 

Гумините се достапни во пакувања од 30 и 60 гуми. Тие чинат 50 и 80 долари, соодветно. Цената е во рамките на индустриските стандарди. Сепак, можете да заштедите 20 долари кога купувате две шишиња, 35 долари кога купувате три шишиња и 50 долари кога нарачувате четири шишиња.

SunMed локален CBD крем 

на SunMed CBD крем ја освои наградата USA CBD Expo за 2019 година во тематска категорија, поради што бевме воодушевени да го пробаме. И, мораме да кажеме, не разочара. 

Направен со најквалитетен коноп богат со фитоканабиноиди, кремата за локална употреба е моќна комбинација на корисни канабиноиди, вклучувајќи CBN, CBC и CBG, како и терпени, флавоноиди и есенцијални амино киселини. 

Благодарение на комбинацијата на природни масла за носење, арника, МСМ и сопственичката липозомална формула растворлива во вода, кремот брзо се апсорбира и брзо делува. Дејствува локално и лекува болки, акутни болки и воспаленија. 

Можете да го користите по потреба или двапати дневно на погодената област. Благодарение на лесната формула, ќе ви треба само мала количина. Откако ќе се нанесе, се чувствува меко и свилено на кожата без да остава маснотии. Понатаму, актуелниот е суптилно ароматичен со примеси на пеперминт, но не е претерано миризлив што го прави одличен за секојдневна употреба. 

Производот е достапен во две големини (2oz и 4oz) и три опции за моќ од 500, 1,000 и 2,000 mg. Цената започнува од 50 долари, што е фер цена.

SunMed тинктура со широк спектар CBG доминантна – цитрус 

на Тинктура со широк спектар CBG Доминантен производ е дневната разновидност на масло за помош. Формулата содржи коноп од цело растение кој е сертифициран од USDA. Создадено со 60% од CBG и 15% од CBD, маслото ги користи уникатните својства на CBG за да обезбеди дневна поддршка. Севкупно, маслото содржи 660 mg канабиноиди, од кои 500 mg се CBG. 

Маслото се меша со етерични масла од цитрус кои му даваат неверојатен мирис и вкус. Обезбедува вкусен излив со слатка нота. Работи одлично кога се додава во вашата утринска рутина, бидејќи ветува нов начин да го започнете денот и да стекнете издржливост да поминете низ секој предизвик што може да се појави. Ќе се чувствувате полни со енергија, повеќе фокусирани и ослободени од стресот. 

Маслото доаѓа во шише од 30 ml со капалка што е лесна за употреба која испорачува 1 ml масло по порција. Цената на производот е 110 долари. Како и да е, честопати можете да добиете попуст од 10-20 долари.  

Нашата пресуда 

Иако би сакале да имаме подетални информации за историјата на компанијата, мисијата и производите воопшто, SunMed е реномирана CBD компанија која нуди разновидна палета на производи по разумни цени. Со толку многу различни типови и моќи на производи, можете да бидете сигурни дека ќе најдете нешто што одговара на вашите потреби. 

Сите производи се тестираат од трета лабораторија и сертификатите за анализа се транспарентно прикажани на веб-страницата на компанијата. Дополнително, можете да им пристапите преку QR-кодот што се наоѓа на етикетите на производите. 

Експерт за ментално здравје
MS, Универзитетот во Латвија

Длабоко сум убеден дека на секој пациент му треба единствен, индивидуален пристап. Затоа, во мојата работа користам различни методи на психотерапија. За време на моите студии, открив длабок интерес за луѓето како целина и верување во неразделноста на умот и телото и важноста на емоционалното здравје во физичкото здравје. Во слободното време, уживам во читањето (голем љубител на трилери) и одење на планинарење.

Најново од CBD