Trestlethorn.com u krijua për të bërë më të lehtë blerjen e aksesorëve të modës dhe stilit të jetesës për meshkuj.

Trestlethorn.com u krijua për të bërë më të lehtë blerjen e aksesorëve të modës dhe stilit të jetesës për meshkuj.

Trestlethorn.com u krijua për të bërë më të lehtë blerjen e aksesorëve të modës dhe stilit të jetesës për meshkuj. Ne kemi vendosur të krijojmë një përvojë që thjeshton gjetjen e atyre dy pjesëve të fundit që lidhin estetikën tuaj së bashku. Trestlethorn filtron produktet sipas stilit, llojit të trupit dhe qëllimit dhe jo vetëm ngjyrës/madhësive bazë, në mënyrë që të siguroheni se mund të gjeni saktësisht atë që kërkoni. Ne duam të krijojmë ndjesinë e një stilisti personal në internet, në mënyrë që të mund të jeni të sigurt se ajo që po blini jo vetëm që do t'i përshtatet ambientit tuaj, por do të plotësojë stilin tuaj specifik dhe llojin e trupit. 

Ne fokusohemi te produktet për meshkuj sepse burimet dhe dyqanet posaçërisht për aksesorët e meshkujve nuk janë lehtësisht të disponueshme në të gjitha pikat e çmimeve. Jo të gjithë kanë ose mund të përballojnë një orë Rolex ose një çantë Gucci, por ne mund të gjejmë artikuj nga të njëjtat rajone prodhuese dhe me një vlerë shumë më të lartë. Një orë me pamje e bukur për të plotësuar një veshje të përditshme pune, një bizhuteri e personalizuar për një festë ose një palë syze dielli të mprehta për një ditë në plazh mund t'ju bëjnë të dukeni dhe të ndiheni më mirë. Ne duam t'i ofrojmë këto stile të gjithëve dhe ta bëjmë përvojën sa më pa dhimbje. Nëpërmjet faqes sonë të internetit, ne duam të ofrojmë informacione se cilat produkte përshtaten me stile të caktuara (d.m.th., çfarë saktësisht përfshin biznesi i rastësishëm) dhe se si mund të siguroheni që ato stile t'ju përshtaten, si stilistikisht ashtu edhe fizikisht.

Si u formua TrestleThorn.com

Trestlethorn u themelua nga Jake dhe Mike Rubart në dimrin e 2021. Ndërsa Majk ka qenë një zhvillues softuerësh që nga viti 2002, Jake është një student i Universitetit të Utah me një tentativë për fillimin e tij. Ndërsa ishim të mbërthyer në karantinë, ne u mblodhëm duke u përpjekur të mendonim për një mënyrë se si mund të fillonim disa ngutje anësore. Ne do të bënim shaka se sa e pabesueshme do të ishte të mos punonim një 9-5 normal, veçanërisht kur na duhej të humbnim një ditë veçanërisht të mrekullueshme të snowboard-it. Ideja aktuale erdhi gjatë një darke në vitin 2021, kur po flisnim se sa e vështirë është të blesh për djemtë, veçanërisht pasi Jake duhej të gjente aksesorë për një dasmë që po merrte pjesë në korrik të 2022. Kjo është kur lindi Trestlethorn, duke u përpjekur të ua bëjnë më të lehtë djemve të perfeksionojnë stilin e tyre si në modë ashtu edhe në shtëpi.

Para se të vendoste të bëhej një sipërmarrës, Jake ndjeu dhimbjen e përpjekjes për të blerë aksesorë për meshkuj. “Në 6'7”, edhe gjetja e syzeve të diellit që nuk do të dukeshin sikur vinin nga seksioni i fëmijëve ishte një vështirësi. Mbaj mend që kalova orë të tëra duke krahasuar madhësitë e kornizave, si dhe stilet që më komplimentonin fytyrën. Pas rreth një jave kërkimi, më në fund arrita në një palë nga Amazon. Kur mbërritën, i vesha dhe u pashë në pasqyrë, duke parë se ishin në madhësinë e duhur, por dukeshin dhe ndiheshin të lirë. Ajo ndjesi dorëheqjeje ishte shumë e njohur, nga gjetja e bluzave që rrinin si tendë në vend që të përfundonin te barku im, te orët që përsëri dukeshin sikur gjendeshin në seksionin e fëmijëve. Kjo më bëri të mos përpiqesha të vishem mirë për vite me radhë, dhe për këtë arsye e urreja pamjen time, por nuk ndihesha sikur kisha shumë zgjedhje. Opsioni tjetër ishte të blini në një dyqan të specializuar për të mëdhenjtë dhe të gjatë, por shumica e veshjeve ishin të mbiçmuara dhe jo cilësore.” Ky ishte problemi, ose merrni gjëra që përshtaten disi për një çmim të mirë, ose merrni artikuj shumë të shtrenjtë që nuk ishin me cilësi të mirë. Kjo ndjenjë e dorëheqjes është ajo që na motivoi për të filluar Trestlethorn, në mënyrë që të gjithë, pavarësisht nga stili apo lloji i trupit, të duken dhe të ndjehen mirë sa herë që bëhen gati në mëngjes.

Sfidat me të cilat përballet TrestleThorn

Sfidat më të mëdha me të cilat përballemi janë besueshmëria e shitësve tanë dhe përpjekja për të fituar tërheqje në hapësirën jashtëzakonisht konkurruese të tregtisë elektronike që është interneti. Të qenit në gjendje për të sjellë linja të reja produktesh në treg në një mënyrë që plotëson standardet tona të larta të stilit, cilësisë dhe çmimit shpejt dhe me besueshmëri do të jetë gjithashtu një sfidë. Fillimisht, ne nuk do të jemi në gjendje të depozitojmë në nivel lokal shumë produkte, kështu që do të duhet të mbështetemi te prodhuesit cilësorë dhe shërbimet e magazinës për të ndihmuar në ndërtimin e biznesit tonë. Produktet e transportit global kanë shumë pjesë lëvizëse për të qenë të suksesshme dhe me ndërprerjet më të fundit të linjës së furnizimit, gjërat mund të shkojnë keq që janë krejtësisht jashtë kontrollit tonë. Ne po konkurrojmë gjithashtu me gjigantët online që tashmë janë të preferuarat për blerjet online. Amazon, për shembull, mund të ketë stile jashtëzakonisht të ngjashme për një çmim të ngjashëm, por nuk ka shtresën e mesme si Treastlethorn për të siguruar që produktet të përmbushin standardet tona, ose të kenë të njëjtat filtra dhe informacione se cilat produkte funksionojnë me nevojat tuaja personale. 

Mundësitë përballë TrestleThorn 

Një nga mundësitë më të mëdha që kemi është qasja në një numër të jashtëzakonshëm shitësish, dhe për këtë arsye ne mund të sigurohemi që të ofrojmë gjithçka dhe çdo gjë që dikush mund të ketë nevojë. Vetëm kohët e fundit shumica e meshkujve kanë filluar të përmirësojnë stilin e tyre dhe të përpiqen të duken dhe të ndjehen bukur. Kjo është e dukshme në çdo dyqan të madh, pasi seksioni i burrave të tyre është rritur në mënyrë eksponenciale në 5-10 vitet e fundit. Pavarësisht, është ende shumë e vështirë të gjesh saktësisht atë që po kërkon pa u endur në qendrat tregtare për orë të tëra dhe duke shpresuar se mund të hasësh në atë pjesë të fundit që lidh gjithçka së bashku. Ne mund të ofrojmë më shumë opsione se kushdo, sepse nuk kemi një nivel të kufizuar shitjesh, dhe për këtë arsye ofrojmë diçka për të gjithë, nga avokati deri te druvari. Duke operuar vetëm në internet, ne mund ta ndryshojmë shpejt katalogun tonë për të ofruar tendencat më të fundit të modës pa pasur nevojë të sakrifikojmë pjesët më të përjetshme. Ne gjithashtu mund të shfrytëzojmë fuqinë filtruese të disponueshme vetëm në internet, për ta bërë më të lehtë zgjedhjen e saktë të asaj që njerëzit kërkojnë. Nëse kjo do të thotë një orë që është e përshtatshme për një ngjarje me kravatë të zezë ose sugjeron një palë syze dielli për të komplimentuar llojin e trupit dhe formën e fytyrës së dikujt. Në fakt, ne krijojmë një përvojë, njësoj si të kesh një stilist personal në internet, që do të sigurohet që jo vetëm produktet të jenë të përshtatshme për ngjarje specifike, por edhe të komplimentojnë llojet e trupit dhe format e fytyrës. E gjithë kjo do të na lejojë të lëvizim lehtësisht dhe të ofrojmë saktësisht atë që dëshirojnë klientët, pa shumë investime paraprake. Duke operuar vetëm në internet dhe duke përdorur një shumëllojshmëri të gjerë të shitësve dhe depove të tyre, ne mund të shmangim koston e një ndërmarrjeje me tulla dhe llaç dhe punonjësit në fillim. Kjo do të na lejojë të investojmë shumë në kërkimin e produktit, reklamimin dhe vetë faqen e internetit pa pasur nevojë të shqetësohemi për mbështetjen e vetë të gjithë infrastrukturës. 

Këshilla për bizneset e tjera

  1. Ndërtimi i markës suaj është tepër i rëndësishëm, veçanërisht në epokën e internetit. Të sigurohesh që gjithçka të duket profesionale është vetëm fillimi. Duhet të krijoni një përshtypje të qëndrueshme. Ju duhet t'i bëni klientët të ndihen sikur janë pjesë e diçkaje më të madhe. Njerëzit që veshin Patagonia duan të ndihen sikur janë pjesë e një komuniteti në natyrë, ashtu si njerëzit që përdorin çantat Gucci duan të tregojnë dashurinë dhe njohuritë e tyre për modën. Duke tërhequr emocionet e njerëzve, Pathos, ju mund të krijoni një lidhje dhe të krijoni një bazë besnike klientësh që do të përhapë fjalën tuaj si dhe do të informojë drejtimin tuaj të ardhshëm.
  2. Bëni kërkimin tuaj dhe më pas bëjeni përsëri. Të kuptuarit e sfidave me të cilat ka të ngjarë të përballeni, do t'ju ndihmojë të përgatiteni kur ato sfida të paraqiten, si dhe sfidat e tjera që shfaqen. Kuptoni se historia klasike e dikujt që e lë punën e tij duke punuar 40 orë në javë për diçka tjetër në mënyrë që të mund të punonte 80 orë në javë për veten e tyre është e zhytur në të vërtetën. 
  3. Është fuqizuese, por e vështirë. Ka shumë nuanca, veçanërisht me një hapësirë ​​online. Shumë mjete dhe shumë mënyra për të mos i konfiguruar siç duhet. 
  4. Kur keni një ekip të vogël që ndërton diçka të madhe, kjo do të thotë një kurbë e madhe mësimi, të mësoni aftësi të reja dhe të mbani shumë kapele.
  5. Qëndrueshmëria është thelbësore nëse nuk mund ta financoni projektin tuaj që të jetë puna juaj me kohë të plotë menjëherë. Ju dëshironi të vendosni një orar me të cilin mund të punoni për të mbajtur një ekuilibër të mirë punë-jetë, në mënyrë që të mos digjeni para se të filloni të bëni përparim të mirë. Ne zbuluam se kushtimi i 2-4 orëve në ditë, 4-5 ditë në javë funksionoi mirë. Kur filluam të caktonim afate, piketa dhe qëllime ishte kur pamë hapat më të mëdhenj në progres.
  6. Marrëdhëniet me furnizuesit janë thelbësore, nëse shitësit e dinë se kush jeni dhe për çfarë jeni, ata do të jenë shumë më të gatshëm të punojnë me ju për çmimet, sasitë, afatet kohore të transportit dhe kostot.

Krijimi i një përshtypjeje të parë të qëndrueshme mund të krijojë ose prishë një marrëdhënie, profesionalisht ose ndryshe. Trestlethorn.com u krijua në mënyrë që të gjithë të mund të perfeksionojnë stilin e tyre, duke ju siguruar që të dukeni dhe të ndiheni më mirë, pavarësisht se çfarë ju hedh jeta.

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të rejat nga Business News