E vërteta befasuese RRETH BOMBAVE CBD Bath që nuk do ta besoni

E vërteta befasuese RRETH BOMBAVE CBD Bath që nuk do ta besoni

Dihet se bombat e banjës CBD kanë përfitimet e pastrimit të lëkurës dhe dhënies së ndjesive relaksuese. Disa nga faktet rreth tyre janë se ato janë gjithmonë në një formë të holluar, nuk mund të zhyten në epidermë dhe nuk përzihen me ujë.

Produktet CBD kanë qenë në rritje për shkak të përfitimeve të tyre. Shumica e prodhuesve kanë filluar të dalin me produkte të ndryshme që funksionojnë për përdorimin e njerëzve. Bomba CBD vaske janë një nga produktet e shumta që kanë dalë nga fermerët CBD. Gjëja më e mirë për bombat e banjës CBD është se mund t'i përfshini ato në seancën e larjes dhe të ndjeheni të freskët dhe të relaksuar. Kjo është për shkak të vetive relaksuese që ka. Ato janë bërë një shtesë e shkëlqyer për aktivitetet e banjës.  

ÇFARË ËSHTË NJË BOMB CBD Bath?

Bombat e banjës janë përzierje vajrash dhe bimësh esenciale që janë të ambalazhuara dhe ndihmojnë në shtimin e aromës, ngjyrës dhe flluskave në ujë. Ato i japin trupit të njeriut një ndjenjë argëtimi dhe relaksi. Janë injektuar bombat e banjës CBD, e cila është një nga përbërësit më domethënës dhe aktivë të bimës së kanabisit.   

PËRFITIMET E BOMBËS SË BASHKIMIT CBD

PASTRIMI I LEKURES

Lëkura njihet si pjesa më e rëndësishme e trupit. Sipas Krem (2020), CBD ka vetitë e riparimit të lëkurës dhe hidratimit të saj, duke i dhënë asaj një ndjenjë shkëlqimi. Gjithashtu ndihmon në hidratimin e lëkurës dhe parandalon tharjen e saj. Bombat e banjës CBD ngjyhen në ujë, përmirësojnë mirëqenien natyrale të lëkurës dhe e bëjnë atë të hidratuar.   

NDIJE RELAKSUESE

Futja e bombave të banjës CBD në banjë mund të ndihmojë një individ të relaksohet dhe të çlodhet ditën e tij pas një dite stresuese dhe të lodhshme. Është e mundur kur CBD ndërvepron me receptorët endokannabinoid dhe përmirëson gjumin duke trajtuar pagjumësinë, duke reduktuar stresin dhe ankthin dhe duke rritur disponimin e një individi. 

EFEKTET E BOMBËS SË BASHKIMIT CBD

  • Përmirësimi i shëndetit në Herat
  • Hidraton lëkurën dhe flokët
  • Ndihmon në balancimin e hormoneve
  • Qetëson nyjet, muskujt dhe kockat.
  • Shëndeti gastrointestinal është përmirësuar

CBD TEME JANE TE NGJASHME ME BOMAT CBD BATH

Edhe pse ndonjëherë shihen të jenë të ngjashëm dhe të lidhur, Aktualitet CBD dhe bombat e banjës kanë disa dallime. Dallimi kryesor është se bomba e banjës CBD përdoret kur njeriu ngjyhet në dush, ndërsa topikët mund të përdoren pas dushit ose kur dikush ka dhimbje dhe dëshiron të largojë dhimbjen. Megjithatë, ato kanë disa ngjashmëri. Tematikat janë në formën e locioneve, balsameve dhe kremrave. Ato aplikohen direkt në sipërfaqen e lëkurës. Ato veprojnë në sipërfaqen e lëkurës dhe receptorët endokannabinoid, kështu që efektet e tyre mund të ndihen pasi CBD nuk hyn në qarkullimin e gjakut.

SI FUNKSIONON BOMBAT CBD Bath

Dunne et al. (2015) deklaroi se bombat e banjës CBD përdoren kur lahen. Ato hidhen në ujë dhe efektet e tyre fillojnë të vihen re. Kjo është për shkak se ato japin disa ngjyra, një aromë të shkëlqyer dhe vaj hidratues që ndihmojnë në marrjen e momentit të larjes një shkallë më të lartë. Shumica e njerëzve e përdorin atë si pjesë të rutinës së tyre të kujdesit të lëkurës. 

ATO JANË HOLLIM

Sipas Evans (2020), CBD e pranishme në bombën e banjës është tashmë në një formë të holluar. Do të thotë që kur shiten, ato janë me fuqi të ulët. Do të thotë që nuk ka nevojë të hollohet shumë CBD pasi efektet e tij do të humbasin dhe rezultatet e ndjeshme nuk do të jenë nga fakti që keni bërë një dush nga CBD, por për shkak të banjës freskuese.

ATA NUK MUND TË LIDHEN NË EPIDERMË

Bombat e banjës CBD nuk janë të njëjta me Aktualitet CBD. Mund të vërehet kur aplikohen topikët CBD dhe atyre u lihet pak kohë që të qëndrojnë në lëkurë për ca kohë dhe që vaji të zhytet në epidermë, ndërsa bombat e banjës CBD nuk mund të kenë të njëjtin efekt. Kur një bombë banje CBD vendoset brenda ujit, ajo krijon dy shtresa; shtresa e sipërme është vaj CBD.

NUK PËRZIHET ME UJIN

Kur bombat e banjës CBD ngjyhen në ujë, ato kthehen në vaj. Ky i fundit dhe uji nuk mund të përzihen. Prandaj, kjo do të thotë që vaji i banjës CBD nuk mund të përzihet me ujin në të cilin njeriu është zhytur. Megjithatë, ai do të jetë në dy shtresa. Vaji CBD do të jetë mbi ujë, dhe kështu, aftësia e lëkurës për të thithur përbërësit e bombës së banjës CBD.

A MUND TË BËJNË NJË INDIVIDUAL TË LARTË BOMBAT CBD Bath?

Sipas Shapira et al. (2020), bomba e banjës CBD nuk mund ta bëjë një individ të lartë pasi ata nuk kanë praninë e përbërësit psikoaktiv që është THC në to. E vetmja gjë që do të bëjë është të japë një ndjenjë relaksimi dhe ta bëjë atë të ndiejë disa ndjesi të pabesueshme kur marrin aromën dhe shijen që jep bomba e banjës CBD. Ato ndihmojnë një person të relaksohet dhe të flejë pak pas çlodhjes në një ditë stresuese.

ALTERNATIVA TË BOMBAVE CBD Bath

TEMA CBD

Tematikat CBD janë një alternativë e shkëlqyeshme për ata që nuk duan të përdorin bomba banje CBD. Kryesisht qëllimi përfundimtar është arritja e lëkurës më të shëndetshme, trajtimi i disa dhimbjeve dhe synimi për një lëkurë me shkëlqim. Tematikat e CBD kanë qenë të lidhura me aftësinë për t'u marrë me inflamacionin në trup dhe dhimbjen e lidhur me të. Kjo është për shkak se ka veti anti-inflamatore dhe qetësuese. E vetmja pengesë e përdorimit të topave CBD është se mund të mbështeteni vetëm në to kur trajtohen zonat e lokalizuara, pasi efektet do të ndihen vetëm në zonat ku janë aplikuar vetëm ato të CBD.

BAZAT CBD

Individët mund të zgjedhin CBD sepse është i lehtë për t'u bartur, ka lehtësimin më të shpejtë dhe është i drejtpërdrejtë. Këto janë mjetet specifike të marrjes së CBD. Disa prej tyre përfshijnë kapsula, vajra dhe spërkatje CBD.

PËRFUNDIM

Bomba e banjës CBD është një shtesë e shkëlqyer për përvojën e larjes. Ato njihen si të shkëlqyera për seancat e terapisë me aromë, duke ofruar relaksim dhe duke lehtësuar disa dhimbje tek individët. Nuk ka asgjë më të madhe se çlodhja nga një ditë stresuese me bombat e banjës pasi ato do ta bëjnë njeriun të relaksohet dhe të shijojë aromën e këndshme që japin. Vajrat esencialë gjithashtu lejojnë që përbërësit që gjenden në bombat e banjës CBD të depërtojnë në lëkurë dhe të japin përfitimet që ata vlerësohen se kanë.

REFERENCAT

Krem, CLF (2020). Ku Natyra dhe Shkenca takohen me kujdesin për lëkurën, kujdesin e flokëve, pastërtinë e bukurisë dhe mirëqenies dhe bukurinë e pastër dhe të gjelbër të bukurisë.

Dunne, FJ, Jaffar, K., & Hashmi, S. (2015). Lartësitë ligjore-Jo aq e re dhe ende në rritje në popullaritet. British Journal of Medical Practitioners, 8 (1).

Evans, J. (2020). Udhëzuesi i fundit për CBD: Eksploroni botën e kanabidiolit. Fair Winds Press.

Shapira, B., Rosca, P., Berkovitz, R., Gorjaltsan, I., & Neumark, Y. (2020). Kalimi nga një substancë e abuzimit në një tjetër: sjelljet e zëvendësimit të paligjshëm të drogës në një kampion përdoruesish të drogës me rrezik të lartë. PeerJ, 8, e9461.

Nutricionist, Universiteti Cornell, MS

Unë besoj se shkenca e të ushqyerit është një ndihmës i mrekullueshëm si për përmirësimin parandalues ​​të shëndetit ashtu edhe për terapinë ndihmëse në trajtim. Qëllimi im është të ndihmoj njerëzit të përmirësojnë shëndetin dhe mirëqenien e tyre pa e torturuar veten me kufizime të panevojshme dietike. Unë jam një mbështetës i një stili jetese të shëndetshëm - luaj sport, biçikletë dhe notoj në liqen gjatë gjithë vitit. Me punën time, jam paraqitur në Vice, Country Living, Harrods, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health dhe media të tjera.

Më të fundit nga CBD