Линија за облека за корпоративна облека PowerSutra

Линија за облека за корпоративна облека PowerSutra

Внесувајќи иновации во сегментот на корпоративна облека, PowerSutra, беспрекорен бренд за облека, ја доловува суштината на моќното облекување за жени. Фирмата воведува одржливи и достапни модни решенија како бренд создаден да ги зајакне жените во нивниот секојдневен живот. Во модерната ера, каде што сè постојано се развива, облеката за работна облека има седиште во првиот ред за гледање и доживување на трансформација на работното место. Жените ја редефинираат модата, а одборите почнаа да ја прифаќаат промената во начинот на облекување на поединците на работното место. Обрнувајќи внимание на новите трендови во модната индустрија, д-р Pooja M ја основа PowerSutra, која курира различни стилови кои се движат од XXS до 15XL. 

Изработка на облека за корпоративни облеки, PowerSutra воведува мода со плус големина во царството.

Брендот гледа на новите норми и трендови кои го обликуваат женскиот корпоративен изглед за повторно да ја измисли конвенционалната формална мода. Од понудата на решение од маса до вечера за нивните модни потреби, до разбирање на нивниот стил и носење на моќта на удобност заедно, брендот инвестира во гардероба што е паралелен со животот што некој сака да го води во корпоративниот свет. Професионалната работна облека за жени е отскочна штица во градењето на влијателниот имиџ што сакаат да го прикажат меѓу корпоративните лидери. Оттука, PowerSutra осигурува дека работната облека изразува наместо да импресионира.  

Сфаќајќи ги проблемите на луѓето додека ја избираат нивната облека за деловни состаноци или настани во канцеларија, д-р Поја М ја лансираше својата линија на облека за да ги надмине традиционалните граници помеѓу работата и личниот живот. Д-р Pooja M изработува стилови совршени за гардероба за работна облека на секоја жена. Облеката надвор од решетка не е често дизајнирана за модни линии со голема големина, а многу малку онлајн продавници ја носат корпоративната облека на првите редови на модната индустрија. Така, д-р Поја се обидува да влијае на корпоративното носење и индустријата за облека направена по нарачка со тоа што ќе донесе квалитет, достапност, разновидност и вклопување што вклучува големина. 

Кога и зошто беше Power Сутра е основана?

Моќен облекување е да влезете во соба и да знаете дека припаѓате таму. Д-р Поја М на секој моден фанатик му дава шанса да го промени животот со нејзината единствена визија и примерна мисија. Како и секоја вработена жена, д-р Поја жонглираше со корпоративна медицинска кариера и се грижеше за младо семејство. Нејзината страст и одлучност за индустријата за облека ја принудија да ги помести своите граници и да воведе нешто што значително ќе влијае на светот на облеката.

Во 2020 година, кога целиот свет беше затворен, и сè дојде во застој, д-р Поја М одлучи да направи нешто што ќе им овозможи на работничките жени да ја искористат довербата во салата за состаноци. Никогаш не отстапила кога ја предизвикувале пречките. За да изгради силна основа за жени со корпоративна облека, д-р Поја М, основач и главен извршен директор на PowerSutra, го посвети целото свое време на служење на брендот и воспоставување на неговите силни корени во модата. 

Предизвици кои ја обликуваат модната индустрија на новото време  

Пред да маршира напред во нејзината мисија да го лансира „PowerSutra“, таа ја докажа својата силна експертиза во медицината. Д-р Поја е доктор и анестезиолог по професија и има над 15 години искуство во областа на медицината. Таа ја заврши својата MBBS, DA и DNB анестезија од Универзитетот Делхи, Индија. Кога пандемијата ги турна луѓето кон нивните најранливи јас, д-р Поја М го презеде ризикот да се втурне во сосема поинакво поле за да создаде надеж за креативност, поврзување и одржливост, особено кога индустријата за облека веќе се етаблира во доминантна позиција во маркетот. 

Совет од д-р Pooja M и можностите што ја поттикнуваат модата за корпоративно носење 

Д-р Поја М виде јаз помеѓу она што го нуди индустријата за модни услуги и она што им е потребно на потрошувачите. Д-р Поја ја манифестира својата силна основа во областа на облеката. Таа ги советува идните модни аспиранти да спроведат детално истражување и анализа на пазарот за да ги препознаат потенцијалните можности. Д-р Pooja M постојано ги надмина своите граници за да го посвети многу бараното внимание на пазарот на облека за работна облека. 

„Кога ќе стане тешко, ќе тргне и тешкото“. Затоа, со секој чекор, таа се грижи нејзиниот клиент да зрачи со радост и задоволство, претворајќи ги нивните проблеми во достигнувања. Она што е најважно е да го разберете вашиот стил и да верувате во моќта на самоизразување што ве прави да се издвоите. Д-р Поја несомнено го отвори патот за работните жени да го изразат своето чувство за стил удобно и практично. Таа нуди спектар на опции за облека што одговараат на вашите потреби и буџет. Од деловна секојдневна облека и корпоративна облека до фустани за забави и костуми за здолништа, брендот нуди соодветна облека за секоја пригода. Да се ​​биде А со вклучена големина бренд, PowerSutra се грижи за секој тип на тело, форма и големина. Научувајќи различни стилови на патот, д-р Поја М го дефинира белегот на успехот, за кој само неколку подвизи можат да се потврдат. 

Основана на Strong Roots, PowerSutra ја редефинира модата во одборите

Сите „се облекуваат за успех“ без разлика на нивната позиција или со кого комуницираат. Д-р Pooja ја револуционизира облеката за работна облека за да им помогне на луѓето да бидат најудобна верзија од себе. Без разлика дали сакате класични парчиња, стручно кроење или сакате порелаксиран и модерен пристап кон канцелариската облека, PowerSutra ве доби. 

Брендот првично се фокусираше на понуда на корпоративна облека на работнички жени за да ја покажат својата силна основа во светот на бизнисот. Набргу потоа, тие го воведоа концептот за производство на облека од сите асортимани и големини, од ситна, висока, мала, па дури и 15XL. Брендот вложува максимални напори и обезбедува висок степен на персонализација на секој клиент, создавајќи модна изјава која е во тренд и навистина лична.

Визијата на основачот

Д-р Поја М, која ја започна својата кариера како лекар, исто така се смета за авторка внатрешно објавена, страсна мода, мајка на 11-годишно дете и претприемач. Со нејзините сочувствителни напори и извонреден пристап, таа ја измисли својата модна етикета позната по тоа што ткае магија со секое парче облека. Брендот создава вредна палета на класична облека со капсули со уникатен пристап на прво место на клиентите и енергична база на обожаватели. Задржувајќи го пристапот од 360 степени кон животот, каде што се испреплетуваат личната и професионалната средина, PowerSutra природно еволуира во дизајнирање на целосни гардероби. 

Визијата на основачот е да изгради облека бренд за облека центрирани околу жени со силно чувство за себе. Со исклучителни дизајни и релаксиран пристап, брендот произведува парчиња кои би биле камен-темелник на работните гардероби на една дама, тивко служејќи ги нејзините потреби наместо да диктира трендови. Брендот има за цел да и обезбеди на секоја професионална жена одржлив и достапен моден избор. Секоја ткаенина е продолжување на личноста на корисникот, приспособена кон индивидуалните вкусови, што ја прави единствена. 

Што предвидува PowerSutra за својата иднина?

Иако не можете да го приспособите животот по ваш вкус, сигурно можете да добиете специјална облека зашиена според вашите потреби и преференции. PowerSutra е еден таков бренд кој се појавува и се обидува да се грижи за секоја форма и големина. Основан од Pooja M, брендот ја повикува публиката да не ги крие своите облини или да избегнува незгодни кроеви и длабоки деколтеа кои им овозможуваат да бидат автентични со воведување нов пристап во сегментот со посебна големина. 

Брендот првично започна како облекување во сала за состаноци, но набрзо ги прошири своите крилја и воведе секојдневни облеки, фустани со обвивки и облека од работа од дома. Д-р Pooja M има намера да го прошири меѓународното присуство на брендот во 2022 година и да се позиционира како голем моден лидер во Индија. Со нејзиниот уникатен пристап и прва од ваков вид визија, Pooja M создава чекори со воведување на примерен моден бренд за прилагодување, инклузивност на големината и облека за работна облека. Така, следејќи го овој иновативен пристап, PowerSutra постојано курира облека што секоја вработена жена треба да ги вклучи во својата гардероба за да го засили својот моден стил. 

Нутриционист, Универзитетот Корнел, MS

Верувам дека науката за исхрана е прекрасен помошник и за превентивно подобрување на здравјето и за дополнителна терапија во лекувањето. Мојата цел е да им помогнам на луѓето да го подобрат своето здравје и благосостојба без да се измачуваат себеси со непотребни ограничувања во исхраната. Јас сум поддржувач на здрав начин на живот – спортувам, возам велосипед и пливам во езерото цела година. Со мојата работа, бев прикажан во Vice, Country Living, Harrods магазинот, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health и други медиуми.

Најново од Business News