RECETA E ËSHTËSIRËS SË MELBA PJESHKESH (ME CBD)

RECETA E ËSHTËSIRËS SË MELBA PJESHKESH (ME CBD)

Pjeshkë Melba përbëhet nga akullorja me vanilje, reçeli me mjedër dhe pjeshkë. Kryesisht, shurupi i vaniljes është i mbushur me pjeshkë dhe shërbehet me salcë mjedër dhe akullore vanilje. Shtimi i përbërjes së kanabidiolit në këtë recetë është i rëndësishëm pasi vlera ushqyese e ëmbëlsirave rritet. Ky blog udhëzon për gatimin e recetave të ëmbëlsirës së Pjeshkës Melba me kanabidiol.

Ëmbëlsirat Melba me pjeshkë janë të shijshme dhe të thjeshta për t'u përgatitur. Për shembull, pjeshkët e shijshme konsumohen me salcë të pasur dhe të shijshme të mjedrës. Kjo recetë përfaqëson një puding standard francez që përmban krem ​​të freskët, pjeshkë dhe mjedra. Gjithkush dëshiron të përmirësojë vlerën ushqyese të ushqimeve të përditshme. Kanabidioli (CBD), një përbërës esencial aktiv i kërpit, përdoret në shumë receta. Përmban disa përfitime shëndetësore, të përshtatshme për t'u përfshirë në recetën e ëmbëlsirës së Pjeshkës Melba. Konsumatorët do të korrin përfitime terapeutike duke shijuar përvojën e mrekullueshme të ëmbëlsirës. Kjo recetë ëmbëlsirë e shpejtë dhe e shijshme është e shkëlqyeshme për t'u ndarë dhe bërë. Mësoni si të gatuani ëmbëlsirën Melba të Pjeshkës me kanabidiol.

Çfarë është Peach Melba?

Beizer (2016) zbuloi se Peach Melba është akullore me vanilje e ndarë së bashku me salcën me mjedër dhe pjeshkë. Duhet të keni një shishe me mjedra të freskëta, pjeshkë të ngrira, një spërkatje me lëng limoni, fasule vaniljeje të freskët të grirë ose pastë vanilje për ta shndërruar aromën në acar. Dikush mund të përfshijë pak nektar agave ose mjaltë për të rritur ëmbëlsinë, megjithëse është opsionale. I rrotulloni këta përbërës në një blender me shpejtësi të lartë. Kjo ju prezanton me ngrirjen e shijshme tepër të ëmbël. Shumica e njerëzve kanë blenderë të cilët i përdorin kur rrotullojnë këta përbërës. Kjo recetë kërkon një makinë të fuqishme, me fuqi të lartë dhe me performancë të lartë. Qumështi i imët i arrave, gjalpi kremoz i arrave, smoothies jeshile dhe mielli i tërshërës së përpunuar imët bëhen pa akullore ose copa jeshile.

Mblidhni përbërësit për të bërë një recetë të lehtë për Melba Pjeshke

Grumbullimi i përbërësve së bashku për të bërë ëmbëlsira të lehta me Pjeshkë Melka kërkon më pak kohë. Disa përbërës të rëndësishëm në këtë recetë janë kripa e detit e rafinuar, reçeli i mjedrës, vaji i kanabidiolit dhe uji i ngrohtë, i kavanozuar ose i konservuar 4 gjysma pjeshke. Kripa e detit balancon ëmbëlsinë e ëmbëlsirës dhe i lë aromat të shkrihen pa qenë jashtëzakonisht të ëmbla.

Ekstraktoni farat nga reçeli i mjedrës

Sipas Álvarez et al. (2006), salca e mjedrës prodhohet me reçel. Drejtojeni peltenë përmes një sitë rrjetë të rafinuar dhe më pas hidhni farat dhe tulin. Sitat janë thelbësore për njerëzit që e bëjnë produktin në shtëpitë e tyre. Ato janë të kushtueshme, megjithëse janë të disponueshme në shumë dyqane ushqimore. Dikush mund ta shmangë këtë hap nëse individët nuk kanë dëshirë të blejnë një tjetër ose të kenë një majë. Edhe pse kjo nuk e ndryshon aromën, farat mbeten aty, vetëm pamja e lëmuar dhe me strukturë.

Bërja e salcës

Sipas Huang et al. (2021), bëni salcën pasi të keni hequr farat maksimale nga pelte. Përdorni një tas me madhësi dhe rrihni vajin e kanabidiolit, ujin e ngrohtë, kripën dhe reçelin e mjedrës deri sa të bëhet një masë homogjene. Sigurohuni që kripa të jetë tretur për të maksimizuar shijen e salcës. Kur kripa të përdoret siç duhet, përgatitni një pjatë të jashtëzakonshme. Individët duhet të shtojnë kripën lehtësisht, sepse receta kërkon kripë deti.

Përgatitja e ëmbëlsirës Gati për t'u servirur

Pas përfundimit, futni përbërës të ndryshëm dhe pudingu shërbehet. Shtoni një pjesë nga litra e akullores në gota ëmbëlsirash dhe shtoni pjeshkë në secilën prej tyre. Më pas, përhapni me kujdes salcën e mjedrës në akullore dhe pjeshkë. Përndryshe, disa njerëz e mbajnë salcën për 5 ditë në një kavanoz të mbyllur në frigorifer për të përmirësuar kënaqësinë. Megjithatë, ekspertët rekomandojnë konsumatorët të përgatisin produktin herët përpara darkës ose një festë të madhe.

Recetë e thjeshtë për Melba Pjeshke

Përbërësit

  • Një çerek filxhani reçel me mjedër
  • Dy lugë ujë të ngrohtë
  • Një e tetë lugë çaji kripë deti të rafinuar
  • Një litër akullore me vanilje
  • Katër gjysma pjeshke (të kavanoza ose të konservuara)

Procedurë

Përzieni kripën e detit, ujin e ngrohtë dhe reçelin e mjedrës derisa të jenë të lëmuara në një tas me madhësi. Vendoseni reçelin përmes një sitë rrjetë të rafinuar dhe eliminoni farat dhe tulin. Në fund, ndani litën e akullores me vanilje në enë ëmbëlsire, shtoni pjeshkë dhe përhapeni në salcën tuaj me mjedër.

Çfarë i bën të dëshirueshme ëmbëlsirat e pjeshkës Melba?

  • Receta e Pjeshkës Melba është tepër e lehtë për t'u përgatitur.
  • Këto ëmbëlsira janë të shëndetshme dhe të shijshme.
  • Kjo ëmbëlsirë e shëndetshme lejon zëvendësimin e akulloreve normale me kos grek.

Pjeshkë Melba është përshkallëzuar dhe është më argëtuese se kukulla normale e akullores dhe gjysma e pjeshkës që njohin restorantet. Disa versione janë pa sheqer, të shëndetshëm dhe kanë një shije tërheqëse.

Ëmbëlsirë Melba me Pjeshkë e servirur në akull

Sipas Kowalchuk (2013), receta e parë u shpërnda në mjellmë nga akulli. Megjithatë, individët nuk mund të nxjerrin mjellmë nga akulli. Anasjelltas, enët e ëmbëlsirave vendosen në tasa që përmbajnë ujë dhe përfshijnë gjethe nenexhiku për t'i ngrirë dhe dekoruar ato. Kjo garniturë ngadalëson shkrirjen në akullore dhe përbën një qëllim të dobishëm. Dobia e tij përjetohet kur këto ëmbëlsira shërbehen gjatë periudhës së verës. Pjata poshtë ëmbëlsirës që përmban akull duhet të ketë thellësi të mjaftueshme për të akomoduar nga shkrirja e akullit që vjen. Përpara shkrirjes, përcaktoni nivelin e ujit, vendoseni tasin në pjatën tuaj dhe transferoni ujin në pjatë. Nuk do të keni vështirësi kur të vijnë të ftuarit.

Përgatitni një formë rrethore nga letra dhe vendoseni poshtë akullit për të mos lejuar që akulli të rrëshqasë në pjatën tuaj. Gjithashtu, ai thith ujin kur akulli fillon të shkrihet. Ekspertët në bërjen e flokeve të dëborës nga letrat preferojnë t'i krijojnë ato në formë pelushi.

përfundim

Ëmbëlsirat Melba me pjeshkë janë ëmbëlsira të shijshme që përmbajnë akullore me vanilje, salcë me mjedër dhe pjeshkë. Ky version i shijshëm tradicional dhe i shijshëm i ëmbëlsirave i zëvendëson akulloret me kos pa yndyrë dhe salca shurupi me xhelatinë të ëmbëlsuar. Për më tepër, këto ëmbëlsira janë të përshtatshme kur konsumohen në festa apo raste familjare. Kryesisht, ato bëhen para rastit dhe ruhen në frigorifer për konservim. Kanabidioli përmirëson vlerën ushqyese të Pjeshkës Melba pasi përmban disa përfitime shëndetësore. Duke përdorur përbërësit e duhur dhe përmasat specifike, ju mund të përfshini lehtësisht CBD në këtë recetë. Gjithashtu, ndiqni procedurën për të përftuar ëmbëlsira të cilësisë së lartë me shije të jashtëzakonshme.

Referencat

Álvarez, Cancela dhe Maceiras (2006). Efekti i temperaturës në vetitë reologjike të bllokimeve të ndryshme. International Journal of Food Properties, 9 (1), 135-146.

Beizer (2016). Komunikimi i francezëve: Escoffier dhe eksporti i Terroir. Ushqimi dhe Komunikimi: Proceedings of Oxford Symposium on Food and Cookery 2015. Simpoziumi i Oksfordit.

Huang, Changhe, Zhang, Wenfeng, Min, Yuying dhe Zafar (2021). Përparime në prodhimin e gërryesve prej korundi qeramik bazuar në procesin e sol-xhelit. Gazeta Kineze e Aeronautics, 34 (6), 1-17.

Kowalchuk, (2013). Librat e gatimit të komunitetit në preri. Kuzhina: Journal of Canadian Food Cultures/Cuizine: revue des Cultures culinaires au Canada, 4(1).

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Më të fundit nga CBD