VAJI MË I MIRË CBD PËR ANKTIN I REKOMANDUAR NGA DR. LAURA GEIGAITE

VAJI MË I MIRË CBD PËR ANKTIN I REKOMANDUAR NGA DR. LAURA GEIGAITE

Ndërsa studimet vlerësojnë më shumë rreth asaj që mund të bëjë CBD, më shumë njerëz përqafojnë vajin CBD, formën e bazuar në vaj të CBD që shtohet në vaktet ose merret nga goja dhe nëngjuhësia. Këtu është gjithçka që duhet të dini se si të dalloni vajin më të mirë CBD për ankthin dhe një listë me 5 markat kryesore të vajit CBD që nuk do t'ju zhgënjejnë.

Vaji CBD është një mënyrë për të eksploruar përfitimet e CBD. Ai përmban CBD në një vaj bartës, le të themi MCT ose farë kërpi, dhe ju mund të eksploroni përfitimet e tij duke shtuar pikat e tij në vakte ose duke i vendosur ato poshtë ose në gjuhë. Studimet e hershme tregojnë se vaj CBD mund t'ju ndihmojë të menaxhoni ankthin dhe problemet mendore, kështu që disa përdorues marrin vaj CBD për të. Megjithatë, nuk ka prova të mjaftueshme për të vërtetuar se vaji CBD mund të trajtojë ankthin. Me shumë industri CBD në hapësirën e kërpit, gjetja e vajit më të mirë CBD për ankthin nuk është e lehtë, por ky artikull e bën punën tuaj të lehtë duke hedhur dritë mbi vetitë e vajit cilësor CBD dhe gjithashtu ndan 5 vajrat kryesorë CBD që duhet të provoni këtë vit . Këtu janë pesë vajrat më të mirë CBD për ankthin.

Vetëm vaj CBD me spektër të plotë CBD

Edhe pse JustCBD ka qenë në hapësirën e kërpit vetëm për 7 vjet, ajo është një nga markat më të mira të CBD. Kompania është zotuar të përdorë kërpin cilësor me burim nga SHBA me rregulla strikte dhe standarde bujqësore, duke ju siguruar për cilësinë e produkteve përfundimtare. E saj vajra CBD me spektër të plotë dhe tinkturat janë ndër më të mirat që duhet të merrni për ankthin dhe nuk duhet t'i lini pas. Të Vajra CBD kanë shumë pika të forta, duke filluar nga 50 ml në 5000 ml, duke mbuluar përdoruesit e CBD me përvoja të ndryshme. Përveç kësaj, vajrat bazohen në vajin e kokosit MCT, kështu që ju mund të jeni të sigurt për disponueshmërinë e shpejtë biologjike dhe rezultatet e shpejta të CBD. Ju mund t'i merrni vajrat nga goja ose nëngjuhësia ose t'i vendosni pikat e tyre në vakte dhe pije për të maskuar shijen e tyre të hidhur. Vajrat CBD të markës janë testuar të gjithë nga 3rd partitë, dhe rezultatet janë postuar në internet në faqen e internetit për shikim të lehtë. Ju mund të porosisni vajra CBD nga faqja e internetit JustCBD ose të vizitoni një nga dyqanet e saj fizike për të marrë diçka për ankthin tuaj.

BLI VAJRA CBD me SPEKTRIM të PLOTË JUSTCBD (ME 20% ULJE)

Rasasvada 900 mg pika CBD

Rasasvada është një kompani CBD me bazë në SHBA që përdor kërpin amerikan nga fermat e Kentakit për të prodhuar produktet e saj CBD. Vajrat e tij CBD janë me cilësi të lartë dhe të testuar nga 3rd partitë, dhe rezultatet janë postuar në internet për t'u parë më lehtë. Emri i markës rrjedh nga një sanskritisht që do të thotë 'lumturi e shpresës' dhe marka ka të bëjë me promovimin e shërimit përmes kanabisit dhe natyrës. Kërpi i tij është i certifikuar nga Departamenti i Bujqësisë në Kentaki dhe mund të jeni të sigurt për cilësinë e tij. Shumë fansa të CBD vlerësojnë vajrat CBD cilësore të markës pasi ato janë formuluar nga një farmacist, duke zbuluar se ato përmbajnë standardet më të mira farmaceutike të mundshme. Metoda e pastër e nxjerrjes së CO2 për të hequr CBD nga sipërfaqet e kërpit siguron që produktet përfundimtare të mos kenë ndotës, duke i bërë klientët të ndihen më të sigurt duke përdorur produktet CBD të markës. Për më tepër, kompania zbulon se vaji i saj CBD punon me sistemin endokannabinoid dhe promovon funksionin mitokondrial. Ju mund të blini vaj Rasasvada CBD në internet duke vizituar faqen zyrtare të kompanisë.

BLINI RASASVADA 900 CBD OIL PIKA NË FAQEN E FAQËS SË RASASVADA (ME TRANSPORT FALAS PËR TË GJITHA)

Vaj CBD me spektër të plotë të xhenxhefilit të Kyoto Botanicals

Kyoto Botanicals është një markë CBD, emri i së cilës e ka origjinën nga Kioto, qyteti që ka qenë kryeqyteti i Japonisë për më shumë se 1,000 vjet. Bazuar në faqen e internetit të markës, Kioto është një qytet ku nderohet natyra, e cila përputhet me mantrën e kompanisë për të promovuar shërimin përmes natyrës duke e bërë këtë në mënyrë sa më të pastër dhe të qëndrueshme. Për shembull, marka zbulon se merr pjesë në kujdesin mjedisor, siç shihet përmes paketimit të saj të bërë me 80% mbetje, 30% që rezulton nga fibra e kërpit. Vaji CBD i markës mund t'ju ndihmojë të menaxhoni ankthin. Sipas faqes së internetit të Kyoto Botanicals, vaji Breath € CBD me limon dhe xhenxhefil është formuluar posaçërisht për t'ju ndihmuar të relaksoheni dhe të përmirësoni shëndetin e mendjes dhe trupit tuaj. Vajrat bazohen në vajin e kokosit MCT dhe kanë vaj të rrënjës së xhenxhefilit dhe vajit të lëvozhgës së limonit përveç CBD për t'i shtuar përfitimeve që korrni nga CBD. Marka zbulon se mantra e saj është përdorimi i ekstrakteve të të gjithë bimëve për të promovuar shërimin dhe shëndetin e mirë në mënyrën më të qëndrueshme. Ju mund të jeni të sigurt se do të shijoni përfitimet e CBD duke përdorur vajrat e Kyoto Botanicals pa asnjë reaksion alergjik pasi vajrat janë 100% vegan, tërësisht natyralë dhe pa gluten.

MERRNI VAJRAT CBD të Xhenxhefilit LIMONI KYOTO BOTANICALS ONLINE (ME 40% ULJE duke përdorur KODI CBD40)

Pure Hemp Botanicals Vajra CBD me spektër të plotë të ekuilibrit të pastër

Po kërkoni vajra CBD që do t'ju ndihmojnë të menaxhoni ankthin? Vaji Pure Hemp Botanicals 3,000 mg CBD me spektër të plotë të pastër duhet të jetë në listën tuaj pasi nuk do t'ju zhgënjejë. Përkundrazi, mund të jeni të sigurt se do të shijoni përfitimet e CBD nga vaji me cilësinë më të lartë, duke marrë vlerën e vërtetë për paratë tuaja të fituara me vështirësi. Vaji 3,000 mg CBD është i fuqishëm dhe i fortë, siç e quan marka, dhe është më i miri për përdoruesit e CBD me përvojë të mëparshme CBD dhe që janë mësuar me regjimin CBD. Mantra e markës është Compassion in Action, e cila synon të përhapë dhembshurinë dhe ndërgjegjësimin te njerëzit dhe planetin. Kështu, ai ofron disa nga vajrat më të mirë CBD që dëshironi të merrni për ankth. Ato janë pa egërsi, vegane, krejtësisht natyrale dhe 100% organike. Ju mund të merrni çaj CBD falas duke blerë vajrat me vlerë 75 dollarë. Përveç kësaj, fansat e CBD vlerësojnë vajrat CBD të Pire Hemp Botanicals për ofrimin e marrëdhënieve, udhëzimeve dhe dhembshurisë në çdo hap të veprimit të tyre.

BLINI VAJ CBD me BILANC TË PLOTË TË SPEKTRIMIT TË PLOTË BOTANIKE TË kërpit me vlerë 75 $ ONLINE (MERRNI FALAS çaji)

Vaji CBD Prime Sunshine 2,400 me forcë të lartë

Vajrat Prime Sunshine CBD janë disa nga më të mirat në hapësirën e kërpit që çdo përdorues do të donte të merrte për ankth. Vajrat CBD me spektër të plotë 2,400 mg janë të fuqishëm dhe të shkëlqyeshëm për fansat e CBD që kanë marrë kanabinoidin për kohën më të gjatë. Sipas faqes së internetit Prime Sunshine, etika e kompanisë është 'Këtu për njerëzit. Te gjithe njerezit. Gjithë Kohës', me të cilën funksionon në harmoni. Marka u krijua nga Ellen Teacher, një pioniere e hershme e kanabisit dhe e vetmja sipërmarrëse femër CBD në Karolinën e Veriut. Filloi i vogël kur Ellen donte të ndihmonte gratë dhe që atëherë është zgjeruar për të përfituar komunitetin dhe globin. Vajrat prodhohen me kërp amerikan përmes përpunimit minimal, duke siguruar që ato të kenë përbërjet e fuqishme të kërpit që ju nevojiten për përfitimet e CBD. Marka është pas shëndetit të mendjes, trupit dhe komunitetit, duke i bërë ato vajrat më të mirë për përmirësimin e ankthit dhe të shëndetit mendor. Jeni i ri në regjimin CBD dhe dëshironi të shijoni vajra më pak të fuqishëm? Ju mund të keni vajrat Prime Sunshine CBD në përqendrime 500, 750 dhe 1500 mg CBD, të cilat janë më pak të fuqishme në rezultatet e pritura.

MERRNI PRIME SUNSHINE 2,400 MG CBD OIL NË FAQEN E FAQËS SË PRIME (MERRNI KARTA DHURATE FALAS)

Duke vlerësuar CBD

Më sipër janë 5 markat kryesore të CBD që nuk dëshironi t'i lini jashtë ndërsa blini vaj CBD për ankth. Sidoqoftë, nëse jeni i ri në botën e CBD, vlerësoni të dini bazat e CBD, duke përfshirë atë që është. Sipas Mascal et al. (2019), dhe Bauer etj. (2020), CBD është një përbërës kimik jo psikoaktiv i quajtur kanabinoid në bimët e kanabisit, megjithëse shumica e markave e nxjerrin atë nga kërpi. Ka shumë kanabinoidë në natyrë, dhe CBD është një nga më të njohurit. Çfarë e bën CBD një nga kanabinoidët më të kërkuar?

Çfarë e bën CBD të njohur

CBD është pothuajse në çdo gjë, nga ushqimet e shëndetshme në dyqane te produktet e bukurisë që përdorni për rutinën tuaj të përditshme të lëkurës; është një nga përbërësit kryesorë. Pse shumë fansa të CBD tërhiqen nga CBD? Kicman & Toczek (2020) raportoi se CBD nuk është psikoaktive, duke zbuluar se nuk ju bën të lartë, dhe kjo është një arsye pse njerëzit pëlqejnë kanabinoidin. Përveç kësaj, Watt & Karl (2017) vuri në dukje se CBD është terapeutike dhe meqenëse shumë duan të përdorin këtë terapi, ata shkojnë pas CBD. Për më tepër, CBD është gjerësisht i disponueshëm; nëse ju pëlqen të bëni blerje në internet ose të vizitoni dyqane që shesin dyqane ushqimesh të shëndetshme dhe stacione karburanti, do të gjeni lehtësisht CBD. E ardhmja e CBD duket e ndritshme dhe ndërsa më shumë kërkime zbulojnë potencialin e CBD, ne presim që më shumë përdorues të përqafojnë kanabinoidin.

Çfarë është CBD Oil?

Ky artikull shqyrton vajin më të mirë CBD për ankthin. Sidoqoftë, çfarë është vaji CBD? Është një nga metodat kryesore të shpërndarjes së CBD dhe përshkruan kanabinoidin në një bazë vaji. Baza e vajit mund të jetë çdo vaj, duke përfshirë vajrat e kokosit ose farave të kërpit MCT, vajrat më të mirë që dëshironi të provoni. Vajrat CBD janë lehtësisht të disponueshme si metodat e tjera të shpërndarjes CBD, dhe mund t'i gjeni në internet dhe në dyqane. Njerëzit marrin vajra CBD për dhimbje, ankth, depresion dhe sfida të gjumit, por nevojiten më shumë kërkime për të vërtetuar se kanabinoidi mund të ndihmojë me ndonjë nga këto. A duhet të merrni vajra CBD për ankth? Kjo është një zgjedhje personale. Megjithatë, ju kujdeseni të dini se çfarë zbulojnë studimet për CBD, ankthin dhe çështjet mendore.

Vaji CBD dhe ankthi

Përpara se të shpenzoni paratë tuaja të fituara me vështirësi Vaj CBD për ankth, duhet të dini nëse kanabinoidi mund të ndihmojë me ankthin. Deri më tani, nuk ka prova të mjaftueshme që vërtetojnë se vaji CBD do të trajtojë ose kurojë ankthin. Sidoqoftë, hulumtimi ekzistues sheh potencial në CBD dhe beson se mund t'ju ndihmojë të menaxhoni ankthin ose simptomat e tij. Për shembull, Shannon et al. (2019) raportoi se kanabinoidi mund t'ju ndihmojë të menaxhoni stresin dhe ankthin, madje duke ju ndihmuar të flini më mirë. Sigurisht, studime të tilla janë premtuese, por derisa më shumë kërkime të zbulojnë potencialin aktual të CBD, ne nuk e rekomandojmë CBD për të trajtuar ose kuruar ndonjë gjë. Ndërkohë, mund të shihni mjekun tuaj nëse keni qenë në CBD dhe mendoni se kanabinoidi nuk po jep rezultate.

Gjetja e vajit më të mirë CBD për ankthin

A jeni gati për të blerë më të mirën Vaj CBD për ankth? Ju duhet të dini se ka shumë marka CBD në hapësirën e kërpit, shumica e të cilave shesin vaj CBD. Kështu, gjetja e vajit më të mirë CBD mund të jetë sfiduese kur secila markë pretendon të ofrojë artikullin më të mirë. Megjithatë, ne zbuluam se përqendrimi në sa vijon rrit shanset tuaja për uljen e vajrave cilësorë CBD për stres;

  1. Reputacioni; përpara se të paguani për vajin CBD nga një markë e caktuar, sigurohuni që të keni bërë kontrolle të mjaftueshme të sfondit duke lexuar për kompaninë në faqen e saj të internetit, Reddit dhe forumet CBD.
  2. 3rd testimi i partisë; mënyra e vetme për të vërtetuar cilësinë e vajit CBD është të kërkoni 3rd rezultatet e testit të partisë. Kështu, një markë që nuk teston vajrat e saj CBD duke përdorur 3rd palët ose nuk siguron 3rd rezultatet e testit të partisë janë një flamur i madh i kuq dhe nuk duhet të jenë pjesë e opsioneve tuaja.
  3. Burimi i CBD; ndërsa CBD mund të vijë nga bimë të ndryshme kanabisi, Projektligji i Fermës 2018 e konsideron kërpin me më pak se 0.3% THC si ligjor federal, prandaj sigurohuni që të blini Vajrat CBD për ankthin nga një markë që merr CBD nga kërpi.
  4. Burimi i kërpit; sigurohuni që burimi i CBD është kërpi nga një nga zonat e rritjes së kërpit në SHBA. SHBA siguron praktika të larta të rritjes së kërpit, duke siguruar tifozët e CBD për cilësinë e vajrave CBD.
  5. Qëllimi; sa herë që është e mundur, kufizoni zgjedhjen tuaj për vajin CBD për ankthin dhe kërkoni opsione specifike për menaxhimin e ankthit.
  6. Përmbajtja e THC; sigurohuni që vaji CBD që dëshironi të blini të ketë më pak se 0.3% THC, në përputhje me kërkesat e Ligjit të Fermës 2018 për kanabinoidet legale.
  7. Pastërtia e ndotësve; shikoni 3rd rezultatet e testit të partisë dhe sigurohuni që vajrat CBD që dëshironi të blini janë pa ndotës.

Vaj CBD kundër Tinkturave CBD

Nëse do të shkoni në treg për të blerë Vajrat CBD për ankthin, duhet të dini se si krahasohen vajrat dhe tinkturat CBD. Të dy shpesh përdoren në mënyrë të ndërsjellë kur e vërteta është se ato janë të ndryshme pavarësisht se kanë përbërje të ndryshme prindërore. Vajrat CBD, të tilla si farat e kërpit ose vajrat e kokosit MCT, përmbajnë vajra bartës si bazë. Ndërkohë, tinkturat CBD bazohen në alkool me rezistencë të lartë. Ato janë me bazë të lëngshme, por nuk kanë transportues vaji. Tinkturat dhe vajrat CBD administrohen në të njëjtën mënyrë, dhe ju merrni të njëjtat përfitime. Mund të vendosni Bie vaj CBD mbi ose poshtë gjuhës, dhe përdoruesit e tjerë preferojnë t'i shtojnë ato në vaktet e ushqimit, dhe ju mund t'i bëni të gjitha këto edhe në tinkturat CBD.

Produkte të tjera CBD

Përveç vajrave dhe tinkturave CBD, ka produkte të tjera CBD që dëshironi të eksploroni. Pa dyshim, vajrat dhe tinkturat CBD ju lejojnë të ndjeni efektet e CBD shpejt dhe në mënyrë efektive, por ato janë të hidhura, kështu që ka mundësi të tjera për t'u kthyer. Olio Lusso merret me tema si krem, dhe ju gjithashtu mund të keni tema të CBD. Nga kremrat CBD deri te vajrat e masazhit, kanabinoidi përmban shumë lëndë që mund t'i provoni. Përveç kësaj, nëse ju pëlqen të hani CBD, por vaji ju duket i hidhur, mund të keni ushqime dhe kapsula CBD që maskojnë shijen e hidhur. Për më tepër, përdoruesit e tjerë zgjedhin avujt CBD si mënyra më e shpejtë për të shijuar përfitimet e CBD, megjithëse ato mund të irritojnë mushkëritë. Në fund të fundit, do t'ju duhet të zgjidhni metodën tuaj ideale të shpërndarjes CBD. Ju duhet të dini se pavarësisht nga metoda juaj e zgjedhur, duhet të merreni me të mirat dhe të këqijat.

Llojet e CBD në vajin CBD

A po blini vaj CND për ankth? Ju duhet të dini llojet e CBD të paraqitura në vajra. Ekzistojnë tre lloje ose formulime të CBD që mund të zgjidhni, asnjëra prej të cilave nuk është më e mirë se tjetra. Ashtu si metodat e shpërndarjes CBD, çdo formulim ka të mirat dhe të këqijat që duhet të dini përpara se ta zgjidhni atë. Këtu janë tre llojet ose formulimet CBD dhe si krahasohen ato;

  1. CBD me spektër të plotë; është lloji më i kërkuar i CBD. Ka CBD me THC, flavonoidë dhe komponime të tjera të kanabisit, duke shtuar përfitimin e përgjithshëm të CBD. Megjithatë, nuk është më e mira për njerëzit që bëjnë teste të drogës pasi ka THC.
  2. Izoloni CBD; është një ekstrem i CBD dhe e kundërta e saktë e CBD me spektër të plotë. Është forma më e pastër CBD, që ka kanabinoidin pa THC, duke e bërë atë ideal për ata që nuk duan të rriten nga CBD ose të dështojnë në testet e drogës.
  3. CBD me spektër të gjerë; është më shumë si CBD me spektër të plotë pasi ka shumë komponime kërpi. Megjithatë, ai nuk ka THC, duke e bërë atë ideal për përdoruesit e CBD që duan të shijojnë përfitimet e komponimeve shtesë të kërpit, por nuk duan THC në sistemin e tyre.

A shfaqet vaji CBD në testet e drogës?

Një gjë që çdo përdorues i CBD do të dëshironte të dinte për vajin CBD është se si lidhet me testet e drogës. Cilat janë testet e drogës dhe si funksionojnë ato? Ato janë teste që përdorin urinën, flokët, pështymën dhe gjakun si ekzemplarë dhe testojnë praninë e THC. Meqenëse ata kërkojnë THC në sistemin tuaj, mund të jeni të sigurt se do t'i kaloni testet për sa kohë që merrni produkte CBD pa THC. Megjithëse vaji CBD me spektër të gjerë nuk duhet të ketë THC, ndonjëherë mund ta ketë atë. Ndërkohë, shanset që vajrat e izoluar CBD të kenë THC janë minimale, veçanërisht nëse investoni në cilësi. Për më tepër, sa CBD merrni ka rëndësi. Sa më shumë CBD të merrni, aq më i shpejtë është akumulimi i THC nëse produkti ka THC dhe ka të ngjarë t'ju bëjë të dështoni në testet e drogës.

përfundim

Vajrat CBD janë një mënyrë për të shijuar përfitimet e CBD. Ato janë forma të holluara të CBD me një bazë vaji dhe mund të përmbajnë vajra MCT të kokosit ose farave të kërpit si bartës bazë. Studimet e hershme tregojnë se vajrat CBD mund të ndihmojnë me ankthin, megjithëse nuk ka prova të mjaftueshme për të vlerësuar se sa efektive mund të jetë CBD për ankthin. Ky artikull ju ndihmon të vlerësoni vajin CBD, shikon lidhjen e tij me ankthin, hedh dritë se si të dalloni më të mirët në masë dhe nxjerr në pah 5 vajrat më të mirë CBD për ankthin.

Referencat

Bauer, BA (2020). Cilat janë përfitimet e CBD-Dhe a është e sigurt për t'u përdorur? Në klinikën Mayo.

Elms, L., Shannon, S., Hughes, S., & Lewis, N. (2019). Kanabidioli në trajtimin e çrregullimit të stresit post-traumatik: një seri rastesh. Gazeta e mjekësisë alternative dhe plotësuese (Nju Jork, NY), 25 (4), 392-397.

Kicman, A., & Toczek, M. (2020). Efektet e kanabidiolit, një përbërës jo dehës i kanabisit, në sistemin kardiovaskular në shëndet dhe sëmundje. Revista ndërkombëtare e shkencave molekulare, 21 (18), 6740.

Mascal, M., Hafezi, N., Wang, D., Hu, Y., Serra, G., Dallas, ML, & Spencer, JP (2019). 8, 9-dihidrokanabidiol sintetik, jo dehës për zbutjen e krizave. Raporte shkencore, 9 (1), 1-6.

Watt, G., & Karl, T. (2017). Prova in vivo për vetitë terapeutike të kanabidiolit (CBD) për sëmundjen e Alzheimerit. Kufijtë në farmakologji, 8, 20.

Barbara është një shkrimtare e pavarur dhe një këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet në Dimepiece LA dhe Peaches and Screams. Barbara është e përfshirë në iniciativa të ndryshme arsimore që synojnë t'i bëjnë këshillat për seksin më të aksesueshme për të gjithë dhe të thyejnë stigmat rreth seksit në komunitete të ndryshme kulturore. Në kohën e saj të lirë, Barbara kënaqet duke ecur nëpër tregjet e vjetra në Brick Lane, duke eksploruar vende të reja, duke pikturuar dhe duke lexuar.

Më të fundit nga CBD