GJITHMONË VË BALSM BUZËT Gjëja e parë në mëngjes

"Unë GJITHMË VËN BALSMIN PËR BUZËT Gjëja e parë në mëngjes"

BALSM I BUKURISË është një dyqan online me bazë në MB, 

themeluar në janar 2022, synon t'u ofrojë klientëve një shumëllojshmëri të 

Esenciale për balsam buzësh bukurie. BALSM I BUKURISË e di saktësisht 

cili drejtim duhet marrë kur furnizoni produkte me cilësi të lartë, 

dhe ata gjithmonë mbajnë një sy në tendencat më të fundit dhe vendosin të tyren 

dëshirat e klientëve së pari! 

“Shpresojmë që të shijoni produktet tona po aq sa ne duam t'i bëjmë 

ato në dispozicion për ju”. #BeautyLipBalm  

Historia e themeluesit dhe çfarë i motivoi ata për të filluar 

biznesi? 

Amiela Mirreh, Themeluese në www.beautylipbalm.com – "I 

vendosni gjithmonë balsam buzësh gjëja e parë në mëngjes”. 

Kur isha më i ri, nuk mund të rrija asnjë ditë pa marrë buzën 

balsam me mua në shkollë. Unë do të aplikoja balsamin tim për buzët në mëngjes, 

ditë e natë. Ishte nuk vetëm një bukuri thelbësore për ta vendosur në çantën time 

sa herë që kisha nevojë, ishte gjëja ime e preferuar për ta marrë me vete 

kudo që të shkoj! 

Tani që jam më i vjetër, 37 vjeç, pyes veten se si do të ishte të kisha një biznes timin. E dija që të bëhesh sipërmarrës mund të jetë konkurrues në industrinë e bukurisë sot, por pasioni im për të hapur një dyqan online më shtyu të shkoja për atë që dua vërtet në jetë dhe atë që më pëlqen të bëj! 

E dija se ishte koha e duhur që unë të realizoja ëndrrat e mia dhe të filloja të shes balsamët e mi të preferuar për buzët dhe shkëlqyesit e buzëve në internet. Kjo është kur BALSM I BUKURISË u gjallërua dhe isha i emocionuar të ndaja idetë e mia me botën! 

Të qenit motra më e madhe në familje vinte me shumë përgjegjësi. Unë u rrita në një familje të madhe me 8 vëllezër e motra dhe kjo më ndihmoi të bëhem optimist në atë që më pëlqen të bëj, kështu që mund të jap një shembull të shkëlqyer për vëllezërit dhe motrat e mia që të përpiqen të bëjnë më të mirën në jetë kur të rriten. Karakteristika ime e fortë për të vazhduar më tej erdhi nga prindërit e mi të dashur, të cilët i admiroj më shumë në këtë botë, dhe pa të pasion dhe guxim të rrisja një familje me 8 fëmijë nën të njëjtën çati, nuk do të kisha arritur kaq larg për të arritur atë që doja vërtet! 

Ndjekja e dëshirave të mia më të thella për të hapur një dyqan online ishte një vendim i çmendur që kam marrë ndonjëherë në pandemi që nga janari 2022. 

BBALSM EAUTY LIP Dyqani është krijuar për t'ju sjellë balsamët dhe shkëlqimet më të bukura, ushqyese dhe hidratuese të buzëve me një formulim unik të dyllit të bletës dhe vajit të avokados që ndihmon në rikthimin e lagështirës dhe mbrojtjen e buzëve nga dëmtimet mjedisore, ndërsa aloe vera qetëson lëkurën.

Sfidat me të cilat përballet biznesi/tregu? 

Megjithatë, për shkak të rezultateve të njohura në dyqanin tonë dhe vazhdimit të pandemisë, transporti në mbarë botën mund të ndryshojë midis 2-3 javësh shërbimi. BALSM I BUKURISË klientët janë ende të kënaqur me blerjet e tyre dhe kthehen gjithmonë për të blerë më shumë pasi u pëlqen të blejnë me ne. Sfidat e drejtimit të një dyqani online mund të bëhen të ethshme, por gjëja më e rëndësishme është të përqendroheni gjithmonë në nevojat e klientëve dhe t'i mbani ata të përditësuar me detajet e gjurmimit, pasi kjo do të përmirësojë shërbimin ndaj klientit në të gjitha fushat e biznesit. 

Mundësitë me të cilat përballet biznesi/tregu? 

Këtë verë disa nga tonat BALSM I BUKURISË produktet tashmë kanë E SHITUR! Mundësia e dyqanit tonë online për t'u rritur në pandemi ka bërë që zemra jonë të shkrihet dhe ne jemi shumë krenarë për gjithë punën dhe përkushtimin që kemi bërë për të hapur një dyqan online. Kjo e ndihmoi dyqanin të arrijë diçka të madhe këtë vit duke filluar nga janari 2022, dhe ne do të vazhdojmë pa marrë parasysh çfarë! 

“Faleminderit për të gjithë klientët tanë që kanë besuar tek ne dhe na kanë mbështetur që nga ajo kohë BALSM I BUKURISË u hap dyqani online!” . 

Këshilla për të tjerët për biznesin? 

Hapja e një dyqani online mund të jetë argëtuese dhe emocionuese në fillim, por ju mund të mësoni shumë dhe të fitoni një përvojë të bukur në procesin e të qenit sipërmarrësi juaj. Me përkushtim të madh, strukturë, përkushtim dhe pasion të vërtetë mund të arrini gjithmonë atë që dëshironi në jetë! 

Keshilla ime - “Mos u përmba, vazhdo dhe shko drejt asaj që dëshiron vërtet në jetë! Nëse mund ta bëj unë, mundeni edhe ju!”. 

Përjetoni ndjenjën e qetë dhe luksoze të KOLEKSIONIT tonë! - www.beautylipbalm.com 

BALSM I BUZËVE TË NDRYSHIMI I TEMPERATURËS është një përzierje tërësisht natyrale e 

përbërës natyralë që janë krijuar për t'ju sjellë më të bukurën, 

buzet ushqyese dhe hidratuese. 

BALSM I BUKURISË përdor një përzierje unike të vajrave esencialë organikë 

duke përfshirë vaj jojoba me ekstrakt bajame të ëmbël për një të butë, kremoz 

teksturë që do t'i lërë buzët tuaja të buta. 

Një ndjesi ftohjeje dhe një aromë relaksuese kombinohen me një bajame të ëmbël 

ekstrakt për të rigjallëruar buzët tuaja. Ky trajtim i butë i buzëve ndihmon në krijimin e një 

përfundim i pasur dhe i lëmuar pa bllokuar poret apo acarim. 

Teknika e shkëlqyeshme – Aplikoni balsam ose shkëlqim me një lëvizje rrethore të lagur derisa të përthithet plotësisht në buzë.

BUZËKUZ I MË NDËFSHT rrit bukurinë tuaj natyrore. Është krijuar me një 

formulë unike që hidraton dhe zbut buzët, duke ju bërë të dukeni 

te fresketa dhe te paster. Ngjyra natyrale ofron një pamje natyrale pa të 

rëndimi i një ngjyre buzësh tradicionale. 

Arritni një përfundim të butë dhe me shkëlqim me këtë formulë hidratuese që 

i lë buzët të ndjehen të buta dhe të zhdërvjellta. Është pa paraben dhe i përshtatshëm për 

lëkurë e ndjeshme. Ky produkt është i disponueshëm në një larmi nuancash të këndshme 

kështu që ju mund të zgjidhni atë të përsosur për ju! 

Ky produkt është pa kimikate të dëmshme që mund të shkaktojnë lëkurë 

acarim, kështu që mund të jeni të sigurt se nuk do të shkaktojë acarim në lëkurën tuaj. 

CMAADU GLITTER LIP GLOSS është në dispozicion në një gamë të gjerë të 

nuanca të gjalla dhe pamje të ndezur, ky buzëkuq i lëngshëm është një dyqan i vetëm 

për nevojat tuaja të përditshme të grimit. Formula mat dhe me veshje të gjatë, mundeni 

tani arrini një pamje të përkryer të lëmuar për çdo rast. 

Ky buzëkuq është pa paraben dhe i dizajnuar për t'u dukur po aq i mirë 

buzët ashtu siç bën tek sytë. 

Ky buzëkuq i lëngshëm i papërshkueshëm nga uji është afatgjatë, plus është projektuar për t'u tharë 

në çast, kështu që mund të jeni të sigurt që ngjyra nuk do të njolloset apo transferohet. 

OMGA PJESHKESH DHE NGJYRA E ËMBËL SEKSI I BUZËVE – Asgjë nuk thotë 

verë si pjeshkë të ëmbël dhe me lëng, një trajtim freskues, i shijshëm 

gjithashtu një element kryesor në rutinën e bukurisë së një gruaje. Ky balsam ofron 

lagështi ushqyese për t'i mbajtur buzët të buta dhe të lëmuara, në mënyrë që të ndjeheni 

të sigurt dhe të bukur gjatë gjithë vitit. 

Ky balsam i përshtatshëm dhe i gjithanshëm vazhdon i pastër dhe thahet shpejt 

lërini buzët të ndjehen të buta dhe të lëmuara. Është formuluar me vitaminë E për 

ushqejnë dhe mbrojnë buzët. Me një aromë freskuese dhe frutash, ky buzë 

balsami me siguri do të vihet re. Një ngjyrë e thellë dhe e pasur pjeshke është perfekte 

mënyrë për të komplimentuar çdo veshje, qoftë ajo e rastësishme apo zyrtare. 

Ky balsam buzësh është i formuluar me vitaminë E natyrale dhe kolagjen për të ushqyer dhe mbrojtur buzët, ndërkohë që ofron lagështi qetësuese.

BALSM I BUKURISË - “Oferta jonë speciale këtë Vjeshtë!” 

DJEGËS KULLË E UJËVARAVE – Këto djegëse temjani të punuar me dorë janë bërë nga balta me cilësi të lartë, e cila është e punuar me dorë për të krijuar një dizajn unik dhe të bukur. I lehtë dhe i qëndrueshëm, ky temjan djegës mund të përdoret si një djegës temjani për meditim/fjetë, si dhe si një djegës temjani me rrjedhje prapa. 

Djegësi i temjanit është zbukuruar me një dizajn magjepsës të ujëvarës, i cili është një simbol i fatit të mirë. Temjani është i përshtatshëm për çdo rast, si dasma, festa ditëlindjesh, ose ndonjë ngjarje tjetër të veçantë ose thjesht si dekor. 

www.beautylipbalm.com – Themelues, Amiela Mirreh

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Më të rejat nga Business News