RISHIKIMI I SHËNDETËS SË QENIT CBD 2022

RISHIKIMI I SHËNDETËS SË QENIT CBD 2022

/

Të shikosh shokun tënd të kafshës po vuan nga një sëmundje është e dhimbshme. Natyrisht, çdo pronar kafshe do të dëshironte të bënte gjithçka për ta ndihmuar shokun e tij të ndihet më mirë. Një gjë që mund të bëni nëse e doni kafshën tuaj është të blini produkte CBD nga CBD Dog Health Kjo markë ka qenë kompania lider për shëndetin e kafshëve shtëpiake për një kohë të gjatë. Njihet mirë për gamën e gjerë të vaj CBD-produkte të injektuara, të cilat kanë ndihmuar shumë kafshë shtëpiake, të rifitojnë shëndetin e tyre të mirë dhe të qëndrojnë të shëndetshëm. Gjithashtu, drejtuesit e saj të mëdhenj kanë kontribuar në suksesin e kompanisë.

Rreth kompanisë

Lëreni emrin e kompanisë t'ju udhëheqë se çfarë bën më mirë kjo markë. Marka CBD Dog Health është një kompani e madhe e njohur për përmirësimin e shëndetit të kafshëve shtëpiake, ashtu siç sugjeron emri i saj. Çdo produkt është testuar tërësisht për të trajtuar me saktësi sëmundjet e kafshëve shtëpiake. Në fillim, menduam se kompania ofronte vetëm produkte CBD për qentë, siç mund të sugjerojë emri i saj. Siç rezulton, marka shëndetësore CBD Dog ka një linjë në rritje të produkteve CBD për macet dhe kuajt. Gjithmonë do të gjeni diçka në dyqanin e tyre që do t'i sjellë dobi kafshës suaj.

Qëllimi i kompanisë është të reduktojë dhimbjet dhe dhimbjet kronike dhe të përgjithshme, të përmirësojë shëndetin e përgjithshëm dhe të minimizojë efektet alergjike sezonale te kafshët shtëpiake. Deri më tani, ne besojmë se kompania ka arritur të arrijë këtë qëllim për shkak të reagimeve pozitive nga pronarët e kafshëve shtëpiake që kanë ndërvepruar me ta. Kjo kompani nuk është shumë e vjetër në treg, kështu që nuk është e lehtë të marrësh shumë informacion. Ne mund të aksesonim vetëm atë që ishte postuar në faqen e tyre, vetëm disa detaje. Informacioni i pamjaftueshëm mund t'i bëjë individët të hezitojnë të provojnë artikujt. Kjo është arsyeja pse ne zgjodhëm t'i testonim ato vetë dhe të ndajmë përvojën tonë personale përmes këtij rishikimi. Pas kryerjes së hulumtimit tonë, ne zbuluam se kjo markë ofron rezultate të shkëlqyera në minimizimin e ankthit tek kafshët shtëpiake dhe ndihmon në përmirësimin e lëvizjes dhe aktivitetit te kafshët shtëpiake të moshuara duke reduktuar dhimbjet dhe dhimbjet e përgjithshme. Gjithashtu, ne zbuluam se kompania përdor teste laboratorike të palëve të treta dhe ofron një raport të plotë testimi për çdo artikull në faqen e saj të internetit. Marka gjithashtu i kushton shumë vëmendje çdo detaji. Produktet e tyre CBD janë të formuluara nga veterineri dhe janë lëshuar me çertifikata GMP. Përveç ofrimit të vajit të shkëlqyer të kërpit për qentë, ai gjithashtu ofron produkte të tjera unike të CBD. Të tilla si produkte CBD për macet, komplete, bar të shijshëm dhe përtypje të mahnitshme CBD për kafshët shtëpiake.

Procesi i prodhimit

Ndërsa mund të mos duket e rëndësishme, metoda e nxjerrjes së vajit CBD nga bima e kërpit ndikon në produktin përfundimtar dhe mund të ketë ndikime të ndryshme në shëndetin e konsumatorit. Ne e dimë rëndësinë e të diturit se si kompanitë nxjerrin CBD-në e tyre, dhe kjo është arsyeja pse ne shtuam procesin e prodhimit në këtë seksion. Kompania e shëndetit të qenve CBD përqafon 4 fazat kryesore të prodhimit të cilat përfshijnë;

kultivim

Kjo fazë përfshin rritjen organike të kërpit. Kjo do të thotë, bima thahet dhe kurohet pa asnjë pesticide, metale të rënda, apo ndonjë pleh kimik.

Përpunimi dhe nxjerrja

Marka e shëndetit të qenve CBD përdor nxjerrjen e CO2 për të siguruar që produktet e saj të jenë të pastra dhe me cilësi të lartë. Kompania pranoi se përdor këtë metodë për të siguruar që produktet e saj të jenë të sigurta për prodhim dhe konsum.

rafinim

Kompania përdor procedurat më të mira në prodhimin e saj. Në këtë fazë, marka shpjegon se të gjitha operacionet e saj janë kryer mirë. Kryen ndarjen, konvertimin e produkteve dhe trajtimin e ekstrakteve duke përdorur procedura të sigurta derisa produkti përfundimtar të lëshohet.

Izolim

Artikujt e CBD nga marka e shëndetit të qenve CBD mund të aksesohen lehtësisht në çdo kohë dhe kudo në treg për shkak të pluhurit të izoluar CBD i cili është i lehtë për t'u gëlltitur. Gjendet në treg në formë gome. Përndryshe, ju mund të zgjidhni stilin tonë të preferuar të konsumimit: duke shtuar pluhurin në një pije dhe duke u argëtuar me çdo gllënjkë që pini.

Gama e produkteve që ofron marka e shëndetit të qenve CBD

Shëroni vajin CBD për macet

Ky vaj i fuqishëm kërpi me spektër të plotë 1100 mg është një kombinim i vajit të farës së kërpit dhe vajit MCT. Ne e ndjemë atë të ulët me një kosto prej 99.99 dollarë, duke marrë parasysh të gjitha përfitimet që do t'i ofrojë maces tuaj të dashur. Kompania propozoi përmirësimin e sistemit endokannabinoid të kafshës suaj dhe shërimin e çështjeve të ndryshme shëndetësore, si inflamacioni dhe dhimbjet. Ai e projektoi këtë produkt për të ndihmuar të gjitha macet, veçanërisht ato me konvulsione, sëmundje degjenerative dhe çrregullime autoimune. Kompania i jep përparësi mirëqenies së përdoruesve të saj CBD, kjo është arsyeja pse ajo ka ofruar udhëzime për dozimin në faqen e saj të internetit. Për vajin e kërpit të qenve, duhet të administroni midis 35-50 mg të produktit çdo ditë. Doza e saktë varet nga karakteristikat e kafshës suaj dhe nevojat shëndetësore. Metodat e sugjeruara të administrimit të produktit përfshijnë; në mishrat e dhëmbëve, në ushqim, ose duke e aplikuar atë në veshin e brendshëm të maces suaj.

Shërojnë; Vaj CBD për qen

 • 1100 mg Përmbajtje CBD me spektër të plotë
 • Vaj MCT
 • vaj kërpi
 • Mimi 99.99 $

Është e dobishme për qentë me; kanceri dhe tumoret, krizat dhe epilepsia, sëmundjet degjenerative, çrregullimet autoimune dhe sëmundja e Cushing-ut. Kompania punon me veterinerë shumë profesionistë për të siguruar që produktet e tyre të mos zhgënjejnë qentë tuaj. Një nga vëzhgimet e shumta që kemi bërë në faqen e tyre të internetit është se ofron fakte të përditësuara, duke përfshirë kërkime, prova klinike dhe këshilla mjekësore të ekspertëve. Ky produkt do të ketë efekte të menjëhershme te qeni juaj pasi t'i jepet kafshës suaj. Ju mund ta ndihmoni qenin tuaj të marrë përfitimet e CBD duke shtuar këtë recetë në ushqim, duke e fërkuar në veshët e tij ose duke e vendosur në mishrat e dhëmbëve.

Qetësues për kuajt

A jeni pronar kali dhe doni të përmirësoni shëndetin e shokut tuaj? Ne kemi një zgjidhje për ju. Kërkoni qetësues CBD. Çdo kavanoz prej 4 oz përmban 600 mg CBD. I mbushur me përbërës të cilësisë së mirë, është krijuar për të ndihmuar me probleme të ndryshme shëndetësore. Të tilla si inflamacioni, alergjitë, dermatiti dhe pickimet e insekteve. Përbërësit e tij përfshijnë;

 • Vaj kokosit
 • xhenxhefil
 • Mjaltë
 • Vaj CBD me spektër të plotë
 • Vaj esencial Arnica
 • vaj kërpi

ushqyer; lëkurë të thatë dhe gërvishtje për kuajt

 • 600 mg CBD me spektër të plotë
 • Çmimi - 63.99 dollarë
 • Përbërësit-Vaj esencial Arnica, ekstrakt vanilje, vaj kërpi, vaj kokosi dhe dyllë blete.

Nourish është një produkt natyral CBD me përbërës të cilësisë së lartë që do të përmirësojnë shëndetin e kalit tuaj. Është projektuar për të trajtuar lëkurën e thatë për të reduktuar kruajtjet e djersës, kafshimet dhe gërvishtjet e trupit. Përdorimi i tij mbi kalin tuaj do ta mbajë të lagësht dhe të mbrojtur gjatë gjithë ditës. Kjo është ajo që ka nevojë për kafshën tuaj, veçanërisht në ditët e verës. Kompania ofron COA, e cila vërtetoi rezultatet e testeve laboratorike të palëve të treta. Ju mund të jeni i sigurt se produkti nuk përmban pesticide, metale të rënda ose patogjenë. Prodhuesit theksojnë se salca duhet të aplikohet drejt zonës së prekur. Aplikojeni 2 deri në 3 herë në ditë për të marrë rezultate mbresëlënëse. Është interesante që kompania premton të japë zbritje nëse u dërgoni atyre fotografi të kalit tuaj duke përdorur produktin e tyre. Pra, sigurohuni që të bëni një fotografi të mirë të kafshës suaj duke përdorur këtë artikull për të marrë oferta të shkëlqyera zbritjeje.

MJEKËSI; Tumoret, cistat, infeksionet për qentë

 • Çmimi - 43.99 dollarë
 • Përbërësit-spektër i plotë, vaj kokosi, vaj esencial eukalipt, vaj kërpi, vaj esencial mente, vaj esencial arnika.
 • Çdo kavanoz 2 oz përmban 300 mg CBD

Cilat janë përfitimet e këtij produkti?

Qeni juaj do të përfitojë shumë nga ky produkt. Arsyet kryesore që duhet t'ia jepni këtë ekstrakt CBD kafshës suaj përfshijnë;

 • Përmirëson rritjen e qelizave shëndetësore
 • Më e mira për qentë me sëmundjen e Cushing
 • E dobishme për qentë që vuajnë nga cistet, tumoret dhe infeksionet

Ky produkt natyral CBD me spektër të plotë është një artikull i formuluar në mënyrë të sigurt që do të ndihmojë kafshën tuaj shtëpiake. Është krijuar për të shëruar çdo gjendje të dhimbshme dhe sëmundje të zakonshme.

Duo pushteti; rritje të lëkurës, ciste, gunga dhe më shumë

 • Çmimi - 122.39 dollarë
 • Përbërës-vaj CBD me spektër të plotë, vaj i farës së kërpit, vaj MCT nga terapia me kokosi, vaj kokosi, vaj esencial arnika, vaj esencial mente, vaj esencial eukalipt.

CBD power duo është një kombinim i salcës medicinale dhe shëron tinkturën për të ofruar një zgjidhje të shkëlqyeshme për sëmundje të rënda dhe rritje të lëkurës. Këto veti shëruese dhe shëruese terapeutike ofrojnë terapi të fuqishme për cistet, tumoret dhe papillomat.

HEAL është i preferuari Tinktura CBD për qentë, dhe është një spektër i plotë i dhënë me gojë. Është krijuar për të përmirësuar sistemin endokannabinoid të kafshës suaj dhe për të maksimizuar aftësinë e tij natyrore për të luftuar kancerin, Cushing-un, tumoret dhe çdo sëmundje tjetër kronike. Na pëlqeu mënyra se si është projektuar në mënyrë të përsosur me sasinë e duhur të CBD që do t'i përshtatet nevojave të qenit.

Doza e CBD për qentë

Doza që i nevojitet qenit tuaj nuk është e njëjtë me atë që kërkojnë njerëzit. Gjëja e mirë është se nuk keni nevojë të bëni supozime sepse shëndeti i qenve CBD ofron udhëzime se si mund t'i administroni në mënyrë efektive produktet qenit tuaj. Rregulli i përgjithshëm është, për të filluar, doza më e ulët. Më pas mund ta rrisni sasinë ngadalë në nivelin që kërkon kafsha juaj. Kompania sugjeron që doza do të varet nga pesha e kafshës suaj dhe problemet shëndetësore.

A mund të përdorni produkte për shëndetin e qenve CBD për një afat të gjatë?

Në përgjithësi, është e sigurt të përdorni produktin CBD të këtij grupi për qentë tuaj. Sidoqoftë, kompania këshillon që është më e sigurt të konsultoheni me veterinerin e kafshës suaj përpara se të administroni CBD te qeni juaj. Megjithëse marka ka një dozë të rekomanduar, mjeku i kafshës suaj është personi më i mirë për të këshilluar se sa CBD ka nevojë qeni juaj. Në këtë mënyrë, ju mund të maksimizoni përfitimet e vajit CBD të kafshës suaj dhe të dëshmoni plotësisht përmirësimin e saj shëndetësor.

Këshilla për të shtuar CBD në menunë e kafshës suaj

 • Ushqimet e injektuara me CBD ofrojnë përtypje të buta, gjalpë kikiriku dhe kafshime. Shijet e tyre janë miqësore me qenin, domethënë mish pule dhe viçi, dhe mund të konsumohen në lëvizje.
 • Trajtime CBD të bëra në shtëpi - mund të përdorni përbërës miqësorë për qentë dhe tinkturë CBD për të bërë një trajtim të shkëlqyeshëm për kafshën tuaj të dashur.
 • Aplikimi aktual i CBD- Produktet CBD si kremi dhe balsami janë efikase për qenin tuaj. Sigurohuni që të mos i lëpijë derisa të përthithet plotësisht.
 • Vaj CBD në vakte - derdhni vaj CBD në tasin e ushqimit të qenit tuaj dhe përzieni me ushqimin e tij të rregullt. Filloni me një sasi të vogël, në mënyrë që qeni juaj të mos vërejë ndryshimet e erës dhe shijes.

Ajo që na pëlqeu në kompani

Ajo që na pëlqeu më shumë tek kompania ishin produktet e tyre me cilësi të lartë. Të gjithë artikujt CBD përpunohen duke përdorur procedurat e duhura, përbërës me cilësi të mirë dhe paketohen në paketa krijuese. Gjithashtu, ne ishim të kënaqur me kompaninë sepse ajo u ofron klientëve përfitime shtesë pas blerjes prej tyre. Ne morëm transport falas dhe oferta të shkëlqyera zbritje kur blinim me shumicë. Për më tepër, ne e shijuam shërbimin e tyre ndaj klientit. Pasi të punoni me ta dhe të përjetoni shqetësimin e tyre të vërtetë për kënaqësinë e klientit të tyre, nuk do të dëshironi kurrë të blini nga një kompani tjetër.

Ajo që nuk na pëlqeu në kompani

Gama e kufizuar e produkteve - Marka prodhon produkte të shkëlqyera për klientët e saj. Megjithatë, do të ishte më mirë të shtoni artikuj të tjerë në listën e produkteve të tyre. Në përgjithësi, gjithçka rreth kompanisë është e mahnitshme.

Përfundim

Shëndeti i qenve CBD është i popullarizuar për shkak të produkteve të tij me cilësi të lartë CBD për macet, qentë dhe kuajt. Vajrat e tyre CBD për kafshët shtëpiake janë në CBD të spektrit të plotë dhe janë të disponueshëm në nivele të ndryshme fuqie dhe fuqie. Marka përdor metoda të avancuara të nxjerrjes së CO2 me cilësi të mirë për të nxjerrë kërpin e tyre. Gjithashtu, ata përdorin përbërës miqësorë për kafshët shtëpiake që do ta bëjnë të lumtur shoqëruesin tuaj të kafshëve, ndërkohë që lejojnë kafshën tuaj të përfitojë nga produktet CBD.

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të fundit nga CBD