Rishikohen tinkturat më të mira të vajit CBD për vitin 2022

Rishikohen tinkturat më të mira të vajit CBD për vitin 2022

Popullariteti i kanabidiolit (CBD) po rritet me shpejtësi dhe tani është zhdukur, ka kaq shumë opsione të ndryshme për të zgjedhur. Një mënyrë vërtet e lehtë dhe efektive për të marrë dozën tuaj ditore të CBD është përdorimi i tinkturave të vajit CBD. Këto vajra CBD lejojnë trupin tuaj të përthithë shpejt CBD në mënyrë që të ndiheni më të relaksuar dhe të pushuar gjatë gjithë ditës. 

Më poshtë është një përzgjedhje e më të mirëve vaj CBD tinktura për 2022.

Tinkturë e vajit CBD me spektër të plotë JustCBD

CBD për shishe: Ndryshon në varësi të fuqisë së zgjedhur

Madhësia e shisheve: Shishe 30ml me pikatore 1ml

Relaksohuni dhe relaksohuni me tinkturën e vajit me spektër të plotë JustCBD. Bërë nga CBD me cilësi të lartë dhe glicerinë vegjetale të shkallës kosher. CBD me spektër të plotë përmban të gjitha kanabinoidet natyrale që gjenden në kërp, duke përfshirë THC.

Për të përdorur këtë tretësirë ​​të vajit CBD, vendosni disa pika nën gjuhë ose shtoni disa pika vaj në ushqimin ose pijen tuaj.

Kjo tretësirë ​​e veçantë përmban nivele më të larta të përqendrimit të kanabigerolit (CBG), kanabinolit (CBN), acidit kanabidiolik (CBDA), kanabidivarinës (CBDV) dhe terpeneve që do të thotë se ka një ngjyrë kafe të çelur dhe shije dhe erë prej dheu.

Një shishe 30 ml e tretësirës së vajit CBD me spektër të plotë 1500 mg është e barabartë me 50 mg në çdo pikatore 1 ml. Kjo tretësirë ​​vjen në një sërë fuqish CBD duke përfshirë 50 mg, 100 mg, 250 mg, 550 mg, 1000 mg, 1500 mg, 3000 mg dhe 5000 mg.

Blini tinkturën CBD me spektër të plotë vetëm CBD këtu

Vaj CBD i frikshëm të së dielës

CBD për shishe: 500 MG CBD me spektër të gjerë

Madhësia e shisheve: 1 Fl. Oz / 15 mg për pikatore

Vaji CBD i të dielës Scaries mund të merret çdo ditë për të ndihmuar pushimin dhe relaksimin gjatë ditës tuaj. Përthithet shpejt kur vendoset nën gjuhë. Ky është vaji i përsosur CBD për njerëzit me një tolerancë më të lartë ndaj CBD për shkak të forcës së tij shtesë.

Çdo shishe përmban 500 mg CBD me spektër të gjerë me vitamina B12 dhe D3 të shtuara. Të gjitha produktet CBD të Sunday Scaries janë bërë nga lëndët e para CBD me burim nga një laborator në Denver, Kolorado.

Bleni vajin CBD të Sunday Scaries këtu

Tinktura CBD me spektër të gjerë të ekuilibrit të pastër

CBD për shishe: 750 mg, 1500 mg ose 3000 mg për një shishe ons

Madhësia e shisheve: 1 Fl. Oz

Tinkturat Pure Balance me spektër të gjerë CBD ju japin të gjitha përfitimet e kanabinoideve të kërpit për të ndihmuar pushimin dhe relaksimin pa nivele të larta të THC. Kërpi i përdorur në këto vajra nxirret nga kërpi i rritur në Kolorado. Këto vajra janë vegan dhe jo-OMGJ. Të gjitha produktet në faqen e internetit të Pure Balance janë testuar nga palët e treta për të siguruar cilësi.  

Ky vaj CBD mund të përdoret në vaktet dhe pijet tuaja të përditshme, ose të vendoset nën gjuhë.

Bleni tinktura CBD me spektër të gjerë të Pure Balance këtu 

Tinkturë e vajit të kokosit JustCBD

CBD për shishe: Ndryshon në varësi të fuqisë së zgjedhur

Madhësia e shisheve: Shishe 30ml me pikatore 1ml

Nëse po kërkoni të relaksoni trupin dhe mendjen tuaj, kjo tretësirë ​​e vajit të kokosit JustCBD është një produkt i shkëlqyeshëm, me veprim të shpejtë. Ky vaj kërpi është bërë nga kanabidioli (CBD), vaji i triglicerideve me zinxhir të mesëm (vaji MCT) dhe uji. 

Për të përdorur këtë vaj CBD thjesht vendosni disa pika nën gjuhë ose përzieni atë në çajin ose kafen tuaj të preferuar në mëngjes. Mund ta shtoni edhe në ushqim kur gatuani ose piqni.  

Nuk duhet të shqetësoheni për rritjen e lartë kur përdorni këtë vaj CBD pasi përmban vetëm sasi të vogla të THC, gjë që nuk mjafton për të dhënë atë ndjenjë të lartë euforike. Të gjitha tinkturat e vajit JustCBD prodhohen në SHBA dhe bëhen nga fermat e kërpit të vendosura në SHBA. Të gjitha produktet janë të testuara nga palët e treta dhe organike. 

Ky vaj CBD vjen në një sërë fuqish CBD duke përfshirë 50 mg, 100 mg, 250 mg, 550 mg, 1000 mg, 1500 mg, 3000 mg dhe 5000 mg.   

Bleni tinkturën e vajit të kokosit JustCBD 

Tinktura e vajit JustCBD nga fara e kërpit

CBD për shishe: Ndryshon në varësi të fuqisë së zgjedhur

Madhësia e shisheve: Shishe 30ml me pikatore 1ml

Ndiheni të stresuar dhe të paqëndrueshëm? Kjo tinkturë e vajit të kërpit JustCBD është opsioni i përsosur për të lehtësuar dhe relaksuar trupin, mendjen dhe shpirtin tuaj. Vaji CBD është një mënyrë tepër efektive dhe e lehtë për të marrë dozën tuaj ditore të CBD. Përdorni pikatoren e përfshirë për të marrë dozën e duhur çdo herë. Ashtu si tinkturat e tjera JustCBD, ky vaj mund të vendoset nën gjuhën tuaj ose t'i shtohet ushqimit ose pijes tuaj të preferuar.

Të gjitha tinkturat e vajit Just CBD janë 100% organike dhe të bëra nga kërpi i rritur në SHBA. Produktet janë testuar nga palët e treta për të siguruar fuqinë e duhur dhe cilësinë e shkëlqyer. 

Ky vaj CBD i farës së kërpit vjen në një sërë fuqish CBD: 50 mg, 100 mg, 250 mg, 550 mg, 1000 mg, 1500 mg, 3000 mg dhe 5000 mg.

Çfarë janë tinkturat e vajit CBD?

Tinkturat CBD janë ekstrakte me bazë alkooli të përziera me kanabidiol (CBD).

Si të përdorni tinkturat e vajit CBD

Tinkturat e vajit CBD mund të vendosen direkt nën gjuhë ose t'i shtohen ushqimit ose pijeve tuaja të preferuara.

Cili është ndryshimi midis vajit të tretësirës CBD, vajit CBD dhe vajit të farës së kërpit?

Tinktura CBD vajrat bëhen duke përdorur CBD dhe ekstrakte me bazë alkooli, ndërsa vajrat CBD bëhen duke përdorur CBD dhe vajra të tjerë mbartës si vaji i farës së kërpit ose vaji i kokosit. Vaji CBD është bërë nga sythi, kërcelli, gjethet dhe lulet e bimës kanabis sativa. Vaji i farës së kërpit, i njohur gjithashtu si vaji i kërpit, në krahasim, është bërë nga farat e kërpit. Nuk përmban asnjë kanabidiol (CBD).

Vaji i farës së kërpit përdoret tradicionalisht si vaj aktual dhe aplikohet drejtpërdrejt në lëkurë, megjithëse mund të përdoret edhe nga goja si suplement. Vaji i tretësirës CBD përdoret zakonisht nga goja, nën gjuhë ose i shtohet ushqimit ose pijeve.

Cila është doza e saktë për tinkturat e vajit CBD?

Doza që zgjidhni do të varet nga një sërë faktorësh duke përfshirë arsyen tuaj për përdorimin e vajit CBD, nivelet tuaja të tolerancës ndaj CBD, peshën tuaj dhe kiminë e trupit tuaj individual. Rekomandohet të filloni pak dhe gradualisht të rrisni dozën tuaj me kalimin e kohës. Mos harroni të monitoroni efektet që CBD ka tek ju dhe rregulloni dozën tuaj në përputhje me rrethanat për të marrë rezultatin e dëshiruar.

Nutricionist, Universiteti Cornell, MS

Unë besoj se shkenca e të ushqyerit është një ndihmës i mrekullueshëm si për përmirësimin parandalues ​​të shëndetit ashtu edhe për terapinë ndihmëse në trajtim. Qëllimi im është të ndihmoj njerëzit të përmirësojnë shëndetin dhe mirëqenien e tyre pa e torturuar veten me kufizime të panevojshme dietike. Unë jam një mbështetës i një stili jetese të shëndetshëm - luaj sport, biçikletë dhe notoj në liqen gjatë gjithë vitit. Me punën time, jam paraqitur në Vice, Country Living, Harrods, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health dhe media të tjera.

Më të fundit nga CBD