VitalFit.Inc - Фитнесот ми го спаси животот

VitalFit.Inc – Фитнесот ми го спаси животот

  Витал Фит е вистински верник во помалку е повеќе. Ние разбираме колку е зафатен животот и одржувањето на фитнес рутина е

невозможно, затоа ги истражувавме најновите технологии и методи

да ви помогне да постигнете оптимално здравје за минимално време.

Приказната на основачот/сопственикот и што ги мотивирало да започнат бизнис

Фитнесот ми го спаси животот...моите природни антидепресиви како трауматизиран

тинејџер .

Првиот пат кога бев во теретана со мајка ми, таа се обиде да ми помогне со мојата

депресија. Пораснав во Гватемала Сити и моето детство го имаше

неверојатни моменти но и некои кои ме истрауматизираа .физички и

сексуалната злоупотреба како дете ми даде многу години вознемиреност, непроспиена ноќ

и живеење во самосаботирачка умствена состојба. Како дете секогаш сакав

да се пресели, јас бев момчето Том што играше кошарка и фудбал со

момчиња . Дриблинг и игра како момците! Движењето беше како терапија

но бев премногу млад за да знам дека тоа ми помага толку многу психички.

Кошарката и фудбалот ми помогнаа да се фокусирам и се што требаше да мислам беше

дриблинг и шутирање на таа топка… ми помогна да почувствувам мала пауза

од редовниот анксиозен мозок. 

Штом ќе остариш, спортот е оставен

зад… Бев тинејџер и почнав да се плеткам со алкохолот

и улични апчиња .Ми помогна да избегам како што се чувствував дека сум јас .Имав

ниска самодоверба од злоупотребата и секогаш се чувствував не толку паметно како

сите други... Кога дојдов во Канада, морав да учам англиски и јас

се бореше да се дружи и да стигне во училиште. Ова ме натера да размислувам

Бев глупав и не некој со кого некој сака да биде пријател. Јас

не се справи со ниту една моја траума. Сега разбирам зошто страдав

по нарушувања во исхраната, прекумерно вежбање. Кога ја најдов салата

Го најдов мојот нов дом. Овде имам околу 17 години. Отпрвин бев

исплашен не би знаел што да правам во теретана. стапнав на а

степер за првата машина. Видов личен тренер и посакав

може да биде тоа за мојата иднина. После тоа се чувствував многу подобро психички

кардио сесијата… Го имав моментот АХА, ова го менува животот!!!

         Го сакам тоа. Потоа се приклучив на класата спин, пумпа за тело, тело

борба, кик-бокс! Тоа беше мојата нова љубов. Секако дека научив а

лекција. Толку многу го сакав што вежбав и научив за тоа

обука . Подоцна развив нарушување во исхраната кога се приклучив на

Фитнес натпревар во светот ... Чувствував дека мојот живот е секогаш во прекин и

на диета. Тоа беше добар начин на живот што секогаш ја контролиравте вашата храна

порции потоа се напиваат по натпревари, потоа маѓепсан круг. Јас

научив сè што можев за спортска исхрана и отидов во Алгонкин

колеџ . Започнав женски кампови за чевли кога имав 19 години

почна под закуп простор од други спортски сали .

         Сега имам 34 години и имам многу чист начин на живот. Бизнисот

се базира на помалку е повеќе. промовирање на рамнотежа и вежбање како

превентивна здравствена заштита. Јадам 80% вегетаријанец со чудните измамници овде

и таму за време на викендите. Имам слаба и силна физичка природно со

целосна храна…. промовираме јадење на база на растенија во студиото и носење

оброци на растителна основа. Да им помогне на другите да се променат.

Спин инструктор 10 години го започна бизнисот во Ембрун во 2013 година

Здравје/Животен тренер 15 години

– Предизвиците со кои се соочува бизнисот/пазарот

Многумина одат на интернет сега и чувствувам дека сè уште е важно да се има

човечка поврзаност и позитивна размена на енергија . Многу програми се

слободни тежини и фокусирани на слабеење... Тренираме само со medx

опрема за рехабилитација за да се фокусира повеќе на зачувување на држењето…

додека се меша во кардио со висок интензитет .. прави се што е засновано на науката

само правејќи го она што ги максимизира резултатите во минимално време. помалку абење

исто така и на зглобовите... се фокусираме на спринтови со висок интензитет, супер бавни

обука и сето тоа на медицинска опрема . светло функционално

движења .

– Можностите со кои се соочува бизнисот/пазарот

Хроничната болка е сериозен проблем. 80% од населението имаат хронични

болка и ние сме тука да помогнеме со најсовремена терапија и начин

на зајакнување на телото.

– Совети до другите за бизнис

Бидете сигурни дека тоа доаѓа од вашето срце ... ако е наменето за вас, работите

ќе се построи во ваша корист .. сакам да го наречам божествено усогласување . Јас

го следеше моето срце и кога ми се чинеше невозможно, беше направен начин…

никогаш не се откажувај !!! Не треба да знаете како, само треба да знаете

што и имај вера. верата пред се божествен извор кој

нè води сите до нашиот вистински повик…

Ви благодарам ,

Андреа Портиљо

Vitalfit – YouTube

VitalFit | Embrun ON | Фејсбук

Најнови објави на Ксенија Собчак (Види се)

Ксенија Собчак, БА (Hons) Модна комуникација: модно новинарство, Централ Сент Мартинс

Ксенија Собчак ужива во блогирањето на областите на модата, стилот, начинот на живот, љубовта и CBD. Пред да стане блогерка, Ксенија работеше за познат моден бренд. Ксенија е автор кој придонесува во водечките списанија и блогови за мода, начин на живот и CBD. Може да се судрите со Ксенија во нејзиното омилено кафуле во Јужен Кенсингтон, каде што напишала најмногу блогови. Ксенија е цврст застапник на CBD и неговите придобивки за луѓето. Ксенија е исто така на панелот на рецензенти на CBD во CBD Life Mag и Chill Hempire. Нејзината омилена форма на CBD се CBD гуми за џвакање и CBD тинктури. Ксенија е редовен соработник во водечките модни, животни стилови, како и CBD списанија и блогови.

Најново од Business News

Еланти маслиново масло - специјализирано за увоз и дистрибуција на висококвалитетно грчко екстра девствено маслиново масло на пазарот во ОК

Име на бизнисот и што прави https://www.elanthy.com/“специјализирана за увоз и дистрибуција на висококвалитетни грчки екстра девствени маслинки