Ushqimet më të mira CBD për 2022 Rishikuar nga Dr. Laura Geigaite

Ushqimet më të mira CBD për 2022 Rishikuar nga Dr. Laura Geigaite

Nuk mund të mohohet se ushqimet CBD, të njohura gjithashtu si gomat CBD, po rriten në popullaritet. Tregu CBD ka shpërthyer gjatë viteve të fundit me një gamë të tërë produktesh të ndryshme CBD për të zgjedhur. Një nga mënyrat më të lehta, më të përshtatshme dhe argëtuese për të marrë dozën tuaj ditore të CBD është me ushqimet CBD. Ato vijnë në një shumëllojshmëri shijesh dhe formash të ndryshme për t'iu përshtatur të gjitha shijeve dhe nevojave.

Me kaq shumë opsione për të zgjedhur, mund të jetë dërrmuese të zgjidhni çamçakëzin e duhur për ju, kjo është arsyeja pse ne kemi kërkuar ndihmën e ekspertit të CBD, Dr. Laura Geigaite. Dr. Geigaite ka zgjedhur 5 ushqimet e saj më të mira CBD dhe shpjegon pse i pëlqen ato për ta bërë jetën tuaj më të lehtë.

Unaza JustCBD me mjedër boronicë

Këto Unaza mjedër boronicë të mbushura me kërp nga JustCBD janë, deri tani, një nga ushqimet e mia të preferuara CBD. Provova kavanozin 1000 mg, por ju gjithashtu mund të blini kavanoza me madhësi të tjera duke përfshirë 250 mg, 500 mg, 750 mg dhe 3000 mg. Më pëlqeu shumë shija e këtyre ushqimeve dhe mezi prisja t'i haja çdo ditë.

JustCBD ka një gamë të tërë ushqimesh të shijshme në forma dhe shije të ndryshme. Disa nga shijet e mia të preferuara përfshijnë unazat e mollës, unazat e shalqirit, shiritat e ylberit dhe qershitë e shijshme. Gjithsej kanë 12 shije të ndryshme. JustCBD definitivisht duket se ka përzgjedhjen më të madhe të ushqimeve në krahasim me dyqanet e tjera CBD.

Unazat e mjedrës së boronicës kanë afërsisht 25 mg CBD për çamçakëz. Unë kisha një CBD të ngrënshme në mëngjes dhe një 20 minuta para se të shkoja në shtrat. Kuptova se ushqimi i mëngjesit më ndihmoi të ndihesha më i qetë dhe i përqendruar gjatë gjithë ditës sime, ndërsa ushqimi i natës më ndihmoi të ndihesha më i qetë para gjumit. 

BLI/BLI/BLER ONLINE UNAZAT MJEDRË TË BORONIZËS VETËM NË DYQANIN E CBD (40% ZBRITJE)

E diela Scaries CBD Candy

Kjo karamele CBD me ngjyrë ylberi nga Sunday Scaries është e garantuar të sjellë një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Të dielën Scaries i quajnë këto ushqime të ngrënshme CBD të njëbrirëshit të tyre Ode to Pride. Më pëlqen fakti që 1 dollarë nga çdo paketë e shitur i dhurohet linjës telefonike të komunitetit LGBTQ+ të quajtur Projekti Trevor.   

Çdo qese përmban 10 ushqime CBD dhe çdo ushqim ka 10 mg ekstrakt kërpi me spektër të gjerë fitokanabinoid. Një ushqim llogaritet si një shërbim. Të dielën Scaries rekomandojnë marrjen e 1 ose 2 ushqimeve të ylberit në mëngjes ose në mes të ditës. Meqenëse trupi im është i njohur me CBD-në, unë mora 2 në mëngjes dhe një më vonë gjatë ditës, ndërsa më merrja pak. 

Zbulova se këto ushqime CBD ishin të shkëlqyera për të ngritur disponimin tim dhe thjesht për ta bërë ditën time më të këndshme. Ato janë shumë të shijshme dhe shijojnë njësoj si karamele tradicionale, ndryshe nga disa ushqime të tjera CBD që kanë një shije të fortë tokësore për to. 

BLI/BLI/BLI ONLINE CANDY CBD NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Premium Magic CBD & Delta-8 Gold Tropical Mix Gummies

Këto ushqime të forta CBD përmbajnë një përzierje të CBD dhe Delta-8, e cila është një derivat i Delta-9 THC, për t'ju dhënë një ushqim ushqimor CBD që funksionon shpejt dhe efektiv. Çdo çamçakëz individual përmban 10 mg CBD dhe 30 mg Delta-8 THC. Për t'u pajtuar me ligjet federale, ka 0.3% THC ose më pak në çdo çamçakëz. Ju mund t'i merrni këto çamçakëz në një kavanoz 1400 mg. 

Shija Tropical Mix përfshin mjedër blu, ananas dhe shalqi. Kjo përzierje shijesh bën një ushqim vërtet të shijshëm. Më pëlqeu aroma, por ju ende merrni një amëz të lehtë prej dheu për shkak të Delta-8. Nuk më shqetëson kjo, por disa njerëz mund të preferojnë të zgjedhin një ushqim që nuk përmban Delta-8.  

Ushqimet që përmbajnë Delta-8 konsiderohen si disa nga ushqimet më të forta të disponueshme në treg. Për këtë arsye, unë do të rekomandoja fillimin e vogël me 1 ose edhe gjysmë gome, në mënyrë që të vlerësoni se si ndiheni. Pasi trupi juaj të njihet me të, atëherë mund ta rrisni dozën.     

BLI/BLI/BLER GUMMIES TROPICAL MIX ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Kokoro CBD Gummies

Ushqimet Kokoro, nga Pinnacle Hemp, janë bërë nga CBD me spektër të gjerë. Këto çamçakëz janë pa yndyrë, pa gluten dhe pa THC.

Çdo ushqim individual përmban 25 mg CBD. Të Gamçakëzat CBD vijnë në një shishe 500 mg dhe përmbajnë 20 gome secila. Pinnacle Hemp rekomandon marrjen e 1 çamçakëz në ditë për të marrë një sasi totale ditore prej 25 mg CBD. Unë ndoqa këshillën e tyre dhe mbërtheva një në ditë. Më dukej se këto ushqime kishin shije të këndshme në krahasim me disa të tjera. Nuk thotë në faqen e internetit se cila është shija aktuale, por do të thosha se kishte shije frutash.

Këto ushqime CBD janë bërë nga fermat e kërpit të vendosura në SHBA dhe të gjitha produktet e kërpit Pinnacle janë të testuara nga palët e treta dhe të certifikuara në laborator për të siguruar që po merrni një produkt me cilësi të mirë. Ju mund të zgjidhni nga një blerje një herë ose mund të abonoheni dhe të kurseni 15%.

BLI/BLI/ BLI KORORO CBD GUMMIES ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Gummies organike CBD të mira Vibes

Këto çamçakëz organikë CBD nga Pure Science Lab janë perfekte për t'u shtuar në rutinën tuaj të natës. Ato janë formuluar posaçërisht për të ndihmuar modelin tuaj të gjumit dhe për t'ju ndihmuar të bëni një gjumë të mirë gjatë natës. Ata janë jo psikoaktive dhe mbërrijnë në një pako të mbyllur me siguri.

Çdo ushqim CBD përmban 25 mg CBD. Pure Science Lab këshillon që fillimisht të keni 1 gomë në ditë. Më pas mund ta rrisni dozën. Meqenëse jam mësuar me CBD, zgjodha të kem 2 çamçakëz në ditë. Kam pasur një në mëngjes dhe një para gjumit. Kuptova se marrja e një ushqimi para gjumit më ndihmoi të qetësoja mendjen dhe të ndaloja mendimet e nxituara. Kjo më mundësoi të bëja një gjumë më të mirë gjatë natës dhe gjithashtu rashë në gjumë shumë më shpejt se zakonisht.

Gummies kanë një shije frutash për ta, gjë që më pëlqeu. Kërpi i përdorur në gummies është nga një fermë legale dhe organike kërpi e vendosur në SHBA. Të gjitha produktet janë testuar nga palët e treta.

BLI/BLI/ BLI GOOD VIBES ORGANIC CBD GUMMIES ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Ekspert i shëndetit mendor
MS, Universiteti i Letonisë

Jam thellësisht i bindur se çdo pacient ka nevojë për një qasje unike, individuale. Prandaj, në punën time përdor metoda të ndryshme psikoterapie. Gjatë studimeve të mia, zbulova një interes të thellë për njerëzit në tërësi dhe besimin në pandashmërinë e mendjes dhe trupit, dhe rëndësinë e shëndetit emocional në shëndetin fizik. Në kohën time të lirë, më pëlqen të lexoj (një adhurues i madh i trilerëve) dhe të shkoj në ecje.

Më të fundit nga CBD