Преглед на FOCL Premium CBD

/

FOCL е врвен CBD бренд кој има за цел да понуди ефективни велнес производи кои го поддржуваат здравиот живот на потрошувачите. FOCL нуди низа CBD гуми за џвакање, капки, капсули и тематски производи дизајнирани да им помогнат на луѓето да имаат подобри перформанси и да се чувствуваат подобро. 

Љубезно ми испратија пакет од овој бренд за да ги пробам и да дадам мое искрено мислење. Затоа, продолжете да читате за да дознаете сè за овој бренд CBD.

За FOCL

Компанијата е основана од Кен Лосон, татко на четири деца, сопруг и претприемач. Идејата може да биде откако ќе доживее доследна исцрпеност во неговите 20-ти поради прекумерна работа. По бескрајните посети на лекарите, на Кен му бил дијагностициран синдром на хроничен замор. 

Беше згрозен кога дозна дека ефектите би можеле да бидат трајни ако не направи некои радикални промени во животниот стил. Му беше наложено да го подобри управувањето со стресот, да ја промени исхраната, да вежба редовно и целосно да се фокусира на неговата благосостојба. По неколку години неговата состојба драстично се подобрила. Кен открил дека може да има подобри резултати на работа, да биде присутен дома и да се одмора. 

За време на неговото закрепнување, тој го научи неискористениот потенцијал на CBD. Но, во исто време, тој ја сфати негативната страна на пазарот. Недостигот на регулативи и изобилството на неквалитетни состојки го направија патувањето на Кен кошмар. Така, си зеде за право да направи „Висококвалитетни велнес производи направени со најдобри состојки и целосно транспарентни производствени процеси“.

FOCL вели дека неговите производи им помагаат на потрошувачите да се ослободат од стресот, да спијат подобро, да закрепнат побрзо и да се концентрираат подолго со користење на „велнес напојуван од растенија“ и „модерна мајка природа“. Капките CBD и гуми за џвакање се вегански, без суровост и не-ГМО. 

Формулите се специјално дизајнирани да поддржуваат здраво тело и ум и да го подигнат режимот за самогрижа. 

Преглед на FOCL Premium CBD

Производство на FOCL 

Focl е поставен да ја подигне велнес палката. Компанијата засади сопствена фарма за органски коноп во 2019 година за да се осигура дека нејзиниот коноп не е ГМО и е со највисок квалитет. Дополнително, FOCL користи процес на екстракција на CO2 без растворувачи за да обезбеди задржување на сите корисни соединенија од растението коноп. 

Формулите на FOCL имаат 100% растителни состојки со докажана ефикасност. Дополнително, сите состојки се тестираат за квалитет и перформанси во лаборатории од трети страни. Покрај тоа, производите се направени во објекти во согласност со GMP и се сертифицирани со TRU-ID. Овој сертификат само ја нагласува посветеноста на FOCL на автентичноста и квалитетот. 

Дополнително, компанијата дава приоритет на транспарентноста и ги објавува COA за секој производ на веб-страницата, што ги прави лесно достапни за секого. 

Политики за испорака и наплата на FOCL

Во моментов, FOCl испорачува во 47 американски држави. Рамната стапка на испорака во FOCL е 6.60 долари; сепак, за сите претплати и нарачки над 65 долари, тоа е потполно бесплатно. 

FOCL има импресивна 60-дневна гаранција за задоволство. Ова значи дека можете да ги вратите производите доколку не сте целосно задоволни со резултатите во рок од два месеци. Ќе добиете целосна рефундација на целата куповна цена. За да започнете рефундирање, треба да контактирате со поддршката за корисници. 

FOCL претплата

Ако се одлучите за претплата за FOCL, секој месец ќе добивате набавки од вашите избрани производи. Многу е погодно бидејќи можете лесно да ја менувате временската рамка, производите и зачестеноста. Дополнителна поволност е тоа што ќе заштедите 10% на секоја нарачка. Дополнително, ќе се откажете од трошоците за испорака. 

Програма за награди FOCL

Со приклучување на системот за награди FOCL, ќе отклучите импресивен потенцијал за заштеда. Пријавувањето е многу едноставно и веднаш ќе почнете да заработувате поени бидејќи ќе бидете наградени со 200 поени како бонус за добредојде. Потоа, ќе заработувате 4 поени за секој 1$ потрошен во FOCL. Дополнително, ќе заработувате поени за други активности како што се пишување рецензија за производ или лајкување на компанијата на социјалните мрежи. На крајот можете да ги искористите поените за да добиете попусти за вашите купувања. Можете да откупите 500 поени за попуст од 5 долари, 1000 поени за попуст од 10 долари и така натаму. 

Осврти на производи за FOCL CBD

FOCL ми испрати неколку производи за да ги испробам и да дадам мое искрено мислење. Со оглед на стандардите за висок квалитет што компанијата бара да ги исполни, бев многу возбуден за мојот претстоен период на тестирање. Значи, после долгогодишно користење две недели, еве го моето мислење. 

Капки FOCL Premium CBD 

Капките FOCL Premium CBD се направени со едноставни состојки измешани во формула што ги смирува вашето тело и ум. Покрај премиум CBD со широк спектар, капките содржат органско MCT масло и органски вкус. Капките доаѓаат во убаво проѕирно шише со лесна за употреба пипета. Има прилично златно жолта боја и мазна текстура. 

Во однос на цената, падовите започнуваат од 29 долари, што е во рамките на индустриските стандарди. Сепак, споменавме погоре дека има многу начини да заштедите во FOCL. На пример, можете да се претплатите и да заштедите 10% или да спакувате и да заштедите 30%. Исто така, не заборавајте да влезете во програмата за награди FOCL за да акумулирате поени со секое купување. 

FOCL Premium CBD го намалува вкусот на нане 

Ме испратија Опција за нане за што можам да потврдам дека е вкусно. Обезбедува освежувачки излив и нема мрсен вкус. Вкусот е прилично храбар, но има вкус како вистински. Капките се достапни во неколку потенции кои се движат од 300 mg до 2,000 mg. 

Прво ја пробав опцијата 300mg. Првите ефекти ги забележав по околу 40 минути од внесувањето. Иако мали, ефектите беа дефинитивно забележливи. Почнав да се чувствувам опуштено и мојот ум беше повеќе фокусиран. Сепак, имајќи предвид дека сум страствен корисник на CBD, јачината од 300 mg беше многу лесна за мене, па ако нарачам во иднина, ќе се задржам на опцијата од 1,000 mg. 

FOCL Premium CBD го намалува вкусот на нане

FOCL Premium CBD капки крем од портокал

Другата опција за вкус што ја пробав беше Портокал крем. Сега, оваа опција за вкус беше апсолутен победник за мене! Капките имаат целосен, добро заоблен вкус кој ме потсетува на кремаста боја. Ја пробав оваа варијанта во јачина од 1,000 mg. Почетокот на ефектите исто така беше побавен отколку што очекував. Сепак, ефектите беа значително посилни отколку со опцијата 300 mg. 

Освен што добив долгогодишно чувство на чиста глава, се чувствував поизбалансирано и со зголемена издржливост. Дополнително, забележав дека капките ми помогнаа да чувствувам помалку непријатност и болка во мускулите после моите секојдневни тренинзи. Дури и по долг ден, останав со повеќе енергија да му дадам на денот. 

FOCL Premium CBD капки крем од портокал

FOCL овошни џвакања

на FOCL овошни џвакања имаат 10 mg премиум CBD со широк спектар по гумени производи. Тие се направени со органски состојки и имаат за цел да ви помогнат да се опуштите на попогоден начин. Пакувањето е многу погодно и убаво. Плус, можете да го сместите шишето во вашата чанта за да можете да ја имате вашата доза CBD каде и да сте. 

Непцата се шарени и многу меки. Тие се буквално како мали меки перници кои се топат во вашата уста. Овошните џвакања имаат три вкуса - јагода, крем од портокал и дива бобинка. Тие се вкусни, обезбедувајќи правилен баланс на сладост и кора од лимон. 

Очекувано, гумињата имаа задоцнет ефект, но сфатив дека ми беа многу погодни кога ги земав наутро. Тие ми обезбедија повеќе фокус и енергија да го поминам денот. Сепак, тие не се покажаа толку ефикасни за мојот сон. Додека ми помогнаа да се опуштам и да се релаксирам, не забележав некои значителни промени во мојот режим на спиење. 

Секое шише содржи 30 гуми за џвакање и чини 39 долари. Ако се претплатите, добивате 10% попуст, додека пак можете да постигнете попуст од 20% ако купите три пакувања.

Преглед на производот FOCL Premium CBD: Пресудата

Генерално, FOCL има солидна репутација, проследена со неверојатни оценки и прегледи на клиентите. Им се придружувам на возбудувањата за капките Orange Cream CBD кои беа апсолутен победник за мене! Тоа, рече, навистина уживав во капките со вкус на нане и меките џвакања. И јас сум генерално задоволен од ефективноста на производите. 

Додека ја истражував компанијата, бев изненаден од нивото на транспарентност што го обезбедува тимот. Исто така, компанијата ги следи стандардите за добри производствени практики на FDA и има добиено сертификат TRU-ID. Значи, со оглед на неговите сертификати и репутација, јасно е дека FOCL е сигурен бренд. 

Во однос на цената, производите спаѓаат во индустриските стандарди. Сепак, компанијата навистина ги цени своите клиенти, па нуди многу начини за заштеда. Може да се приклучите на програмата за награди, да ги здружувате производите и да добивате попусти или да добивате попусти и бесплатна испорака на претплата.

Генерално, FOCL е пристоен бренд кој лесно се вбројува меѓу најдобрите што сум ги пробал досега. 

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од CBD