Gummies më të mira CBD + THC për 2022 Rishikuar nga Dr. Laura Geigaite

Gummies më të mira CBD + THC për 2022 Rishikuar nga Dr. Laura Geigaite

Kur CBD dhe THC kombinohen së bashku në një ushqim të shijshëm, ai krijon një efekt të fuqishëm të njohur si efekti i rrethimit. Të dy përbërësit mund t'ju ndihmojnë të ndiheni më të qetë dhe të relaksuar, si dhe të lehtësojnë çdo dhimbje dhe dhimbje të përditshme me të cilën vuani.

Gjetja e gomës së duhur CBD +THC për nevojat tuaja mund të jetë e vështirë pasi ka shumë opsione të ndryshme për të zgjedhur. Për fat të mirë ne kemi kërkuar ndihmën e Dr. Laura Geigaite për të provuar dhe testuar një sërë gome të ndryshme CBD + THC për t'ju sjellë më të mirën në treg. Zbuloni se cilat prej tyre ju rekomandon të provoni më poshtë.

CBD + THC çamçakëz të thartë

Kombinimi i CBD dhe THC i çon mishrat në një nivel krejtësisht të ri. Këto gome të fuqishme dhe efektive nga JustCBD kombinojnë kanabinoidet CBD dhe THC për të krijuar një efekt të fuqishëm sinergjik të njohur si efekti i rrethimit. Zbulova se kjo përzierje e fuqishme jep një ndjesi të ngritur dhe efekt shërues për mendjen dhe trupin tim. Ato vijnë në një sërë forcash CBD dhe THC dhe një shumëllojshmëri shijesh të ndryshme. Personalisht, zgjodha mishrat e thartë, por mund të merrni edhe aromë kola. Më pëlqeu shija e thartë dhe mezi prisja të merrja dozën time ditore.

Meqenëse këto çamçakëz janë bërë nga kërpi CBD dhe THC, ato janë të ligjshme në të 50 shtetet. Kërpi i përdorur në këto çamçakëz është nga një fermë kërpi organik e vendosur në SHBA. Të gjitha produktet CBD në faqen e internetit JustCBD janë testuar nga palët e treta për t'u siguruar që të merrni një produkt fantastik CBD i cili është pa ndotës dhe toksina të dëmshme. Ju mund t'i blini këto çamçakëz CBD + THC në kavanoza 2.6 oz dhe 10.5 oz. Ata vijnë me një shije të thartë.

Nëse jeni i ri në CBD + THC, unë do t'ju rekomandoja të filloni ngadalë me doza të vogla. Filloni me 10 mg CBD dhe 2 mg THC. Pasi të jeni të kënaqur me këtë, mund të rriteni në një dozë më të fortë prej 15 mg CBD dhe 8 mg THC.

BLI/BLI/BLI CBD + THC SOUR GUMMIES ONLINE NË DYQANIN E JUST CBD (40% ZBRITJE)

Pure Balance CBD Gummies me spektër të plotë

Këto Bilanci i Pastër Spektri i plotë Gamçakëzat CBD janë punuar me kërp të rritur në Kolorado. Ndjeva se këto çamçakëz ishin të mirë për mbështetjen e stresit, duke balancuar gjendjen time dhe duke më lënë një ndjenjë të përgjithshme relaksi. Këto çamçakëz jo-OMGJ dhe vegan janë bërë me ekstrakt të kërpit CBD me spektër të plotë që do të thotë se ato përmbajnë nivele të vogla të THC.

Çdo çamçakëz individual është pa gluten dhe përmban 25 mg kërp me spektër të plotë dhe secila shishe ka 30 çamçakëz. Sasia totale e CBD me spektër të plotë për shishe është 750 mg. Gummet kanë një shije frutash të përzier, mendova se ishin shumë të shijshme. Të gjitha produktet Pure Hemp Botanical janë testuar rigorozisht për t'u siguruar që janë të një cilësie të mirë.

BLI/BLI/BLE POPURE BOTANICALS CBD GUMMIES ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Gummies me spektër të plotë të kërpit Pinnacle

Gummies me spektër të plotë të kërpit Pinnacle përmbajnë CBD si dhe sasi të vogla të THC. Kuptova se këto gome ishin të mira për lehtësimin e dhimbjeve, si dhe më ndihmonin të ndihesha më i qetë.

Ju mund t'i blini këto çamçakëz në shishe 200 mg, 500 mg ose 1000 mg. Unë shkova për 500 mg. Çdo çamçakëz përmban 10 mg CBD me spektër të plotë duke e bërë të lehtë marrjen e dozës së duhur për nevojat tuaja. Ato vijnë në një përzierje shijesh të ndryshme, të reja dhe të përmirësuara. Më pëlqente shumëllojshmëria e shijeve për t'i mbajtur gjërat interesante. Nëse nuk jeni adhurues i çamçakëzeve CBD me shije të fortë, atëherë këto çamçakëz janë një opsion i mirë për ju.

Mora dozën e rekomanduar prej 2 gome në ditë për të marrë 20 mg CBD totale ditore. Zbulova se marrja e një në mëngjes dhe një para gjumit funksionoi më së miri për mua.

BLI/BLI/BLI SHUMËZAKË ME PINNACLE HEMP ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Bukë misri CBD Gummies

Gummies organike Cornbread CBD përmbajnë 20 mg CBD dhe 1 mg THC në çdo çamçakëz. Kompania rekomandon marrjen e 2 çamçakëz në ditë. Ndoqa këshillën e tyre dhe hëngra një me mëngjesin dhe një 20 minuta para se të shkoja në shtrat. Kuptova se më ndihmuan të bëja një gjumë të pandërprerë të natës dhe më lanë të ndihesha shumë i qetë dhe i qetë.

Këto çamçakëz CBD vegan janë pa xhelatinë, shurup misri me fruktozë të lartë dhe shije artificiale. Të gjitha produktet e tyre janë testuar nga palët e treta dhe rezultatet e laboratorit janë të disponueshme në faqen e tyre të internetit. Kërpi është me burim nga fermat e kërpit të certifikuara nga USDA në Kentaki.

Mund të blini ose një kavanoz me goma ose të kurseni para duke u abonuar. Zgjodha të vetmen kavanoz. Ato vijnë në forca 300 mg ose 1500 mg. Unë zgjedh kavanozin 1500 mg që përmban 30 porcione me 50 mg për racion. Gummies janë një shije organike kokrra të kuqe. Do të ishte mirë të kishim më shumë opsione shijeje.

BLI/BLI/ BLI LINDJE GUMMIES CBD me bukë misri ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

MoonWlkr CBD + THC Gummies

MoonWlkr krenohet me ofrimin e produkteve CBD me shpërthime shije të bëra nga terpene të fuqishme. Ata përpiqen të krijojnë produkte nga bima e kërpit në mënyrë që të gjithë të mund të përjetojnë përfitimet shëndetësore të kësaj bime medicinale. Më pëlqente t'i merrja këto çamçakëz pasi më jepnin një lëvizje të relaksuar për të më ndihmuar të kaloja ditën. Ata janë gjithashtu të mirë pas një dite plot tension në zyrë, duke më ndihmuar të qetësohem dhe të kem pak kohë pushimi. 

Këto çamçakëz kanë një raport 5:1 të CBD + THC. Çdo çamçakëz përmban 25 mg CBD si dhe 5 mg THC. Zgjodha shalqirin Zkittles që kishin shije shumë të këndshme. Mund të blini ose një paketë të vetme, një pako me 2 ose një paketë me 3. Zgjodha paketën e vetme për t'i provuar ato. Çdo shishe përmban 30 çamçakëz. 

Kërpi i përdorur vjen nga fermat 100% legale të kërpit të vendosura në SHBA dhe të gjitha produktet janë testuar në laborator për të garantuar sigurinë dhe cilësinë.   

BLI/BLI/BLER MOONWLKR CBD + THC GUMMIES ONLINE NË OLIO LUSSO DYQANI CBD (50% ULJE)

Ekspert i shëndetit mendor
MS, Universiteti i Letonisë

Jam thellësisht i bindur se çdo pacient ka nevojë për një qasje unike, individuale. Prandaj, në punën time përdor metoda të ndryshme psikoterapie. Gjatë studimeve të mia, zbulova një interes të thellë për njerëzit në tërësi dhe besimin në pandashmërinë e mendjes dhe trupit, dhe rëndësinë e shëndetit emocional në shëndetin fizik. Në kohën time të lirë, më pëlqen të lexoj (një adhurues i madh i trilerëve) dhe të shkoj në ecje.

Më të fundit nga CBD