GUMMI MË TË MIRË KANABIDIOL PËR DEPRESION REKOMANDUAR NGA DR. LAURA GEIGAITE

GUMMI MË TË MIRË KANABIDIOL PËR DEPRESION REKOMANDUAR NGA DR. LAURA GEIGAITE

Ka shumë çamçakëz kanabidiol që dëshironi të eksploroni për depresion, dhe zgjedhja e më të mirëve mund të mos jetë e lehtë. Ky artikull eksploron gjithçka që ju duhet të dini rreth CBD Oil Gummies, ju ndriçon se si të dalloni më të mirët dhe rendit pesë CBD Gummy Bears që dëshironi të blini për depresion.

Ndërsa më shumë studime fokusohen në CBD dhe potencialin e saj, shumë njerëz përdorin produkte CBD, duke përfshirë mishrat e dhëmbëve, për shumë gjëra, përfshirë depresionin. Sigurisht, nuk ka prova të mjaftueshme për të vërtetuar se CBD Gummy Bears mund të trajtojë ose kurojë ankthin, depresionin dhe stresin. Megjithatë, fansat e CBD pajtohen se ushqimet mund t'i ndihmojnë ata të menaxhojnë më mirë problemet e tyre mendore, madje duke përmirësuar cilësinë e gjumit. Kështu, më shumë marka janë hapur dhe rekomanduar Çamçakëz CBD për depresion, dhe reagimi i tregut është i madh. Megjithatë, vlen të përmendet se ka shumë kompani CBD në hapësirën e kërpit, duke e bërë sfiduese zgjedhjen e mishrave më të mirë për të menaxhuar depresionin, dhe këtu vjen në ndihmë ky blog. Kjo ju ndihmon të dini se si të dalloni mishrat më të mirë. Para kësaj, këtu janë 5 më të mirat CBD Gummy Bears që mund të dëshironi të merrni në konsideratë në kërkimin tuaj Gamçakëzat CBD për depresion.

JustCBD Gummies

JustCBD është një nga markat më të mira CBD që garanton vlerë për paratë tuaja të fituara me vështirësi. Ajo ofron produkte cilësore CBD të testuara nga 3rd partitë dhe rezultatet e të cilave janë postuar në internet për shikim të lehtë. JustCBD merret me shumë produkte, duke përfshirë gomat e tij cilësore CBD. Ju mund t'i shijoni ato në opsione natyrale pa aromë, por ka shumë zgjedhje me aromë që do të dëshironit të shkonit. Qershia, mjedra blu, shalqiri, portokallia, molla jeshile dhe luleshtrydhet janë disa nga shijet e shumta që dëshironi të eksploroni në gomat CBD. A e dini se Gamçakëzat CBD janë kategoria më e larmishme e produkteve CBD ose metodave të shpërndarjes? Ju do ta vërtetoni këtë në JustCBD. Mishrat e tij kanë shumë përqendrime dhe një gamë të madhe fuqie, nga 8 deri në 31 mg CBD për çamçakëz, duke ju lejuar të keni shumë opsione. Përveç kësaj, shumë fansa të CBD u besojnë produkteve JustCBD pasi ato janë bërë me kërp të pastër me burim nga SHBA, të përgatitura në një laborator të certifikuar nga GMP dhe të testuara për 3rd partitë, me rezultatet e laboratorit që postohen në internet për shikim të lehtë.

BLINI GUMMIES JUSTCBE NGA DYQANI JUSTCBD (ME 20% ULJE TË TË GJITHA POROSIT)

Gummies Pinnacle Hemp me spektër të plotë

Pinnacle filloi si një kompani e vogël CBD dhe u rrit shpejt për të qenë një nga lojtarët kryesorë në hapësirën e kërpit. Filloi nga një çift që donin të ndihmonin vajzën e tyre të menaxhonte epilepsinë me CBD. Pasi luftuan për të marrë CBD, çifti u bashkua me një mik për të hapur linjën e tyre CBD, e cila është mënyra se si lindi Pinnacle. Së shpejti është zgjeruar dhe merret me shumë kanabinoidë, duke përfshirë delta-10, THC, HHC dhe CBD. CBD Gummy Bears janë disa nga më të mirat që dëshironi të blini dhe përdorni për të menaxhuar stresin dhe depresionin. Ato vijnë në tre formulime CBD; izoloni CBD, me spektër të plotë dhe të gjerë, duke ju lejuar të keni shumë opsione nga të cilat të zgjidhni. Nga të gjitha gomat në inventarin e markës, gomat CBD me spektër të plotë të Pinnacle Hemp do të ishin më idealet për menaxhimin e depresionit. Faqja përmend se të tilla janë krijuar posaçërisht për t'ju ndihmuar të relaksoheni dhe të çlodheni, duke zbuluar se janë të mira për depresionin. Ju mund t'i shijoni ato në përqendrime 200, 500 dhe 1,000 mg CBD, në varësi të përvojës suaj të CBD dhe sa kohë keni përdorur kanabinoidin. Gummies janë të lehta për t'u dozuar, të përshtatshme dhe ideale për t'u mbajtur në lëvizje.

BLINI GUMI CBD ME SPEKTRIM TË PLOTË PINNACLE HEMP NË FAQEN E FAQËS SË PINNACLE (ME TRANSPORT FALAS PËR POROSI DHE MBI 100 $)

Ftohni mishrat CBD

A e dini se ndonjë fans i CBD-së i drejtohet gomës për të menaxhuar depresionin? A ndiheni disi të dobët dhe të dëshpëruar dhe dëshironi diçka për të menaxhuar këto çështje mendore? Chill Frog është një nga markat veterane të CBD me çamçakëz me cilësi të lartë që do t'ju ndihmojë të menaxhoni çështje të tilla mendore. Mantra e kompanisë është t'ju bëjë bretkosën më të ftohtë në pellg, prandaj mund t'i besoni mishrave të saj për menaxhimin e depresionit. Çamçakëzet Calm CBD janë çamçakëz CBD tërësisht natyrale, organike, me prejardhje nga kërpi amerikan, të formuluara posaçërisht për t'ju ndihmuar të qetësoheni dhe të relaksoheni. Kështu, ato janë të shkëlqyera për ankthin, duke i bërë ato ideale për njerëzit në depresion të cilët duhet të përballen me ankthin gjatë gjithë ditës. Përveç kësaj, faqja shton se gomat CBD ju ndihmojnë të gjeni ekuilibrin, gjë që është thelbësore për njerëzit që menaxhojnë depresionin. Gummies janë të formuluara CBD me spektër të plotë, duke ju ndihmuar të përfitoni nga CBD dhe përbërësit e saj shtesë. Secili është 25 mg CBD i fuqishëm, mjaftueshëm i fortë për të prodhuar efekte të shpejta dhe për t'i mbajtur ato të zgjasin më gjatë. Edhe pse ato kanë THC, përmbajtja totale është më pak se 0.3% për peshë të thatë, duke ju siguruar që nuk do të keni rritje të mishrave të dhëmbëve. Ata janë gjithashtu vegan, duke i bërë ato ideale për njerëzit që praktikojnë veganizëm.

BLINI GUMI TË FROGËS TË FTOHTË ME SPEKTRIM të PLOTË (TË QETË) DHE SHËZONI NJË GARANCI 30 DITE TË KËNAQËSISË PËR KTHIMIN E PARAVE)

Prime Sunshine CBD Gummies 

Prime Sunshine është një nga markat veterane të CBD me të cilat dëshironi të kënaqeni kur blini CBD Gummy Bears për depresion. Megjithëse kërkimet nuk kanë përcaktuar ende nëse CBD mund të trajtojë ose kurojë depresionin, markat si Prime Sunshine po formulojnë posaçërisht produktet e tyre për të ndihmuar në rritjen e shëndetit tuaj mendor, ndoshta duke ju ndihmuar të menaxhoni stresin dhe depresionin. Gomat CBD prej 1,500 mg janë të fuqishëm dhe rezultojnë në efekte të shpejta dhe afatgjatë të CBD, ideale për depresionin, i cili është më shumë si një gjendje kronike. Filluar nga Ellen Teacher, një nga sipërmarrësit e hershëm të kanabisit, Prime Sunshine synoi të ndihmonte gratë dhe të rriste shëndetin e tyre, përfshirë edhe emocionalisht. Megjithatë, që atëherë ajo e ka zgjeruar atë për t'u shërbyer grave dhe komunitetit në përgjithësi dhe tani po bëhet globale përmes produkteve të saj cilësore CBD. Ju mund t'i blini gomat me pakicë dhe me shumicë, duke ju lejuar të kurseni disa dollarë. Të gjitha gomat janë pa gluten dhe të testuara nga 3rd partitë, me rezultatet e laboratorit të postuara në internet për shikim të lehtë. Ju mund të zgjidhni mishrat e gjumit CBD me 3 mg melatonin për depresion. Shumë njerëz në depresion e kanë të vështirë të flenë për më gjatë, por këto çamçakëz do të përmirësojnë gjumin tuaj, duke i bërë ata një investim që ia vlen paratë tuaja të fituara me vështirësi.

BLINI PRIME SUNSHINE DREAM 50 MG FORT + 3 MG MELATONIN CND GUMMIES NGA FAQJA E FAQIT PRIME SUNSHINE (ME 20% ULJE PËRMES NJË ABONIM MUJOR)

Vida Optima Dream/ Vitalitet CBD Gummies

Vida Optima është një nga markat më të mira të CBD, mishrat e së cilës mund të dëshironi të përdorni për të menaxhuar depresionin dhe problemet mendore. Emri i markës e ka origjinën nga një fjalë kuptimi i së cilës përkthehet në një jetë optimale. Kështu, mantra e saj është të inkurajojë jetën optimale duke ndihmuar fansat e saj të menaxhojnë depresionin dhe çështje të tjera mendore. Marka ofron shumë produkte që do të donit t'i eksploronit për depresionin dhe mes tyre janë CBD Gummy Bears. Ju mund të blini çamçakëz Vitality ose Dream CBD për t'ju ndihmuar të menaxhoni dhimbjen. Gummies Dream kanë CBD dhe CBN, duke ju lejuar të përfitoni nga këto dy kanabinoidë. Ato janë të përqendruara 1000 mg (750 mg CBD; 300 mg CBN) dhe krenohet me një fuqi prej 1o mg CBN / 23 mg CBD. Ndërkohë, çamçakëzët Vitality CBD janë të formuluara me pastërti vaj CBD dhe kanë zink dhe vitamina B12 dhe D3 për përfitime shtesë. Kompania CBD e lançuar në vitin 2015 është një nga lojtarët kryesorë në industrinë CBD dhe përdor kërpin cilësor me burim nga SHBA nga Kentucky, Kolorado dhe Oregon për të bërë gomat e saj CBD pa gluten. Përveç kësaj, të gjitha produktet në inventarin e markës janë testuar nga 3rd partitë, dhe rezultatet e laboratorit janë postuar në internet për t'u parë më lehtë.

BLINI VIDA OPTIMA DREAM/ VITALITY CBD GUMMIES NGA FAQJA E VIDA OPTIMA (ME 20% ULJE)

Çfarë është CBD?

CBD është përbërësi kryesor në gomat CBD; pa të, gomat nuk do të ishin kurrë të shëndoshë. Rrjedhimisht, duhet të dini se çfarë është CBD dhe ta vlerësoni atë. Çfarë është CBD dhe çfarë e bën një përbërje me interes? Industritë e mëdha që merren me vaj flokësh, vaji i fytyrës, balsami dhe arna po përqafojnë shpejt CBD dhe e bëjnë atë një përbërës kyç në këto produkte. Ndërkohë, CBD po bëhet gjithashtu e popullarizuar në industrinë ushqimore, ku çdo gjë, nga mishrat deri te ushqimet e pjekura e karakterizon atë. Pse njerëzit e pëlqejnë kaq shumë CBD? Sipas Mascal et al. (2019), dhe Bauer etj. (2020), CBD është një kanabinoid jo psikoaktiv i identifikuar për të rezultuar në efektet e pritshme pa ju bërë të lartë. Sigurisht, THC është kanabinoidi më i njohur, por si Schlienz et al. (2018) vuri në dukje, është psikoaktiv dhe nuk do t'ju bëjë të lartë, kështu që nuk është çaji i të gjithëve.

Hyrje në CBD Gummy Bears

Sipas Watt & Karl (2017), CBD është terapeutike dhe shumë fansa e kërkojnë atë për të përdorur këtë terapi. Mjerisht, qelizat njerëzore nuk mund të marrin CBD si përbërës, kështu që duhet të krijohet me komponime të tjera për të bërë mjete CBD ose metoda shpërndarjeje që qelizat mund të marrin. Gamçakëzat CBD janë një shembull i automjetit CBD dhe një nga mënyrat kryesore që njerëzit zgjedhin të përfitojnë nga CBD. E thënë thjesht, gomat CBD janë karamele të ëmbla me një infuzion CBD. Ato janë ngjitëse dhe në mënyrë të përshtatshme quhen gomakë. Ju mund t'i shijoni ato në opsione të shumta pasi ato përmbajnë shumë ngjyra, shije, pika të forta, forma dhe madhësi, kjo është arsyeja pse shumë i pëlqejnë ato. Shumica e kompanive CBD ofrojnë çamçakëz CBD si një nga metodat kryesore të shpërndarjes, duke zbuluar se sa të përhapur janë gomat dhe sa e lehtë është t'i gjesh ato.     

CBD Gummies dhe Depresioni

Ky blog shikon mishrat e infektuar me CBD dhe depresionin, dhe si shumë të tjerë, ju ka të ngjarë të dëshironi të dini nëse mishrat e dhëmbëve CBD mund të trajtojnë ose kurojnë depresionin. Deri më tani, FDA nuk rekomandon Gummies të injektuara me CBD për trajtimin e depresionit dhe problemeve mendore pasi nuk ka studime të mjaftueshme shkencore për të vërtetuar se kanabinoidi ka ndonjë lidhje me depresionin. Megjithatë, studimet e hershme shohin dritën në CBD duke ju ndihmuar të menaxhoni depresionin dhe episodet mendore, dhe shumë fansa të CBD besojnë në të njëjtën gjë. Për shembull, sipas Silote et al. (2020), CBD është më i mirë se anti-depresivët konvencionalë, megjithëse nuk është zyrtarisht një anti-depresant. Studime të tjera, duke përfshirë Shannon et al. (2019), raportoi se CBD mund të zvogëlojë ankthin, duke sugjeruar se do të ishte gjithashtu e shkëlqyeshme për depresionin. Siç thekson ky blog, CBD Infused Gummies për depresion është një zgjedhje personale që bëni pasi të keni peshuar të mirat dhe të këqijat e mishrave të dhëmbëve.

Formulimet CBD në CBD Gummies

Gummies CBD duken si një ide e mirë derisa të shkoni në një faqe interneti ose dyqan CBD për t'i blerë ato dhe të kuptoni se sa opsione keni dhe cilat duhet të zgjidhni. Një nga gjërat e shumta që duhet të dini kur mendoni të blini çamçakëz CBD janë llojet ose formulimet e CBD. Këtu janë tre llojet e CBD që mund të gjeni në gomat CBD;

 1. CBD me spektër të plotë; është një nga llojet më të kërkuara të CBD. Ka CBD, THC, terpene dhe komponime shtesë të kanabisit. Sipas VanDolah etj. (2019), komponimet e shumta rezultojnë në një efekt të plotë rrethues, arsyeja kryesore që shumë e pëlqejnë CBD me spektër të plotë.
 2. Izoloni CBD; është një tjetër ekstrem i CBD, që paraqet kanabinoidin në formën e tij më të pastër. Është 99.99% CBD i pastër pa THC, terpene ose kanabinoidë shtesë dhe është i shkëlqyeshëm për të sapoardhurit CBD që përpiqen të krijojnë një regjim CBD.
 3. CBD me spektër të gjerë; është më shumë si CBD me spektër të plotë. Ai ka po aq përbërës sa CBD me spektër të plotë, duke ju lejuar të shijoni një efekt të plotë rrethues që rezulton nga sinergjia e shumë përbërësve. Megjithatë, ajo nuk ka THC.

Nuk ka formë më të mirë të CBD se tjetra, dhe zgjedhja juaj e një formulimi CBD duhet të varet nga ajo që dëshironi nga CBD. Për shembull, mund të shkoni për CBD me spektër të plotë ose të gjerë nëse doni të shijoni komponime shtesë përveç CBD. Sidoqoftë, fillestarët e CBD ose njerëzit që presin me padurim të bëjnë teste të drogës do të shkonin lehtësisht për gomat e izolimit CBD.

Si të merrni CBD Gummies

Shpenzimi i parave tuaja për gomat CBD është një gjë, dhe të dish se si t'i përdorësh më mirë dhe të përfitosh sa më shumë prej tyre është një gjë tjetër. Kështu, ju duhet të dini se si të përdorni mishrat e injektuar me CBD për përfitimet e tyre të lidhura me depresionin. Çamçakëzet CBD janë si mishrat e tjerë, dhe nëse keni marrë gome më parë, atëherë nuk keni asgjë për t'u shqetësuar. Gummies me infuzion me CBD janë ushqime, kështu që ju duhet t'i hani ato. Pas përcaktimit të fuqisë së duhur të CBD për ju dhe sa mishrat e dhëmbëve duhet të merrni. Vendosni CBD Oil Gummies në gojë dhe përtypni ato. Sa kohë duhet të fillojnë gomat dhe sa kohë zgjasin efektet varet nga shumë gjëra; disa prekin cilësinë e mishrave të dhëmbëve dhe të tjerë varen nga vetitë e trupit tuaj të qenësishëm.

CBD Oil Gummies- Si të gjeni më të mirën

Meqenëse kërkesa për CBD rritet çdo ditë, po hapen më shumë marka CBD dhe pothuajse secila merret me gomat CBD. Me shumë kompani që ofrojnë çamçakëz CBD, zgjedhja e më të mirëve mund të jetë sfiduese. Sipas Dr. Geigaite, njohja e faktorëve mbi të cilët duhet të përqendroheni gjatë blerjes së gomës rrit shanset për uljen e gomës CBD Oil Gummies. Këtu janë faktorët kryesorë të cilëve duhet t'u kushtoni vëmendje kur zgjidhni gomat tuaja CBD;

 1. Reputacioni; lexoni për gomat CBD që dëshironi të blini dhe sigurohuni që marka të ketë një reputacion të mirë në treg. Faqja e internetit e markës, Reddit dhe forumet CBD janë burime të besueshme për t'ju ndihmuar të dini më shumë për një markë përpara se të blini gummies të saj.
 2. 3rd testimi i partisë; të gjitha markat CBD, gomat e të cilave janë rekomanduar në këtë artikull kryejnë 3rd testimi i partisë për produktet e tyre. Me mungesën masive të rregullimit në hapësirën CBD, mënyra e vetme më e sigurt për të treguar cilësinë e CBD Oil Gummies është duke kërkuar 3rd testet e partisë.
 3. Pastërtia e ndotësve; gomat CBD që dëshironi të blini duhet të jenë pa tretës, metale të rënda, lëndë organike dhe ndotës të tjerë standardë.
 4. Saktësia; përdorni 3rd rezultatet e testit të partisë për të vërtetuar se gomat kanë aq shumë CBD sa pretendojnë në etiketa.
 5. Cilësia; investoni në cilësi dhe mos u kënaqni me një markë thjesht sepse ofron çamçakëz CBD me çmim të ulët.
 6. Përmbajtja e THC; sipas projektligjit të fermës 2018, kërpi dhe derivatet e tij duhet të kenë më pak se 0.3% THC për të qenë të ligjshëm federalisht.
 7. Burimi i CBD; CBD Oil Gummies që po blini duhet të merret nga kërpi për të qenë të ligjshëm në përputhje me projektligjin e fermës 2018.
 8. Cilësia e kërpit; marrja e CBD nga kërpi nuk është e mjaftueshme; kompania CBD duhet të sigurojë që mishrat të rrjedhin nga kërpi me cilësi të lartë.

A jeni të lartë nga CBD Gummies?

Njerëzit janë të shqetësuar për ëmbëlsirat CBD, duke përfshirë nëse ato do t'ju bëjnë të lartë. Ndërsa konsideroni t'i bashkoheni botës CBD, mund ta bëni këtë pyetje, por veterinerët e CBD do t'ju thonë se mishrat e CBD nuk do t'ju bëjnë të lartë. Kicman &Toczek (2020) raportoi se CBD është jo psikoaktive dhe nuk ju bën të lartë. Në të kundërt, Schlienz et al. (2018) vuri në dukje se THC është psikoaktive dhe përgjegjëse për efektin e lartë që ndjeni kur pini duhan. Ndërsa gomat CBD do t'ju bëjnë më pak të lartë, përqindja e tyre THC është thelbësore në atë që ndjeni kur i merrni. Sa më shumë THC, aq më të larta janë shanset për t'u ndjerë pak i butë. Megjithatë, kjo nuk duhet të ngatërrohet me efektin e lartë të pirjes së duhanit. E njëjta gjë vlen edhe për testet e drogës; përqindja e THC është kritike dhe përcakton nëse do të ndiheni të lartë apo jo. Sa më shumë THC në mishrat e dhëmbëve dhe sa më shumë mishrat e dhëmbëve të merrni, aq më të larta janë shanset që ato të shfaqen në testet e drogës. Fatmirësisht, shumica e ëmbëlsirave CBD kanë pak THC, por sa pak është?

përfundim

Cannabidiol, ose CBD, është një nga kanabinoidët ose përbërësit kimikë aktivë në kanabis. Studimet e CBD rriten dhe zbulojnë se kanabinoidi mund të jetë terapeutik dhe mund të ndihmojë me stresin, ankthin dhe depresionin. Kështu, njerëzit marrin produkte CBD si mishrat për të menaxhuar depresionin. Ky artikull ju ndihmon të njihni majën Ëmbëlsirat CBD ju mund të dëshironi të konsideroni për depresion. Ai shqyrton faktorët që duhen marrë parasysh kur blini çamçakëzët më të mirë dhe gjithashtu shpjegon ato.

Referencat

Bauer, BA (2020). Cilat janë përfitimet e CBD-Dhe a është e sigurt për t'u përdorur? Në klinikën Mayo.

Elms, L., Shannon, S., Hughes, S., & Lewis, N. (2019). Kanabidioli në trajtimin e çrregullimit të stresit post-traumatik: një seri rastesh. Gazeta e mjekësisë alternative dhe plotësuese (Nju Jork, NY), 25 (4), 392-397.

Kicman, A., & Toczek, M. (2020). Efektet e kanabidiolit, një përbërës jo dehës i kanabisit, në sistemin kardiovaskular në shëndet dhe sëmundje. Revista ndërkombëtare e shkencave molekulare, 21 (18), 6740.

Mascal, M., Hafezi, N., Wang, D., Hu, Y., Serra, G., Dallas, ML, & Spencer, JP (2019). 8, 9-dihidrokanabidiol sintetik, jo dehës për zbutjen e krizave. Raporte shkencore, 9 (1), 1-6.

Schlienz, NJ, Lee, DC, Stitzer, ML, & Vandrey, R. (2018). Efekti i mirëmbajtjes me dozë të lartë të dronabinol (THC oral) në vetëadministrimin e kanabisit. Varësia nga droga dhe alkooli, 187, 254-260.

Silote, GP, Sartim, A., Sales, A., Eskelund, A., Guimarães, FS, Wegener, G., & Joca, S. (2019). Dëshmi të reja për efektin antidepresiv të kanabidiolit dhe mekanizmat themelorë molekularë. Gazeta e neuroanatomisë kimike, 98, 104-116.

VanDolah, HJ, Bauer, BA, & Mauck, KF (2019, shtator). Udhëzues klinikësh për vajrat e kanabidiolit dhe kërpit. Procedurat e Klinikës Mayo (Vol. 94, Nr. 9, fq. 1840-1851). Elsevier.

Watt, G., & Karl, T. (2017). Prova in vivo për vetitë terapeutike të kanabidiolit (CBD) për sëmundjen e Alzheimerit. Kufijtë në farmakologji, 8, 20.

Ieva Kubiliute është psikologe dhe këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet dhe shkrimtare e pavarur. Ajo është gjithashtu një konsulente e disa markave të shëndetit dhe mirëqenies. Ndërsa Ieva është e specializuar në mbulimin e temave të mirëqenies, duke filluar nga fitnesi dhe ushqimi, te mirëqenia mendore, seksi dhe marrëdhëniet dhe kushtet shëndetësore, ajo ka shkruar për një sërë temash të stilit të jetesës, duke përfshirë bukurinë dhe udhëtimin. Pikat kryesore të karrierës deri më tani përfshijnë: shëtitje luksoze në Spa në Spanjë dhe bashkim me një palestër në Londër me 18 mijë funte në vit. Dikush duhet ta bëjë! Kur ajo nuk është duke shkruar në tavolinën e saj - ose duke intervistuar ekspertë dhe studime të rasteve, Ieva mbaron me joga, një film të mirë dhe kujdes të shkëlqyeshëm për lëkurën (sigurisht të përballueshme, ka pak gjëra që ajo nuk di për bukurinë buxhetore). Gjërat që i sjellin asaj gëzim të pafund: detoksifikimi dixhital, latte me qumësht tërshërë dhe shëtitje të gjata në fshat (dhe ndonjëherë vrapime).

Më të fundit nga CBD