Фузија на уметност и убавина

Фузија на уметност и убавина

Artonit Cosmetics е уникатна козметичка линија во боја која ги спојува уметноста и убавината

Уметноста е нашата точка на разлика. Уште повеќе, кога е само ЕДНО срце и душа зад брендот. Основачот Серџо Ескалона еднаш имаше брилијантна идеја да ги спои своите страсти, Уметност и убавина, за да се реализира на Artonit Cosmetics.

Кога користите Artonit, не само што користите шминка; носиш и уметничко дело.

Секоја боја и формула се прецизно формулирани и изработени само со компоненти со највисок квалитет. Ги имаме сите состојки и производствено потекло на нашата веб-страница и физички производи бидејќи ја разбираме важноста за купувачот да знае што добива и дали одговара на она што му треба и сака.

Целосна палета на козметички производи во боја без суровост од 2012 година, Artonit има од подлоги до пудри за лице, сенки за очи, хајлајтери, кармин, сјај за усни, па дури и уметност.

Проверете ги нашите уметнички компакти за сеопфатно разбирање на брендот: https://artonitmakeup.com/collections/artistic-compacts

Овие уметнички компакти се стилски пристап за носење на вашата шминка - преносливо уметничко дело со четири сенки за очи и руменило или светлини. 

Занаетчиската посветеност и изработка на овие уникатни парчиња обезбедуваат извонредна удобност, функционалност и безвременска благодат и стил.

Нашиот најпродаван производ е нашиот крем сјај, одлична формулација која ќе ги хидрира вашите усни; тие се преполни со антиоксиданси за да ги заштитат вашите усни од оштетување на околината. Најдобриот хидратантен сјај за усни е заситен со пигмент кој може да се користи самостојно или на врвот на карминот. Нашите клиенти го сакаат тоа, а ова се неколку примери што имаат да кажат за тоа!:

Првиот ден кога го носев сјајот на работа, луѓето постојано коментираа колку сум освежен, како штотуку да се вратив од одмор, целата блескава. Не бев никаде - единствената разлика беше сјајот за усни! Има моќ за престој. Поважно, кога имав прашање за услуги на клиентите, компанијата беше супер одговора. Ќе ви се допадне овој сјај!

Ким П.

ГО САКАМ! Прекрасно е! Одлична боја, одличен сјај, одлична текстура, одлично пакување. Тоа е совршенство. Ќе нарачам за чорапите на ќерка ми… и повеќе за мене :)!

Лора К.

Ова беше совршена боја за мене и навистина има моќ да остане исто така! Толку многу ми се допадна што веднаш нарачав уште една за да не бидам без неа!

Стефани Л.

Сакајте го изгледот на оваа боја, сакајте го чувството и колку е мазна… САКАЈ ЈА !!

Алисија Н.

Најдобриот сјај за усни што некогаш сум го имал. Работи со која било боја на усни или сама по себе. Нема да бидам без него!

Тиша Ф.

Погледнете ги нашите нијанси овде: https://artonitmakeup.com/products/creme-a-levres-douce

Основачот на Artonit Cosmetics Серџо Ескалона е роден во Сан Хуан, Порторико, почнувајќи да ги покажува своите уметнички способности уште на многу млада возраст. На 11-годишна возраст студирал кај светски познатиот сликар Речани, со што се истакнувал во својата креативност и имагинација. Неколку години подоцна, неговиот музички талент се покажа како извонредно достигнување откако беше во професионална музичка група. Овој подвиг го изложи на меѓународен успех во атмосферата на музичката уметност со патување во различни делови на светот. Потоа се стекнал со диплома за визуелни уметности.

 Серхио го откри светот на шминката, секогаш барајќи да ги искористи своите уметнички способности. Тој ги користеше боите и техниката креативно, но на различно „платно“. Неговиот неверојатен талент и професионализам го донесоа во државите, што го наведе да ги сподели своите идеали и филозофии со многу од најпрестижните козметички брендови денес.

 Во 1998 година, тој покажа голем талент во шминкерството, што го донесе во Европа, каде што неколку години беше на турнеја низ Шпанија и Италија како главен шминкер. Во тоа време, ова ја зајакна неговата страст за визуелните уметности, апсорбирајќи ја богатата култура што денес може да се види како рефлектирана преку неговата уметност.

Неговата љубов кон уметноста и неговата визија за убавина му ја дадоа најнеобичната идеја. Да создаде концепт, комбинирајќи ги неговите две страсти, уметност и убавина. Во 2010 година, Серџо почна да го започнува развојот на производи, со што го создаде ArtOnit Makeup како бренд во 2012 година. Неговата визија сега стана реалност - бренд за шминка кој не е само со високи стандарди и квалитет, туку и каде што вистинскиот производ е парче уметност што секоја жена може да ги држи, да ги повика своите и да ја изрази својата љубов кон уметноста во секојдневниот живот.

Некои брендови за шминка денес се соочуваат со многу предизвици, како што се сложеноста на повеќеканалните во оваа онлајн средина, конкуренцијата со постојаните брендови кои се појавуваат и можноста што им ја даваат трговците на мало на некои брендови не според нивниот потенцијал и квалитет, туку поради препознатливоста на социјалните мрежи. Трошоците за производство на производи од илјадници се исто така тежок удар, особено за помалите брендови како нашиот и со ограничен буџет. Но, ништо не е позадоволувачко од производството на неверојатни креации со висок стандард и уникатно пакување.

Брзата промена во однесувањето на клиентите и новите навики покажаа како продажбата се промени од лична во е-трговија, принудувајќи го брендот да иновира, додавајќи нова онлајн технологија како виртуелни апликации за да им понуди на клиентите шанса да ја пробаат шминката дигитално. Ковид 19, исто така, одигра значајна улога во овие предизвици. Луѓето сè уште се двоумат дали да пробаат шминка. Сепак, шминката е производ што клиентите сакаат да го пробаат пред да го купат; нема ништо како да ги доживеете самите ефекти.

За среќа, бизнисот со шминка деновиве цвета и тоа е одлична работа! Има парче торта за секој што ќе реши да го испече! Многу луѓе кои сакаат убавина или шминкери се впуштаат во претприемништво. Има толку многу аспекти на индустријата за шминка што може да се развијат во профитабилен бизнис, од шминкерска уметност во полето за невести до малопродажба, специјални ефекти и бескрајни можности. Никогаш немало толку многу можности во областа на шминката. Добрата страна на овие предизвици има корист од независните брендови како нашиот, што ни овозможува да растеме онлајн на пазар контролиран од големите корпорации за шминка не одамна. Можностите и способноста за дофат се огромни за новите брендови овие денови. Од социјалните медиуми до соработката со блогери, ова ја покажа моќта на маркетингот и профитабилноста на вашите прсти.

Одлично време е да се иновирате во новите формули, квалитетот на производите и перформансите за секторот за шминка.

Кога го креирате вашиот производ за убавина, ве советуваме да ги истражувате трендовите, што бараат луѓето и која е вашата демографска вредност на пазарот.

 Што е најважно, обидете се да направите само неколку фантастични и уникатни производи со витални диференцијални точки наместо стотици SKU. Тоа е она што би го промениле знаејќи да го знаеме она што го знаеме.

 Ако размислувате да започнете голем бизнис за убавина, препорачуваме да започнете од вашиот град и држава и да се проширите. Суштински фактор во развојот на вашиот бизнис е причината поради која го правите тоа. Тоа треба да биде затоа што тоа е ваш сон и ваша страст, а не затоа што тоа е начин да заработите пари. Тоа е вистинската тајна на успехот; Правејќи го она што го сакате.  

Анастасија Филипенко е психолог за здравје и здравје, дерматолог и слободен писател. Таа често ги покрива убавината и негата на кожата, трендовите во храната и исхраната, здравјето и фитнесот и врските. Кога не пробува нови производи за нега на кожата, ќе ја најдете како оди на часови по велосипед, се занимава со јога, чита во парк или пробува нов рецепт.

Најново од Business News