Целосен преглед на брендот ISO CBD

Целосен преглед на брендот ISO CBD

/

ISO CBD е реномирана британска CBD компанија која обезбедува висококвалитетни CBD производи базирани на изолација. Тимот зад ISO CBD „верува во холистичка благосостојба создадена преку урамнотежено ментално, физичко и духовно здравје“. Компанијата се здоби со многу значења благодарение на нејзиниот фокус на создавање велнес заедница и нудење премиум производи по пристапни цени. IO CBD ни испрати некои од своите основни производи и бевме повеќе од воодушевени да ги пробаме. Подолу, најдете го моето искрено мислење за производите и дознајте повеќе за овој бренд CBD. 

За ISO CBD

ISO CBD е во мисија да испорача производи со изолат CBD со врвен квалитет. Брендот е еден од најдобрите производители на CBD базирани на изолација во ОК и се издвојува по својата прифатлива цена. Сите производи се тројно тестирани во лаборатории од трети страни и се усогласени со прописите на ОК. Дополнително, тие се без THC. ISO CBD е член на Здружението за трговија со канабис и Европската асоцијација за индустриски коноп, што дополнително ја покажува својата репутација. 

Едно нешто што навистина се издвојува за ISO CBD е тоа што компанијата се грижи за планетата и е посветена на помагање на животната средина. Главната цел на компанијата е да постигне нулта јаглероден отпечаток. Плус, секое шише доаѓа во пакување што може да се рециклира или доаѓа од рециклирани материјали.

Згора на тоа, ISO CBD профитира од враќањето на заедницата преку својата единствена платформа ISO Giving. Платформата донира 100% од приходот од првото и секое шесто шише на својата партнерска добротворна организација. Со претплата на платформата, во суштина ќе ѝ вратите на заедницата додека уживате во премиум производите на CBD по намалени цени. 

Целосен преглед на брендот ISO CBD

Процесот на производство

CBD маслата од ISO CBD користат чист CBD изолат и висококвалитетни носечки масла за да овозможат апсорпција и биорасположивост. Понатаму, сите производи се тројно тестирани во објект за тестирање акредитиран според ISO 17025 од трета страна во ОК. Покрај тоа, ISO CBD производите се вегански, без глутен и без THC. 

ISO CBD Испорака и враќање

Во моментов, ISO CBD не нуди меѓународен превоз. Тоа, рече, превозот е бесплатен за сите набавки од 40 фунти или повеќе. Кога станува збор за враќање, компанијата има редовна политика која ви овозможува да вратите производ во рок од 14 дена. За да го започнете процесот, треба да контактирате со поддршката за корисници. Потоа, ќе биде побарано да го испратите производот што сакате да го вратите и штом тимот ќе го провери, ќе ви биде обезбедено враќање или замена.   

Опции за зачувување

Производите на ISO CBD се со конкурентни цени. Сепак, компанијата има и програма за лојалност, ISOSCRIBE, која ви овозможува да заштедите до 50% од нејзината палета на производи. Програмата за лојалност е многу флексибилна и можете да ја откажете во секое време. Дополнително, ISOSCRIBERS го добиваат првото и секое 10-то шише на претплата бесплатно! Зборувајте за негување на лојална заедница! 

Дополнително, можете да заштедите кога се претплатите на билтенот ISO CBD. Компанијата ве наградува со 20% при вашето следно купување. Дополнително, со претплата на билтенот, ќе ја отворите вратата за многу зделки и попусти во иднина. 

Покрај тоа, пакетите ISO CBD се исто така одличен начин за заштеда. Има одредена страница на веб-локацијата ISO CBD каде што можете да ги проверите сите достапни пакети. Можете да купите снопови од два или четири КБР нафта шишиња и уживајте во големи заштеди. 

Опсег на производи ISO CBD

Фокусот на ISO CBD е на CBD маслата. Иако компанијата има и CBD таблети за џвакање и меки гелови, CBD маслото е местото каде што оваа компанија навистина блеска. Дополнително, ајде да се нурнеме подлабоко во производите што ги пробав за време на двонеделниот период на тестирање. 

Природен вкус 1,000 MG CBD масло

Направено со 1,000 mg CBD изолат и врвно MCT масло, ова масло не содржи ароми. Вкусот е пријатен и не остава мрсен послевкус. Прецизната капалка го олеснува мерењето. На CBD масло со природен вкус е исто така достапен во моќности од 500 mg и 2,000 mg, но, според мое мислење, моќта од 1,000 mg е доволно само за повеќе сезони потрошувачи на CBD. Најдобри резултати дава кога се користи сублингвално. Сепак, само од љубопитност, маслото го користев неколку дена по ред во утринските житарки. Изненадувачки, маслото даде моќни резултати, осигурувајќи дека ја имам потребната енергија за тој ден. Цените започнуваат од 25 фунти, што е повеќе од достапно. 

Природен вкус 1,000 MG CBD масло

Со вкус на лимон 1,000 MG CBD масло

на 1,000 mg CBD масло со вкус на лимон е едно од најдобрите масла за CBD што сум ги пробал, надолу. Производот е направен со главниот CBD изолат на компанијата и висококвалитетен MCT носач. Аромата на лимонот е многу природен и суптилен, давајќи му на маслото точно количество кора од лимон. Маслото е многу ефикасно и дава чувство на цело тело. Тоа многу ми помогна со моите епизоди на анксиозност и проблеми со спиењето. Маслото со вкус на лимон е достапно само во јачини од 500 мг и 1,000 мг, а цените започнуваат од 25 фунти за 500 мг и 36 фунти за 1,000 мг. 

Со вкус на лимон 1,000 MG CBD масло

Вкус на портокал 1,000 MG CBD масло 

Имајќи предвид дека сум љубител на вкусни вкусови, ми се допадна CBD масло со вкус на портокал многу. Вкусот е лут, но не и сладок, обезбедувајќи ја вистинската рамнотежа. Ефектите што ги доживеав беа многу слични на претходните производи што ги пробав. Маслото се покажа многу корисно за мојата анксиозност и несоница, а кога го земав наутро (со моето кафе), делуваше одлично за зајакнување на енергијата и фокусот. Оваа опција за вкус е достапна и во моќност од 500 mg и 1,000 mg и цените се исти како оние на другите масла. 

Вкус на ванила 1,000 MG CBD масло 

на CBD масло со вкус на ванила беше премногу слатка за мојот вкус. Сепак, морам да напоменам дека аромата е многу природна. Сепак, вкусот не влијаеше на моето неверојатно искуство со маслото. Открив дека е исто толку ефикасно како и другите ISO CBD масла и делува особено добро за лекување на главоболки. Маслото е достапно во две потенции и има конкурентна цена.

ISO CBD: Пресудата

ISO CBD е неверојатен бренд кој допрва треба да се искачи до небо. Маслата се неверојатни - тие се многу моќни, неверојатен вкус и доаѓаат по пристапни цени. Плус, компанијата не воодушеви со своите програми за лојалност, практиките за заштеда на животната средина, опциите за заштеда на пари и платформата за давање. 

Најнови објави на Кристал Кадир (Види се)

MS, Универзитетот Дурам
GP

Работата на матичен лекар вклучува широк опсег на клиничка разновидност, што бара големо знаење и ерудиција од специјалист. Сепак, сметам дека најважно за семејниот лекар е да биде човек затоа што соработката и разбирањето помеѓу лекарот и пациентот се клучни во обезбедувањето успешна здравствена заштита. Во моите слободни денови, сакам да бидам во природа. Уште од детството, јас сум страствен за играње шах и тенис. Секогаш кога имам слободно време, уживам да патувам низ светот.

Најново од CBD