Rishikuar CBD Gummies më të mira për gjumë për 2022

Rishikuar CBD Gummies më të mira për gjumë për 2022

Një gjumë i mirë gjatë natës është thelbësor për shëndetin dhe mirëqenien optimale. Mungesa e gjumit mund të shkaktohet nga një sërë arsyesh të ndryshme duke përfshirë stresin, ankthin dhe kushte të caktuara mjekësore. Lajmi i mirë është se mishrat e gjumit CBD mund t'ju ndihmojnë të bëni një gjumë më të qetë dhe të qetë natën.

Nëse keni vështirësi për të fjetur natën, ne kemi përpiluar një listë me më të mirat Gamçakëzat CBD për gjumë.

JustCBD Gummies për gjumë

Këto çamçakëz të fuqishëm CBD pa gluten për gjumë janë një mënyrë e thjeshtë dhe e shijshme për të shijuar dozën tuaj ditore të CBD. Ato mund të ndihmojnë për të relaksuar trupin dhe mendjen tuaj, duke ju bërë të disponuar për gjumë. Gummies përmbajnë një përzierje unike të vaj CBD dhe Melatonin. Melatonin është një hormon natyral i gjumit që prodhon trupi ynë. Ajo funksionon duke ushqyer informacionin te receptorët në trupin tuaj për t'ju inkurajuar të shkoni për të fjetur. Ndihmon për të rregulluar ritmin tuaj cirkadian: ciklin tuaj të orës trupore 24 orëshe. Mesatarisht, melatonina fillon të veprojë brenda 30-60 minutave pas gëlltitjes.

Duke krijuar mishrat e injektuar me CBD dhe Melatonin së bashku, krijon një ndihmë të fuqishme natyrore për gjumin. Të bësh një gjumë të mirë gjatë natës dhe të kesh një model të rregullt të gjumit është i rëndësishëm për shëndetin tuaj mendor dhe fizik.   

Çamçakëzat JustCBD për gjumë janë në dispozicion në kavanoza 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg dhe 300 mg. Ato vijnë në një larmi ngjyrash dhe shijesh duke përfshirë qershi, grejpfrut rozë, shalqi, luleshtrydhe, portokalli, mjedër blu, gëlqere, rrush, mollë jeshile, mango, ananas dhe limon. 

Bleni çamçakëz JustCBD për gjumë këtu      

Të dielën Scaries CBD gummies

Arinjtë e dhëmbëve të Sunday Scaries CBD janë formuluar posaçërisht për të ndihmuar në lehtësimin e stresit, tensionit dhe në përgjithësi t'ju bëjnë të ndiheni më të çlodhur dhe të relaksuar. Merrni një para gjumit për të ndihmuar gjumin tuaj.

Një shishe përmban 20 çamçakëz dhe çdo gomë përmban 10 mg CBD me spektër të gjerë. Përveç CBD, mishrat përmbajnë gjithashtu B12 dhe D3 të shtuar. E gjithë lënda e parë e përdorur për çamçakëz është marrë nga KND Labs në Kolorado. Të gjitha produktet janë të testuara nga palët e treta. Sunday Scaries ofrojnë një garanci 100% të kthimit të parave nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur.

Blini gomat CBD të Sunday Scaries këtu

Pure Hemp Botanicals Pure Sleep CBD+CBN Gummies

Pure Hemp Botanicals ka krijuar këto goma të shijshme frutash për t'ju ndihmuar të bëni një gjumë të qetë natën. Ato funksionojnë duke mbështetur ciklin tuaj natyral të gjumit, duke ndihmuar në optimizimin e shëndetit dhe mirëqenies tuaj të përgjithshme. Çdo shishe përmban 30 gome të cilat janë të mbushura me kanabidiol (CBD), kanabinol (CBN) dhe melatonin. Një porcion është i barabartë me një çamçakëz dhe çdo porcion përmban 15 mg CBD, 5 mg CBN dhe 2 mg Melatonin. CBD, CBN dhe Melatonin punojnë së bashku për të ndihmuar gjumin tuaj duke mbështetur ritmin tuaj cirkadian. Gummies janë miqësore me veganët dhe të testuara nga palët e treta për të siguruar cilësi dhe fuqi.

Rekomandohet që të merrni një ose dy gome para gjumit për efekt maksimal. Gummies janë një aromë kremoze portokalli.

Blini mishrat e gjumit Pure Hemp Botanicals këtu

Premium Magic CBD Delta-8 Gold Paradise Mix Gummies

Këto çamçakëz CBD me spektër të plotë me forcë të lartë nga Premium Magic janë të shkëlqyera për t'ju çlodhur para gjumit.

Çdo kavanoz përmban 1400 mg CBD të pastër. Rekomandohet të merrni vetëm një çamçakëz në ditë pasi çdo çamçakëz përmban një dozë të lartë. Për t'ju ndihmuar të keni një gjumë të qetë natën, pini një çamçakëz 30 minuta para gjumit.

Çamçakëzët përmbajnë 0.3% THC ose më pak për të qëndruar në përputhje me ligjin federal. Të gjitha produktet CBD nga Premium Magic janë testuar nga palët e treta për të siguruar cilësi. Gummies janë një përzierje e shijshme e shijes së qershisë, rrushit dhe gëlqeres.

Bleni çamçakëz Premium Magic CBD këtu

JustCBD Gummy Worms pa sheqer

Nëse keni nevojë për një trajtim qetësues pa sheqer para gjumit, atëherë shikoni krimbat e çamçakut pa sheqer JustCBD. Për të përdorur këto ëmbëlsira CBD për një gjumë të mirë natën, rekomandohet të merrni një ose dy çamçakëz 30 minuta para se të shkoni në shtrat.

JustCBD e merr kërpin e tyre nga fermat organike të kërpit në SHBA. Të gjitha produktet CBD janë testuar nga palët e treta për t'u siguruar që ato ofrojnë produktet më të mira të mundshme CBD.

Këto çamçakëz vijnë në kavanoza 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg dhe 3000 mg. Çdo kavanoz përmban një përzierje prej 3 shijesh të ndryshme duke përfshirë luleshtrydhet, portokallin dhe mjedrën blu. 

Bleni krimbat pa sheqer JustCBD këtu 

Çfarë janë gomat CBD?

Çamçakëzet CBD (gumitë e kanabidiolit), të njohura gjithashtu si ushqime CBD ose ëmbëlsirat CBD, janë ëmbëlsira në formë karamele që kanë Cannabidiol (CBD) të shtuar në to. CBD ose futet direkt në çamçakëz ose çamçakëzi është i veshur me CBD. Çamçakëzët e injektuar priren të jenë më të mirë se çamçakëzët e veshur pasi procesi i infuzionit siguron dozën e saktë të CBD për çamçakëz.

Çfarë është CBD?

Kanabidioli ose CBD është vetëm një nga 113 kanabinoidët e identifikuar që gjenden në bimën e kanabisit sativa. Dy kanabinoidet më të spikatur në bimën e kanabisit janë tetrahidrokanabinoli (THC) dhe CBD.

Si mund të ndihmojë CBD modelin tuaj të gjumit?

Hulumtimet e vazhdueshme në CBD dhe gjumin kanë sugjeruar se CBD mund të ndihmojë në uljen e një personi nivelet e ankthit reduktimin e dhimbje, të cilat të dyja ndihmojnë për të pasur një gjumë të mirë gjatë natës. Në veçanti, gomat e gjumit CBD janë formuluar posaçërisht për të ndihmuar modelin tuaj të gjumit. Nevojiten më shumë kërkime për efektin që CBD ka në modelin tuaj të gjumit. Është e rëndësishme të theksohet se FDA nuk ka aprovuar asnjë produkt CBD gome për të ndihmuar me gjumin.

Çfarë është Melatonina?

Melatonin, i njohur gjithashtu si hormoni i gjumit, është një hormon natyral i prodhuar nga trupi për të ndihmuar në rregullimin e modelit tuaj të gjumit. Një person mund të marrë një suplement melatonine të prodhuar nga njeriu për të ndihmuar me problemet afatshkurtra të gjumit. Thuhet se ju ndihmon bie në gjumë më shpejt si dhe lehtësojnë simptomat e jetlag.

Sa çamçakëz CBD për gjumë duhet të marr?

Sasia e mishrave të kanabidiolit për gjumë varet nga një sërë faktorësh, duke përfshirë sasinë e CBD në çdo çamçakëz, nivelin tuaj të tolerancës ndaj CBD, peshën tuaj dhe kiminë e trupit tuaj individual. Rekomandohet të filloni me një dozë të vogël dhe të merrni një nga ushqimet CBD 30 minuta para se të shkoni në shtrat. Monitoroni efektin që ka tek ju dhe rregulloni dozën në përputhje me kalimin e kohës.

Ieva Kubiliute është psikologe dhe këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet dhe shkrimtare e pavarur. Ajo është gjithashtu një konsulente e disa markave të shëndetit dhe mirëqenies. Ndërsa Ieva është e specializuar në mbulimin e temave të mirëqenies, duke filluar nga fitnesi dhe ushqimi, te mirëqenia mendore, seksi dhe marrëdhëniet dhe kushtet shëndetësore, ajo ka shkruar për një sërë temash të stilit të jetesës, duke përfshirë bukurinë dhe udhëtimin. Pikat kryesore të karrierës deri më tani përfshijnë: shëtitje luksoze në Spa në Spanjë dhe bashkim me një palestër në Londër me 18 mijë funte në vit. Dikush duhet ta bëjë! Kur ajo nuk është duke shkruar në tavolinën e saj - ose duke intervistuar ekspertë dhe studime të rasteve, Ieva mbaron me joga, një film të mirë dhe kujdes të shkëlqyeshëm për lëkurën (sigurisht të përballueshme, ka pak gjëra që ajo nuk di për bukurinë buxhetore). Gjërat që i sjellin asaj gëzim të pafund: detoksifikimi dixhital, latte me qumësht tërshërë dhe shëtitje të gjata në fshat (dhe ndonjëherë vrapime).

Më të fundit nga CBD