Bombat e banjës CBD

Bombat më të mira të banjës CBD për t'u provuar në 2022

Nëse zhytja në një banjë të ngrohtë është mënyra juaj e preferuar për t'i dhënë fund ditës, bombat e banjës CBD janë diçka që duhet të provoni. Një dush CBD mund t'ju ndihmojë të relaksoheni, të lehtësojë dhimbjet e muskujve dhe t'ju përgatitë për një gjumë të mirë të natës. Në fakt, mund të ketë një rol të rëndësishëm në mbajtjen e trupit, shpirtit dhe mendjes tuaj të qetë. Për t'ju ndihmuar të kuptoni përfitimet e bombave të banjës dhe të zbuloni bombat më të mira të banjës për t'i provuar tani, ne kemi përgatitur një udhëzues të gjerë dhe një përmbledhje produkti.

Çfarë është CBD?

Kanabidioli, ose CBD, gjendet në bimët e kanabisit - kërpi dhe marihuanë. CBD që rrjedh nga kërpi nuk përmban përbërës psikoaktivë, që do të thotë se nuk do të prodhojë një ndjenjë të lartë. Në vend të kësaj, CBD ka përfitime të shumta shëndetësore dhe natyrshëm mbështet ESC, duke promovuar kështu prodhimin endokannabinoid. Gjithashtu, ndihmon në optimizimin e funksioneve të sistemit, duke ndikuar në sasinë e kortizolit që ndërton trupi, si reagon trupi ndaj stresit dhe sa shpejt rikuperohet prej tij.  

Cilat janë bombat e banjës CBD?

Bomba CBD vaske janë bërë shumë të njohura vitet e fundit. Këto bomba janë topa të thatë që përmbajnë bikarbonat natriumi, CBD, acid citrik, kripë Epsom, disa vajra esencialë dhe aroma të këndshme në varësi të përdorimit të synuar. Bikarbonati i natriumit bën që këto topa të treten kur futen në ujë. Si rezultat, vajrat esenciale lirohen, duke ofruar një përvojë të ngjashme me banjën. 

Bombat e banjës CBD

Si funksionojnë bombat e banjës CBD?

Një banjë e nxehtë hap poret, duke lejuar që CBD të përthithet shpejt. Kjo i bën bombat e banjës produkte me veprim të shpejtë me efekte të shtuara qetësuese dhe qetësuese. Ato janë ideale nëse po kërkoni të trajtoni dhimbjet e trupit dhe inflamacionet që lidhen me artritin. Një tjetër përdorim i shpeshtë i bombave të banjës CBD është trajtimi i kushteve të lëkurës si puçrrat, ekzema dhe psoriasis. Bombat Beth do ta çojnë relaksimin në tjetrin, duke ndihmuar në uljen e ankthit dhe përmirësimin e ciklit të gjumit. Sigurisht, efektiviteti i bombës së banjës CBD do të varet nga përqendrimi i CBD dhe cilësia e produktit. 

 Përfitimet dhe efektet kryesore të bombave të banjës CBD

Më poshtë, gjeni përfitimet më të zakonshme që lidhen me përdorimin e bombave të banjës CBD.

Çlodhje

Një dush i ngrohtë i pasuruar me një bombë banje CBD do t'ju ndihmojë të ndiheni të relaksuar. Tensioni do të zbehet dhe muskujt tuaj të lënduar do të lehtësohen. Kanabinoidet ndërveprojnë me sistemin endokannabinoid përgjegjës për rregullimin e lëvizjes, ndjesinë e dhimbjes, humorin, duke nxitur lehtësimin e stresit. Nëse keni ndërmend të përdorni bomba banje CBD për relaksim, merrni parasysh përbërës si livando dhe eukalipt për ta bërë banjën më të dobishme.

Detoksikimi i lëkurës

Kombinimi i CBD dhe kripës Epsom nxit thithjen e magnezit përmes lëkurës, duke nxjerrë jashtë toksinat e dëmshme të trupit. Kjo do t'ju bëjë të ndiheni më të lehtë dhe do të promovoni përmirësimin e përgjithshëm të shëndetit.  

Kujdesi për lëkurën

Uji i nxehtë hap poret dhe rrit qarkullimin e gjakut. Kripa Epsom nxjerr toksinat e dëmshme nga trupi, ndërsa CBD dhe vajrat esenciale depërtojnë përmes lëkurës. Ky proces ushqen lëkurën, duke e lënë atë të butë, elastike dhe me shkëlqim. Për më tepër, falë vetive anti-inflamatore të CBD, bombat e banjës mund t'ju ndihmojnë të reduktoni skuqjen dhe acarimin. Për më tepër, CBD rregullon prodhimin e sebumit, duke lejuar trupin të menaxhojë lagështinë dhe të parandalojë shpërthimin e akneve. 

Qartësi mendore

Përtej relaksimit ju ndihmon të pastroni mendjen dhe të jeni më të përqendruar. Kjo është për shkak se CBD ndikon në sistemin endokannabinoid, i cili rregullon emocionet dhe disponimin. CBD rrit nivelet e serotoninës në trup dhe ndërvepron me sistemet e tjera nervore. 

Pain Relief

Një banjë e ngrohtë e mbushur me CBD dhe vajra esencialë të livandës, rozmarinës ose eukaliptit do t'ju ndihmojë të menaxhoni dhimbjen dhe të lehtësoni dhimbjen e muskujve. Ai vepron në të gjithë trupin menjëherë, dhe efektet zakonisht zgjasin më shumë. Është veçanërisht e mirë nëse keni dhimbje shpine dhe shpatullash. 

Bombat e banjës CBD

A janë të sigurta bombat e banjës CBD?

Bombat e banjës CBD nuk kanë gjasa të prodhojnë ndonjë efekt të padëshiruar. Megjithatë, si me çdo produkt të ri, duhet ta provoni përpara përdorimit. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për njerëzit me lëkurë të ndjeshme. Përpara se të zhytni të gjithë trupin, holloni një sasi të vogël dhe aplikojeni në një zonë të vogël të lëkurës tuaj për të parë nëse do të keni ndonjë reagim. 

Produktet më të mira të banjës CBD për t'u provuar

Gjatë periudhës së provës, ne kemi marrë dhjetëra produkte për të testuar. Megjithatë, vetëm disa prej tyre kanë përmbushur kriteret tona dhe kanë bërë këtë listë. Ne kërkuam sasinë e CBD që përmbahet në produkt, përbërësit, efektet dhe përfitimet dhe transparencën e kompanisë. Këtu janë kompanitë kryesore dhe produktet e tyre unike që duhet të provoni për ditën tuaj të ardhshme të spa në shtëpi. 

JustCBD

JustCBD është një lojtar mjaft i ri në industri. E themeluar në vitin 2017, qëllimi i markës është të afrojë produktet CBD me cilësi të lartë me njerëzit në mbarë botën. Ekipi synon t'u tregojë konsumatorëve potencialin dhe vlerën reale të CBD. Përveç kësaj, ata janë të përkushtuar që të jenë plotësisht transparentë dhe gjithmonë u bëjnë të ditur konsumatorëve se si përpunohen produktet e tyre dhe ku i marrin materialet e tyre. 

“Në JustCBD, ne besojmë se ju keni të drejtë të dini se çfarë ka brenda produkteve tuaja CBD. Është misioni dhe premtimi ynë që të mos keqinterpretojmë kurrë përmbajtjen e produkteve tona.” tha përfaqësuesi i kompanisë. Për çdo produkt, ekziston një raport laboratorik që vërteton sigurinë dhe cilësinë e tij. Për më tepër, produktet janë mjaft të përballueshme. Gama e produkteve të ofruara është e gjerë, dhe JustCBD është gjithashtu një vend kryesor për të gjetur bomba për banjë CBD për shitje.

Bomba e banjës me agrume CBD

 • Aromë agrume
 • 25 mg CBD për bombë banje
 • freskues
JustCBD Bombë për banjë me agrume

La Bombë banje me agrume CBD nga JustCBD kombinon fuqitë terapeutike të CBD dhe vajrave esenciale të agrumeve. Bën mrekulli për lehtësimin e stresit, dhe gjithashtu e pashë të dobishme për lehtësimin e gjumit të shëndoshë. Furrat lëshohen ngadalë, duke sjellë një ndjesi flluskash që relakson të gjithë trupin tuaj. Paketimi është i thjeshtë, por ngjyrat portokalli dhe të bardha të bombës janë të mahnitshme. 

Bombë dush CBD me qershi të ëmbël

 • Aromë e fortë qershie
 • Karakteristikat për rritjen e humorit
 • 25 mg CBD për bombë
Bomba e banjës CBD
JustCBD Bombë dush CBD me qershi të ëmbël

Nëse dëshironi të përmirësoni disponimin tuaj dhe ta përfundoni ditën me një notë më pozitive, Bombë CBD e qershisë së ëmbël është ajo që ju nevojitet. Aroma është e fortë por shumë e këndshme. Më kujton ditët e ngrohta të verës dhe momentet e lumtura dhe zgjat shumë pas banjës. Bomba e banjës është e pasuruar me aloe vera, lajthi shtrigash dhe dru kedri, duke ju bërë të ndiheni më të ekuilibruar dhe të sigurt. 

Bomba e banjës me eukalipt CBD

 • I freskët
 • Shumë aromatik
 • Zbutës
JustCBD Bomba e banjës me eukalipt CBD

E freskët dhe relaksuese, Bombë CBD eukalipt ka erë të pastër dhe është e mrekullueshme për të larguar stresin. Përveç kësaj, ajo mund të sigurojë një arratisje mendore kur është e nevojshme. Bomba është shumë aromatik dhe aroma e freskët qëndron për orë të tëra. Është gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm për alergjitë ose kongjestionin e hundës pasi ndihmon në hapjen e rrugëve të frymëmarrjes së hundës. 

Rrënjët e shëndetshme

Rrënjët e shëndetshme erdhi në jetë për të ndihmuar njerëzit të kenë akses në produkte me cilësi të lartë me çmime të përballueshme. Vizioni pas markës është t'i mundësojë të gjithëve të jetojnë jetën e tyre më të mirë. Healthy Roots Hemp ofron produkte vaji të ekstraktit të kërpit me spektër të plotë të krijuar për të siguruar ekuilibër, për të rritur shëndetin e përgjithshëm dhe për të lehtësuar shqetësimin. Nga kultivimi në raft, të gjitha produktet prodhohen në fermën familjare dhe objektin e prodhimit. 

Kompania ka krijuar një reputacion për të qenë i sinqertë dhe transparent. "Regjistrimet tona kryesore të prodhimit, të dhënat e prodhimit të grupeve dhe procedurat standarde të funksionimit janë disa nga mjetet më të dobishme për cilësinë dhe standardet e produktit tonë. Ne mbajmë shënime për gjithçka, nga kalibrimi i pajisjeve deri te verifikimet e furnizuesit të përbërësve, vetëm për t'u siguruar që produktet tona kanë gjithçka që thuhet në etiketat." tha përfaqësuesi i kompanisë. 

Bombat e banjës CBD
Bomba për banjë me rrënjë të shëndetshme CBD

Qëndroni të rrënjosura me bombë CBD Bath Limongrass dhe Portokalli  

 • Aroma e limonit dhe portokallit
 • 200mg CBD
 • Ngjyrosje natyrale

La Bombë banje me bar limoni dhe portokalli CBD ka erë freskuese dhe energjike. Thjesht duke hedhur bombën e banjës CBD në ujë të ngrohtë, do të largoheni nga aroma ekzotike. Pas zhytjes, do të ndiheni të rigjallëruar dhe energjik. Është e shkëlqyeshme për një banjë në mëngjes nëse keni nevojë për një goditje energjike për të kaluar ditën. Mund ta blini bombën e banjës CBD veçmas ose në një pako me bombat e tjera Healthy Roots Stay Rooted CBD. 

Qëndroni të rrënjosura me bombë CBD Bath Lavender relaksuese

 • E mbushur me livando
 • Zbutës
 • Ngjyrosje natyrale

Bomba perfekte e banjës CBD për relaksim, Lavanda relaksuese është, siç sugjeron edhe emri, i pasuruar me vaj esencial të livandës. Aroma e saj është e këndshme dhe ngjyra e këndshme vjollcë është krejtësisht natyrale. Bomba lëshon shkëlqyeshëm, dhe sapo të zhyteni, do të ndjeni se tensioni po largohet. Është gjithashtu shumë qetësues për lëkurën dhe promovon një gjumë të mirë. 

Qëndroni të rrënjosura me bombë CBD Bath Hibiscus agrume 

 • Lule të thata hibiscus
 • Aroma e agrumeve
 • Pa kimikate

Bomba plotësisht natyrale CBD është e mbushur me vajra esencialë grejpfrut, bergamont, portokall të ëmbël, ylang ylang. Ka një aromë agrume me një nuancë lulesh. Bomba ndihet dhe duket luksoze, duke shfaqur një ngjyrosje krejt të bardhë dhe lule të thata hibiscus për një përvojë të përmirësuar. Qëndroj Bombë banje me agrume Hibiscus CBD me rrënjë ka veti të mahnitshme zbutëse të lëkurës. Ajo ushqen dhe hidraton lëkurën, duke e lënë atë të shkëlqejë. 

Qëndroni të rrënjosura me bombë CBD Bath Mente dhe Rozmarinë

 • Vajrat esencialë të rozmarinës dhe mentës
 • freskues
 • E mirë për kongjestionin e hundës 

Me aromë freskuese mente dhe rozmarine, kjo Bomba e banjës CBD do t'ju ndihmojë të ndiheni më të relaksuar. Për më tepër, vaji esencial i mentes ndihmon me kongjestionin e hundës dhe lehtëson simptomat e alergjisë. Kombinimi natyral i ngjyrosjes së bardhë dhe jeshile duket shumë qetësues. Lëkura ndihet e butë dhe elastike.  

Pikim i Trupit Kristal 

Duke kuptuar se nuk ka asnjë produkt në lidhje me nanoteknologjinë në formën e CBD, Sam dhe Tesa vendosën të krijojnë Pikim i Trupit Kristal — një markë që do të ofronte përfitimet maksimale të CBD dhe do të përshtatej me stilin e jetës së të gjithëve. Formula e njohur e kompanisë gjatë ditës është e pasuruar me vitaminë B-12, e krijuar për t'ju dhënë një shtysë dhe për t'ju kaluar gjatë ditës. Formula e natës përfshin melatoninën dhe nxit prodhimin e serotoninës, duke luftuar simptomat e ankthit dhe depresionit.

Lavender Bath Thith 

 • E mbushur me livando
 • Kristal mister i përfshirë
 • Lehtësues efektiv i dhimbjes
Thithja e trupit me CBD
Thith për banjën e lavandës me drip trupi Crystal

La Lavender Bath Thith nga Crystal Body Drip është produkti i fundit i banjës CBD për të qetësuar muskujt e lënduar. Ju duhet të shtoni aq sa ju nevojitet dhe të përzieni për të bërë një banjë me flluska me erë të mrekullueshme. Pas 20 minutash, do të ndjeni sesi kombinimi i fuqishëm i CBD organike, kripës së magnezit Epsom dhe vajit esencial të livandës relakson muskujt dhe lehtëson menjëherë dhimbjet. Mbi të, njomni lagështinë dhe rimbushni lëkurën. Më pëlqeu që produkti vjen i paketuar në një qese luksoze prej kadifeje që mund të ripërdoret. Plus, ka një kristal surprizë në çdo çantë për një përvojë të përmirësuar. 

Thithja e banjës me jasemin

 • I mbushur me jasemini
 • 500 mg izolim aktual CBD
 • Efektet për rritjen e humorit
Thithja e trupit me CBD
Thithja e banjës me jasmin për trupin me kristal

Nëse jeni duke kërkuar për një seancë aromaterapie në shtëpi, mos kërkoni më larg se Crystal Body Drip Thithja e banjës me jasemin. I pasuruar me vaj esencial jasemini dhe izolim aktual CBD 500mg, ky zhytje në banjë mund të zvogëlojë simptomat e ankthit dhe të përmirësojë disponimin tuaj. Pas 20 minutash, do të ndiheni më energjikë dhe pozitivë. Kjo çantë përfshin gjithashtu një kristal misterioz dhe vjen në një qese pluhuri të ripërdorshme që do të duket e mrekullueshme në banjën tuaj. 

Ksenia Sobchak, BA (Hons) Komunikimi i Modës: Gazetari Mode, Central Saint Martins

Ksenia Sobchak pëlqen të shkruajë bloge në fushat e modës, stilit, stilit të jetesës, dashurisë dhe CBD. Para se të bëhej blogere, Ksenia ka punuar për një markë të njohur të modës. Ksenia është një autore kontribuese në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës dhe CBD. Ju mund të përplaseni me Ksenia-n në kafenenë e saj të preferuar në South Kensington, ku ajo ka shkruar shumicën e blogeve. Ksenia është një avokate e vendosur e CBD dhe përfitimeve të saj për njerëzit. Ksenia është gjithashtu në panelin e rishikuesve të CBD në CBD Life Mag dhe Chill Hempire. Forma e saj e preferuar e CBD janë gomat CBD dhe tinkturat CBD. Ksenia është një kontribues i rregullt në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës si dhe CBD.

Më të fundit nga CBD