Најдобрите придружни програми на CBD за 2021 година

12 најдобри придружни програми на CBD за 2022 година

/

По легализацијата на CBD во 2018 година, пазарот на CBD напредуваше и се очекува да достигне повеќе од 13 милијарди долари до 2028 година, растејќи со сложена годишна стапка од 21%. Придружните програми на CBD се најновиот додаток на профитабилната мрежа на придружни програми. Тие се добро позиционирани и можат да бидат профитабилен извор на приход за партнерите на пазарот. Ајде да дознаеме кои се најдобрите придружни програми за CBD достапни сега. 

Зошто да се придружите на придружна програма на CBD

Ако сте инфлуенсер на Инстаграм, јутјубер, блогер или едноставно ги знаете вашите социјални медиуми, искористувањето на моќта на партнерскиот маркетинг ќе ви донесе дополнителен прилив на приходи. Ќе заработувате провизија за секоја продажба донесена преку уникатните партнерски врски или купонските кодови што ги добивате како партнер. Покрај тоа, некои придружни програми на CBD нудат дополнителни стимулации како бесплатни примероци на производи, специјални попусти и ран пристап до нови производи. 

Што да се земе предвид при изборот на придружна програма на CBD за приклучување 

Пред да станете партнер, треба да земете во предвид неколку работи. 

Вашата публика

Првиот чекор што треба да се земе предвид при изборот на придружна програма за CBD за приклучување е вашата публика. Размислете кои се нивните преференции и дали се усогласени со брендот што сакате да го промовирате. На пример, ако вашата публика е составена од млади луѓе кои сакаат вапси, изберете бренд што нуди вапсови со CBD. Спротивно на тоа, ако вашата публика се состои од постари луѓе, одете на бренд кој обезбедува решенија со CBD за различни здравствени проблеми. 

Структура на плаќање на придружната програма на CBD

Секоја компанија има различна шема на плаќање. Дополнително, некои брендови ќе ја испратат исплатата на почетокот или крајот на месецот, додека други може да обезбедат двомесечни исплати. Некои брендови може да постават минимална стапка на исплата, така што треба да го земете предвид и тоа. Од суштинско значење е да ги оцените вашите вештини и да одредите која структура на плаќање би била најпрофитабилна за вас.

Репутацијата на брендот

Имајќи предвид дека има море од необични CBD компании, изборот на бренд со добра репутација е најважен. Но, го опфативме овој дел - подолу, можете да ги најдете најдобрите придружни програми за CBD понудени од врвните брендови на CBD, кои се реномирани, сигурни и се етаблираа како транспарентни со текот на годините. 

Стапката на Комисијата за придружна програма на CBD

Последно, но не и најмалку важно, одете на програма која нуди пристојна стапка на провизија. Обично, добрата провизија за придружните програми на CBD се смета за 15-20%. Сепак, некои може да понудат дури 25%, затоа одвојте време и истражете ги сите опции.

 Најдобрите придружни програми на CBD за 2022 година

За да ви помогнеме да ја пронајдете најсоодветната придружна програма за CBD за вас, ви обезбедуваме витални информации за секој бренд на CBD заедно со основните податоци како што се стапките на провизијата, фреквенцијата на исплата, времетраењето на колачињата и многу повеќе.

Nu-x

Nu-x е CBD бренд кој обезбедува висококвалитетни CBD масла, гуми за џвакање, вапс, капсули, пијалоци и повеќе по пристапни цени. Брендот е создаден имајќи го предвид одговорното возрасно лице и обезбедува крајно задоволство. Уште повеќе, Nu-x е еден од CBD брендовите што ги поставува индустриските стандарди за конзистентност и чистота. 

CBD на Nu-x Филијалата на програмата е еден од најдобрите таму. Добивате единствена врска за споделување на платформата што ја сакате и ги следите нарачките на контролната табла Referison. Штом купувањето ќе заврши преку вашата врска, ќе заработите провизија од 20%. Компанијата има 30-дневна политика за колачиња, а исплатата се врши редовно преку PayPal. Покрај тоа, може да добиете бонус поволности врз основа на продажните перформанси.

JustCBD

JustCBD влезе во индустријата во 2017 година и оттогаш напредува. Столбовите на компанијата се интегритетот и чесноста. Тимот работи напорно за да понуди независни лабораториски резултати за секој производ и да ја наведе секоја вклучена состојка со цел да го исполни своето ветување дека ќе ги исправи заблудите околу CBD. Од гуми за џвакање и тинктури до задоволства за домашни миленици и вапс, JustCBD нуди низа производи направени од најквалитетен CBD. Компанијата има одлична репутација за услугите на клиентите со пет ѕвездички, пристапните цени и одличниот избор на производи. 

Кога станува збор за Филијалата на програмата, JustCBD плаќа провизија од 18%, што е многу над она што можете да го очекувате од придружните програми на другите пазари. Покрај тоа, времетраењето на колачињата во JustCBD е 30 дена, што е просек во индустријата. Компанијата нуди широк спектар на методи за исплата - успешните филијали можат да се платат преку жица, кредит од продавница, чек или Биткоин. 

Следењето оди преку прилагодена врска, QR код, купонски код или SKU. Оваа придружна програма на CBD е одлична за влијателни лица, страници за прегледување, Јутјубери и блогери. Уште повеќе, компанијата често воведува нови производи што значи дека ќе има по нешто за секого.  

Leafwell Botanicals

Leafwell Botanicals е компанија посветена на искористување на ботаничката наука за подигнување на стандардите за грижа за себе. Фокусиран на создавање чиста етикета, тимот на Leafwell Botanicals ги формулира производите во куќата користејќи само природни состојки кои служат за одредена цел. Покрај тоа, компанијата сериозно ја сфаќа транспарентноста за да можете да ги најдете резултатите од лабораториските тестови за секој производ наведен на веб-страницата. 

на Филијалата на CBD програма на Leafwell Botanicals е сеопфатен и дизајниран да работи за задоволни клиенти кои сакаат да го споделат своето искуство со пријателите и семејството и партнерите на пазарот кои сакаат да ги запознаат своите клиенти со врвните производи на CBD. Филијалите заработуваат провизија од 15% за сите продажби, но дополнителните стимулации може да се зголемат како што растат препораките. 

Дополнително, кога Leafwell Botanicals лансира нови SKU, подружниците добиваат бесплатни примероци и инсајдерски пристап до производите. Уште повеќе, компанијата често води промоции и специјални понуди достапни само за филијали. Плаќањата се издаваат на месечна основа преку PayPal. Алтернативно, можете да договорите други опции за плаќање директно со претставниците на компанијата. 

Канафил 

Канафил обезбедува доследна испорака на CBD производи со врвен квалитет благодарение на цврстото тестирање на производите во текот на целиот производствен процес. Одобрена од NCPA, компанијата е првиот избор на потрошувачи кои бараат CBD производи со докажан квалитет. Тинктурите Relief, Balance и Relax се издвојуваат по тоа што обезбедуваат природна поддршка на телото.

на Филијалата на CBD програма оваа компанија нуди има одлични услови. Пред сè, тој нуди веројатно највисока провизија - 25%. Тоа, рече, оваа такса за упатување важи за првичните нарачки. Преостанатата такса е 5%. Дополнително, ќе заработите 5% од продажбата на луѓе кои се придружуваат на придружната програма Cannafyl CBD. Компанијата има 60-дневна политика за колачиња што не ја нудат многу придружни програми на CBD. Дополнителна придобивка на програмата е попустот од 10% на сите производи на Cannafyl за филијали.

PureKana

PureKana е врвен CBD бренд со широк спектар на производи како CBD капсули, масла, гуми за џвакање, топични производи, бомби за капење и производи за домашни миленици. Компанијата произведува сè, од најквалитетниот органски коноп одгледан во САД. Процесот вклучува екстракција на CO2 и лабораториско тестирање од трета страна. 

на Придружна програма PureKana CBD е еден од најдобрите и нуди можност да заработите дополнителни пари со претставување на производите PureKana на другите. Придружната комисија на CBD е 25% од сите продажби генерирани од придружните врски, што е одлично. Дополнително, нивото на провизија се зголемува пропорционално со бројот на продажби, што значи дека колку повеќе продажби се направени, толку е подобра платата. Дополнително, колачињата траат 30 дена, а опциите за следење се единствена врска или купонски код. 

Успешните филијали можат да ги добијат своите провизии преку PayPal и да проверат. PureKana издава плаќања месечно на први секој месец, имајќи предвид дека акумулираната сума е најмалку $100. 

Екстракт лаборатории

Екстракт лаборатории е CBD бренд основан и во сопственост на ветеран кој нуди производи со висок квалитет по ниски цени. Дополнително, компанијата го одржува производствениот процес внатре во капацитетите со CGMP сертифицирани, обезбедувајќи врвен квалитет и чистота на секоја серија. Од Темати за CBD, гуми за џвакање и масла до капсули и бомби за капење, изборот е широк. 

на Извлечете ја придружната програма на Labs CBD ви дава можност да станете партнер со оваа реномирана компанија за CBD и заработувате дополнителни пари со тоа што ќе ги препорачате нејзините наградувани производи. Ќе добивате провизија од 20% по продажба. Плус, ќе имате пристап до аналитиката преку контролната табла на брендираниот партнер за да можете да ги следите вашите перформанси. Исплатите се издаваат еднаш месечно преку директен банкарски трансфер. 

Здрави корени коноп

Здрави корени коноп е бизнис во сопственост на жена, сертифициран преку WBENC. Со седиште во Орегон, компанијата расте и произведува висококвалитетни производи од коноп во куќата. Сè е направено од суровини што се добиени од локално ниво и се ослободени од пестициди, ГМО и хемикалии. Мисијата на Healthy Roots е да ги направи премиум производите на CBD достапни за секого по прифатлива цена. Палетата на производи на компанијата е неверојатна - можете да најдете нешто за секого. 

Кога станува збор за Филијалата на CBD програма, програмата Healthy Roots Rewards е малку скржава. Како што рече, сè уште е лесен начин да заработите награди за споделување на производите со други луѓе. Филијалите прават купон за попуст од 20% за споделување плус провизија од 10% за продажба што не е поврзана кога луѓето купуваат производи од Healthy Roots користејќи ја врската за партнерство. 

101 CBD

101 CBD ја користи целата фабрика за коноп за производство на производи изобилни со здравствени придобивки. CBD маслата и темите што ги нуди 101CBD се дизајнирани да го поддржат природниот процес на заздравување на телото и да ви помогнат да најдете рамнотежа. Компанијата има извонредни критики на интернет, а благодарение на придружната програма на CBD, можете да станете дел од нејзиниот успех.  

на affiliate или амбасадорска програма работи малку поинаку од другите програми што ги спомнавме досега. Како прво, ќе добиете единствен код што можете да го користите за да добиете попуст од 25% кога купувате на 101CBD. Дополнително, ќе заработувате награди што можете да ги потрошите во продавницата наместо во кеш. Уште повеќе, можете да заработите 20 долари во награди CBD преку програмата за упатување кога некој ја користи вашата врска за да се регистрира за придружната програма. 

Тилманс Транквилс

Тилманс Транквилс се издвојува меѓу брендот CBD за развој на иновативни производи кои ги испорачуваат придобивките од CBD и имаат огромен вкус и дејствуваат брзо. Палетата на производи на брендот вклучува CBD нане, гуми за џвакање, пред-ролни и соеви од цветови направени со целосно природни состојки. 

Ако ви се допаѓа идејата да заработите пари за да ги запознаете другите со такви уникатни производи, размислете да се придружите на Придружна програма на Tillmans Tranquils CBD. Откако вашата апликација ќе биде прифатена, ќе добиете известување и ќе ги добиете вашите акредитиви за најавување за Affiliate платформата. Ќе добиете партнерска врска што можете да ја споделите и да ја користите за да ја следите вашата продажба со пристап до оваа платформа. Провизијата од 25% е повеќе од фантастична, а исплатите се издаваат на крајот на секој месец преку PayPal.   

Хипи CBD чај

Хипи CBD чај е бренд за чај CBD основан од браќата Вокер. Произлезе од идејата дека CBD и чајот ја прават совршената комбинација Hippi CBD Чајот користи сопствени мешавини и формулации. Црниот чај Daydreamer CBD е еден од првите црни чаеви со CBD на пазарот. Во исто време, билниот чај без кофеин Mellow е смирувачка мешавина која помага за релаксација. 

Со тоа што станав дел од Филијалата на CBD програма на Hippi Tea, можете да бидете дел од зградата на брендот. Стандардната провизија е 10% од продажбата на производите, а прозорецот за колачиња на компанијата е 30 дена. 

Куќа на мудриот

Куќа на мудриот е прилично нов бренд CBD основан во 2020 година. Аманда ја основаше компанијата за време на пандемијата додека ги откри придобивките од CBD. Таа сакаше да ги поттикне другите жени да преземат контрола над нивниот стрес, спиење и секс.  

Можете исто така да станете Куќа на подружница на мудриот или на #мудречка жена и заработете готовина со упатување на CBD производите на компанијата. Нема однапред трошоци за приклучување кон програмата. Можете да се придружите бесплатно и да го споделите вашиот уникатен партнер со вашите пријатели и семејството за да добиете 20% од вкупниот износ на секоја нарачка. Уште повеќе, можете да ја користите вашата партнерска врска кога купувате во House of Wise за да заработите поврат на готовина. Исплатите се издаваат на крајот на секој месец преку банкарски трансфер. 

На д-р Калмер

Дизајниран да им помогне на корисниците да го намалат стресот, На д-р Калмер Главен производ е релаксирачкиот песок. Овој иновативен песок внесен со CBD ги смирува и умот и телото. Тоа е навистина револуционерен производ кој може да се користи во секое време, секаде. Песокот е направен од чисти состојки и создава сетилна и тактилна сензација. 

на Филијалата на CBD програма е најдобрата опција ако сакате да бидете дел од тимот на Dr Calmer и да заработите пари. Може да учествувате во промовирањето на овие иновативни производи додека заработувате 5% од секоја продажба направена преку вашата единствена поврзана врска. Колачињата траат 30 дена, а вие добивате плата еднаш месечно. Сега, провизијата не е толку висока како што нудат некои други придружни програми, но сепак е добра зделка ако имате добра партнерска мрежа. 

кредити

Би сакале да им се заблагодариме на долунаведените соработници кои ни помогнаа да ја напишеме оваа статија:

најдобрата маркетинг агенција во Канада, Longhouse Media

Нутриционист. Универзитетот Блафтон, MS

Во денешниот свет, начинот на исхрана и вежбање кај луѓето е променет, а често и начинот на живот е причина за многу болести поврзани со исхраната. Верувам дека секој од нас е уникатен - она ​​што функционира за еден не му помага на друг. Уште повеќе, тоа може да биде дури и штетно. Ме интересира психологијата на храната, која го проучува односот на човекот со телото и храната, ги објаснува нашите избори и желби за одредени производи, тешкотијата за одржување на оптималната телесна тежина, како и влијанието на различни внатрешни и надворешни фактори врз апетитот. Јас сум исто така страствен колекционер на стари автомобили, а моментално работам на мојот мерцедес W1993 од 124 година. Можеби сте налетале на написи во кои сум бил прикажан, на пример, во Cosmopolitan, Elle, Grazia, Women's Health, The Guardian и други.

Најново од Business News