BDSM за почетници

BDSM за почетници

BDSM станува сè попопуларен бидејќи се повеќе луѓе ги поместуваат границите и дознаваат што ги прави жешки со неколку додадени додатоци како камшици, потпирачи, манжетни и друго. Без разлика дали сте обичен почетник на Џејн или претходно сте имале искуство со ропството, BDSM од Сексот и злото носи многу изненадувања за оние кои се заинтригирани од мало експериментирање.

Секс и зло вовед во комплетот S&M

Ако штотуку започнувате со сопственото експериментирање со секс и зло, тогаш комплетот „Вовед во S&M“ е токму она што ви треба. Вклучува комплет крзнени црни лисици кои се однапред спакувани со комплет резервни клучеви за тие моменти за секој случај, долг црн камшик од 16 инчи и меки црн сатенски врзани очи со еластична подлога за да ви биде удобно во секое време. Ова е одличен начин да се олесните во S&M и ви овозможува да си играте со вашиот партнер за да откриете кој е повеќе склон да биде покорен или доминантен.

Комплет за црно ропство за секс и зло

Подготвени да напредувате на следното ниво? Комплетот Black Bondage вклучува врзани очи од вештачка кожа, две манжетни од вештачка кожа кои се претвораат во ропска јака и силен најлонски поводник кој се претвора во врзување. Манжетните и превезот на очите имаат мека облога за да ви биде удобно, но вештачката кожа ви дава до знаење дека сте под обвивка на вашиот дом.

Комплет за врзување за ропство во кревет за секс и зло

BSDM не е само за зандани и хотелски соби: можете да експериментирате и да истражувате во удобноста на вашиот дом со само неколку додатоци. Комплетот за врзување за врзување на креветот за секс и злоба лесно се лизга под вашиот душек за да ви обезбеди силен, но удобен комплет потпирачи за кревет што безбедно се затвораат околу глуждовите и зглобовите со едноставно затворање со велкро. Ненаметливи, но многу забавни, овие секси стеги се идеални за оние кои сакаат да го прошират својот репертоар на ропството со лесни за користење.

MS, Универзитетот Дурам
GP

Работата на матичен лекар вклучува широк опсег на клиничка разновидност, што бара големо знаење и ерудиција од специјалист. Сепак, сметам дека најважно за семејниот лекар е да биде човек затоа што соработката и разбирањето помеѓу лекарот и пациентот се клучни во обезбедувањето успешна здравствена заштита. Во моите слободни денови, сакам да бидам во природа. Уште од детството, јас сум страствен за играње шах и тенис. Секогаш кога имам слободно време, уживам да патувам низ светот.

Најново од Lifestyle

СОФА ЛАЖЕЊЕ СЕКС ПОЗА

Позицијата за секс на троседот е одлична ако се опуштите и дозволите вашиот маж да ја преземе контролата. Тоа

СЕКС ПОЗИ

Пегирањето е релативно поретко во секс сцената за возрасни, но сепак се здоби со влечење. И