Rishikimi i produktit të krijuar nga kërpi

Rishikimi i produktit të krijuar nga kërpi

Ndryshe nga kompanitë e tjera CBD, Made by Hemp e konsideron veten si një markë premium midis kompanive të tjera CBD. Kompania u ofron klientëve të saj një gamë të konsiderueshme produktesh për të kënaqur dëshirat e tyre të ndryshme unike. Sipas kompanisë, të gjitha produktet e tyre janë bërë nga ekstrakte kërpi me cilësi të lartë, duke rritur efektivitetin e tyre. Megjithatë, ata insistojnë në kombinimin e kërpit me cilësi të lartë me përbërës të tillë si terpenet dhe aromatizues natyralë të raftit të lartë për ta bërë markën e tyre më të mirë. Made by Hemp gjithashtu siguron që janë dhënë receta dhe udhëzime të duhura për ruajtjen e produktit tuaj. Për më tepër, faqja e tyre është e lehtë për t'u lundruar, pavarësisht se është e ngjeshur me informacione përkatëse. Për lundrim të lehtë, uebfaqja e tyre ka dalluar produkte të ndryshme me preferenca të ndryshme; kjo u mundëson klientëve të tyre të blejnë lehtësisht. Çmimet janë treguar për çdo produkt dhe çdo ofertë ose shpenzim shtesë, si tarifat e transportit. Në analizën tonë, ne do t'ju ofrojmë detaje thelbësore në lidhje me produktet dhe operacionet e kompanisë.

Rreth kompanisë

Edhe pse kompania nuk ofron shumë informacione, ne mblodhëm disa për t'ju ndihmuar të kuptoni se si ata kryejnë operacionet e tyre. Made By Hemp është një kompani e drejtuar duke ofruar produkte kërpi me cilësi të lartë për të promovuar mirëqenien e shëndetshme. Megjithatë, kompania ka qenë e bazuar në Michigan që nga viti 2013 nga Jeff Gallagher. Themeluesi mori përgjegjësinë personale për të ndihmuar të paktën pesë persona në muaj për të kuptuar rëndësinë e kërpit. Sipas faqes së tyre të internetit, kompania ka qenë dyqani kryesor i shitjes me pakicë për ofrimin e CBD cilësore në mbarë botën që nga viti 2013. Kompania gjithashtu kryen transport në mbarë botën në vendet e mëposhtme; Australia, Indonezia, Irlanda, Zelanda e Re, Shtetet e Bashkuara dhe Hong Kongu.

 Përveç kësaj, kompania ka insistuar që të merret vetëm me cilësinë. Ai gjithashtu thekson përdorimin e një bime të shëndetshme kërpi të pasur me kanabinoide, ndër përbërësit e tjerë thelbësorë që do t'i ndihmojnë ata të prodhojnë produkte cilësore. Ata përdorin kërp, i cili nuk ka as pesticide dhe as kimikate të pakëndshme që mund të ndikojnë negativisht në trupin e njeriut. Ndërsa po përpiqeshim të kontrollonim vlerësimet e dhëna nga klientët e tyre, ato ishin të kënaqshme.

Përveç që marka thekson në CBD - kjo është e qartë, marka ofron shërbime cilësore të kujdesit ndaj klientit. Made By Hemp ofron shërbimet më të mira të klientit për të siguruar që klientët e tyre të jenë të kënaqur. Kjo është e dukshme pikërisht nga informacioni i detajuar në lidhje me kompaninë dhe funksionimin e saj në faqen e tyre të internetit. Megjithatë, marka ofron mënyra të shumta për të arritur ekipin e mbështetjes së klientit; email, numrin e telefonit dhe adresën fizike. Për të kontrolluar efektivitetin e përfaqësuesve të tyre të kujdesit ndaj klientit, ne dërguam një email në lidhje me produktin që kishim marrë prej tyre. Në të vërtetë, ata janë të informuar mirë dhe mbajnë gjurmët e çdo porosie të bërë në faqen e tyre. Ata u treguan të ditur dhe profesionistë në përgjigjen e tyre.

Rrjedhimisht, kompania merr pjesë në akte të ndryshme bamirësie si një mënyrë kthimi në shoqëri. Sipas faqes së tyre të internetit, është prioriteti numër 1 që i bën operacionet e tyre kaq të dobishme. Shumë vullnetarë kanë bashkuar duart mes kompanive të tjera që ndajnë ideologji të ngjashme për ta bërë këtë të suksesshme. Në vlerësim për Bowl for Kid's, ata i mbështetën duke marrë të gjithë ekipin për një pushim për një natë plot argëtim dhe duke marrë pjesë në bowling dhe aktivitete të ndryshme. Kjo ishte një mënyrë për të vlerësuar aktivitetet e tyre vullnetare për të mbështetur fëmijët e vegjël. Gjatë viteve, ekipi i tyre ka qenë mbështetës për shtëpi të ndryshme të fëmijëve, si për shembull Kids Food Basket, duke marrë ushqimin e tyre dhe duke marrë pjesë në aktivitete të ndryshme. Organizata të tjera bamirëse të mbështetura përfshijnë; Gilda's Club GR, Roanoke Achievement GR dhe Realm Of Caring.

Procesi i prodhimit

Pavarësisht se kompania ofron një nga produktet më të mira në tregun CBD, ata kanë deklaruar burimin e tyre të kërpit. Kompania gjithashtu nuk ka ofruar informacion adekuat për njerëzit që kanë aktivitetet e tyre prodhuese. Sipas faqes së tyre, ata përdorin kërp të rritur organikisht për të përmbushur standardet e tyre të cilësisë. Kompania përdor përbërës unikë të kombinuar me kanabinoidë për të rritur efektivitetin e produkteve të saj.

Sipas hulumtimeve, fitokanabinoidi konsiderohet si kanabidiol, pasi është rrjedha e tij kryesore, kanabisi përbëhet nga mbi 100 fitokanabinoidë të cilët vijnë me veti të dobishme të dallueshme. Për të krijuar një markë cilësore, kompania e kombinon atë me terpene dhe flavonoidë, gjë që rezulton në mbi 500 përbërje kanabisi, duke rezultuar në dhënien e produkteve më të mira për klientët e saj dhe më efektive. Kjo strategji e kombinimit të përbërjeve të kërpit për të punuar së bashku siguron një efekt të fuqishëm që mund të prodhohet vetë, i njohur si "efekti i rrethimit".

Për masat e sigurisë, të gjitha produktet e tyre i nënshtrohen testeve të palëve të treta. Kompania ka punësuar një laborator të pavarur për të kryer teste mbi lëndët e para dhe produktet e tyre përfundimtare për të përmirësuar cilësinë. Roli i një kompanie tjetër është të verifikojë sasinë e deklaruar të CBD nëse përputhet me ato në produkt. Sipas analizës që bëmë për produktin, kompania vërtet poston shifra të sinqerta të të dy niveleve të THC dhe CBD. Për më tepër, ne nuk mund të zbulonim ndonjë substancë të dëmshme si pesticide, metale të rënda ose ndotës në Temat e CBD dhe kujdesin e lëkurës që kishim marrë nga kompania.

Gama e Produkteve

Marka ofron një gamë më të gjerë produktesh, e cila ka luajtur një rol shumë domethënës për t'i ndihmuar ata të zgjerojnë tregun e tyre. Shumica e klientëve të tyre marrin produkte të ndryshme me specifikat që u përshtaten atyre. Disa nga produktet e tyre janë si më poshtë;

E bërë nga tinkturat e kërpit Cbd

Ndër varietetet e ndryshme të ofruara nga kompania, tinkturat janë një prej tyre. Ato janë përzier në një mënyrë unike që përfshin versionin e Ekstraktit të kërpit. Sidoqoftë, ato tregohen ose në 500 mg, 1000 mg ose 2000 mg. Tinkturat janë me tre shije; majito lime, vanilje franceze dhe krem ​​luleshtrydhe për të përmbushur teste të ndryshme. Çdo shishe e tyre përmban më pak se 0.3% THC dhe është në spektër të plotë. Nën faqen e produktit të tyre, ata kanë dhënë informacione përkatëse si recetën e tij dhe përbërësit që e bëjnë atë më efektiv.

Bërë nga lëndë tematike CBD dhe kujdes për lëkurën e kërpit

Nëse keni probleme me lëkurën tuaj, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni më. Made of Hemp ju ofron një zgjidhje duke ofruar këtë produkt fantastik. Për hidratim dhe rigjallërim thelbësor të lëkurës suaj, atëherë marka rekomandon aplikimin e drejtpërdrejtë. Rrjedhimisht, produkti do t'ju ndihmojë të reduktoni irritimin dhe kruajtjen e lëkurës nëse vuani nga njëra prej tyre. Për më tepër, produkti ofrohet në varietete të ndryshme duke filluar nga Fërkimi i muskujve ftohës, Njollat ​​CBD të kërpit, Pas Golf Topical, Toner për fytyrën, vaj masazhi deri te Balsami CBD, ndër të tjera.

Bërë nga supozitorët CBD të kërpit

Nëse keni nevojë për një supozitor qetësues CBD, atëherë e keni marrë atë. Made by Hemp ofron një supozitor qetësues i cili është bërë nga Endoca. Rrjedhimisht, ata e furnizojnë produktin në një kuti me dhjetë secila. Çdo supozitor ka 50 mg CBD që rrjedh nga kërpi, duke shtuar deri në 500 mg për çdo kuti. Së fundmi, konsumatorët mund të aplikojnë ose rektale ose vaginale.

E bërë nga kapsulat CBD të kërpit

Për konsumatorët që do të preferonin të merrnin CBD menjëherë, kompania u ofron atyre kapsula për të shmangur nxitimin e testit natyral CBD. Megjithatë, konsumatorët mund ta administrojnë atë nga goja ose me ujë ose pijen e tyre të preferuar. Sipas faqes së tyre të internetit, ata ofrojnë xhel softuerësh me 30 numërime dhe kapsula shishe me 40 numra. Secili prej tyre përmban 25 mg CBD për porcion. Në çdo shërbim, ne kemi flavonoide, fitokimikate dhe terpene që rrisin efektivitetin e tyre. Së fundmi, marka ofron çmime dhe fuqi të ndryshme, të cilat variojnë nga shishet 300 mg deri në 1500 mg.

Bërë nga kërp CBD ushqimore

Made of Hemp ofron trajtime të ëmbla CBD të mbushura me ëmbëlsira, ëmbëlsira, ëmbëlsira me shije dhe të përtypshme. Ai gjithashtu ofron një bollëk artikujsh, duke përfshirë çamçakëz, çokollatë CBD dhe shkopinj mjalti, për t'i bërë klientët e tij të shijojnë konsumimin e CBD sa herë që u nevojitet. Për konsumatorët që nuk do të preferonin thjesht të merrnin CBD në fyt në trupin e tyre, atëherë ata mund të shkonin për të dyja.

Bërë nga izolimi dhe koncentrat CBD

Ndërsa konsumatorët e tjerë preferojnë të marrin ushqime, kapsula dhe të ngjashme, marka ofron një formë izolimi 1 gm për ata që do të preferonin. Sidoqoftë, sipas faqes së tyre, produkti është shumë efektiv pasi është vërtetuar se përmban 96% deri në 99% të kërpit industrial, i cili merret nga CBD. Megjithatë, ajo ofron varietetet e mëposhtme: Etiketën Blu, Etiketën Gold dhe Etiketën e Gjelbër. Çdo gram përmban 24% deri në 27%, ose 9% deri në 12% përqendrim fitokanabinoid në varësi të varietetit të vendosur. Të gjitha vaskat e tyre janë vërtetuar se janë pa THC.

Bërë nga kërpi CBD Vape

Avullimi është konsideruar si një përvojë e jashtëzakonshme mes të rinjve. Për ata që preferojnë, atëherë ofertat "Made for Hemp" ju lejojnë të konsumoni CBD ndërsa vazhdoni të shijoni përvojën tuaj të avullimit. Përveç kësaj, ka disa produkte avullimi CBD në dyqanet e markës. Disa përfshijnë të disponueshme CBD Vape stilolapsa, avullues, fishekë dhe komplete fillestare të avullit. Kjo i lejon konsumatorët të shkojnë në zonën e tyre të preferuar për të shijuar avullimin.

Bërë nga produktet e kërpit CBD për kafshët shtëpiake

Për pronarët e kafshëve shtëpiake, Made of Hemp ju ofron një zgjidhje për kafshët tuaja shtëpiake. Nëse dëshironi ta mbani kafshën tuaj të fortë dhe të shëndetshme, ne ju këshillojmë ta bëni këtë CBD për kafshët shtëpiake nga Made of Hemp. Kompania ofron produkte të ndryshme për kafshët shtëpiake, duke përfshirë për macet dhe qentë. Vaji ofrohet në spektrin e plotë për të rritur efektivitetin e tij në trupin e kafshës shtëpiake. Megjithatë, ato janë përzier në shije të parezistueshme që vazhdojnë të tërheqin kafshët shtëpiake për t'i konsumuar ato.

Çfarë na pëlqen në lidhje me kompaninë

Gjëja interesante për Made by Hemp është se si ata mund të ofrojnë produkte cilësore me një gamë të konsiderueshme çmimesh. Kompania siguron që të gjitha produktet e saj janë kontrolluar siç duhet nga laboratori i tyre i palëve të treta për të siguruar që të gjitha produktet e lëshuara për konsumatorët janë të sigurta. Rrjedhimisht, kompania ka diversifikuar gamën e saj të produkteve për të përmbushur të paktën kërkesat e ndryshme të klientëve. Duke vepruar kështu, kompania ka marrë një treg më gjithëpërfshirës në krahasim me kompanitë e tjera CBD. Për më tepër, kompania ka marrë përgjegjësinë për të ndihmuar njerëzit e tjerë dhe për t'i kthyer shoqërisë si një përgjegjësi personale. Punonjës të ndryshëm të kompanisë kanë bashkuar duart për ta përmirësuar këtë.

Çfarë nuk na pëlqen në lidhje me kompaninë

Edhe pse kompania është zotuar të sigurojë që ka ofruar më të mirën për klientët e saj, ajo duhet të rishqyrtojë zgjerimin e tregut të saj global. Produktet CBD po marrin famë ndërkombëtarisht. Për shkak të kësaj, marka duhet të sigurojë që shumica e kontinenteve mund të përfitojnë nga produktet e tyre. Gjithashtu, kompania duhet të zgjerojë seksionet e saj të tinkturave CBD pa THC. Nëse kompania adreson dy të meta, atëherë ajo ka një shans për të bërë më mirë në treg.

përfundim

Sipas analizës sonë, marka ka rezultuar të jetë e jashtëzakonshme mes kompanive të tjera. Prandaj, ne dëshirojmë t'u rekomandojmë të gjitha produktet e tyre klientëve që dëshirojnë t'i bashkohen CBD për një jetë më natyrale. Ajo ka siguruar që siguria e klientëve është përgjegjësia e tyre vendimtare gjatë prodhimit. Megjithatë, blerja e produkteve të tyre do t'i rrisë ata që të vazhdojnë të mbështesin shtëpitë e ndryshme të fëmijëve për të mbështetur fëmijët në nevojë.

Për vitet e fundit, Tatyana ka punuar si blogere seksi dhe këshilltare për marrëdhënie. Ajo është paraqitur në revista si Cosmopolitan, Teen Vogue. Vice, Tatler, Vanity Fair dhe shumë të tjerë. Që nga viti 2016, Tatyana është fokusuar në seksologji, ka ndjekur kurse të ndryshme trajnimi, ka marrë pjesë në konferenca dhe kongrese ndërkombëtare. “Uroj që njerëzit të trajtojnë çështjet seksuale në kohën e duhur! Harrojeni drojën, paragjykimin dhe ndjehuni të lirë të vizitoni një mjek seksi për ndihmë ose këshilla!” Tanya kënaqet duke ndjekur flakët e saj për kreativitet përmes modelimit, artit të grafitit, astronomisë dhe teknologjisë.

Më të fundit nga CBD