Bikini Tanga – Këshilla për t'u dukur shkëlqyeshëm me këtë rroba banje seksi

Bikini Tanga – Këshilla për t'u dukur shkëlqyeshëm me këtë rroba banje seksi

Një nga opsionet më seksi të rrobave të banjës duhet të jetë bikini tanga. Sigurisht që tregon një fund të shkëlqyeshëm nëse keni një të tillë. Megjithatë, nëse dëshironi të dukeni seksi, ka disa pika që duhen mbajtur parasysh. Më poshtë janë disa këshilla për t'u dukur fantastike me këto rroba banje që çdo vajzë duhet t'i dijë dhe ndjekë.

Këshilla # 1 - Mësoni rreth ligjeve të zonës

Së pari, përpara se të dilni me bikinin tuaj të ri tanga, sigurohuni që të shikoni ligjet lokale. Ka shumë vende ku këto lloj bikini janë të ndaluara, pasi ato konsiderohen nga ato autoritete si të pahijshme. Një numër plazhesh, për shembull Myrtle Beach, nuk ju lejojnë t'i vishni këto në plazh. Fillimisht njihni rregulloret që të mos keni probleme.

Këshilla # 2 - Merrni kujdesin e duhur

Një tjetër këshillë thelbësore për të hequr këtë bikini është të keni kujdesin e duhur. Nëse dëshironi të dukeni nxehtë, higjiena dhe fitnesi më i mirë do të jenë thelbësore. Duke qenë se po ekspozoni shumë, duhet të dukeni shkëlqyeshëm. Ushtroni për të marrë trupin në formë dhe sigurohuni që të merrni një dyll.

Këshilla #3 – Përdorni krem ​​kundër diellit

Ju keni një pjesë të madhe të lëkurës të zhveshur dhe dielli mund ta dëmtojë lëkurën tuaj. Është e rëndësishme që të vendosni shumë bllokues kundër diellit. Ju nuk do të dëshironi të përfundoni duke marrë një djegie në zonat delikate dhe nuk do të dëshironi ta vendosni veten në rrezik për çrregullime të lëkurës në të ardhmen.

Këshilla # 4 - Merrni një mbulesë së bashku

Nëse keni ndërmend të vishni bikini tanga pranë pishinës, zakonisht është më mirë të mbuloni me vete. Flladi, dielli i shkëlqyeshëm ose ndoshta ardhja e fëmijëve në skenë mund t'ju bëjnë të kërkoni diçka që do t'ju mbulojë paksa. Mbulimi do të kujdeset për këtë shqetësim për ju.

Ksenia Sobchak, BA (Hons) Komunikimi i Modës: Gazetari Mode, Central Saint Martins

Ksenia Sobchak pëlqen të shkruajë bloge në fushat e modës, stilit, stilit të jetesës, dashurisë dhe CBD. Para se të bëhej blogere, Ksenia ka punuar për një markë të njohur të modës. Ksenia është një autore kontribuese në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës dhe CBD. Ju mund të përplaseni me Ksenia-n në kafenenë e saj të preferuar në South Kensington, ku ajo ka shkruar shumicën e blogeve. Ksenia është një avokate e vendosur e CBD dhe përfitimeve të saj për njerëzit. Ksenia është gjithashtu në panelin e rishikuesve të CBD në CBD Life Mag dhe Chill Hempire. Forma e saj e preferuar e CBD janë gomat CBD dhe tinkturat CBD. Ksenia është një kontribues i rregullt në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës si dhe CBD.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe