SHQYRTIM I MIRËSISË SË RRËNJËS 2022

SHQYRTIM I MIRËSISË SË RRËNJËS 2022

/

Ka shumë marka CBD në arenën e kanabisit, por vetëm disa do të shënojnë të gjitha kutitë tuaja. Root Wellness shënon çdo kuti për transparencë, saktësi dhe cilësi të kërpit sepse kryen rigorozitet 3rd teste partiake për produktet e tyre me cilësi të lartë. Lexoni këtë përmbledhje për t'iu përgjigjur të gjitha pyetjeve që mund të keni në lidhje me këtë markë.

Rreth kompanisë

Nuk zbulohet aq shumë për Root Wellness ose kush e themeloi atë dhe kush e përbën ekipin. Sidoqoftë, misioni është i qartë, duke u fokusuar në qëndrueshmërinë dhe përfitimet e CBD në kërp. Marka është e njohur në treg për aktivitetet e saj të qëndrueshmërisë. Për shembull, në vend të përdorimit të kimikateve për printim, ai përdor bojë soje për të printuar paketat e saj. Për më tepër, vetë pakot janë të riciklueshme dhe njerëzit mund t'i përdorin ato në mënyrë të përsëritur. Për më tepër, marka është partnere me One Tree Planted, një organizëm jofitimprurës që nxit mbjelljen e një peme për çdo blerje. Root Wellness ofron produkte CBD me spektër të gjerë dhe të plotë në formën e kapsulave, tinkturave, ushqimeve/çmçakëzeve dhe ushqimeve, dhe mund t'i blini në faqen e internetit Root Wellness ose CBD.co.

Syze

Specifikimet e mëposhtme janë të vërteta për Rot Wellness;

 • Pika mesatare e çmimit për produktet CBD është 0.05-020 dollarë për mg CBD
 • Produktet CBD kushtojnë 11.99 dollarë deri në 79.99 dollarë
 • Produktet ushqimore ofrojnë shije
 • Ofertat e paketuara i ndihmojnë klientët të kursejnë disa dollarë
 • Sasia totale e CBD në produkte varion nga 80 mg në 1500 mg
 • Metodat e konsumit të ekstrakteve përfshijnë ushqime, tinktura, kapsula dhe ushqime
 • Nuk ka zbritje për veteranin ushtarak
 • Produkte miqësore me veganët
 • Ekstraktet janë kryesisht në formulime me spektër të gjerë, por disa vijnë në formulime me spektër të plotë me një nuancë THC
 • Ka informacion të mjaftueshëm në çdo faqe produkti
 • Bojë soje e përdorur për printimin e paketave të riciklueshme
 • Kërp organik
 • Transporti është i shpejtë, zgjat rreth 2 ditë

Cilësia e kërpit

Cilësia e kërpit të përdorur në prodhimin e produkteve CBD është kritike dhe ka një ndikim të drejtpërdrejtë në produktet përfundimtare. Root Wellness e kupton këtë dhe nuk është për t'u habitur që qëndron në përdorimin e kërpit organik me burim nga fermat e qëndrueshme. Fermat që respektojnë praktikat e bujqësisë organike nuk përfshijnë pesticide, herbicide ose tretës nga mbarështimi i kërpit deri në korrje. Kjo është kritike pasi bimët e kërpit mund të thithin kimikatet e përdorura në to, dhe kur kimikate të tilla përfundojnë në produktet përfundimtare, qeniet njerëzore dhe kafshët shtëpiake që përdorin produktet CBD përjetojnë bio-zmadhim, një proces që përqendron kimikatet në zinxhir. Në fakt, një arsye pse Root Wellness është popullor është praktikat e tij të qëndrueshme dhe përdorimi i kërpit me cilësi të lartë.

Përvoja e blerjes

Na pëlqeu përvoja jonë e blerjeve në faqen e internetit të Root Wellness. Faqja është lehtësisht e lundrueshme, duke e bërë blerjen e produkteve një proces të këndshëm. Opsioni "Blini CBD" në pjesën e sipërme majtas të faqes në internet grupon produktet në inventar si Pije CBD, ushqime, kapsula, tinktura ose produkte kërpi. Për secilën kategori, shfaqet një listë rënëse, duke ju paraqitur mundësinë e shikimit të të gjitha produkteve në një kategori të caktuar një herë (Të gjitha) ose të padisni nënkategoritë. Kur klikoni në ndonjë produkt, hapet një faqe produkti dhe ofron detaje rreth artikullit, fuqitë dhe diapazonin e disponueshëm, përdorimin e synuar, informacionin e dozës dhe vlerësimet e klientëve. Mund të blini sa më shumë që të mundeni dhe pasi të keni mbaruar, kontrolloni për të plotësuar vendndodhjen tuaj fizike dhe detajet e faturimit. Root Wellness ofron disa marrëveshje të paketuara nga të cilat mund të përfitoni dhe të kurseni para. Për më tepër, blerësit dhe të kthyerit për herë të parë mund të futin kode për të zhbllokuar kuponët, duke kursyer më tej para. Kompania ofron për të dërguar porosi që janë me vlerë 50 dollarë e lart.

Procesi i prodhimit

Root Wellness është me reputacion në arenën CBD për përdorimin e kërpit organik dhe përbërësve natyralë në prodhimin e produkteve të saj. Megjithëse metodat e nxjerrjes së tij dhe burimet e kërpit nuk janë zbuluar, ai përmend se qëllimi i tij i vetëm i ekzistencës është të ndihmojë në prodhimin e CBD me cilësi të lartë, gjë që e bën. duke ndjekur vaj CBD ekstraktimi, marka formulon ekstraktet me vaj MCT për rritjen e biodisponueshmërisë. Më pas kryen teste rigoroze të brendshme për të ekzaminuar ekstraktet e tij me spektër të plotë dhe të gjerë për fuqinë THC dhe CBD dhe pastërtinë e ndotësve. Faza e fundit është 3rd testimi i partisë, i cili shqyrton më tej produktet për ndotës të huaj dhe ndotës CBD/THC. Root Wellness poston të gjitha rezultatet në internet në faqen e saj të internetit, ku klientët mund t'i shikojnë ato.

Gama e produkteve

Ndryshe nga shumë marka të njohura CBD, Root Wellness nuk ka një inventar të përpunuar CBD me një shumëllojshmëri të gjerë të produkteve CBD. Sidoqoftë, ai ofron më të mirën e tij dhe këto janë linjat e mira të produkteve që prisni të gjeni në inventarin e Root Wellness;

Kapsula i.Root Wellness CBD

Kapsula Root Wellness CBD

Një nga produktet më të mira dhe me cilësi të lartë CBD të ofruara nga Root Wellness janë kapsulat. Çdo kapsulë jep 25 mg CBD në formulime me spektër të gjerë. Kjo do të thotë që ju garantohet efekti i plotë rrethues i CBD, CBB, CBG, terpeneve, flavonoideve, kanabinoidëve të tjerë, por pa efektet psikoaktive të THC. Përbërësit e vetëm të paraqitur në kapsula janë vaji MCT përveç CBD për të rritur biodisponueshmërinë dhe absorbueshmërinë. Kapakët vijnë në një paketë prej 30 dhe merren nga goja për përdorim të matur. Doza e rekomanduar është 1 kapsulë në ditë.

ii.Tinkturat Root Wellness CBD

Root Wellness CBD Tinkturat

Shumë njerëz nuk i pëlqejnë shijet e pasme të tinkturave, por i rezistojnë dhe shijojnë tinkturat Root Wellness. Këta vajra përmbajnë CBD me spektër të gjerë, duke ofruar një efekt të plotë shoqërues pa THC. Për më tepër, ato vijnë në përqendrime të zgjedhura, nga 500 mg në 1500, dhe ju takon juve të zgjidhni. Sikur të mos mjaftonte kjo, tinkturat janë 100% me aromë natyrale dhe shfaqin shije të ndryshme frutash. Për shembull, ju mund të blini opsionet Raw Flavored, Strawberry Kiwi dhe Limon Blueberry dhe me siguri do t'i shijoni ato. Sipas faqes së internetit, vajrat CBD merren me gojë ose nëngjuhësh. Të tjera si tinkturat me shije të papërpunuara janë të gjithanshme dhe ju mund t'i shtoni ato në çaj, kafe, pije dhe ushqime të tjera. Ju gjithashtu mund t'i keni tinkturat në formulime me spektër të plotë me përqendrime totale të CBD që variojnë nga 500 mg në 1500 mg

iii.Root Wellness Ushqimore

Root Wellness Ushqimore

A e urreni aromën e keqe të vajrave CBD? Mos u shqetësoni; ju mund të eksploroni mishrat e dhëmbëve dhe të shijoni ende përfitimet e CBD. Root Wellness ofron disa nga gomat më të mira. Sipas faqes së internetit, ato merren nga goja dhe në mënyrë diskrete për përdorim ushqyes. Gummet e kësaj marke vijnë në dy formulime; Ekstrakte CBD me spektër të gjerë dhe të plotë. Ndërsa të dyja ofrojnë efektet e plota rrethuese të kanabinoideve, terpeneve dhe flavonoideve të ndryshme, e para nuk ka një nuancë THC, të cilën formulimet me spektër të plotë ofrojnë në më pak se 0.3%. Çamçakëzët e ngrënshëm Root Wellness përmbajnë shije të ndryshme frutash si tinktura, duke përfshirë xhenxhefilin, limonin dhe portokallin. Megjithatë, ato janë të gjitha 100% me aromë natyrale. Çdo çamçakëz jep 20 mg dhe ju mund të zgjidhni paketën me 4 numërime me përqendrim total të CBD prej 80 mg në 11.99 dollarë. Përndryshe, ju mund të merrni kavanozin me 20 numra me 44.99 dollarë dhe një përqendrim total të CBD prej 400 mg.

iv.Tematikat e CBD të Wellness Root

Root Wellness CBD Topicals

Root Wellness ka një linjë aktuale me balsam. Për shembull, ju mund të blini balsamin e muskujve CBD me 29.99 dollarë dhe të shihni se si i jepni rehati muskujt tuaj të dhimbjes. Balsami përmban 150 mg CBD me spektër të gjerë, duke ofruar efekte të plota të kanabinoideve, terpeneve dhe flavonoideve pa THC. Ai ka përbërës shtesë, duke përfshirë gjalpë shea, mentol dhe vajra esencialë, që përmirësojnë aplikimin e qetë. Sipas faqes së internetit, ju aplikoni vetëm pjesë të vogla të balsamit në zonën e prekur dhe fërkoni pa probleme për të ndjerë efektin. Për më tepër, ju këshillojmë të filloni me porcione të vogla dhe t'i shtoni sipas nevojës.

v.Root Wellness Kuponë dhe Zbritje

Mund të përfitoni zbritje të ndryshme duke u regjistruar në buletinin e Root Wellness, duke kyçur një kod kuponi ose duke përfituar nga ofertat e paketuara. Përveç kësaj, blerjet e artikujve me vlerë 50 dollarë e lart ju garantojnë transport falas.

Çfarë na pëlqen në lidhje me kompaninë

Ne gjetëm shumë aspekte rreth Root Wellness që ishin jashtëzakonisht të pëlqyeshme, duke përfshirë;

 • Kompania ofron transport falas për porositë me vlerë 50 dollarë në të gjitha destinacionet brenda SHBA-së
 • Root Wellness përdor përbërës natyralë për të shijuar produktet CBD dhe rrit rolin e CBD në trup kur është e nevojshme.
 • Marka është një nga më të shpejtat në dërgimin e porosive pasi i duhen rreth 2 ditë që kompania të dorëzojë porositë që ato përpunohen
 • Kompania përdor vajin MCT për të formuluar produkte CBD, duke rritur biodisponueshmërinë e CBD dhe absorbueshmërinë e kanabinoidit pasi produktet të jenë në sistem
 • Root Wellness është i përkushtuar për të kryer 3 rigorozrd testet e fuqisë dhe pastërtisë së partisë dhe postimi i rezultateve në internet
 • Ndërsa Root Wellness nuk ka një inventar të përpunuar me një gamë të gjerë mallrash, ai jep më të mirën për produktet e mira që ofron.
 • Ofertat e paketuara ndihmojnë klientët të kursejnë disa dollarë kur blejnë produkte të shumta në të njëjtat ose kategori të ndryshme
 • Root Wellness ka respekt dhe dëshirë për të shpëtuar mjedisin, siç shihet në përdorimin e aplikacionit të sojës për printimin e paketave të riciklueshme
 • Çdo faqe produkti ofron informacion të mjaftueshëm për një produkt, duke përfshirë përdorimin e synuar, pse do të ishte mirë për ju dhe komente të shkruara nga klientë të tjerë
 • Marka bashkëpunon me organe konservatore si One Tree Planted, një organ që nxit mbjelljen e një peme për çdo përdorim të produktit CBD për të siguruar rigjenerimin

Çfarë nuk na pëlqen në lidhje me kompaninë

Pavarësisht përfitimeve të shumta, Root Wellness ka ngërçe që kanë nevojë për hekurosje. Për shembull;

 • Pragu i transportit falas prej 50 dollarësh është relativisht i lartë dhe jo të gjithë klientët do ta përballonin atë
 • Marka nuk ofron produkte CBD të përqendruara fort pasi përqendrimi më i lartë në inventar është 1500 mg
 • Nuk ka zbritje ushtarake
 • Root Wellness ka një linjë të ngushtë produktesh
 • Marka nuk zbulon metodën që përdor për të nxjerrë CBD nga sipërfaqet e kërpit

Aktgjykimi ynë

Na pëlqeu rishikimi ynë për Root Wellness. Edhe pse marka ka vetëm katër linja produktesh, ajo jep më të mirën në këto artikuj. Pa dyshim, marka nuk ka zbuluar metodën e nxjerrjes që përdor për të hequr CBD nga sipërfaqet e kërpit, por shumë duhet të dëshirohet se sa i zellshëm është me 3rd testet e partisë. Në fakt, ai shënoi të gjitha rezultatet e mundshme për transparencën dhe saktësinë e raporteve laboratorike, sepse kryen teste të pastërtisë dhe fuqisë për artikujt me spektër të plotë dhe të gjerë që shet dhe ngarkon rezultatet në internet. Përveç kësaj, marka përdor praktika të bujqësisë organike, e cila është ideale sepse nuk fut kimikate dhe pesticide në sistemin e njeriut. Ne vlerësuam gjithashtu reputacionin e mirë që marka ka krijuar vetë për ruajtjen e mjedisit. Ajo bashkëpunon me One Tree Planted, një agjent që nxit mbjelljen e një peme për çdo blerje për të siguruar rigjenerimin. Për më tepër, Root Wellness përdor paketa të riciklueshme për të dërguar porosi dhe bojë soje për të printuar paketat sa herë që është e mundur. Sidoqoftë, ajo duhet të ulë pragun e transportit falas, të zgjerojë linjën e tij të produkteve dhe të hekuros pengesat e tjera të përmendura këtu për të performuar në tregun CBD.

Ksenia Sobchak, BA (Hons) Komunikimi i Modës: Gazetari Mode, Central Saint Martins

Ksenia Sobchak pëlqen të shkruajë bloge në fushat e modës, stilit, stilit të jetesës, dashurisë dhe CBD. Para se të bëhej blogere, Ksenia ka punuar për një markë të njohur të modës. Ksenia është një autore kontribuese në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës dhe CBD. Ju mund të përplaseni me Ksenia-n në kafenenë e saj të preferuar në South Kensington, ku ajo ka shkruar shumicën e blogeve. Ksenia është një avokate e vendosur e CBD dhe përfitimeve të saj për njerëzit. Ksenia është gjithashtu në panelin e rishikuesve të CBD në CBD Life Mag dhe Chill Hempire. Forma e saj e preferuar e CBD janë gomat CBD dhe tinkturat CBD. Ksenia është një kontribues i rregullt në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës si dhe CBD.

Më të fundit nga CBD