Produktet më të mira të bukurisë CBD për 2022 Rishikuar nga Dr. Laura Geigaite

Produktet më të mira të bukurisë CBD për 2022 Rishikuar nga Dr. Laura Geigaite

Produktet CBD të tilla si gomat CBD dhe vapa CBD po bëhen gjithnjë e më të njohura, por a e dini se mund të blini gjithashtu produkte bukurie CBD? CBD mund të shtohet në pothuajse çdo produkt bukurie, duke përfshirë vajrat, kremrat, serumet e fytyrës, shampo, kondicionerë dhe produkte banje.

Nëse po kërkoni të përmirësoni rutinën tuaj të kujdesit për veten me shtimin e CBD, atëherë mos kërkoni më tej. Dr. Laura Geigaite do të përshkojë produktet e saj të preferuara, të provuara dhe të testuara të bukurisë CBD për ju. A jeni gati të plotësoni CBD kujdesin për veten tuaj?

Bomba e banjës JustCBD CBD

këto Bombat e banjës CBD nga JustCBD bëjnë shtesën perfekte në rutinën tuaj të banjës për t'ju ndihmuar të ndiheni të relaksuar dhe të përtërirë.

Bomba e banjës është bërë nga një përzierje e kripërave Epsom të cilat janë të njohura për lehtësimin e tensionit dhe tendosjes së muskujve dhe lajthisë së shtrigës që thuhet se është e shkëlqyer për inflamacionin. Sigurisht që përmban edhe CBD. Ka 150 gram izolim të pastër CBD.

Kam përdorur bombën time të banjës pas një dite veçanërisht të vështirë në punë dhe më pëlqeu! Ai u tret në mënyrë të përkryer në banjën time dhe lëshoi ​​një aromë të këndshme livande, e cila më bëri të ndihesha vërtet e relaksuar dhe e qetë. Bombat e banjës CBD mund t'i blini në 5 aroma të ndryshme: trëndafil, livando, eukalipt, agrume dhe qershi të ëmbël. Zgjodha livandën pasi livanda dihet se ndihmon relaksimin. Një bombë banje CBD është mënyra e përsosur për të përzier CBD dhe aromaterapinë.

BLI/BLI/BLE BOMB CBD BATH ONLINE NË DYQANIN E JUST CBD (40% ZBRITJE)

Balsam buzësh me ekstrakt kërpi 100 mg

Nëse vuani nga buzët e thata dhe të plasaritura, atëherë balsami i buzëve CBD mund të jetë zgjidhja. Ky balsam buzësh i nxjerrë nga kërpi nga Pure Hemp Botanicals qetëson, shëron dhe hidraton buzët tuaja duke i lënë ato të ndjehen të buta dhe të buta. Bërë me 100 mg ekstrakt të pastër CBD të kërpit, si dhe vaj të farës së kërpit, gjalpë avokado dhe dyll candelilla. Ky kombinim i fuqishëm i bimëve dhe vajrave i lë buzët tuaja të hidratuara, duke i mbrojtur ato nga çarjet dhe thatësia.

Balsami i buzëve vjen në një shumëllojshmëri shijesh duke përfshirë: Berry, Mente dhe Natyral. Unë zgjedh shijen e mentes pasi më pëlqen ndjesia e lehtë e ndjesisë së shpimit që mente sjell në lëkurën tuaj. Më pëlqeu fakti që këtë balsam buzësh mund ta merrni me vete pavarësisht nëse shkoni, në mënyrë që ta përdorni lehtësisht gjatë gjithë ditës.

Formula e përdorur në këtë balsam buzësh është një formulë vegane me bazë bimore, e cila është krijuar posaçërisht për të synuar buzët e thata dhe të ndjeshme. Më pëlqeu fakti që balsami i buzëve shkon qartë në buzët tuaja, në mënyrë që të mos e dini se e keni veshur. E përdora shpesh mbi buzëkuqin tim gjatë gjithë ditës.

BLI/BLI/BLI BALSM BUZËSH ME EKSTRAT TË kërpit ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Serum mbretëror CBD për fytyrën

Ky serum i pastër CBD Royal Face Lab nga Pure Science Lab është bërë duke përdorur një formulë thelbësore të avancuar për t'i siguruar lëkurës tuaj lëndët ushqyese që i nevojiten për të ndihmuar prodhimin e kolagjenit. Serumi CBD është krijuar për të zbutur vijën tuaj të hollë, rrudhat dhe njollat ​​e moshës.

Serumi është pa parabene dhe aroma që do të thotë se është butësisht në lëkurë, veçanërisht në ato zona delikate të syve. Kam zbuluar se ky serum e bën lëkurën time të duket më e ndritshme dhe më e barabartë. E përdora nën sy për të reduktuar qeskat e syve, të shkaktuara nga shumë netë të vona dhe për të reduktuar ënjtjet në mëngjes. Më pëlqeu veçanërisht ky serum CBD pasi nuk ishte i yndyrshëm në lëkurën time dhe përthithej shumë shpejt.

Kërpi i përdorur në këtë produkt bukurie CBD është nga një fermë kërpi organik e vendosur në SHBA. Për të përdorur serumin, thjesht aplikojeni në zonat e lëkurës tuaj që kanë më shumë nevojë për të dhe fërkojeni butësisht. Ai bën një shtesë të shkëlqyer në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës me përfitimin e shtuar të CBD.

BLI/BLI/BLI ONLINE SERUM TË FYTYRËS CBD ROYAL NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Të dielën Scaries CBD Bath Bombë

Kjo bombë në formë ariu CBD Bath nga Sunday Scaries përmban 100 mg CBD për bombë. CBD është e përzier me një përzierje të veçantë vajrash esencialë. Bomba është krijuar për të ndihmuar në relaksimin dhe për ta bërë përvojën tuaj të banjës më të këndshme.

Zbulova se kjo bombë e banjës ishte më e vogël në krahasim me bombat e tjera të banjës CBD që kam përdorur, por gjithsesi e bëri punën mirë. Mund ta merrni vetëm në një aromë, por kishte erë shumë të këndshme. Ishte një përzierje e livandës, portokallit dhe limonit. Më pëlqeu edhe ngjyra e ndezur. Në faqen e tyre të internetit ju mund të përdorni vetëm 1, 2 ose 3 bomba. Zgjodha një vetëm për ta provuar.

Për ta përdorur, thjesht shtoni një bombë banje në banjën tuaj dhe lëreni të shpërndahet ngadalë në ujë. Unë nuk mendoj se tani mund të bëj një banjë pa shtimin e një bombe banje CBD.

BLI/BLI/ BLI BOMB CBD BATH ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Pluhur banjosh me gaz të kërpit Pinnacle

Nëse jeni duke kërkuar për një eksperiencë banje paksa të pazakontë, por relaksuese, atëherë keni nevojë për këtë pluhur banje të gazuar Hemp nga Pinnacle Hemp. Është bërë nga kripëra të pasura me minerale Epsom dhe Himalayan, të cilat në mënyrë natyrale eksfolojnë dhe ushqejnë lëkurën tuaj ndërsa pushoni në banjë. Vajrat esencialë të livandës dhe eukaliptit shtohen për të krijuar aromën e ëndërruar.

Çdo kavanoz me pluhur banje përmban 100 mg CBD të spektrit të pastër nga ekstrakti kryesor i kërpit të Pinnacle Hemp. Ndryshe nga bomba e banjës, ku duhet të përdorni të gjithë bombën, me këtë fluks vaske mund të shtoni sa më shumë apo pak të doni. Do të thotë që ju mund ta përshtatni përvojën tuaj sipas nevojave tuaja.

Pinnacle Hemp këshillon të përdorni ¼ e filxhanit në banjën tuaj dhe të zhyteni për 20 deri në 30 minuta për të ndjerë efektet e plota. Një ¼ e filxhanit është e barabartë me 50 mg CBD. Mora këshillat e tyre dhe bëra pikërisht atë. Pas banjës u ndjeva plotësisht i qetë dhe gati për të shkuar në shtrat. Të gjitha produktet e tyre CBD janë testuar nga palët e treta për të siguruar produkte me cilësi të shkëlqyer.

BLI/BLI/BLER PLUHIN E GAZUR BANJORE PINNACLE KEMP ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Nutricionist, Universiteti Cornell, MS

Unë besoj se shkenca e të ushqyerit është një ndihmës i mrekullueshëm si për përmirësimin parandalues ​​të shëndetit ashtu edhe për terapinë ndihmëse në trajtim. Qëllimi im është të ndihmoj njerëzit të përmirësojnë shëndetin dhe mirëqenien e tyre pa e torturuar veten me kufizime të panevojshme dietike. Unë jam një mbështetës i një stili jetese të shëndetshëm - luaj sport, biçikletë dhe notoj në liqen gjatë gjithë vitit. Me punën time, jam paraqitur në Vice, Country Living, Harrods, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health dhe media të tjera.

Më të fundit nga CBD