Преглед на брендот Cerena Full CBD

/

Cerena е американски бренд CBD создаден од Џорџана Ортиз и Кристофер Кејтс, обајцата љубители на природата индивидуи кои сакаа да ги доближат врвните CBD производи поблиску до масата. 

Компанијата ни испрати некои од производите да се обидеме и тестираме. Значи, прочитајте за да дознаете повеќе за Cerena, деловниот пат на компанијата и процесот на производство, како и мојата пресуда за производите на CBD. 

За Церена

Кога Крис и Џоргана првпат ја основаа компанијата, тие сакаа да соработуваат со фармери кои следат регенеративни и органски земјоделски практики. Успеале да го пронајдат најчистиот метод на екстракција, а по многу тестирања биле изведени формулациите. Нивниот фокус беше на создавање висококвалитетни производи кои се синергизираат со други ботанички производи. Состојките се во контролирана концентрација, осигурувајќи дека канабиноидите, терпените и другите компоненти ги даваат посакуваните ефекти. 

Приказната зад препознатливото име на брендот се крие во венецуелското потекло на Џоргана. „Овој потфат се чинеше како канализирање на старата мудрост, реинкарнација на енергијата на бабата на предците од нејзината лоза. Се чувствуваше како жена која вети промена во понежна иднина. Таа требаше да се вика Церена“, го дели тимот. 

Меѓу работите што секако ја издвојуваат Cerena е нејзината посветеност да донира 1% од целата продажба за еколошки цели. Иницијативата да се помогне да се заштити иднината на нашата планета е навистина извонредна! 

Церена производствен процес

Тимот зад Cerena верува во целосна транспарентност во производството и намерата.  

Тие го одгледуваат и берат сопственичкиот сертифициран органски цвет од коноп, сорта Цреша, од Форт Колинс, Колорадо. Процесот вклучува технологија на пареа без растворувач која овозможува задржување на живиот терпенски профил. Потоа, тие го внесуваат органското масло со целосен спектар со други канабиноиди и состојки богати со хранливи материи во внимателно утврдена концентрација за да ги дадат саканите ефекти. 

„Нашите производи внесени со коноп се уникатни поради начинот на кој се направени. За разлика од повеќето марки CBD и коноп, ние не додаваме растворувачи за да ги извлечеме соединенијата од растението. Наместо тоа, ние користиме растителна материја и загреан воздух за да ги извлечеме соединенијата од коноп во нивните најчисти форми - радикална промена од сегашните методи за екстракција базирани на растворувачи. Резултатот не само што е почист, туку повеќе наликува на растението од кое потекнува“. го дели тимот на Церена. 

Церена соработува само со поединци и фирми кои ги следат органските упатства на USDA. Тимот силно верува во всадување доверба кај клиентите и да биде транспарентен до крај. На таа забелешка, важно е да се нагласи дека компанијата ги тестира сите производи во лабораторија од трета страна регистрирана DEA. 

Церена Испорака и Враќање

Церена нуди бесплатна испорака за сите нарачки во САД. Што се однесува до политиката за враќање, компанијата нуди 30-дневно враќање без мака на полни шишиња. Ако не сте задоволни од која било причина со производот, треба да контактирате со поддршката за корисници и ќе добиете замена или целосна рефундација. 

Церена претплата

Со претплата на програмата за автоматска испорака на Cerena, можете да изберете производите да се испорачаат за 30, 60 или 90 дена. Ќе ги добиете вашите производи веднаш на фреквенција што ќе ја одредите и ќе заштедите 30% на патот. 

Повеќе опции за зачувување на Cerena  

Покрај изборот за претплата, има уште неколку начини да заштедите кога купувате во Cerena. Уште од самиот почеток, кога ќе влезете на веб-локацијата, ќе бидете пречекани со неколку фантастични понуди за да заштедите пари. На пример, можете да влезете во неделниот поклон на компанијата и да добиете шанса да освоите шише од потписот КБР нафта со едноставно оставање на вашето име и е-пошта. 

Покрај тоа, програмата за лојалност Good Omens е дизајнирана да ви заштеди пари кога и да купувате. Пријавувањето е многу лесно и ќе заработувате поени за неколку дејства како активност на социјалните мрежи, нарачка или кога го прославувате вашиот роденден. Потоа, можете да ги искористите акумулираните поени за да добиете попуст при наплатата. На пример, можете да откупите 100 знаци за 1 долар. 

Потоа, тука е програмата за упатување која ви дава можност да му подарите на вашиот пријател попуст од 20 долари при нивната прва нарачка; За возврат, ќе добиете 20 долари при купувањето кога вашиот пријател ќе ја користи врската за упатување за да го заврши купувањето. 

За повеќе информации за зделките и попустите, погрижете се да го следите брендот на социјалните мрежи или да се регистрирате за билтенот и да бидете запознаени. 

Преглед на производот Cerena 

Cerena нуди сублингвални капки CBD со целосен спектар дизајнирани да таргетираат различни аспекти како фокус, спиење, релаксација и управување со болка. Дополнително, можете да најдете Темати за CBD кои ветуваат одлична ароматерапија со некои фантастични странични придобивки. Еве го мојот став за производите што имав можност да ги пробам и тестирам во текот на две недели. 

Cerena Calma сублингвални капки 

Основното CBD масло со целосен спектар на Cerena е Калма. Како што сугерира името, ова масло има за цел да ви помогне да се префрлите во порелаксирана состојба, да се чувствувате побалансирано и да постигнете фокусиран начин на размислување. Уникатната формула содржи 750 мг канабиноиди од коноп или 25 мг по целосна капка. Шишето од 1 oz чини 55.30 долари, што е прилично прифатливо. Достапно е и во моќност од 350 мг што чини 31.50 долари. 

Cerena Calma сублингвални капки

За мене, ова масло работеше одлично за мојата социјална анксиозност. По КОВИД, развив тешка социјална анксиозност што влијае на мојот секојдневен живот. Така, кога дознав дека CBD има моќ да ми помогне со ова прашање, бев воодушевен. Сепак, не сите производи што ги пробав досега се покажаа како корисни за ова конкретно прашање. Но, Калма беше поинаква. Тоа ми понуди добро избалансирано искуство. Ме направи повеќе прибран и фокусиран, а сепак многу опуштен. 

Вкусот е моќна комбинација од бор, орли помине и бибер со напнат вкус. Тешко е да се опише, но е вкусно - ќе треба да му верувате на мојот збор и едноставно да го пробате! 

Алинеа заземјувачки валјак за ароматерапија со смирувачки CBD

Пренослив и повеќенаменски, Вовлекување е лесен за употреба CBD валјак од 0.34 oz, кој опфаќа моќна ароматерапевтска мешавина. Целта на овој производ е да ви помогне да се ослободите од стресот во движење. Направено е со кокосово MCT масло, 250 mg CBD со целосен спектар и бројни есенцијални масла како пачули, кедар, лабдан и куркума. 

Алинеа заземјувачки валјак за ароматерапија со смирувачки CBD

Отпрвин се заљубив во пакувањето. Ролерот е минимален, а лесно можете да го носите насекаде. Треба да го превртите маслото на точките на притисок како зад ушите и зглобовите и малку да го истриете за да ги почувствувате благодетите за смирување на кожата. Освен што обезбедува релаксација, производот поддржува свесност и обезбедува чувство на смиреност. 

Исто така, ролерот многу го олеснува нанесувањето, така што можете да го правите секогаш кога ќе се чувствувате под стрес. Следно, ми се допадна мирисот. Неверојатно е свеж и остар, така што ќе преминете во „Шумите на северозападниот дел на Пацификот“. Конечно, тревната арома комбинира пачули, кедрово дрво и бобинки од смрека. 

Со цена од 27.30 долари, ролерот може да изгледа скап со оглед на тоа дека е само 10 ml, но обезбедува фантастична сума за пари. 

Летот на Троица 

на Троица лет е крајната и најефикасна опција ако сакате да ги пробате основните формули на Cerena пред да купите цело шише. Можете да ги тестирате и да ги оцените за да видите кој најдобро ќе функционира за вас. Или, можеби ќе ја добиете вкупната големина на секој од нив! 

Летот на Троица

Пакетот содржи масло со целосен спектар Calma, кое веќе го разгледавме погоре. Покрај тоа, има Аливио, уникатна формула која комбинира 50 mg CBD и CBG. Маслото има за цел да обезбеди олеснување на болката и да го намали воспалението. Исто така, може да помогне да се забрза процесот на закрепнување, обезбедувајќи поголема удобност. 

Конечно, има Ноќ — формулата со 50 mg CBD CBN со целосен спектар дизајниран да ве олесни при спиење. Освен што помагаат брзо да заспиете, капките го подобруваат REM и овозможуваат регенеративни и реставративни функции на телото. Ова масло ми се покажа многу корисно бидејќи често работам подолго време и имам проблеми да заспијам. Најдоброто нешто е, тоа не ве остава грогирани; наместо тоа, новиот ден ќе го дочекате освежени и полни со енергија.

Cerena Brand Review - Пресудата 

Cerena е одличен CBD бренд кој нуди уникатна формулација и производи со висок квалитет. Состојките се внимателно измерени за да се осигура дека секој производ ги дава предвидените ефекти. Пакетот Trinity Flight е одличен начин да ги потопите прстите и да видите кои сублингвални капки најдобро функционираат за вас. За мене, сите тинктури работеа совршено. Но, ако треба да изберам еден, тоа би било Ноктурно - сигурно повторно би го купил овој фантастичен производ! Исто така, бев изненаден од моќта и ефективноста на CBD ролерот. Тоа е иновативен и многу компактен производ што сега го носам насекаде со мене. 

Производите се со разумни цени, а компанијата нуди повеќе начини за заштеда. Некои понуди за заштеда вклучуваат пакет производи, програми за награди, сезонски зделки и многу повеќе. 

Сè на сè, овие производи вреди да се пробаат, а јас навистина уживав да ги тестирам! 

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од CBD