ПРЕГЛЕД НА ПРОИЗВОДОТ НА ЗЕЛЕНИ ПАТИШТА CBD

ПРЕГЛЕД НА ПРОИЗВОДОТ НА ЗЕЛЕНИ ПАТИШТА CBD

/

Дали сте без опции и барате бренд што може да се придржува до вашите потреби за CBD? Тогаш не треба повеќе да се грижите; Зелените патишта ви го покриваат грбот. Тој нуди најобемна линија на производи во CBD компаниите, со различни јачини, формулации, тестови и количини. За да разберете повеќе за компанијата и нејзиното работење, продолжете да го читате нашиот увид бидејќи има суштински детали.

За компанијата

Green Roads CBD е основана од долгогодишна фармацевт по име Лаура Фуентес, која ја добила својата лиценца 25 години. Во 2013 година, пријател по име Арби Барасо дојде кај неа барајќи помош за нејзините здравствени проблеми, бидејќи таа веруваше дека нејзиниот одговор лежи помеѓу CBD и Лаура може да понуди помош бидејќи знаеше многу за тоа. Од очај да и помогне на пријателката која силно верувала во неа, Лора се обврзала после работа и викенди да се обиде да најде решение за својата пријателка. Таа излезе со различни формулации за CBD и ги понуди на својата пријателка; по некое време, формулациите почнаа да работат, а здравјето на Арбис стана подобро.

Подобрувањето на благосостојбата на Арби ја даде нејзината решеност да понуди слично решение на повеќе луѓе кои страдаат од општа здравствена благосостојба; тоа стана лична одговорност и мисија. Во тоа време, бизнисот со CBD не стана познат, иако Лаура ја напушти својата работа и дојде да се коцка во бизнисот со CBD. Во ова време, бизнисот доживеа многу несигурности и предизвици бидејќи и ФДА и ДЕА беа на врат. Лора не се откажа, таа продолжи нудејќи повеќе формулации за да помогне во зајакнувањето на општата благосостојба на неговото семејство и пријателите додека компанијата растеше од овој круг.

Денес, Brightfield Research групата го рангира Green Roads како најистакната приватна компанија CBD низ САД за дистрибуција на преку 10,000 трговци на мало со CBD производи. Заедно, Лаура и Арби се обврзаа да обезбедат приоритет на општата благосостојба на нивните клиенти нудејќи им производи со висок квалитет. Прекувремено, Green Roads е широко признат за производство на производи со квалитет со златен стандард и е посветен на транспарентноста. Покрај тоа, брендот се залага за јасност на сите производни процеси на CBD производи низ целиот свет, од одгледување коноп додека производот не стигне до потрошувачот со број на серија за верификација на лабораториски резултати од трета страна.

Иако DEA и FDA повеќе не тропаат на нејзините врати, Лаура и нејзиниот тим сè уште се посветени на понудата на најдобрите производи во рамките на заштитниот знак CBD, дури и откако ќе се здобијат со популарност. Тие веруваат дека она што започнало на кујнските маси станало поголема одговорност и имаат подобра шанса да им понудат решенија на повеќе луѓе.

Од нејзината веб-страница, може да се каже многу за посветеноста на компанијата да им понуди на луѓето здравствено решение. Ги претставува сите членови на тимот на фотографија, а некои од нивните имиња и слики се добро претставени. Лесно е не само да се движите низ неговата веб-локација, туку и да најдете какви било информации што ви се потребни, почнувајќи од информациите за контакт до блоговите. Сепак, нашето искуство со купување беше фасцинантно бидејќи не доживеавме сомнителни средби кои лесно можеа да ни ги подигнат веѓите. Можевме лесно да додаваме и отстрануваме производи во нашата кошничка пред да одлучиме за што сакаме да се решиме и да ја потврдиме нашата нарачка.

На дното на нивната веб-страница, сфативме дека Green Road нуди повеќе понуди за значително пообемна група луѓе во споредба со која било друга трговска марка CBD. Тие ги поддржуваат луѓето кои страдаат од долгорочна попреченост и ветераните и ги прошируваат овие попусти на наставниците, првоодговорните лица, судиите и програмите за наградување, меѓу другото, што не е вообичаено во CBD компаниите бидејќи повеќето се ограничени.

Следствено, Зелените патишта, ЧПП се обидува да одговори на некои вообичаени прашања што луѓето би сакале да ги разберат на нивниот заштитен знак. Сепак, брендот нуди страница за контакт со нивните податоци за контакт за оние кои не би добиле решение под оваа страница. Нивната страница за контакт е обемна и содржи неколку е-пошта и работен телефонски број. За оние кои сакаат да им остават порака директно од нивната веб-страница, сè што им треба е да го внесат своето име, е-пошта, телефонски број, тема и наменетата порака. Исто така, тие може да се спроведат или преку е-пошта за општа истрага ([заштитена по е-пошта]), вести и медиуми ([заштитена по е-пошта]) или на големо ([заштитена по е-пошта]). Освен тоа, може да се користи нивниот телефонски број или физичка адреса; +1 (833) 462 8922 и 601 Fairway Drive Deerfield Beach, FL 33441 USA, соодветно.

Освен што трговската марка нуди професионален тим за поддршка, што би рекле дека е искусен од наше искуство, тие имаат и секојдневни блогови кои ги едуцираат луѓето за нивното работење. Улогата на дневните блогови е да ги информираат луѓето за нивната трговска марка, неговите понуди и секоја друга активност поврзана со нивното работење и CBD воопшто.

Процесот на производство

За Грин Роуд да разбере како неговите производи функционираат на нивниот пазар и да го проценат нивниот напор во квалитетот на производството, тие имаат страница за преглед на која неговите клиенти го оставаат своето лично искуство со производите на пазарот. Сепак, брендот инсистира само на користење на чист коноп кој е органски одгледан од фармите во Колорадо; Колорадо е нашироко познат по тоа што го нуди најдобриот коноп за CBD производи низ САД

Откако ќе се произведе конопот, тој се носи во нивниот производствен капацитет. Како и повеќето CBD брендови, Green Road исто така претпочита да користи CO2 за да извлече релевантни состојки од нивниот коноп. CO2 е еден од најдобрите методи што се користат за екстракција на состојките од коноп. Исто така, се смета за безбеден за животната средина во споредба со другите методи како што е етанолот, кој е загадувач на животната средина.

Green Roads презеде мерки за да се осигура дека сите производи што се даваат на пазарот се безбедни за потрошувачка. За да го подобрат ова, тие ангажираа независна лабораторија од трета страна бидејќи се смета дека јавните лаборатории даваат неточни резултати. Првата улога на независната лабораторија е да обезбеди нивоата на THC и CBD на сите нивни производи да се совпаѓаат со она што е означено на нивните налепници. Исто така, тие имаат задача да обезбедат сите нивни производи да се ослободени од пестициди, тешки метали, хемикалии и какви било други загадувачи кои можат да влијаат на чистотата на нивните производи. Откако ќе се проценат сите производи, резултатите се објавуваат на нивната веб-страница за проверка пред купувањето. Дополнително, тие обезбедуваат број на серија на сите нивни производи каде што клиентите треба да ги скенираат и да ги потврдат резултатите.

Опсег на производи

Меѓу брендовите CBD што ги анализиравме досега, Green Roads има најобемна линија на производи и уникатни дизајни што ги задоволуваат илјадниците индивидуални барања на клиентите. Ова го направи нивниот заштитен знак познат бидејќи сите нивни производи се со висок квалитет. Освен тоа, можевме да забележиме значителен број на позитивни критики во однос на негативните.

Преглед на нафта CBD за зелени патишта

Преглед на нафта CBD за зелени патишта

КБР нафта е на врвот на листата меѓу производите што привлекоа многу корисници на CBD и заштитниот знак Green Roads и го направија познат. Производот е произведен внимателно и дизајниран да одговара на повеќе намени. Имено, повеќето луѓе сметаат дека е привлечен и брзо функционира во споредба со другите производи произведени од брендот. Покрај тоа, тој е дизајниран во две форми; широк спектар и целосен спектар. Освен тоа, нивните нафтени продукти се поделени во неколку категории; Лесно (10 mg CBD на ml), умерено (25 mg CBD на ml) и моќно (50 mg CBD на ml). Имаме и три понудени вкусови; нане бриз, јаболко киви и оригинални. Иако нивните производи содржат уникатни, пријателски иновации, тие се малку скапи; секој 2ml чини 2.99 долари за течни производи.

Преглед на меки гелови и капсули на Green Roads

Преглед на меки гелови и капсули на Green Roads

За луѓето кои би сакале да ја земат дозата CBD одеднаш, Green Roads им нуди меки гелови кои се лесни за администрирање; тие се администрираат орално или со вода или со вашиот омилен пијалок. Секој контејнер содржи 30 капсули, од кои секоја има 25 mg CBD. Брендот, исто така, ја виде потребата да им понуди различни опции за да се задоволат единствените потреби на клиентите; CBD Sleep капсули, CBD Soft Gels и CBD Relax Capsules. Некои од овие производи имаат мешавина од други состојки како што е ГАБА, која се меша во капсули за релаксација за да го подобри ослободувањето од стрес, меѓу другите функции. Пред марката да користи кој било постоечки природен елемент, распределува експерти за медицински истражувања кои ги разгледуваат билките.

Преглед на Green Roads CBD Gummies

Иако брендот тврди дека нуди CBD Gummies најдобар тест за потрошувачите на CBD, некако е предизвик да се потврди оваа информација. Сепак, тврдењето може да биде вистинито бидејќи користи различни овошни вкусови за производство на производот, што го прави исклучително вкусен. Исто така, за да одговори на различните потреби на своите клиенти, има четири варијанти на гуми за џвакање; Sleepy ZS CBD Gummies, CBD Relax Bears, Extra Strength CBD Relax Bears и Rise N' Shines Immune Support Gummies.

Преглед на Green Roads CBD Gummies

Освен трите дискутирани ставки што го прават брендот познат, тој нуди и теми, линија за спиење, спа колекција, кафе и чоколадо, омилени производи од персоналот, производи за домашни миленици и CBD за почетници.

Што ни се допаѓа во компанијата

Една фасцинантна работа за брендот е како тие можат да ја произведат најсеопфатната линија на производи со квалитет кој сè уште се одржува. Компаниите CBD кои се обидоа да понудат над 20 производи, многупати не успеаја во однос на квалитетот. Прашањето за квалитетот стана голема главоболка за потрошувачите на CBD; Затоа, тие сметаат дека таквите трговски марки се корисни за нивните потреби. Покрај тоа што брендот нуди висококвалитетна широка линија на производи, тој гарантира дека спроведува истражување на пазарот за да види каде се појавуваат недостатоци долж производите на CBD за да се премости јазот. Би рекле дека тоа е клучниот придонес за нивната долга линија на производи. И на крај, брендот исто така гарантира дека сите негови производи поминале низ нивната независна лабораторија од трета страна за да се обезбеди квалитет и потребните нивоа на THC и CBD се постигнати.

Што не ни се допаѓа во компанијата

Со оглед на тоа што брендот има проширена линија на производи, предизвик е да се лоцира производот што го барате. Навигацијата на нивната веб-страница не е лесна и може да ви одземе значително време за да го идентификувате производот или информациите што ви се потребни. И покрај тоа што брендот има проширена линија на производи во споредба со која било друга марка CBD, му недостигаат производи од vape кои зазеле подобар пазарен дел. Покрај тоа, артиклите на брендот се некако скапи во споредба со другите компании кои сè уште нудат квалитетни производи. Затоа, го повикуваме брендот да направи некои прилагодувања на својата веб-локација за да ја направи навигацијата поуправлива бидејќи планира да обезбеди производи за варење и да ги намали цените на своите производи.

Заклучок

Сè што е кажано отколку направено, ги цениме напорите за заштитните знаци во менувањето на играта CBD. Презеде лична одговорност за спроведување на истражување на пазарот и решавање на постоечките празнини во CBD. Освен тоа, сè уште го одржува квалитетот и по најдолгата линија на производи. Здравјето и задоволството на клиентите се со приоритет. Сепак, постои потреба да се решат неговите недостатоци за да се изведат уште подобри.

Нутриционист, Универзитетот Корнел, MS

Верувам дека науката за исхрана е прекрасен помошник и за превентивно подобрување на здравјето и за дополнителна терапија во лекувањето. Мојата цел е да им помогнам на луѓето да го подобрат своето здравје и благосостојба без да се измачуваат себеси со непотребни ограничувања во исхраната. Јас сум поддржувач на здрав начин на живот – спортувам, возам велосипед и пливам во езерото цела година. Со мојата работа, бев прикажан во Vice, Country Living, Harrods магазинот, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health и други медиуми.

Најново од CBD