Три нови ние-вибрации кои ќе ве направат верник

Три нови ние-вибрации кои ќе ве направат верник

Standard Innovation Corporation го направи тоа повторно. Производителите на секогаш популарниот We-Vibe II смислија 3 нови производи кои сигурно ќе ви ја скокоткаат желбата. We-Vibe Touch, We-Vibe Salsa и We-Vibe Tango се уникатни на свој начин и овие брилијантно дизајнирани вибратори ќе ве направат верник (и може да ве доведат до гласно, страшно пеење што ќе ги вознемири соседите)!

We-Vibe Touch

We-Vibe Touch

We-Vibe Touch е секс играчка која ве поканува да се „понесете со бранови на задоволство“. Како и сите играчки на We-Vibe, и оваа е непречено извајана, дискретна и многу флексибилна. Овој мек интимен масажер има заоблен врв за влез, како и брановидна форма за крајот, а сето тоа придонесува за многу нежно галење. Мал е (4” x 1.8” x 1.2”), но моќен и ефективно дизајниран.

We-Vibe Touch обезбедува сета стимулација благодарение на долготрајните вибрации и повеќекратните начини на вибрирачка моќ. Оваа играчка се полни и може да ви овозможи два часа забава со само едно полнење, а исто така е целосно водоотпорна, што значи дека можете исто толку лесно да ја користите во кревет како и под туш или када. Како и многу производи на We-Vibe, Touch се смета за еколошки, бидејќи е направен од медицински силикон од платина без олово и без фталати. Работењето на We-Vibe Touch е тивко како шепот, иако повеќето корисници признаваат дека се многу погласни кога се е кажано и направено!

Салса We-Vibe

Салса We-Vibe

We-Vibe Salsa е похрабар дизајн и тоа се гледа веднаш, бидејќи оваа играчка повеќе личи на традиционален вибратор. Сепак, тој е помал (5/8” x 3”) од традиционалната големина на вибраторот и има заоблен врв кој нуди дополнителна стимулација. Овие играчки доаѓаат во бои на црвена, црна или бела и се направени од PC-ABS термопластичен материјал што е безбеден за телото.

Потребни се 90 минути за да се наполните, што ви дава два часа постојан оргазам. (Ако можете да земете толку!) Оваа играчка е тивка на шепот и водоотпорна исто како We-Vibe Touch, но има дополнителна предност од дополнителна должина, бидејќи е во традиционалната форма на вибратор.

Тангото We-Vibe

Преглед на сексуални играчки The We-Vibe Tango

Потребен е само еден за танго со We-Vibe Tango, иако додавањето партнер во мешавината секогаш помага. We-Vibe Tango е компактна играчка со вибратор со форма на кармин, што го прави подискретен од вообичаената секс играчка. Има тесни и рамни рабови, што овозможува разновидни сензации. Како и другите играчки, оваа секс играчка за возрасни е тивка и водоотпорна со јачина на шепот, а притоа обезбедува два часа забава со целосно полнење.

Оваа играчка е идеална за жени кои сакаат да го донесат својот сексуален живот на пат, без разлика дали станува збор за автомобил, хотелска соба или дури и штанд во бања. Играчката е мала, тивка и дискретна, што значи дека лесно може да се смести во чанта без никој да биде помудар!

We-Vibe Touch, салсата и тангото ќе ве направат верник. Ако ви е здодевно од оргазмот, тогаш очигледно не доживувате навистина добри оргазми! Триото моќни вибратори може да биде токму она што ви треба за повторно да ја почувствувате страста.

Нутриционист, Универзитетот Корнел, MS

Верувам дека науката за исхрана е прекрасен помошник и за превентивно подобрување на здравјето и за дополнителна терапија во лекувањето. Мојата цел е да им помогнам на луѓето да го подобрат своето здравје и благосостојба без да се измачуваат себеси со непотребни ограничувања во исхраната. Јас сум поддржувач на здрав начин на живот – спортувам, возам велосипед и пливам во езерото цела година. Со мојата работа, бев прикажан во Vice, Country Living, Harrods магазинот, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health и други медиуми.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И