Преглед на производот TribeTokes CBD 

/

Трибетоки е CBD компанија основана од жени, основана во 2017 година. Денес, брендот се смета за пионер во чистото испарување. Во текот на изминатите неколку години, TribeTokes го прошири своето портфолио со чисти, безбедни и чисти CBD производи за нега на кожата и CBD гуми за џвакање. 

Тимот љубезно ми испрати неколку производи за тестирање и прегледување. Така, дополнително, можете да најдете повеќе за историјата на компанијата, детали за испорака и враќање, како и информации за производите. Кога го пишував овој преглед, мојата цел беше да ви помогнам да знаете што да очекувате. 

За TribeTokes

TribeTokes е основана од Дегелис Тафтс Пила. Дегелис почнала да размислува за производство на чисти вапови CBD бидејќи не можела да најде такви што не ги иритираат нејзините респираторни системи. Таа продолжи да работи со фармери, хемичари и екстрактори сè додека не создаде целосно природна, комерцијална формула за масло од вап. 

Брендот стана познат во 2019 година кога истакнати продавници почнаа да го вклучуваат TribeTokes во списоците на компании кои нудат чисти производи без штетни хемикалии. 

Како случајност, Дегелис ги вкрсти патиштата со Кимберли „КимБ“ Бирнс. Тие брзо сфатија дека сакаат да создадат племе за тесно поврзана заедница на ентузијасти на CBD. Набргу потоа се роди линијата за нега на кожата CBD на Tribebeauty. 

Со нивниот водечки принцип е „Никогаш не продавај производ што не би го подарил на сопствената мајка или сестра“, TribeTokes сега е реномиран бренд и еден од ретките на пазарот што нуди висококвалитетни CBD производи. 

производство

TribeTokes екстрахира CBD од растенија од коноп кои се одгледуваат во строго контролирана средина и се во согласност со безбедносните прописи на лиценцираните органски површини во САД. 

Компанијата го користи методот на екстракција на CO2 со цел да ги задржи дестилатите со целосен спектар на CBD и природните терпени непроменети. Важно е да се напомене дека не се користат хемикалии за стабилизирање во процесот. Всушност, производите на TribeTokes се без ГМО, штетни хемикалии и адитиви. Сите состојки се избираат имајќи ја предвид целокупната благосостојба. 

Друг супер-важен аспект е тоа што производите на TribeTokes се ригорозно тестирани во лабораторија од трета страна за да се обезбеди безбедност и чистота. Што е најважно, лабораториите се лесно достапни на веб-страницата на компанијата.  

Политики за испорака и враќање на средствата 

Компанијата нуди бесплатна испорака за купувања над 100 долари. Исто така, има флексибилна политика за рефундирање. Можете да ги вратите производите запечатени и да добиете целосна рефундација. Цените за испорака се враќаат само ако има грешка од страна на компанијата. За да го започнете процесот на враќање, треба да контактирате со поддршката за корисници. 

Попусти

Кога истражував за попусти и зделки на TribeTokes, забележав дека одредени производи се намалени. Можете веднаш да забележите кои производи се на продажба во моментот и да знаете колку ќе заштедите. Исто така, внимавајте на празничните попусти. Компанијата обично води продажба на Божиќ и Денот на вљубените. 

Уште повеќе, можете да заштедите со купување на два или три производи, за кои ќе разговараме малку.

Дополнително, компанијата нуди 15% ширум страницата едноставно за приклучување на нивната листа на е-пошта. Дополнително, ќе останете информирани за идните попусти, ќе добивате покани за забава и за најновото Вести за CBD

Преглед на производот TribeTokes

Она што започна како бренд фокусиран на vape прерасна во полноправна компанија CBD. Денес, можете да најдете низа производи, вклучувајќи нега на кожата и гуми за џвакање. Подолу, најдете го моето искуство со некои од производите.

TribeTokes Vape пенкало за еднократна употреба

Совршен за употреба во движење, на пенкало за еднократна употреба од TribeTokes е веројатно најлесниот за користење vape пенкало што некогаш сум го пробал. Подготвен е за употреба веднаш штом ќе го извадите надвор од кутијата. Не треба ни да притискате копче - се активира со вдишување! Плус, доаѓа однапред наполнет! 

Сега, пенкалото е неверојатно стилски! Доаѓа во многу пригодна големина, која лесно се вклопува во вашиот џеб. Се одликува со јадро од нерѓосувачки челик со батерија од 370 mAh што обезбедува долгорочна употреба (што допрва треба да го тестирам!). Најдобриот дел е што пенкалото доаѓа претходно наполнето.

TribeTokes Vape пенкало за еднократна употреба

Секое пенкало содржи 75% канабиноиди и 10% терпени. Другите масла и екстракти од коноп сочинуваат 15% од содржината. 

Вкусот е конзистентен, обезбедувајќи одлично искуство за испарување. Ќе почувствувате речиси моментална релаксација и подобрување на расположението. Дознав и дека пенкалото вап ми делува неверојатно во ситуации кога ми треба дополнителен фокус и концентрација. Тоа ми беше особено корисно во деновите кога работев подолго или кога се чувствував изгорен. 

TribeRevive CBD Gummy Bears

TribeRevive е формулиран да нуди совршена рамнотежа помеѓу вкусното и здравото. За разлика од другите CBD гуми за џвакање на пазарот кои содржат вештачки бои за храна и сируп од пченка со висока фруктоза, TribeRevive гуми за џвакање се обоени и ароматизирани со органски состојки. Комерцијалната формулација вклучува органски екстракти од шеќерна трска и природен сок. 

Секоја гума за џвакање е внесена со 25 mg CBD, што гарантира лесно дозирање. Дозата е моќна, а непцата делуваат прилично брзо. Дури и ако сте почетник со CBD, ќе ги најдете овие гуми за џвакање за да обезбедат неверојатен баланс на релаксација и подобрување на расположението. 

TribeRevive CBD Gummy Bears

Бев изненаден кога дознав дека непцата исто така ми помогнаа да го регулирам циклусот на спиење и будење и ми помогнаа да имам добар сон. Уште повеќе, тие станаа незаменлив дел од мојата чанта кога одев на друштвени собири, особено имајќи предвид дека мојата социјална анксиозност се влоши по СОВИД. 

Непцата се многу меки и ви даваат инстант овошен вкус во устата. Уште повеќе, го обожавам пакувањето - изгледа луксузно и ми служи како декор на мојата работна маса; плус, ги имам моите непца при рака. Сè на сè, можам да кажам дека овие гумички ја подигнуваат играта CBD на сосема ново ниво!

Една кутија гуми за џвакање ќе ве чини 45 долари, додека пак ќе заштедите 15 или 30 долари со купување на две или три пакувања, соодветно. 

Крем за болка TribeRevive

Крем за болка на TribeRevive има за цел да им помогне на луѓето со хронични болки да ги избегнат лековите преку шалтер преку нудење природно решение. Според компанијата, овој крем за болка е направен за лекување на артритис, невропатија, болки во рамото и карпален тунел, но и за модринки и напнатост. 

Покрај 1,000 mg CBD, кремот содржи арника, јојоба, див риган и алое - сите со неверојатни антиинфламаторни својства. 

Дополнително, содржи комбинација од мента, ментол и зимзелени, што обезбедува олеснување на чувството на ладење при првиот допир. Дополнително, овие состојки имаат и аналгетски и антиинфламаторни својства. Маслото од кокос и еукалиптус му даваат на кремот хранливи својства, така што кожата се чувствува еластична. 

Крем за болка TribeRevive

Кремот има свиленкаста текстура и лесно се нанесува. Пакувањето од тегла од 2 oz е многу погодно за употреба. Ако го користите кремот за хронични болки, можеби ќе сакате да го нанесувате на секои 30 минути до еден час на почетокот. Го нанесував секој час на рамената и вратот и веднаш забележав олеснување на напнатоста. Не сум имал шанса да го тестирам ефектот на кремот на модринки, но сигурен сум дека е исто толку ефикасен. 

Кремот доаѓа и во големина за патување за да можете да го носите секаде со вас. Пакетот за патување чини 15 долари, додека обичната големина е 60 долари. Можете исто така да заштедите 20-35 долари со комбинирање на две или три креми за болка. 

TriBeauty CBD Rose + Goji тонер за лице  

на Тонер TriBeauty содржи CBD, дестилат од роза, органски зелен и бел чај и хијалуронска киселина, органски екстракт од овошје Goji. Дополнително, збогатен е со леска, ниацинамид, етер од роза, екстракт од корен од морков и пантенол. 

Доаѓа во практично шише со спреј од 100 ml, но можете да купите и големина за патување (што јас сигурно ќе го направам!). Можете да го испрскате директно на исчистената кожа или да го нанесете со памучна подлога. Ја претпочитав претходната опција бидејќи дури и најмеките памучни влошки имаат тенденција да ја иритираат мојата кожа. 

TriBeauty CBD Rose + Goji тонер за лице

Тонерот има за цел да го минимизира изгледот на порите додека го зголемува задржувањето на водата на кожата. Како резултат на тоа, кожата е хидрирана и полна. Мирисот на розите е многу суптилен и свеж. По нанесувањето на тонерот, можев да почувствувам дека моето лице е навистина чисто. 

Плус, по пет дена (во комбинација со остатокот од мојата рутина за убавина), порите што ги имам на моето пиле беа видливо намалени. Плус, ми помогна со моите лузни од акни, благодарение на неговите антиинфламаторни својства. Во исто време, го спречи производството на масло, со што ги држеше моите акни под контрола. 

Цените се повеќе од конкурентни. Големината на патувањето е по цена од 15 долари, додека обичната големина е 40 долари. 

Преглед на TribeTokes: Пресудата

TribeTokes е една од врвните CBD компании на пазарот. Со совршени формулации, производите го испорачуваат токму она што би го очекувале. Ги сакав чистите формули на сите производи и целосните вкусови на пенкалото и гуми за џвакање. 

Од друга страна, бев воодушевена од чистотата и ефективноста на производите за нега на кожа. Уште повеќе, опсегот на цените е многу конкурентен и често може да имате неверојатни попусти и зделки, затоа не заборавајте да се претплатите на билтенот на TribeTokes.  

Диететичар
MS, Универзитетот Лунд, Шведска

Исхраната игра важна улога во животот на човекот. Навиките во исхраната се еден од факторите кои влијаат на нашето здравје. Често постои заблуда меѓу луѓето дека нутриционистите принудуваат многу рестриктивна диета, но тоа не е точно. Всушност, јас не забранувам никакви производи, но ги посочувам грешките во исхраната и помагам да се променат со давање совети и нови рецепти кои сам ги пробав. Ги советувам моите пациенти да не се спротивставуваат на промените и да бидат намерни. Само со волја и одлучност може да се постигне добар резултат во која било област од животот, вклучително и промена на навиките во исхраната. Кога не работам, сакам да одам на качување. Во петок навечер, најверојатно ќе ме најдете на мојот кауч, како се гушкам со моето куче и гледам Netflix.

Најново од CBD