Victoria's Secrets kalon kufirin

Victoria's Secrets kalon kufirin

Victoria's Secrets është një markë që prej kohësh është identifikuar me supermodele seksi dhe të zjarrta, të cilat na ofrojnë një katalog vjetor të gjërave të mrekullueshme me dantella, të dizajnuara për të rritur besimin në vetvete dhe për t'i bërë gjërat shumë më interesante në dhomën e gjumit. Gratë e duan mënyrën se si i bëjnë të ndihen, dhe burrat e duan mënyrën se si duken gratë e tyre kur kukullohen deri në nëntë.

Por kjo funksionon vetëm kur konsumatori juaj pranon blerësit e rritur. Këtë javë, nënat në të gjithë Amerikën dhe Britaninë po reagojnë ndaj gamës më të fundit të lançuar nga mega marka e cila duket se synon dy vajza të reja: Pink.

Duke pritur që të gjente pantallona, ​​jelekë dhe veshje verore për vajzën e saj 13-vjeçare, gazetarja Annabel Cole u befasua kur zbuloi se ajo u përshëndet nga koleksione tangash me dantella, fustane nate të tejdukshme dhe slogane si "Enjoy the View". Ajo e përshkroi idenë e markës si një hyrje në botën e Victoria's Secret, si "një vakt i lumtur i McDonald's, por për të brendshme."

Në SHBA, prindërit po bojkotojnë sloganin e ri të markës Bright Young Things, i cili pretendohet të jetë lançuar në lidhje me pushimet në kolegj dhe temën e veshjeve të rastësishme të kolegjit pranveror, por duket se ka një shtrirje shumë më të keqe. "Unë nuk dua që vajza ime të mendojë ndonjëherë se vetëvlerësimi i saj dhe pranimi nga të tjerët bazohet në zgjedhjen e të brendshmeve të saj," u ankua Evan Dolive, një baba nga Teksasi i një vajze trevjeçare.

"Unë dua që vajza ime (dhe çdo vajzë) të përballet me vendime të vështira në vitet e saj të formimit të adoleshencës," shtoi ai. “Vendime si a duhet të jem mjek apo avokat? A duhet të marr llogaritje si i ri apo i moshuar? A dua të shkoj në Texas A&M ose në Universitetin e Teksasit ose në ndonjë shkollë Ivy League? A duhet të rris ndërgjegjësimin për trafikimin e skllevërve apo mungesën e ujit në vendet në zhvillim? Ka shumë, shumë pyetje të tjera që të gjitha të rejat duhet t'i bëjnë vetes…a nuk do të më pëlqejë një djalë (apo vajzë) nëse vesh tanga 'call me'?”

Ekipi i marketingut në Shtetet e Bashkuara ka argumentuar se ky slogan dhe veshjet e tyre rozë kanë për qëllim vajzat që ndihmojnë në kolegj dhe se kurrë nuk synohej të arrinte një brez të ri. Megjithatë, gama e re në Britani ka për qëllim 15-vjeçarët. Kjo nuk e ka ndaluar panikun masiv të vajzave deri në 11 vjeç që përpiqen të marrin veshjet e tyre rozë, në mënyrë që të mos jenë ato me pantallonat e mërzitshme.

Stuart Burgdoerfer, shefi financiar i kompanisë, thuhet se tha: “Kur dikush është 15 ose 16 vjeç, çfarë duan të bëhen? Ata duan të jenë më të rritur dhe duan të jenë të lezetshëm si vajza në kolegj dhe kjo është pjesë e magjisë së asaj që ne bëjmë në Pink.”

E njëjta gjë mund të thuhet për 11-vjeçarët, Stuart.

Victoria's Secret ka kaluar kufirin? A duhet të qëndrojnë në prodhimin e të brendshmeve seksi për mbi 18 vjeç? Shumë nëna thonë jo, por disa thonë "po".

"Askush nuk dëshiron të jetë vajza me pantallonat e mërzitshme," guxoi një nënë gazetare.

Ieva Kubiliute është psikologe dhe këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet dhe shkrimtare e pavarur. Ajo është gjithashtu një konsulente e disa markave të shëndetit dhe mirëqenies. Ndërsa Ieva është e specializuar në mbulimin e temave të mirëqenies, duke filluar nga fitnesi dhe ushqimi, te mirëqenia mendore, seksi dhe marrëdhëniet dhe kushtet shëndetësore, ajo ka shkruar për një sërë temash të stilit të jetesës, duke përfshirë bukurinë dhe udhëtimin. Pikat kryesore të karrierës deri më tani përfshijnë: shëtitje luksoze në Spa në Spanjë dhe bashkim me një palestër në Londër me 18 mijë funte në vit. Dikush duhet ta bëjë! Kur ajo nuk është duke shkruar në tavolinën e saj - ose duke intervistuar ekspertë dhe studime të rasteve, Ieva mbaron me joga, një film të mirë dhe kujdes të shkëlqyeshëm për lëkurën (sigurisht të përballueshme, ka pak gjëra që ajo nuk di për bukurinë buxhetore). Gjërat që i sjellin asaj gëzim të pafund: detoksifikimi dixhital, latte me qumësht tërshërë dhe shëtitje të gjata në fshat (dhe ndonjëherë vrapime).

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe