Pse burrat në Hong Kong nuk duhet të tradhtojnë

Pse burrat në Hong Kong nuk duhet të tradhtojnë

Hong Kongu është destinacioni ideal ndërkombëtar i swingeres seksi. Qyteti nuk fle: ka shumë dyqane seksi, bare vajzash dhe shfaqje live. Ka faqe takimesh për lidhje për një natë dhe oferta të pazakonta si "joga nudo". Ekziston edhe një komunitet i lulëzuar dhe aktiv homoseksual dhe lezbike.

Megjithatë, burrat e martuar do të bënin më mirë sesa t'i pranonin këto oferta. Pavarësisht tundimeve, ka shumë arsye për burrat që të shmangin një kurriz me gruan e tyre të dashur (ose ndryshe). Këtu janë tre arsye pse burrat në Hong Kong nuk duhet të tradhtojnë:

Është në rregull të zemërohesh

Këtu është një fakt i çmendur për ju: në Hong Kong, ishte e ligjshme që një grua të vriste burrin e saj mashtrues me duar të zhveshura (dhe vetëm duart). Është shumë mirë e qarkulluar në internet se është ende e ligjshme ta vrasësh atë, por unë nuk do ta provoja këtë mbrojtje në një gjykatë.

Kërcënimi i vdekjes së afërt - jo vetëm për ju, por edhe për zonjën tuaj, pasi ishte e ligjshme ta vrisnit zonjën në çfarëdo mënyre që ju pëlqeni - ishte i mjaftueshëm për të larguar shumicën e burrave nga tradhtia bashkëshortore përgjithmonë.

Nëse nuk mund të inatosesh, bëhu i barabartë

Në vitin 2000, The Telegraph raportoi se burrat largoheshin nga kontinenti me mijëra çdo fundjavë. Biznesmenët epshorë nuk po shkonin për fundjavë golfi me djemtë apo takime biznesi: ata po iknin nga qyteti për një fundjavë seksi me konkubinat e tyre. Mashtruesit po merrnin banesa të dyta me zonjat e tyre në fshatrat e konkubinave jashtë qytetit për vetëm disa qindra paund. Nuk është çudi atëherë që u miratua një ligj i ri që lejonte gruan e mashtruar të padiste zonjën për kompensim.

Kampi i punës nuk është i bukur

Burrat që jetojnë me konkubinat e tyre jashtë kontinentit mund të jetojnë jetën e lartë, por kjo është jetëshkurtër: çdo burrë që gjendet duke jetuar me një grua që nuk është gruaja e tij ligjore mund të dënohet deri në dy vjet në një kamp pune. Nëse shpallet fajtor, burri gjithashtu duhet të heqë dorë nga gjysma e çdo prone që ka blerë për zonjën e tij – edhe nëse është në emër të saj.

Ieva Kubiliute është psikologe dhe këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet dhe shkrimtare e pavarur. Ajo është gjithashtu një konsulente e disa markave të shëndetit dhe mirëqenies. Ndërsa Ieva është e specializuar në mbulimin e temave të mirëqenies, duke filluar nga fitnesi dhe ushqimi, te mirëqenia mendore, seksi dhe marrëdhëniet dhe kushtet shëndetësore, ajo ka shkruar për një sërë temash të stilit të jetesës, duke përfshirë bukurinë dhe udhëtimin. Pikat kryesore të karrierës deri më tani përfshijnë: shëtitje luksoze në Spa në Spanjë dhe bashkim me një palestër në Londër me 18 mijë funte në vit. Dikush duhet ta bëjë! Kur ajo nuk është duke shkruar në tavolinën e saj - ose duke intervistuar ekspertë dhe studime të rasteve, Ieva mbaron me joga, një film të mirë dhe kujdes të shkëlqyeshëm për lëkurën (sigurisht të përballueshme, ka pak gjëra që ajo nuk di për bukurinë buxhetore). Gjërat që i sjellin asaj gëzim të pafund: detoksifikimi dixhital, latte me qumësht tërshërë dhe shëtitje të gjata në fshat (dhe ndonjëherë vrapime).

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe