Anna Sorbie - specialiste kryesore e flokëve dhe grimit të dasmave

Anna Sorbie – specialiste kryesore e flokëve dhe grimit të dasmave

Emri i Biznesit

 Anna Sorbie

 Çfarë bëjmë ne

Anna Sorbie është një nga specialistet kryesore në Mbretërinë e Bashkuar për flokët dhe grimin e dasmave, duke ofruar shërbime me porosi për nuset brenda dhe përreth Lake District dhe në mbarë MB.  

me tonë sallon flamuri me bazë në zemër të Lake District, ne ofrojmë një plotësim të plotë të stileve të flokëve për klientët tanë të ndryshëm dhe të hollë. Qoftë nëse bëhet fjalë për prerje dhe tharje, disa ngjyra, zgjatime ose një stilim i plotë, ne kemi përvojën, ekspertizën dhe profesionalizmin që ka rëndësi.

Për nuset tona, ne jemi la sallon për flokët dhe grimin e dasmës me pamje të bukur për ta dhe festën e tyre në ditët më të veçanta. Ne jemi një kompani luksoze e flokëve dhe grimit, dhe qëllimi ynë është të krijojmë pamje natyrale të bukura që plotësojnë personalitetin dhe stilin e secilit. Ne sjellim një qasje inovative për flokët dhe grimin e nusërisë, duke u dhënë nuses një pamje të përshtatshme për to. Bohemian chic, romantik apo cool, ne do të punojmë me estetikën tuaj për të ofruar rezultatet më të bukura.

Ne kemi zhvilluar dhe përdorim gamën tonë të produkteve të flokëve, të cilat kanë marrë vlerësime të shkëlqyera nga klientët tanë. Të paketuara në plastikë PAT, ato janë vegane, të rimbushshme dhe të ripërdorshme. Nga Gama jonë e Arganit, tek produktet e përshtatshme për flokë të trajtuar me ngjyrë dhe të thatë ose për të rritur volumin, ne kemi atë që ju nevojitet në jetën tuaj! Gama jonë e zgjatjes së flokëve të përpunuara butësisht, pa silikon, po dëshmon një sukses të zhurmshëm – dhe prisni derisa të shikoni veshjet tona të dizajnit të nusërisë, të punuara me dorë – janë perfekte për ditën tuaj të veçantë!

Vizioni i kapele nusesh mahnitëse është një koleksion kokesh të punuar me dorë, të dizajnuara dhe të punuara me dorë në Angli për të kombinuar në mënyrë perfekte stilin me komoditetin. Anna e projektoi këtë koleksion pasi punoi me pjesë të tjera të kokës që nuk ishin mjaftueshëm fleksibël për t'u ulur rehat në pamjen e përfunduar të flokëve. E frustruar nga pjesët e bukura dhe të shtrenjta që dukeshin të pabesueshme, por jo funksionale, Anna projektoi këtë gamë unike duke përdorur perla luksoze të ujërave të ëmbla dhe kristale të cilësisë më të mirë me vëmendje se si ato do të funksionojnë pa mundim në flokë. 

Strategji biznesi

Strategjia jonë është e thjeshtë. Ne ofrojmë gjithçka që u nevojitet klientëve tanë për t'u ndjerë më mirë – qoftë në sallonet tona apo në ditën e tyre të madhe. Glamour duhet të jetë në ballë të çdo dite… Epo, gjithsesi kjo është motoja jonë! 

Ne ofrojmë një shërbim unik dhe personal për çdo klient. Ne gjejmë kohë për t'ju njohur ju dhe stilin e flokëve dhe grimit që dëshironi. Duke përdorur bisedën dhe konsultimin tonë, ne krijojmë pamjen që dëshironi, që do të nxjerrë në pah bukurinë tuaj natyrale. Ekspertë të besuar të zgjedhur me kujdes janë atje për të siguruar rezultatet më të mira. Sepse po, të dukesh përrallore me të vërtetë mund të jetë aq e thjeshtë sa kaq.

 Një gjendje e relaksuar dhe e qetë është ajo që duam për ju. Përveç planifikimit dhe këshillimit, ne jemi gjithmonë në fund të telefonit ose emailit nëse keni ndonjë pyetje ose keni nevojë për ndonjë këshillë.

Historia e themeluesit

TAKONI ANNA SORBIE 

 Anna është një nga specialistet kryesore në Mbretërinë e Bashkuar për flokët dhe grimin e dasmave, duke ofruar shërbime me porosi për nuset në dhe përreth Lake District dhe në mbarë MB.  

 Anna ka mbi 20 vjet përvojë, dhe është themeluesja dhe krijuesi ynë kryesor këtu në Anna Sorbie. Duke filluar në kolegjin e modës së dizajnit, Anna ra në dashuri me flokët dhe make-up-in ndërsa i përfshinte ato në modelet e saj të veshjeve të kokës. 

Stilimi i nusërisë dhe i flokëve ishte thirrja e saj e natyrshme, kështu që ajo filloi të ofrojë shërbimin e ëndrrave të çdo nuseje - flokët e nusërisë dhe make-up me porosi duke përfshirë copat e saj të flokëve dhe dizajnet e fustaneve.   

E caktuar për të rregulluar ekipet e flokëve dhe grimit për shfaqjet kombëtare të dasmave, dhe e rregullt në të gjithë titujt e nuseve, Anna ka punuar me MACH Management të cilët caktojnë ekipe elitare flokësh dhe make-up për dasma luksoze, duke përfshirë edhe familjen mbretërore.  

anna-së parukeria kryesore është në Bowness-on-Windermere dhe ka të vetat sallë pritjeje berberi në shtëpi. Salloni ynë ofron të gjitha aspektet e parukerisë krahas takimeve për dizajnin e aksesorëve të flokëve të nusërisë. 

Akomodimi i pritshmërive të klientëve – dhe çdo frikë e veshjes së minutës së fundit – është ajo që Anna e bën më së miri. Që nga nisja annasorbie.co.uk në vitin 2007, Anna ka ofruar shërbimin dhe kujdesin maksimal ndaj klientit.  

Anna ofron një përvojë të plotë të bukurisë së modës së nusërisë dhe ekipi ynë punon së bashku me furnitorët e cilësisë më të lartë, dizajnerët e veshjeve me porosi dhe stilistët e njohur ndërkombëtarisht.                                            

Me listën tonë të fortë të kontakteve, ekipi ynë ofron takime ekskluzive me aksionerë dhe stilistë luksoz përpara rastit, duke bashkuar ekipin e personalizuar që keni dashur gjithmonë për ditën apo eventin tuaj të madh, si dhe gamën më elegante të fustaneve dhe aksesorëve luksoz. .  

Ekspertët e besuar të zgjedhur me kujdes do të largojnë të gjitha streset e një rasti të madh dhe do të sigurojnë që dita të ecë sa më mirë që të jetë e mundur.  

Anna Sorbie është la markë për t'u besuar.

Sfidat me të cilat përballet biznesi/tregu

Çdo biznes përballet me sfida, veçanërisht pas kohërave të paprecedentë që kemi kaluar vitet e fundit dhe pasigurisë me të cilën po përballemi të gjithë aktualisht. Nuk është ndryshe për Anën dhe sallonet tona. Periudhat e gjata të mbylljes së detyruar, më pak ngjarje dhe dasma dhe kostot e rritura kanë bërë të vetën, si me të gjitha sallonet dhe ofruesit e ngjarjeve. 

Klientët tani janë duke kërkuar për përballueshmërinë dhe vlerën më të mirë për paratë si kurrë më parë, qoftë në sallonet tona, qoftë në dasmën apo eventin e tyre.   

Të kesh ekipin e duhur, të kesh të njëjtat vlera dhe etikë mund të jetë gjithashtu një sfidë. Ne përpiqemi maksimalisht të bashkëpunojmë, të dëgjojmë dhe të rritemi së bashku për të arritur rezultatet më të mira për të gjithë. 

Ne po punojmë më shumë se kurrë për t'u ofruar klientëve tanë shërbimin dhe stilin më të mirë. Ne tregtojmë sallonet dhe shërbimet tona me energji të përtërirë dhe vëmendje ndaj detajeve, për të tërhequr dhe mbajtur fytyrat e vjetra dhe të reja që kthehen me buzëqeshje në fytyrat e tyre. Kohët janë të vështira, por edhe ne.

Mundësitë me të cilat përballet biznesi 

Ka kaq shumë mundësi të hapura për ne! 

Ne po eksplorojmë vazhdimisht tregje dhe ide të reja. Partneritetet dhe bashkëpunimet tona me organizata të tjera janë në kulmin e të gjitha kohërave dhe ne nuk mund të ishim më të lumtur.

Ne trajnojmë dhe zhvillojmë shpesh stafin tonë ekzistues dhe punojmë së bashku me ata që edukojnë brezin e ardhshëm të stilistëve si në klasë ashtu edhe në katet e salloneve tona. Talenti i ri që zbulojmë është i jashtëzakonshëm dhe kaq emocionues. 

Zhvillimi i produktit tonë ka përfunduar dhe ne tani po përdorim dhe shesim markën tonë në sallon dhe në internet – shikoni këtë hapësirë ​​për produktet dhe zgjatimet e flokëve Anna Sorbie në një sallon pranë jush! Ne jemi gjithmonë të hapur për bashkëpunim dhe tregtarë të rinj, kështu që nëse kjo tingëllon mirë, ju lutemi mos hezitoni të kontaktoni. 

Stilimi i flokëve të nusërisë po vazhdon të jetë një pjesë e madhe e biznesit tonë dhe ne punojmë ngushtë me ambiente dhe çifte në të gjithë veriperëndimin, duke arritur rezultate të mahnitshme. Mundësitë për nuset dhe dhëndërit tanë që të kenë atë stil stilisti në ditën e tyre të madhe vazhdojnë të rriten dhe forcohen. Rrënjët tona janë në industrinë e nuseve dhe na pëlqen të punojmë në krijimin e mundësive në industri.

Këshilla për të tjerët për biznesin

Ndiqni pasionet tuaja dhe punoni shumë.

 Ju jeni eksperti në biznesin tuaj, por nëse keni nevojë për ndihmë, atëherë kërkoni - ka kaq shumë profesionistë të talentuar atje që mund t'ju mbështesin të rriteni dhe të lulëzoni.   

Puna e vështirë shpërblehet kështu që vazhdoni! Nëse keni vizionin dhe mendjen për sukses, gjithçka është e mundur. 

Keni një plan. Një strategji e përgjithshme me hapësirë ​​për shkathtësi dhe fleksibilitet është çelësi. Përpiquni për qëllimet tuaja të përgjithshme, por me hapësirë ​​të vështirë për mundësi dhe sipërmarrje. 

Gjeni kohë për ekuilibrin dhe mirëqenien mes punës dhe jetës – nuk është e vërtetë, por nuk mund të derdhni nga një filxhan bosh.

Mësimet e nxjerra nga drejtimi i këtij biznesi

 Ne të gjithë kemi mësuar mësime dhe kemi zhvilluar personalisht dhe profesionalisht prej saj – unë nuk jam ndryshe. 

Unë u kam besuar njerëzve që më kanë zhgënjyer. Kam bashkëpunuar me të tjerët kur zorra ime më ka thënë të kundërtën dhe kam marrë vendime në vapën e momentit që jo gjithmonë kanë dhënë rezultat. 

Kujdesuni për veten dhe qëndroni besnik ndaj moralit dhe etikës suaj mbi të gjitha, pasi kjo do t'ju çojë përpara dhe pasioni dhe origjinaliteti juaj do të tërheqin fisin tuaj drejt jush.

 Mbani gjithmonë një sy në rritjen, zgjerimin dhe rrjedhat e tjera të të ardhurave – nuk e dini kurrë se kur do të vijë mundësia juaj e ardhshme e biznesit, prandaj jini gati të eksploroni atë që ndihet e drejtë!

Për vitet e fundit, Tatyana ka punuar si blogere seksi dhe këshilltare për marrëdhënie. Ajo është paraqitur në revista si Cosmopolitan, Teen Vogue. Vice, Tatler, Vanity Fair dhe shumë të tjerë. Që nga viti 2016, Tatyana është fokusuar në seksologji, ka ndjekur kurse të ndryshme trajnimi, ka marrë pjesë në konferenca dhe kongrese ndërkombëtare. “Uroj që njerëzit të trajtojnë çështjet seksuale në kohën e duhur! Harrojeni drojën, paragjykimin dhe ndjehuni të lirë të vizitoni një mjek seksi për ndihmë ose këshilla!” Tanya kënaqet duke ndjekur flakët e saj për kreativitet përmes modelimit, artit të grafitit, astronomisë dhe teknologjisë.

Më të rejat nga Business News

Mjete Kuzhine Midnight

Emri i biznesit dhe çfarë bëjmë në mjetet e kuzhinës në mesnatë, ne jemi të përkushtuar të ofrojmë inovativë

WildWash

Emri i biznesit dhe çfarë bën Biznesi ynë, WildWash, i themeluar nga Andrew dhe Jane Cooper, është i specializuar