Gummies më të mira CBD për 2022 Rishikuar nga Dr. Laura Geigaite

CBD Gummies më të mira për 2022 Rishikuar nga Dr. Laura Geigaite

Mishrat CBD po bëhen me shpejtësi ushqimi i preferuar për këdo që kërkon të ndihet më i qetë dhe më i qetë. Me kaq shumë opsione të disponueshme tani, mund të jetë e vështirë të vendosësh se cilat prej tyre të shkosh. Është e rëndësishme të blini gomat tuaja CBD nga një prodhues i mirënjohur CBD që një palë e tretë teston të gjitha produktet e tyre për të siguruar që produktet CBD të jenë të sigurta dhe pa ndotës.

Sot Dr. Laura Geigaite ka bërë kërkimin e vështirë për ju duke provuar dhe testuar 5 nga gomat më të njohura CBD të disponueshme aktualisht në treg. Shikoni komentin e saj të plotë më poshtë.

Apple Rings JustCBD gummies

CBD për çamçakëz: 25mg

Lloji i CBD: CBD izoluar

Këto çamçakëz të ëmbël Apple Ring nga JustCBD nuk janë vetëm shumë të shijshme, por edhe të mbushura plot me mirësi CBD. Më pëlqen veçanërisht fakti që JustCBD ka një gamë të tërë të ndryshme Gamçakëzat CBD në një përzierje formash dhe 12 shijesh. Unazat e Apple janë të preferuarat e mia, të ndjekura nga afër nga Rainbow Ribbons. Unë kisha kavanozin 1000 mg, por ato vijnë gjithashtu në 250 mg, 500 mg, 750 mg dhe 3000 mg.

Një nga arsyet pse më pëlqejnë këto çamçakëz të veçantë CBD është se ato janë pa gluten dhe pa qumësht. Më ndihmuan të ndihesha e qetë dhe e relaksuar, por edhe shumë e përqendruar. Vura re gjithashtu një ulje të çdo dhimbje muskulore që pata atë ditë. Të gjitha produktet JustCBD janë testuar nga palët e treta dhe janë bërë nga fermat e kërpit në SHBA.

Faqja e internetit JustCBD është e lehtë për t'u përdorur dhe gummies mbërritën në kohën e duhur. Ashtu si mishrat, JustCBD ka një gamë të tërë produktesh të tjera CBD, duke përfshirë tinktura, toka, vapa dhe kremra.

BLI/BLI/BLE ONLINE UNAZAT E APPLE CBD GUMMIES NË DYQANIN E JUST CBD (40% ZBRITJE)

Të dielën Scaries CBD gummies

CBD për çamçakëz: 10mg

Lloji i CBD: CBD me spektër të gjerë

Çamçakëzet e dyta CBD që provova ishin çamçakëzet CBD The Sunday Scaries. Këto mishrat më ndihmuan të ndihesha më i ftohtë dhe i relaksuar, por pa më bërë të ndihesha i përgjumur. Kam marrë 2 gome në të njëjtën kohë. Rekomandon që në shishe të merrni 2-3 gome për çdo racion.    

Çdo shishe përmban 20 arinj dhe çdo gomë ka 10 mg CBD me spektër të gjerë. Ajo që i bën këto çamçakëz CBD të ndryshme nga pjesa tjetër është se ato përmbajnë B12 dhe D3 të shtuar, për një nxitje shtesë të vitaminës. Krahasuar me mishrat e tyre vegan, këto janë shumë më pak të sheqerosura që unë preferoj.    

Faqja e internetit ishte e lehtë për t'u përdorur dhe ata kanë një mundësi transporti në të njëjtën ditë. Ju ose mund të zgjidhni një blerje një herë ose të filloni një abonim. Zgjodha një blerje një herë për t'i provuar ato së pari. 

BLI/BLI/ BLENI ONLINE SCARIES CBD GUMMIES SUNDAY NE OLIO LUSSO CBD SORE (50% ULJE)

Pure Balance CBD Gummies me spektër të plotë

CBD për çamçakëz: 25mg

Lloji i CBD: Spektri i plotë CBD

Këto goma vegane dhe jo-OMGJ nga Pure Balance janë bërë nga CBD me spektër të plotë. Unë i marr këto çamçakëz CBD kur ndihem veçanërisht i stresuar ose jashtë ekuilibrit. Më ndihmojnë të rregulloj gjendjen shpirtërore dhe të largoj avantazhin. Shija e frutave të përziera ishte shumë e këndshme, duke krijuar një çamçakëz të shijshëm që përtypet. 

Ju merrni 30 çamçakëz për shishe me 750 mg CBD. Çdo çamçakëz përmban 25 mg CBD, duke i bërë këto çamçakëz të veçantë pak më të fortë se disa marka të tjera. Meqenëse këto mishra janë pak më të fortë, unë mora një për të filluar për të vlerësuar efektin që kishte në trupin tim. Mora një tjetër më vonë gjatë ditës dhe ndjeva se ishte e mjaftueshme për nevojat e mia.  

Pure Balance e merr kërpin e tyre nga një fermë kërpi në Kolorado. Faqja e internetit ishte e lehtë për t'u përdorur dhe kishte të gjithë informacionin që më duhej të dija për mishrat e dhëmbëve. 

BLI/BLI/BLE POPURE BOTANICALS CBD GUMMIES ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE) 

Mishkë të mirë Vibes CBD

CBD për çamçakëz: 25mg

Lloji i CBD: Nuk specifikohet në faqen e internetit

Këto çamçakëz CBD nga Pure Science Lab kishin shije të mrekullueshme dhe më ndihmuan të bëja një gjumë të mirë natën. Ato vijnë në formë krimbi dhe janë një përzierje e shijeve të ndryshme. Unë zgjedh shijen e krimbave të thartë, por ju gjithashtu mund të zgjidhni Shalqi të shijshëm ose unaza me shije. Nëse nuk jeni adhurues i çamçakëzeve të veshur me sheqer, këto nuk janë çamçakëzët për ju.

Çdo çamçakëz përmban 25 mg CBD, të njëjtën përmbajtje CBD si çamçakëzët JustCBD dhe Pure Balance. Ju keni mundësinë për të blerë 1 x 10 pako gome ose 3 pako me 10. Bleva një nga 10 paketat për t'i provuar ato.

Mishrat testohen në laborator dhe mbërrijnë në një qese të mbyllur sigurie. Pure Science Lab rekomandon marrjen e një gome në ditë për të filluar dhe më pas rritjen e dozës nëse është e nevojshme. Mora një çamçakëz një orë para se të flija dhe pata një gjumë të bukur të qetë. Këto çamçakëz nuk janë të përshtatshëm për këdo që është pa gluten, pasi ato përmbajnë miell gruri. Nuk është e qartë nga faqja e internetit se çfarë lloji CBD është në këto çamçakëz.  

BLI/BLI/ BLI GOOD VIBES CBD GUMMIES ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Çamçakëz me spektër të plotë Pinnacle Hemp

CBD për çamçakëz: 10mg

Lloji i CBD: Spektri i plotë CBD

Çamçakëzet me spektër të plotë të kërpit Pinnacle ishin një trajtim i përshtatshëm dhe i shijshëm për kur isha jashtë. Çdo çamçakëz përmban 10 mg CBD me spektër të plotë, njësoj si ato të Scaries të së Dielës që kisha. Kuptova se këto mishrat më bënë të ndihesha më i relaksuar dhe më ndihmuan në lehtësimin e dhimbjeve ose dhimbjeve që kisha atë ditë.

Meqenëse këto çamçakëz janë një nivel më i ulët i CBD, rekomandohet të merrni 2 çamçakëz në ditë. E ndoqa këtë rekomandim dhe ndjeva se ishte i mjaftueshëm për nevojat e mia.

Ju mund t'i blini këto çamçakëz të veçantë në shishe 200 mg ose 500 mg. Zgjodha shishen 200 mg e cila përmbante gjithsej 20 gome. Pinnacle Hemp e merr kërpin e tyre nga fermat organike të kërpit të vendosura në SHBA dhe të gjitha produktet e tyre CBD janë testuar nga palët e treta. Këto çamçakëz nuk janë të përshtatshëm për veganët pasi përmbajnë xhelatinë.

BLI/BLI/BLE PINNACLE HEMP GUMMIES ME SPEKTRIM TË PLOTË ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

MS, Universiteti Durham
GP

Puna e mjekut të familjes përfshin një gamë të gjerë diversiteti klinik, i cili kërkon njohuri dhe erudicion të gjerë nga një specialist. Megjithatë, besoj se gjëja më e rëndësishme për një mjek familjar është të jetë njerëzor, sepse bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes mjekut dhe pacientit janë vendimtare për të siguruar kujdes të suksesshëm shëndetësor. Në ditët e mia të pushimit, më pëlqen të jem në natyrë. Që në fëmijëri kam qenë e pasionuar pas shahut dhe tenisit. Sa herë që kam pushim, më pëlqen të udhëtoj nëpër botë.

Më të fundit nga CBD