MeditationRings - Markë bizhuterish që krijon unaza të bukura prej argjendi dhe ari të pastër dhe kuptimplotë

MeditationRings – Markë bizhuterish që krijon unaza të bukura prej argjendi dhe ari me kuptimplotë

Kompania jone Unaza Meditimi është një markë bizhuterish e modës së lartë, në pronësi të femrave, e cila krijon unaza të bukura argjendi dhe ari të stilistëve kuptimplotë që fokusohen në mirëqenien dhe veçanërisht lehtësimin e ankthit dhe rritjen e paqes dhe harmonisë. Unazat tona janë një ndihmë afektive dhe natyrale për njerëzit që vuajnë nga stresi, ankthi dhe çrregullimet e vëmendjes, pasi rrotullimi i shiritave në Unazën tuaj të Meditation mund të qetësojë dhe qetësojë nervat tuaja dhe të ofrojë një shpërqendrim nga modelet e të menduarit negativ. Jo vetëm që Unazat tona Meditation janë shpirtërore, por ato janë me cilësi të jashtëzakonshme dhe janë unike, elegante dhe tepër të bukura për t'u veshur.

Rreth pronarit dhe markës

Pasi mora një diplomë universitare dhe kolegj, fillova karrierën time të punës, por nuk isha gati të zhytesha plotësisht, u ndjeva i shqetësuar dhe shpejt kuptova se duhej të rritesha dhe mendova se udhëtimi do të ndihmonte. Ky vendim filloi udhëtimin drejt MeditationRings dhe themelin e asaj që jam sot. Unë jam një individ i fortë, shpirtëror, i ekuilibruar, i dhembshur dhe empatik. Unë besoj se udhëtimet e mia në shumë pjesë të ndryshme të botës, veçanërisht duke jetuar në Korenë e Jugut për pak më pak se dy vjet, patën një ndikim të thellë te personi që jam sot. Në Korenë e Jugut, mësova një ndjenjë të jashtëzakonshme të të qenurit, ku familja dhe kolektivizmi janë një puls i vendit. Ajo përvojë më bazoi dhe, në një farë mënyre, e vlerësoj këtë përvojë si katalizatorin për udhëtimin tim shpirtëror. Nga Koreja e Jugut, pata fatin të udhëtoja nëpër Azinë Jugore, ku Budizmi dhe spiritualiteti ishin një prani edhe më e madhe dhe më magjepsën mua dhe zhvillimin tim personal dhe e dija se doja që karriera ime të ndihmonte të frymëzonte të tjerët.

Kur u ktheva nga udhëtimet e mia, vendosa të ndihmoja në rritjen e biznesit tonë familjar të shitjes me shumicë të bizhuterive. U dashurova me konceptin e një unaze tjerrëse dhe me vetitë e tyre shpirtërore që më dha ngadalë. Kuptova se kur isha në momente të sikletshme, të tensionuara ose të pakëndshme, mund ta ndjeja veten duke rrotulluar unazën time gjithnjë e më shumë. Çdo moment që kalonte, kuptoja se përvoja emocionale që po kaloja nuk më dukej aq e keqe dhe se ndikimi i saj negativ tek unë zvogëlohej. Ishte ky frymëzim që më shtyu të përqëndroj të gjitha përpjekjet e mia në krijimin e markës MeditationRings, dhe nga ana tjetër të ndihmoj të tjerët siç më ka ndihmuar mua gjatë viteve. 

 Strategjitë e biznesit

Të gjithë kemi një formë të ankth dhe stresi, dhe mund t'ju them me të vërtetën, edhe kur shikoj gjuhën e trupit të njerëzve, të gjithë ne tërhiqemi për të bërë diçka në ato momente nervoze, stresuese ku shumë njerëz drejtohen të shqetësohen dhe të gjejnë një rrugëdalje për energjinë e brendshme të ndërtuar nervore ose ankthioze. . Strategjia jonë e biznesit ka qenë gjithmonë e thjeshtë. Ne fokusohemi në qëllimin tonë të përgjithshëm për të ndihmuar njerëzit të përballen me ankthin dhe stresin e tyre, duke rritur mirëqenien e tyre. Ne kurrë nuk bëjmë kompromis për cilësinë tonë dhe gjithmonë dalim me stile unike dhe të bukura. Gjithashtu ne ofrojmë gjithmonë shërbim 100% ndaj klientit dhe jemi novatorë në fushën tonë. Mbi të gjitha jemi të fiksuar pas Unazave të Meditimit. Misioni ynë është të vazhdojmë të krijojmë unaza të bukura dhe kuptimplote që mund të ndihmojnë në promovimin e ndërgjegjësimit rreth shëndetit mendor dhe ankthi.

 Sfidat & Mundësitë e Biznesit 

Unë mendoj se sfida më e madhe me të cilën po përballet industria është vetëm kalimi nga përvoja personale e blerjeve në atë virtuale. Gjatë Covid-19 ne kontaktuam të gjithë shitësit tanë me pakicë për t'i njoftuar ata për dërgimin e lëshimit (dërgimin direkt te klientët e tyre) dhe sa e rëndësishme mendonim se ishte që ata të shisnin në internet. Bota dixhitale me ritëm të shpejtë në të cilën jetojmë, me platforma të reja të mediave sociale që shfaqen, ndikues, përmbajtje UGC, shitje të drejtpërdrejta dhe tregje në internet e ka ndryshuar shpejt industrinë përgjithmonë. Kjo mund të jetë një sfidë, por mund të jetë një mundësi e madhe për rritje eksponenciale dhe ndërgjegjësim për markën në një industri gjithnjë në ndryshim.

Këshilla biznesi dhe mësimet e nxjerra

 Nëse do t'i jepja këshilla biznesi dikujt, do të thoja që të përqendroheni në qëllimet tuaja dhe të mos anashkaloheni ose të dekurajoheni; çdo gjë që ia vlen të kesh nuk do të jetë e lehtë. Unë gjithashtu mendoj se të kesh një ekip të mirë njerëzish për të punuar përkrah jush është imperativ për suksesin tuaj. Unë besoj fort në konceptin e thjeshtë si të trajtosh të tjerët ashtu siç do të doje të trajtoheshe. Gjithashtu përpiquni gjithmonë të mendoni përpara dhe të qëndroni të fokusuar në ecjen përpara, me çdo hap jeni më afër arritjes së qëllimit tuaj. Gjithashtu vazhdoni këtë kreativitet dhe vazhdoni të ndryshoni dhe përshtateni.

 Reminder 

Si gjithmonë, do të doja të gjeja vetëm një moment për t'u kujtuar njerëzve që të përpiqen të qëndrojnë dhe të jetojnë në momentin sa më shumë që të munden dhe të gjejnë gëzim në gjërat e vogla në jetë. Koha kalon shumë shpejt dhe nuk është gjithmonë qëllimi përfundimtar, por udhëtimi që ka rëndësi.

 Sinqerisht,

Naomi Traimer

dietist
MS, Universiteti Lund, Suedi

Ushqimi luan një rol të rëndësishëm në jetën e njeriut. Zakonet e të ushqyerit janë një nga faktorët që ndikojnë në shëndetin tonë. Shpesh ekziston një keqkuptim midis njerëzve se nutricionistët detyrojnë një dietë shumë kufizuese, por kjo nuk është e vërtetë. Në fakt nuk ndaloj asnjë produkt, por vë në dukje gabimet dietike dhe ndihmoj në ndryshimin e tyre duke dhënë këshilla dhe receta të reja që i kam provuar vetë. Unë i këshilloj pacientët e mi që të mos i rezistojnë ndryshimit dhe të jenë të qëllimshëm. Vetëm me vullnet dhe vendosmëri mund të arrihet një rezultat i mirë në çdo fushë të jetës, duke përfshirë ndryshimin e zakoneve të të ngrënit. Kur nuk punoj, më pëlqen të shkoj në ngjitje. Një të premte në mbrëmje, ka shumë të ngjarë të më gjeni në divanin tim, duke u përqafuar me qenin tim dhe duke parë disa Netflix.

Më të rejat nga Business News