Trestlethorn.com е создаден за да го олесни купувањето на машки модни додатоци и додатоци за животниот стил.

Trestlethorn.com е создаден за да го олесни купувањето на машки модни додатоци и додатоци за животниот стил.

Trestlethorn.com е создаден за да го олесни купувањето на машки модни додатоци и додатоци за животниот стил. Тргнавме да создадеме искуство што го поедноставува наоѓањето на последните неколку парчиња што ја поврзуваат вашата естетика. Trestlethorn ги филтрира производите по стил, тип на тело и цел, наместо само основна боја/големина, за да можете да бидете сигурни дека можете да го најдете токму она што го барате. Сакаме да создадеме чувство на онлајн личен стилист за да можете да бидете уверени дека она што го купувате не само што ќе одговара на вашиот амбиент, туку ќе го надополни вашиот специфичен стил и тип на тело. 

Се фокусираме на производи за мажи бидејќи ресурсите и продавниците специјално за машки додатоци не се лесно достапни по сите цени. Не секој има или може да си дозволи Rolex часовник или чанта Гучи, но можеме да најдеме предмети од истите производни региони и многу повисока вредност. Убав часовник кој ќе ја надополни секојдневната работна облека, накит по мерка за прослава или остри очила за сонце за еден ден на плажа може да направи да изгледате и да се чувствувате подобро. Сакаме да ги обезбедиме овие стилови на сите и да го направиме искуството што е можно побезболно. Преку нашата веб-локација, сакаме да обезбедиме информации за тоа кои производи одговараат на одредени стилови (т.е., што точно подразбира бизнис кежуал) и како можете да бидете сигурни дека тие стилови ви одговараат, и стилски и физички.

Како се формираше TrestleThorn.com

Trestlethorn е основан од Џејк и Мајк Рубарт во зимата 2021 година. Додека Мајк е развивач на софтвер од 2002 година, Џејк е студент на Универзитетот во Јута со еден обид за стартување. Додека бевме заглавени во карантин, се собравме обидувајќи се да размислиме како да започнеме некоја споредна гужва. Ќе се пошегуваме за тоа колку би било неверојатно да не работиме нормални 9-5, особено кога моравме да пропуштиме особено одличен ден на сноуборд. Вистинската идеја дојде за време на една вечера во 2021 година, кога зборувавме за тоа колку е тешко да се купуваат за момци, особено затоа што Џејк мораше да најде додатоци за свадбата на која присуствуваше во јули 2022 година. Ова е моментот кога се роди Трестлеторн, обидувајќи се да олеснете им на момците да го усовршат својот стил и во нивната мода и во нивните домови.

Пред да одлучи да стане претприемач, Џејк ги почувствувал маките од обидот да купува машки додатоци. „Во 6'7“, дури и да се најдат очила за сонце што нема да изгледаат како да доаѓаат од детскиот дел, беше тешко. Се сеќавам дека поминував часови споредувајќи ги големините на кадрите, како и кои стилови го пофалија моето лице. По околу една недела пребарување, конечно слетав на пар од Амазон. Кога пристигнаа, ги облеков и се погледнав во огледало, откривајќи дека се со вистинска големина, но изгледаат и се чувствувам евтини. Тоа чувство на резигнација беше прилично познато, од наоѓање маици кои ми стојат како шатор наместо да завршуваат на мојот папок, до часовници кои повторно изгледаа како да се пронајдени во детскиот дел. Ова ме натера навистина да не се обидувам да се облекувам добро со години, и затоа мразев како изгледам, но се чувствував дека немам многу избор. Другата опција беше да купувате во специјализирана продавница за големи и високи, но поголемиот дел од облеката беше прескапа и не беше одличен квалитет“. Ова беше проблемот, или набавете работи што некако одговараат за пристојна цена, или набавете многу скапи предмети што не беа со одличен квалитет. Тоа чувство на резигнација е она што не мотивираше да го започнеме Trestlethorn, така што секој, без разлика на стилот или типот на телото, може да изгледа и да се чувствува добро секогаш кога ќе се подготви наутро.

Предизвиците со кои се соочува TrestleThorn

Најголемите предизвици со кои се соочуваме се доверливоста на нашите продавачи и обидот да се здобиеме со привлечност во исклучително конкурентниот простор за е-трговија, кој е интернетот. Предизвик ќе биде и можноста да донесете нови производни линии на пазарот на начин што ги задоволува нашите високи стандарди за стил, квалитет и цена брзо и сигурно. Првично, нема да можеме локално да складираме многу производи, така што ќе треба да се потпреме на квалитетни производители и услуги за складирање за да помогнеме во изградбата на нашиот бизнис. Глобалната испорака на производи има многу подвижни делови за да биде успешна и со најновите прекини на линијата за снабдување, работите може да тргнат наопаку што се целосно надвор од нашата контрола. Ние, исто така, се натпреваруваме со онлајн бегемоти кои веќе се главни за купување преку Интернет. Амазон, на пример, може да има екстремно слични стилови за слична цена, но нема среден слој како Treastlethorn за да се осигура дека производите ги исполнуваат нашите стандарди или ги имаат истите филтри и информации за тоа кои производи работат со вашите лични потреби. 

Можностите пред TrestleThorn 

Една од најголемите можности што ги имаме е пристапот до неверојатен број продавачи, и затоа можеме да се погрижиме да понудиме сè и сè што некој може да има потреба. Неодамна, повеќето мажи почнаа да го подобруваат својот стил и се обидуваат да изгледаат и да се чувствуваат убаво. Ова е очигледно во секоја голема стоковна куќа, бидејќи нивниот машки дел порасна експоненцијално во последните 5-10 години. Без разлика, сè уште е многу тешко да го пронајдете токму она што го барате без да талкате во трговските центри со часови и да се надевате дека можете да се сопнете на последното парче што поврзува сè. Можеме да обезбедиме повеќе опции од кој било, бидејќи немаме ограничен продажен простор, и затоа обезбедуваме нешто за секого, од адвокат до дрвосечач. Работејќи исклучиво онлајн, можеме брзо да го промениме нашиот каталог за да ги нудиме најновите модни трендови без да мораме да ги жртвуваме повеќе безвременските парчиња. Ние, исто така, можеме да ја искористиме моќта за филтрирање достапна само онлајн, за да го олесниме изборот што точно луѓето го бараат. Без разлика дали тоа значи часовник кој е соодветен за настан со црна вратоврска или предлагање на пар очила за сонце за да се комплиментираат нечиј тип на тело и форма на лице. Всушност, создаваме искуство, слично како да имате онлајн личен стилист, што ќе се погрижи не само производите да бидат соодветни за одредени настани, туку и да ги комплиментираат типовите на телото и формите на лицето. Сето ова ќе ни овозможи лесно да се свртиме и да го обезбедиме токму она што го сакаат клиентите, без многу однапред инвестиции. Работејќи исклучиво преку Интернет и користејќи широк спектар на продавачи и нивните магацини, можеме да ги избегнеме трошоците за установа од тули и малтер и вработените на почетокот. Ова ќе ни овозможи да инвестираме многу назад во истражување на производи, рекламирање и самата веб-страница без да се грижиме за поддршката на целата инфраструктура самите. 

Совети за други бизниси

  1. Градењето на вашето брендирање е неверојатно важно, особено во ерата на интернет. Да се ​​осигураме дека сè е професионално е само почеток. Мора да создадете траен впечаток. Треба да ги натерате клиентите да се чувствуваат како да се дел од нешто поголемо. Луѓето кои носат Патагонија сакаат да се чувствуваат како да се дел од заедница на отворено, исто како што луѓето кои користат чанти Гучи сакаат да ја покажат својата љубов и знаење за модата. Со привлекување на емоциите на луѓето, Патос, можете да создадете врска и да создадете лојална база на клиенти кои ќе го рашират вашиот збор, како и ќе ја информираат вашата идна насока.
  2. Направете го вашето истражување и потоа направете го тоа повторно. Разбирањето со какви предизвици најверојатно ќе се соочите ќе ви помогне да се подготвите кога тие предизвици ќе се појават, како и други предизвици што се појавуваат. Разберете дека класичната приказна за некој кој ја напушта работата работејќи 40 часа неделно за нешто друго за да може да работи 80 часа неделно за себе е потопена во вистината. 
  3. Тоа е моќно, а сепак тешко. Има многу нијанси, особено со онлајн простор. Многу алатки и многу начини како да не ги конфигурирате правилно. 
  4. Кога имате мал тим кој гради нешто големо, тоа значи стрмна крива на учење, учење нови вештини и носење многу капи.
  5. Постојаноста е клучна ако не можете веднаш да го финансирате вашиот проект да биде вашата работа со полно работно време. Сакате да поставите распоред со кој ќе можете да работите за да одржувате добра рамнотежа помеѓу работата и животот за да не се изгорите пред да почнете да напредувате. Откривме дека посветувањето 2-4 часа дневно, 4-5 дена во неделата функционира добро. Кога почнавме да поставуваме рокови, пресвртници и цели е кога ги видовме најголемите скокови во напредок.
  6. Односите со добавувачите се клучни, ако продавачите знаат кој сте и за што сте, тие ќе бидат многу поподготвени да работат со вас за цените, количините, временските рамки за испорака и трошоците.

Создавањето траен прв впечаток може да направи или прекине врска, професионално или на друг начин. Trestlethorn.com е создаден за секој да може да го усоврши својот стил, обезбедувајќи да изгледате и да се чувствувате најдобро без оглед на тоа што ви фрла животот.

MS, Универзитетот во Тарту
Специјалист за спиење

Користејќи го стекнатото академско и професионално искуство, ги советувам пациентите со различни поплаки за менталното здравје - депресивно расположение, нервоза, недостаток на енергија и интерес, нарушувања на спиењето, напади на паника, опсесивни мисли и вознемиреност, тешкотии со концентрирање и стрес. Во слободно време сакам да сликам и да одам на долги прошетки на плажа. Една од моите најнови опсесии е судоку - прекрасна активност за смирување на немирниот ум.

Најново од Business News