Најдобрите CBD Gummies за 2022 година Прегледани од д-р Лаура Гејгаит

Најдобри CBD Gummies за 2022 година Прегледано од д-р Лаура Гејгаит

CBD гуми за џвакање брзо стануваат најдоброто задоволство за секој што сака да се чувствува порелаксирано и помирно. Со толку многу опции кои сега се достапни, може да биде тешко да се одлучи на кои да се обратите. Важно е да ги купите вашите CBD гуми за џвакање од реномиран производител на CBD кој трета страна ги тестира сите нивни производи за да се осигура дека производите на CBD се безбедни и без загадувачи.

Денеска Др. Лаура Гејгаит го направи напорното истражување за вас, пробувајќи и тестирајќи 5 од најпопуларните CBD гуми кои моментално се достапни на пазарот. Проверете го нејзиниот целосен преглед подолу.

Apple Rings JustCBD гуми за џвакање

CBD по гума за џвакање: 25mg

Вид на CBD: КБД изолира

Овие слатки гуми за џвакање Apple Ring од JustCBD не само што се многу вкусни, туку и преполни со добрина на CBD. Особено ми се допаѓа фактот што JustCBD има цела низа различни ЦБД гуми во мешавина од форми и 12 вкусови. Прстените на јаболкото ми се омилени, а веднаш потоа следуваат панделките на Виножито. Ја имав теглата од 1000 мг, но тие исто така доаѓаат во 250 мг, 500 мг, 750 мг и 3000 мг.

Една од причините зошто ми се допаѓаат овие CBD гуми за џвакање е дека тие се без глутен и без млечни производи. Ми помогнаа да се чувствувам смирено и опуштено, но и многу фокусирано. Забележав и намалување на болката во мускулите што ја имав тој ден. Сите производи JustCBD се тестирани од трета страна и направени од фарми за коноп во САД.

Веб-страницата JustCBD е лесна за употреба и гумичките пристигнаа навреме. Како и гуми за џвакање, JustCBD има цела палета на други CBD производи, вклучувајќи тинктури, топични производи, вапсови и креми.

КУПЕТЕ/КУПУВАЈТЕ/КУПЕТЕ ПРСТЕНИ ЈАБЛИ CBD GUMMIES ONLINE ВО САМО CBD STOR (40% ПОПУСТ)

Недела Страшни CBD gummies

CBD по гума за џвакање: 10mg

Вид на CBD: CBD со широк спектар

Вторите CBD гуми за џвакање што ги пробав беа The Sunday Scaries CBD gummies. Овие гуми за џвакање ми помогнаа да се чувствувам пооладено и опуштено, но без да се чувствувам поспана. Зедов 2 гуми за џвакање одеднаш. Се препорачува на шишето да се земаат 2-3 гуми за џвакање по порција.    

Секое шише содржи 20 гумени мечки и секое гумено има 10 мг CBD со широк спектар. Она што ги прави овие CBD гуми за џвакање различни од останатите е што содржат додадени Б12 и Д3, за дополнително зајакнување на витаминот. Во споредба со нивните вегански гуми за џвакање, овие се многу помалку зашеќерени што јас го претпочитам.    

Веб-страницата беше лесна за користење и тие имаат опција за испорака истиот ден. Можете или да се одлучите за еднократно купување или да започнете претплата. Избрав еднократно купување за прво да ги пробам. 

КУПИ/КУПУВАЈ/КУПИ НЕДЕЛА SCARIES CBD GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

Чиста рамнотежа CBD Gummies со целосен спектар

CBD по гума за џвакање: 25mg

Вид на CBD: ЦБД со целосен спектар

Овие вегански и не-ГМО гуми за џвакање од Pure Balance се направени од CBD со целосен спектар. Ги земам овие CBD гуми за џвакање кога се чувствувам особено под стрес или нерамнотежа. Тие ми помагаат да го регулирам расположението и да ја тргнам предноста. Вкусот на мешаното овошје беше многу убав, создавајќи вкусна гума за џвакање. 

Добивате 30 гуми за џвакање по шише со 750 mg CBD. Секоја гума за џвакање содржи 25 mg CBD, што ги прави овие гуми малку посилни од некои други брендови. Бидејќи овие гуми за џвакање се малку посилни, зедов еден за почеток за да го проценам ефектот што го имаше врз моето тело. Зедов уште еден подоцна во текот на денот и почувствував дека тоа е доволно за моите потреби.  

Pure Balance го набавува својот коноп од фарма за коноп во Колорадо. Веб-страницата беше лесна за употреба и ги имаше сите информации што требаше да ги знам за гумичките. 

КУПУВАЈ/КУПУВАЈ/КУПЕТЕ PURE BOTANICALS CBD GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD SORE (50% ПОПУСТ) 

Добри Vibes CBD гуми за џвакање

CBD по гума за џвакање: 25mg

Вид на CBD: Не е наведено на веб-страницата

Овие CBD гуми за џвакање од Pure Science Lab имаа одличен вкус и ми помогнаа да имам добар сон. Тие доаѓаат во форма на црв и се мешавина од различни вкусови. Јас го избирам вкусот на кисели црви, но можете да изберете и вкусни лубеници или вкусни прстени. Ако не сте љубител на гуми за џвакање обложени со шеќер, ова не се гуми за џвакање за вас.

Секоја гума за џвакање содржи 25 mg CBD, иста содржина на CBD како и гуми за џвакање JustCBD и Pure Balance. Имате опција да купите 1 x 10 пакување гуми за џвакање или 3 пакувања од 10. Купив едно од 10-те пакувања за да ги тестирам.

Непцата се лабораториски тестирани и пристигнуваат во безбедно затворена кеса. Pure Science Lab препорачува да се земе еден џвакање дневно за почеток, а потоа да се зголеми дозата доколку е потребно. Зедов една гума за џвакање еден час пред да заспијам и имав прекрасен мирен сон. Овие гуми за џвакање не се погодни за некој што е без глутен бидејќи содржи пченично брашно. Од веб-страницата не е јасно каков тип на CBD е во овие гуми за џвакање.  

КУПУВАЈ/КУПУВАЈ/КУПЕТЕ ДОБРИ VIBES CBD GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD SORE (50% ПОПУСТ)

Врвни коноп гуми со полн спектар

CBD по гума за џвакање: 10mg

Вид на CBD: ЦБД со целосен спектар

Гуми за џвакање со полн спектар на Pinnacle Hemp беа практично и вкусно уживање за кога бев надвор и околу. Секоја гума за џвакање содржи 10 мг CBD со целосен спектар, исто како и неделните застрашувачки што ги имав. Сфатив дека овие гуми за џвакање ме натераа да се чувствувам порелаксирано и помогнаа да ги ублажам болките или болките што ги имав тој ден.

Бидејќи овие гуми за џвакање имаат пониско ниво на CBD, се препорачува да се земаат 2 гуми дневно. Ја следев оваа препорака и сметав дека е доволна за моите потреби.

Овие гуми за џвакање можете да ги купите во шишиња од 200 мг или 500 мг. Се одлучив за шишето од 200 мг кое содржеше вкупно 20 гуми за џвакање. Pinnacle Hemp го набавува својот коноп од фарми за органски коноп лоцирани во САД и сите нивни CBD производи се тестирани од трета страна. Овие гуми за џвакање не се погодни за вегани бидејќи содржат желатин.

КУПИ/ПУПУВАЈ/КУПУВАЈ ГАМИС СО ЦЕЛ СПЕКТРУМ PINNACLE HEMP GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

MS, Универзитетот Дурам
GP

Работата на матичен лекар вклучува широк опсег на клиничка разновидност, што бара големо знаење и ерудиција од специјалист. Сепак, сметам дека најважно за семејниот лекар е да биде човек затоа што соработката и разбирањето помеѓу лекарот и пациентот се клучни во обезбедувањето успешна здравствена заштита. Во моите слободни денови, сакам да бидам во природа. Уште од детството, јас сум страствен за играње шах и тенис. Секогаш кога имам слободно време, уживам да патувам низ светот.

Најново од CBD