Rishikim i plotë i Tinkturës së Vajit CBD nga JUSTCBD 2022

Rishikim i plotë i Tinkturës së Vajit CBD nga JUSTCBD 2022

Kanabidioli, ose CBD, mund të merret në mënyra të ndryshme. Një nga mënyrat më të lehta dhe më efektive për të gëlltitur CBD është me tinkturat e vajit CBD. Ato vijnë në një sërë fuqish dhe shijesh të ndryshme për t'iu përshtatur të gjitha shijeve dhe nevojave. Sot përmbledhëm më të mirët vaj CBD tinktura nga JustCBD për ju.

Tinkturë CBD me spektër të plotë

Nëse dëshironi të relaksoheni dhe të çlodheni, ky është vaji i përsosur CBD për ju. Ky vaj CBD me spektër të plotë është bërë nga CBD e cilësisë më të lartë, si dhe nga glicerinë vegjetale e shkallës kosher. Për të filluar të ndiheni më të relaksuar, të qetë dhe të çlironi tensionin, ju nevojiten vetëm disa shtrëngime me pika.

Për të përdorur këtë vaj Just CBD ju duhet të administroni disa pika nën gjuhë. Përndryshe, mund ta shtoni në ushqimin ose pijen tuaj të preferuar. Duke e gëlltitur në këtë mënyrë eliminon çdo amëz. Ky distilim i ri me spektër të plotë përmban një përqendrim më të lartë të CBG, CBN, CBDV, CBDA dhe Terpenes. Kjo bën që vaji të ketë një ngjyrë kafe të lehtë dhe të ketë një erë dheu.

Shishja 30 ml e vajit CBD me spektër të plotë 1500 mg përmban 50 mg në çdo pikatore 1 ml. Ju mund ta blini këtë vaj në matjet e mëposhtme: 50mg, 100mg, 250mg, 550mg, 1000mg, 1500mg, 3000mg dhe 5000mg.

BLINI TINKTURE CBD me SPEKTRIM të PLOTË në DYQANIN JUSTCBD

Tinkturë CBD me vaj kokosi

Ky është i fuqishëm dhe i lehtë për t'u përdorur Tinktura CBD është një nga më të shpejtë që vepron aktualisht në treg. E krijuar posaçërisht për të ndihmuar pushimin dhe relaksimin, ju duhen vetëm disa pika nën gjuhën tuaj për të filluar të ndjeni efektet. Nëse nuk jeni adhurues i tinkturave nën gjuhë, mund ta shtoni në kafenë, çajin ose smoothie-n tuaj të preferuar. Një mënyrë tjetër e lehtë dhe argëtuese për të marrë dozën tuaj ditore është ta shtoni atë në ushqimet tuaja të pjekura.

Tinktura e vajit të kokosit CBD është bërë nga kanabidioli (CBD), vaji MCT dhe uji. CBD absorbohet në qarkullimin tuaj të gjakut, kështu që ju mund të merrni përfitimet e plota të CBD. Ju nuk duhet të shqetësoheni për ndjenjën e lartë kur merrni këtë vaj JustCBD pasi ka vetëm nivele të ulëta të THC.

Të gjithë vajrat JustCBD janë testuar nga palët e treta për të siguruar cilësi dhe qëndrueshmëri me forcën dhe janë bërë nga kërpi i rritur dhe korrur në SHBA. Ky vaj i veçantë i kërpit vjen në një sërë fuqish, duke përfshirë: 50 mg, 100 mg, 250 mg, 550 mg, 1000 mg, 1500 mg, 3000 mg dhe 5000 mg.

BLINI TINKTURE CBD me vaj kokosi në DYQANIN JUSTCBD

Fara e kërpit të tretësirës së vajit CBD

E gjeni rregullisht veten të stresuar dhe të lodhur pas një dite pune? Nëse po, kjo tretësirë ​​e vajit CBD mund t'ju ndihmojë të ndiheni më të qetë dhe të relaksuar. Madje mund të ndihmojë në përmirësimin e modelit tuaj të gjumit. Ky vaj CBD është tepër i lehtë për t'u përdorur, thjesht vendosni disa pika nën gjuhë për të ndjerë efektet. Pikat e dobishme të syve ofrojnë një sasi të saktë duke e bërë të lehtë marrjen e dozës së duhur. Nëse nuk jeni adhurues i shijes, atëherë mund ta përzieni vajin në çdo ushqim apo pije që zgjidhni. Njerëzit shpesh shtojnë vaj CBD në çaj, kafe, biskota, ëmbëlsira, smoothie dhe brownies.

Një nga përfitimet kryesore të vajit të kërpit është se sa shpejt ndikojnë produktet, si në trup ashtu edhe në mendje. Nëse nuk jeni të sigurt se sa duhet të keni, atëherë këshillohet të filloni me pak me disa pika dhe të përdorni mënyrën se si ndiheni. Më pas mund ta rrisni dozën nëse është e nevojshme.

Vajrat JustCBD janë plotësisht organike dhe pa pesticide dhe kimikate të tjera të dëmshme. Kështu që ju mund të jeni të sigurt se po blini një produkt të nivelit të lartë që mund të bëjë një shtesë të shkëlqyeshme për ritualet tuaja të shëndetit dhe mirëqenies. Fuqitë e këtij vaji variojnë dhe përfshijnë: 50mg, 100mg, 250mg, 550mg, 1000mg, 1500mg, 3000mg dhe 5000mg.

BLINI FARA E KËPIT TINKTURE TË VAJIT CBD në DYQANIN JUSTCBD

Çfarë është një tretësirë ​​e vajit CBD?

Tinkturat bëhen nga ekstrakte të përqendruara bimore që janë të njomur me alkool ose ndonjëherë uthull. Alkooli ndihmon në nxjerrjen e përbërësve aktivë të dobishëm të bimëve, duke i përqendruar ato në një lëng. Një tretësirë ​​e vajit CBD është bërë duke përzier ujin, alkoolin dhe CBD për të krijuar një ilaç të fuqishëm për të ndihmuar stresin dhe nxitur relaksimin.

Cili është ndryshimi midis vajit CBD dhe tinkturave CBD?

Tinktura dhe vajrat CBD janë të ngjashme pasi ato të dyja përmbajnë CBD që rrjedh nga kërpi, por përbërësit e tjerë janë të ndryshëm. Vajrat e tretësirës CBD bëhen me ekstrakte me bazë alkooli. Vaj CBD, në krahasim, është bërë nga vaji CBD i përzier me një vaj transportues si vaji i farës së kërpit ose vaji i kokosit. Pavarësisht nga baza e përdorur, të dyja përmbajnë të njëjtat veti terapeutike. Të dy tinkturat CBD dhe vajrat CBD përdoren për të ndihmuar përdoruesin të ndihet më i përqendruar, i bazuar dhe i relaksuar. 

Si të përdorni tinkturën CBD?

Është tepër e lehtë për të përdorur tinkturat CBD. Ju thjesht përdorni pikatoren 1 mg për të vendosur 1-3 pika të tretësirës nën gjuhën tuaj. Synoni ta mbani lëngun nën gjuhë deri në një minutë përpara se ta gëlltisni. Kjo thuhet se ndihmon CBD të absorbohet më shpejt në qarkullimin tuaj të gjakut. Nëse nuk jeni adhurues i shijes, mund ta shtoni tinkturën në çdo ushqim apo pije që dëshironi.

Sa kohë zgjasin efektet e vajit CBD?

Efektet e vajit të tretësirës CBD mund të zgjasin nga 4 deri në 6 orë në varësi të personit. Shumica e njerëzve fillojnë t'i ndjejnë efektet brenda 15 deri në 30 minuta pas gëlltitjes. CBD mund të qëndrojë në sistemin tuaj deri në 5 ose 6 ditë. Ky afat kohor do të rritet për përdoruesit e zakonshëm dhe mund të rritet deri në 10 ditë. CBD nga kërpi është ende një opsion më i mirë për marihuanën, e cila mund të qëndrojë në sistemin tuaj deri në 30 ditë.  

A ju bën të lartë tretësira CBD?

Jo, vaji i tretësirës CBD nuk do t'ju bëjë të lartë pasi CBD vjen nga kërpi. Kjo ndjenjë e lartë vjen nga komponimet psikoaktive si THC e cila gjendet gjithashtu në bimën kanabis sativa. CBD përdoret nga disa njerëz për të kundërshtuar atë ndjenjë të lartë, si dhe për të sjellë një ndjenjë qetësie dhe ekuilibri në trup.

Barbara është një shkrimtare e pavarur dhe një këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet në Dimepiece LA dhe Peaches and Screams. Barbara është e përfshirë në iniciativa të ndryshme arsimore që synojnë t'i bëjnë këshillat për seksin më të aksesueshme për të gjithë dhe të thyejnë stigmat rreth seksit në komunitete të ndryshme kulturore. Në kohën e saj të lirë, Barbara kënaqet duke ecur nëpër tregjet e vjetra në Brick Lane, duke eksploruar vende të reja, duke pikturuar dhe duke lexuar.

Më të fundit nga CBD