Alfa e Gjelbër

Rishikimi i produktit AlphaGreen 2022

/

Tregu i fundit i mirëqenies, Alfagreen u krijua për të ofruar një përvojë të përmirësuar CBD për klientët e saj. 

Marka na tërhoqi vëmendjen dhe e dinim se duhet të merrnim në dorë disa produkte. Kompania ishte shumë e sjellshme për të na dërguar disa nga produktet e saj yje për të testuar dhe për të ofruar një rishikim të sinqertë.

Më poshtë, mund të gjeni më shumë informacion mbi Alphagreen, politikat e tij të transportit dhe kthimit, opsionet e zbritjes dhe natyrisht, detaje mbi produktet e tij CBD.

Rreth Alphagreen

Siç thamë, Alphagreen është një treg Wellness që synon të thjeshtojë përvojën e CBD. Përveç CBD, mund të gjeni edhe disa produkte alternative të kujdesit shëndetësor. Politika e Alphagreen është të ndihmojë klientët e saj në çdo hap të rrugës - nga zgjedhja e produktit të duhur deri te ndihma për të vendosur mbi dozën dhe gjithçka në mes. 

Alexej Pikovsky dhe Viktor Khliupko themeluan kompaninë. Alexej ishte tashmë një përdorues i zjarrtë i CBD kur kuptoi se kishte mungesë të produkteve të besueshme dhe efektive në treg përtej vapave dhe vajrave. Kështu ai përdori të kaluarën e tij në biznes dhe erdhi në një ide për të krijuar Alphagreen. Më pas, ai kontaktoi Viktorin, një ekspert i zhvillimit të tregtisë elektronike, i cili ndihmoi në shndërrimin e idesë në realitet. 

Sot, Alphagreen është destinacioni numër një që ndihmon miliona njerëz që luftojnë me çështje shëndetësore. Kompania është pjesë e Grupit Alpha green, i cili është një platformë e fokusuar në shëndetin dhe mirëqenien. Ajo operon në MB dhe importon dhe shpërndan kanabis mjekësor në Gjermani. 

Falë inovacionit dhe inteligjencës së tregut, Alphagreen pritet të rritet me 300% deri në fund të 2022. 

Procesi i prodhimit të Alphagreen

Alphagreen është një nga markat më të njohura në treg. Produktet Alphagreen prodhohen në MB nga kërpi organik me burim etik, i rritur në Zvicër. Për më tepër, ato janë pa parabene dhe sulfate, vegane dhe miqësore me pyjet. 

Çdo produkt kalon teste rigoroze në objektet e palëve të treta për të konfirmuar efikasitetin dhe përqendrimin e CBD. Rezultatet publikohen në mënyrë transparente në faqet e produktit. Produktet janë provuar të jenë të sigurta dhe efektive, duke ndihmuar me një sërë sëmundjesh. 

Të gjitha produktet që mund të gjeni në Alphagreen janë të certifikuara për të vërtetuar pastërtinë dhe standardet e cilësisë. Për më tepër, çdo test laboratorik është i miratuar nga ekspertët për të përmbushur dhe tejkaluar standardet e industrisë.  

Politika e Transportit Alphagreen

Alphagreen ofron transport në mbarë botën me përjashtim të disa vendeve. Valuta, kompania nuk dërgon në Afrikën e Jugut, Filipine, Irak, Emiratet e Bashkuara Arabe, Singapor, Japoni, Arabinë Saudite, Tajlandë, Kinë, Tajvan, Indi, Azerbajxhan, Guernsey, Mal të Zi dhe Rusi. 

Transporti standard në Mbretërinë e Bashkuar është falas dhe zgjat 2-4 ditë pune. Transporti ekspres është gjithashtu i disponueshëm. Transporti për BE-në dhe pjesën tjetër të botës ofrohet respektivisht me 12 dhe 20 £ dhe zgjat 7-15 ditë pune. 

Politika e rimbursimit të Alphagreen

Ne e duam një kompani me një politikë të mirë rimbursimi pasi tregon se ata janë të ligjshëm dhe të sigurt në cilësinë e produkteve të tyre. Kështu që ne ishim të lumtur kur mësuam se Alphagreen e bën rimbursimin sa më pa probleme. 

Alphagreen ju lejon të ktheni një produkt për shkëmbim ose rimbursim. Procesi është shumë i thjeshtë dhe fillon me kontaktimin me mbështetjen e klientit. Duhet të keni parasysh se rimbursimet janë të mundshme brenda 30 ditëve nga marrja e produkteve. Një tjetër informacion thelbësor është se Alphagreen nuk është përgjegjëse për kostot e kthimit të një porosie, përveç në rast të dëmtimit të produktit gjatë tranzitit. 

Alphagreen Reward Besnikëri

Alphagreen shpërblen besnikërinë e klientëve me një program të shkëlqyer të bazuar në pikë. Pasi të regjistroheni, do të fitoni 5 pikë për çdo 1 £ që shpenzoni. Për më tepër, ju do të merrni 1,000 pikë shtesë për çdo blerje të vajit Cibdol 20%. Plus, do të merrni 500 pikë kur referoni një mik dhe bëni një blerje. 

Ju mund të shpenzoni lehtësisht pikët e grumbulluara në arkë. Do të shihni se sa keni në faqen e arkës dhe do të vendosni nëse dëshironi t'i përdorni ato për blerje. 

Ka disa opsione të tjera për të kursyer kur bëni blerje në Alphagreen. Për shembull, ju merrni një zbritje prej 10% kur regjistroheni për buletinin. 

Rishikimi i Produkteve Alphagreen 

Në Alphagreen, shëndeti është pasuria më e rëndësishme. Kjo është arsyeja pse marka e brendshme e kompanisë fokusohet në ofrimin e produkteve CBD që ndihmojnë në trajtimin e dhimbjeve dhe largimit të stresit, ndihmojnë gjumin dhe bukurinë dhe përmirësojnë disponimin. Përtej standardit vaj CBD, Alphagreen ofron mishrat më të mirë CBD. Të gjitha produktet janë të disponueshme në përqendrime të shumta CBD dhe lloje të kanabidiolit. Lexoni për të mësuar mendimet tona për disa nga produktet më të mira Alphagreen. 

Alphagreen CBD Gummies

Çamçakëzet CBD janë një produkt i shkëlqyer për fillestarët dhe kjo është e vërtetë Çamçakëz alfagreen gjithashtu. Çdo çamçakëz përmban 25 mg të izoluar CBD që vjen nga kërpi i rritur organikisht, me origjinë zvicerane. 

Çdo paketë përmban 10 çamçakëz që mburren me një shije të plotë pjeshke. Ju mund të prisni ekuilibrin e përsosur të thartirës me vetëm një nuancë ëmbëlsie. Për më tepër, nuk do të ndjeni asnjë shije të kërpit, falë formulimit unik të markës. Duke marrë parasysh se sa e mirë kanë shije, gërmova më thellë dhe mësova se mishrat janë me aromë natyrale, gjë që është një plus i madh! 

Çamçakëzet Alphagreen kanë formën e gurëve të çmuar dhe vijnë në ngjyrë portokalli të ndezur. Mishrat janë të buta dhe shumë të lehta për t'u përtypur. Një gjë tjetër që duhet të përmend është se mishrat e dhëmbëve janë pa yndyrë dhe secila përmban vetëm 20 kalori, kështu që unë i shijova pa merak.  

Gummies lëshojnë CBD ngadalë në sistem, duke ofruar efekte të zgjatura. Fillova me një çamçakëz dhe pas tre ditësh vazhdova të merrja dy gome në ditë. Mësova se këto çamçakëz janë të shkëlqyeshëm për lehtësimin e simptomave të ankthit dhe për mua, personalisht, ato u kthyen në një mjet shpëtimi për ankthin tim social.

Vaj Alphagreen CBD 10%

Vaj Alphagreen 10%. u krijua pasi ekipi pas markës testoi qindra vajra CBD dhe vendosi të bënte produkte sipas preferencave të tyre. I prodhuar në MB me izolim të pastër CBD, vaji është vegan dhe pa THC. Për më tepër, ai ka një formulë të pastër dhe të drejtpërdrejtë që përshtatet me stilin e të gjithëve. Vaji ka një ngjyrë të lëmuar të artë dhe ka një strukturë të lëmuar dhe të trashë.

Vaji është projektuar për t'u përdorur në baza ditore, dhe kompania ka kushtuar një kohë dhe përpjekje të madhe në procesin e prodhimit. Izolimi nxirret nga kërpi organik i rritur në Zvicër duke përdorur një distilim me rrugë të shkurtër. Kjo metodë është një mënyrë e sigurt për të shmangur dekompozimin termik të kanabinoideve. Rezultati është një izolim CBD 97.5% i pastër pa pesticide, herbicide dhe metale të rënda, që jep rezultatet më të mira të mundshme. 

Përqendrimi 10% është i shkëlqyeshëm për fillestarët dhe përdoruesit më me përvojë, pasi ju lejon ta dozoni lehtësisht. Për mua, kjo është një forcë e pabesueshme. Më pëlqen të shtoj një ose dy pika në kafen time të mëngjesit për të nisur ditën ose në çajin e mbrëmjes për t'u çlodhur. Gjithashtu, pipeta e lehtë për t'u përdorur ju lejon të përdorni me lehtësi vajin nëngjuhësor nëse kjo është metoda juaj e preferuar e gëlltitjes.  

Rishikimi i produktit Alphagreen: Verdikti 

Alphagreen është një markë vërtet inovative CBD me dy produkte të brendshme - Gamçakëzat CBD dhe vaj CBD. Edhe pse gama e produkteve duket e kufizuar, këto dy produkte janë Graali i Shenjtë. Ato janë bërë nga izolimi më i pastër CBD, i cili vjen nga kërpi zviceran i rritur në mënyrë organike. 

Produktet janë 100% falas dhe përmbajnë zero THC. Ato janë perfekte për ata që nuk janë adhurues të efektit entourage, por duan CBD të thjeshtë dhe të pastër për një mendje të pastër dhe trup të shëndetshëm. 

Ato janë gjithashtu të përballueshme, të fuqishme dhe të lehta për t'u dozuar. E përkryer për fillestarët dhe konsumatorët më me përvojë të CBD, produktet Alphagreen janë ideale për një mënyrë jetese të ekuilibruar. Ju gjithashtu mund t'i blini këto produkte në një deng dhe kurseni gjatë rrugës. 

Përveç produkteve, më pëlqejnë politikat e kompanisë. Ata kanë një politikë të drejtë të transportit dhe rimbursimit. Plus, ekziston programi i shkëlqyer i besnikërisë që ju shpërblen kur blini. Unë patjetër do të blej përsëri në Alphagreen!

Për vitet e fundit, Tatyana ka punuar si blogere seksi dhe këshilltare për marrëdhënie. Ajo është paraqitur në revista si Cosmopolitan, Teen Vogue. Vice, Tatler, Vanity Fair dhe shumë të tjerë. Që nga viti 2016, Tatyana është fokusuar në seksologji, ka ndjekur kurse të ndryshme trajnimi, ka marrë pjesë në konferenca dhe kongrese ndërkombëtare. “Uroj që njerëzit të trajtojnë çështjet seksuale në kohën e duhur! Harrojeni drojën, paragjykimin dhe ndjehuni të lirë të vizitoni një mjek seksi për ndihmë ose këshilla!” Tanya kënaqet duke ndjekur flakët e saj për kreativitet përmes modelimit, artit të grafitit, astronomisë dhe teknologjisë.

Më të fundit nga CBD