Целосен преглед на тинктурата со масло од CBD од JUSTCBD 2022 година

Целосен преглед на тинктурата со масло од CBD од JUSTCBD 2022 година

Канабидиол, или CBD, може да се зема на различни начини. Еден од најлесните и најефикасните начини за внесување на CBD е со тинктури од CBD масло. Тие доаѓаат во различни моќи и вкусови за да одговараат на сите вкусови и потреби. Денеска ги собравме најдобрите КБР нафта тинктури од JustCBD за вас.

Тинктура на CBD со целосен спектар

Ако сакате да се опуштите и да се опуштите, ова е совршеното CBD масло за вас. Ова CBD масло со целосен спектар е направено од CBD со највисок квалитет, како и од растителен глицерин од квалитетен кошер. За да почнете да се чувствувате порелаксирано, смирено и да ја ослободите напнатоста, потребни ви се само неколку стискања со капка.

За да го користите ова масло Just CBD, треба да внесете неколку капки под јазикот. Алтернативно, можете да го додадете во вашата омилена храна или пијалок. Со вака внесување го елиминира секој послевкус. Овој нов дестилат со целосен спектар содржи поголема концентрација на CBG, CBN, CBDV, CBDA и терпени. Ова предизвикува маслото да има светло-кафеава боја и да има мирис на земја.

Шишенцето од 30 ml од 1500 mg CBD масло со целосен спектар содржи 50 mg во секоја капка од 1 ml. Можете да го купите ова масло во следните мерења: 50mg, 100mg, 250mg, 550mg, 1000mg, 1500mg, 3000mg и 5000mg.

КУПЕТЕ ТИНКТУРА НА CBD со целосен спектар во JUSTCBD SORE

CBD тинктура од кокосово масло

Овој моќен и лесен за употреба Тинктура на ЦБД е еден од најбрзо дејствувачките моментално на пазарот. Специфично дизајниран да помогне за одмор и релаксација, потребни ви се само неколку капки под јазикот за да почнете да ги чувствувате ефектите. Ако не сте љубител на тинктури под јазикот, можете да го додадете во вашето омилено кафе, чај или смути. Друг лесен и забавен начин да ја добиете вашата дневна доза е да ја додадете во вашата печена храна.

Тинктурата од кокосово масло CBD е направена од канабидиол (CBD), MCT масло и вода. CBD се апсорбира во вашиот крвоток за да можете да ги добиете целосните придобивки од CBD. Не мора да се грижите дали ќе се чувствувате високо кога го земате ова масло JustCBD бидејќи има само ниски нивоа на THC.

Сите масла JustCBD се тестирани од трета страна за да се обезбеди квалитет и конзистентност со силата и направени од коноп одгледуван и собран во САД. Ова особено масло од коноп доаѓа во различни моќи, вклучувајќи: 50mg, 100mg, 250mg, 550mg, 1000mg, 1500mg, 3000mg и 5000mg.

КУПЕТЕ ТИНКТУРА КОКОСОВО МАСЛО CBD во JUSTCBD STOR

CBD масло тинктура семе од коноп

Дали редовно се чувствувате под стрес и уморни после работниот ден? Ако е така, оваа тинктура од CBD масло може да ви помогне да се чувствувате помирни и опуштени. Тоа дури може да ви помогне да ја подобрите шемата на спиење. Ова CBD масло е неверојатно лесно за употреба, едноставно ставате неколку капки под јазикот за да ги почувствувате ефектите. Практичните капалки за очи обезбедуваат прецизна количина што го олеснува добивањето на точната доза. Ако не сте љубители на вкусот, тогаш можете да го измешате маслото во која било храна или пијалок по ваш избор. Луѓето често додаваат CBD масло во чај, кафе, колачиња, колачи, смути и пусти.

Една од главните придобивки на маслото од коноп е колку брзо производите стапуваат на сила, и на телото и на умот. Ако не сте сигурни колку да имате, тогаш се советува да започнете со малку со неколку капки и да пристапите како се чувствувате. Потоа можете да ја зголемите дозата доколку е потребно.

Маслата JustCBD се целосно органски и не содржат пестициди и други штетни хемикалии. Така, можете да бидете сигурни дека купувате врвен производ кој може да направи одличен додаток на вашето здравје и ритуали за благосостојба. Потенциите за ова масло се разликуваат и вклучуваат: 50 mg, 100 mg, 250 mg, 550 mg, 1000 mg, 1500 mg, 3000 mg и 5000 mg.

КУПЕТЕ СЕМЕ од коноп од тинктура од CBD масло во JUSTCBD STOR

Што е тинктура од CBD масло?

Тинктурите се направени од концентрирани билни екстракти кои се натопени во алкохол или понекогаш оцет. Алкохолот помага да се извлечат корисни активни состојки на растенијата, концентрирајќи ги во течност. Тинктурата од CBD масло се прави со мешање на вода, алкохол и CBD за да се создаде моќен лек за помагање на стресот и промовирање на релаксација.

Која е разликата помеѓу CBD маслото и CBD тинктурите?

Тинктурата и маслата на CBD се слични бидејќи и двете содржат CBD добиени од коноп, но другите состојки се различни. Маслата за тинктура CBD се направени со екстракти на база на алкохол. Маслото CBD, за споредба, е направено од CBD масло измешано со масло за носење, како што е масло од семе од коноп или кокосово масло. Без оглед на користената база, и двете ги содржат истите терапевтски својства. И CBD тинктурите и CBD маслата се користат за да му помогнат на корисникот да се чувствува повеќе центриран, приземјен и опуштен. 

Како да се користи CBD тинктурата?

Неверојатно е лесно да се користат CBD тинктурите. Едноставно користете капалка од 1 mg за да ставите помеѓу 1-3 капки од тинктурата под вашиот јазик. Целта е да ја држите течноста под јазикот до една минута пред да ја внесете. Се вели дека ова му помага на CBD побрзо да се апсорбира во вашиот крвоток. Ако не сте љубители на вкусот, можете да ја додадете тинктурата во која било храна или пијалок по ваш избор.

Колку долго траат ефектите од CBD маслото?

Ефектите на маслото од тинктура CBD може да траат помеѓу 4 и 6 часа во зависност од личноста. Повеќето луѓе почнуваат да ги чувствуваат ефектите во рок од 15 до 30 минути по ингестијата. CBD може да остане во вашиот систем до 5 или 6 дена. Таа временска рамка ќе се зголеми за вообичаените корисници и може да се зголеми до 10 дена. CBD од коноп сè уште е подобра опција за марихуаната која може да остане во вашиот систем до 30 дена.  

Дали тинктурата со CBD ве издигнува?

Не, маслото од тинктура CBD нема да ве издигне бидејќи CBD доаѓа од коноп. Тоа високо чувство доаѓа од психоактивни соединенија како што е THC, кој исто така се наоѓа во растението канабис сатива. CBD се користи од страна на некои луѓе за да се спротивстави на тоа високо чувство, како и да донесе чувство на смиреност и рамнотежа во телото.

Барбара е хонорарен писател и советник за секс и врски во Dimepiece LA и Peaches and Screams. Барбара е вклучена во различни едукативни иницијативи кои имаат за цел да ги направат советите за секс подостапни за секого и да ги разбие стигмата околу сексот во различни културни заедници. Во слободното време, Барбара ужива да шета низ старите пазари во Брик Лејн, да истражува нови места, да слика и да чита.

Најново од CBD