CBD Gummies за болка и анксиозност прегледано во 2022 година од д-р Лаура Гејгаит

Ако редовно чувствувате дека страдате од болка или анксиозност, тогаш гуми за џвакање CBD би можеле да бидат патот напред за вас. Познато е дека CBD ви помага да се чувствувате порелаксирано и смирено, како и да помогне во управувањето со болката. Работи преку интеракција со вашиот ендоканабиноиден систем за кој се вели дека го регулира вашето расположение и функцијата на спиење, како и многу други работи.

As ЦБД гуми се зголемија во популарност во последните неколку години, тешко е да се знае кои да се изберат. За среќа, ја имаме д-р Лаура Гејгаит да ви помогне да ја донесете таа одлука.

JustCBD Rainbow Ribbons CBD Gummies

Овие гуми за џвакање без желатин од JustCBD не само што изгледаат одлично, туку се и неверојатно вкусни. Тие се дефинитивно еден од моите омилени CBD гуми за џвакање. Секоја гума за џвакање содржи приближно 13 мг CBD што е совршено за ублажување на секоја болка или анксиозност што можеби ја чувствувате. Сигурно забележав дека се чувствувам помалку вознемирен откако ги внесов овие гуми за џвакање. Сфатив дека тие се особено корисни за да се чувствувам повеќе поврзано после бурниот ден на работа.

Виножитото панделки содржи различни вкусови, вклучувајќи Тути Фрути, Сина Малина, Јагода и Зелено Јаболко. Сфатив дека ова е навистина убава мешавина на вкусови и секогаш со нетрпение очекував да ја имам мојата дневна доза. 

Сите производи на JustCBD се направени со користење на најдобрите состојки од коноп со изолација од CBD од коноп, добиени и произведени на фарми за органски коноп лоцирани во САД. Како и Rainbow Ribbons, има и огромна разновидност на други вкусови, вклучувајќи кисела мечка, среќно лице, прстени од лубеница и многу повеќе!  

КУПЕТЕ RAINBOW RIBBONS CBD GUMMIES ONLINE ВО САМО CBD STOR (40% ПОПУСТ)

Недела Scaries Gummies For Chillin'

Неделните Scaries Gummies for Chillin' се формулирани за да помогнат во вашето време за одмор и релаксација. Ги зачував овие гуми за џвакање за моменти кога се чувствував особено под стрес или преоптоварено и чувствував дека ми помагаат да се чувствувам помирно и опуштено. Наместо апчиња за ладење, тие се гумени за џвакање!   

Секоја гума за џвакање содржи 10 mg CBD со широк спектар и има 20 гуми за џвакање по шише. Компанијата препорачува земање помеѓу 1 или 2 гуми дневно. Бидејќи моето тело е запознаено со CBD, се одлучив за 2 гуми за џвакање дневно. Ми дава дневна доза од 20 mg CBD. Чувствував дека ова е совршена сума за мене. Препорачувам да ги земате овие гуми за џвакање наутро ако сакате да се чувствувате поцентрирано и фокусирано во текот на денот и навечер за да ви помогне да имате добар сон. 

Овие особено CBD гуми за џвакање додадоа витамин Д3 и Б12 за да му дадат дополнителен поттик на вашето ментално и физичко здравје. Можете да купите 1, 2 или 3 шишиња одеднаш или со еднократно купување или можете да се претплатите за да заштедите пари. 

КУПЕТЕ НЕДЕЛА SCARIES GUMMIES ЗА CHILLIN' ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD STOR (50% ПОПУСТ)

FOCL Premium CBD Gummies

Овие премиум CBD гуми за џвакање од FOCL се одлични за ублажување на болката и анксиозноста. Непцата се вегански, не-ГМО и без THC. Открив дека секој гума за џвакање се топи во вашето топење, што беше убава сензација.  

Секое шише од 750 мг содржи 30 гуми со 25 мг CBD со широк спектар по гума. Тие се направени од органски состојки и доаѓаат во три различни вкусови: кисела лубеница, тропски панч и мандарински портокал. Се одлучив за вкусот Tropical Punch кој ми се допадна. Имањето убави вкусови за вашите непца прави огромна разлика бидејќи тие стануваат повеќе задоволство отколку работа.    

FOCL препорачува да се земе 1 гума наутро, а потоа уште 1 или 2 навечер во текот на првата недела од земањето. Бидејќи моето тело е навикнато на CBD, имав едно наутро за да ми помогне да се фокусирам во текот на денот и 2 навечер за да ми помогне да се чувствувам опуштено и да спијам подобро. 

Сите производи на веб-локацијата FOCL се тестирани од трета страна за да се осигура дека добивате безбеден и врвен производ. 

КУПЕТЕ FOCL PREMIUM CBD GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD SORE (50% ПОПУСТ)

Премиум Magic CBD & Delta-8 Gold Paradise Mix Gummies

За разлика од другите споменати гуми за џвакање, овие гуми за џвакање содржат CBD и Делта-8. Секое шише содржи 1400 mg CBD и 1050 mg Delta-8 THC. Секоја гума за џвакање содржи 10 mg CBD и 30 mg Делта-8. The Paradise Mix е мешавина од вкусови на цреша, грозје и лимета.

Ако сте нов во Делта-8, топло ви препорачувам да го земате полека со овие гуми за џвакање. Започнете со мали димензии и напредувајте до поголема доза во одреден временски период. Секогаш следете како се чувствувате и бидете свесни за вашето тело и ум. Почнав со една гума за џвакање дневно за да видам како се чувствувам, а потоа се зголеми на 2 дневно по една недела.

Поради моќната комбинација на CBD и Delta-8, ги најдов овие гуми за џвакање многу ефикасни за секојдневни болки и болки, како и за намалување на моите нивоа на анксиозност. Делта-8 е особено корисен за намалување на воспалението.

КУПЕТЕ PREMIUM MAGIC CBD DELTA-8 GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD SORE (50% ПОПУСТ)

FABCBD CBD Gummies во секое време

FABCBD Anytime Gummies се дизајнирани за употреба во текот на денот за да ви помогнат да се чувствувате порелаксирано и помалку вознемирено. Тие се вегани, без глутен и не се ГМО.

Секоја гума за џвакање има 25 mg CBD изолат, како и други природни состојки. Бидејќи овие гуми за џвакање не се направени од штица или CBD со целосен спектар, не го добивате вкусот на земјените терпени од коноп. Тие се само спакувани полни со добрина на овошен вкус. Сфатив дека овошниот вкус е многу пријатен и имав ист вкус како и традиционалните бонбони.

FABCBD препорачува земање 1 или 2 гуми за џвакање дневно. Се одлучив за 2 дневно бидејќи сум навикнат на CBD производи. Како и дневните гуми за џвакање, тие исто така продаваат низа ноќни гуми за џвакање кои се специјално формулирани за да ви помогнат да спиете. Ги имав двата типа и можам да потврдам дека и двајцата се многу добри. Можете да изберете да купите еднократно купување или да се претплатите за да добиете пари.

КУПУВАЈТЕ FABCBD СЕКОЕ ВРЕМЕ CBD GUMMIES ONLINE ВО OLIO LUSSO CBD SORE (50% ПОПУСТ)

Барбара е хонорарен писател и советник за секс и врски во Dimepiece LA и Peaches and Screams. Барбара е вклучена во различни едукативни иницијативи кои имаат за цел да ги направат советите за секс подостапни за секого и да ги разбие стигмата околу сексот во различни културни заедници. Во слободното време, Барбара ужива да шета низ старите пазари во Брик Лејн, да истражува нови места, да слика и да чита.

Најново од CBD