Kapsulat CBD

Kapsulat më të mira CBD për 2022

Falë gamës së gjerë të përfitimeve shëndetësore që ofron CBD, prodhuesit po prodhojnë produkte të injektuara me CBD në forma të ndryshme. Përveç vajrave, kapsulat CBD janë mënyra më e njohur dhe më e përhapur për të shijuar përfitimet e CBD. 

Përfitimet kryesore të kapsulave CBD

Kapsulat e injektuara me CBD janë të lehta dhe të përshtatshme për t'u marrë. Mund t'i bartni kudo që të shkoni dhe t'i merrni sa herë që ju pëlqen. Kapsulat janë diskrete dhe duken si çdo ilaç me vitaminë ose OTC. 

Një përfitim tjetër i Kapsula CBD është se ato vijnë të paradozuara. Kjo ju lejon të mbani dozën tuaj CBD të saktë dhe të qëndrueshme. Përveç kësaj, nuk keni nevojë të humbni kohë duke matur Vajra CBD — Thjesht hidhni kapsulën në gojë dhe lajeni me ujë ose pijen tuaj të preferuar. 

Për më tepër, kapsulat CBD ju lejojnë të shmangni shijen tokësore të kërpit dhe sheqerin që përmbahet në Gamçakëzat CBD

Kapsulat CBD

Llojet e kapsulave CBD për t'u marrë parasysh

Kur bëhet fjalë për kapsulat, ekzistojnë tre lloje kryesore: xhel të butë, kapsula standarde dhe tableta. Le të zbulojmë se çfarë e bën secilën prej këtyre të veçantë. 

Kapsula CBD me xhel të butë 

Xhelet e buta përmbajnë vaj CBD të mbyllur në një kapsulë të bërë nga xhelatinë, ujë, errësues dhe plastifikues. Ato janë të pasura me lëndë ushqyese dhe janë forma më e thjeshtë e kapsulës që trupi të shpërbëhet, që do të thotë se ka të ngjarë t'i ndjeni rezultatet më shpejt. 

Kapsula standarde CBD

Versioni standard i kapsulave CBD është i ngjashëm me xhel të butë. Ata kanë vajin CBD të mbyllur në një guaskë të fortë e cila më pas shpërbëhet ngadalë në sistemin tretës dhe absorbohet në qarkullimin e gjakut. Si rezultat, këto mund të duhen deri në dy orë për të hyrë në fuqi. 

Tableta CBD 

Tabletat CBD janë CBD të ngjeshur në një tabletë. Ato janë bërë me izolim CBD, i cili është forma më e pastër e kanabinoideve. Tabletat janë të lehta për t'u gëlltitur dhe marrin rezultate brenda 30 minutave deri në një orë. Gjithashtu, efektet do të zgjasin më gjatë. 

 Kapsulat më të mira CBD për 2022

Pas shqyrtimit të plotë të fuqisë dhe rezultateve, ne krijuam një listë të kapsulave më të mira CBD për vitin 2022. Gjithashtu, përfshimë kompani që bëjnë biznes transparent dhe ofrojnë certifikata analizash për çdo produkt. 

JustCBD

JustCBD u krijua për t'u treguar konsumatorëve vlerën aktuale të "Mrekullia më e madhe e natyrës së nënës.” Marka ka ekzistuar që nga viti 2017, dhe që atëherë, ekipi ka bërë shumë përpjekje për të qenë transparent dhe për të zbuluar të gjithë përbërësit e përfshirë në produktet e tyre. Përveç kësaj, çdo produkt është testuar në laborator, kështu që secili i përmbahet standardeve strikte të cilësisë dhe sigurisë. Ju mund të gjeni COA në faqen e tyre të internetit. 

Formula e Energjisë së Kapsulave CBD

 • 25 mg CBD për kapsulë
 • E shkëlqyeshme për një nxitje të energjisë
 • Fast-vepruar

La Formula e Energjisë nga JustCBD është krijuar për t'i dhënë trupit tuaj një nxitje të fuqishme. Ai përmban vitaminë A, vitaminë E, vitaminë D, vitaminë B6, tiamin, vitaminë B12 dhe riboflavin. Përveç kësaj, çdo kapsulë është gjithashtu e injektuar me 25 mg të izoluar CBD. Forma standarde e kapsulës është e lehtë për t'u gëlltitur, dhe isha i kënaqur kur mësova se rezultatet goditën shumë shpejt. U deshën rreth 30 minuta për t'u ndjerë më energjik dhe më i mprehtë. Gjithashtu, kuptova se ndihesha më i fokusuar dhe më i motivuar për të kaluar ditën. 

Kapsula CBD – Formula multivitamine

 • 25 mg CBD për kapsulë
 • Promovon mirëqenien 
 • Ju ndihmon të mbani një dietë të shëndetshme

La Formula multivitamine është i pasuruar me vitamina esenciale D, A, B12 dhe B2. Përveç kësaj, ai përfshin 25 mg të izoluar CBD dhe është krijuar për të promovuar mirëqenien dhe metabolizmin e shëndetshëm. Është një përzierje fantastike e lëndëve ushqyese që ofrojnë një përvojë përmirësuese të shëndetit dhe ndihmon në ruajtjen e një diete të shëndetshme. 

Kapsulat CBD - Formula e natës

 • Asnjë amëz
 • Formula unike e melatoninës dhe izoaltit CBD
 • E mirë për të lehtësuar veten për të fjetur
Kapsulat CBD
JustCBD Kapsulat CBD të Formulës së Natës

Unike Formula e natës nga JustCBD kombinon Melatonin dhe 25 mg CBD. Kapsulat do t'ju ndihmojnë të relaksoheni pa e shqetësuar stomakun. Për më tepër, ai ndihmon në menaxhimin e simptomave të ankthit në mënyrë që të mund të lehtësoni veten në gjumë të shëndetshëm. Plus, nuk ka asnjë amëz. Të nesërmen në mëngjes, do të ndiheni të freskët dhe energjik.

Dashuri kërp

Sot, Dashuri kërp është një nga furnizuesit kryesorë në industri dhe shumë e konsiderojnë atë një markë përçarëse dhe novatore në industrinë e kërpit në Mbretërinë e Bashkuar. Kompania aktualisht operon nga selia në Londër, por gama e larmishme shitet në mbarë botën. Është paraqitur në media të njohura si Grazia, BBC, Forbes dhe Men's Health, për të përmendur disa. Për më tepër, Love Hemp fitoi çmimin Beauty Shortlist 2020 për Markën më të mirë CBD.  

Kapsulat CBD të kërpit të Dashurisë

 • Vegan dhe gluten-free
 • 300mg CBD
 • E përkryer për fillestarët

La Kapsulat CBD të kërpit të Dashurisë janë vegane dhe pa gluten. E bërë me 300 mg ekstrakt CBD me spektër të gjerë premium, çdo kapsulë përmban 5 mg CBD për dozimin e saktë. Kapsulat janë perfekte për të sapoardhurit në botën e CBD. Doza fillestare e rekomanduar është dy kapsula të cilat arrijnë në 10 mg në ditë. Më pas, ju mund ta rrisni ngadalë dozën siç bëmë gjatë periudha e testimit

CBD me gjethe të thjeshta 

Gjeth i thjeshtë ofron produkte të synuara me bazë bimore të formuluara me përbërës të nivelit të lartë. Kërpi është jo-OMGJ dhe rritet në mënyrë organike në SHBA. Ju mund të gjeni produkte të krijuara me kujdes që janë hiper-shënjestruar për të adresuar shqetësimet kryesore shëndetësore. Formulat e Simple Leaf janë përmirësuar me barishte, vitamina, nootropikë dhe adaptogjenë për të ndihmuar konsumatorët të plotësojnë nevojat e tyre unike të trupit. 

Muskuj + nyje me kapsulë CBD  

 • 20 mg CBD për racion
 • Me energji nga centrali
 • Fast-vepruar

Muskuj + CBD e përbashkët është një suplement dietik që synon të mbështesë rehatinë në kyçe dhe muskuj. Kapsulat përmbajnë një përzierje të fuqishme ekstraktesh, duke përfshirë pluhurin e manaferrës acai, kurkuminën e shafranit të Indisë dhe pluhurin e arnicës për të ofruar një përgjigje anti-inflamatore. Kapsulat janë vegjetariane dhe pa aditivë. Ato janë të lehta për t'u gëlltitur dhe ofrojnë lehtësim të shpejtë pas një stërvitje të vështirë. Me 20 mg CBD për kapsulë, formula Muscle + Joint u tregua e shkëlqyeshme për rikuperimin tim nga ushtrimet. 

Natyra e pastër

Natyra e pastër siguron që të përfitoni më të mirën nga ajo që natyra ka për të ofruar. Mundësuar nga teknologjia e fundit, Pure Natur ofron produkte 100% natyrale që mburren me vetitë e mahnitshme të CBD. Kompania përdor një metodë unike dhe inovative me presion të ftohtë, duke siguruar një biodisponueshmëri më të lartë dhe efekte maksimale. Tretësit nuk janë të përfshirë në procesin e prodhimit - vetëm uji dhe presioni. Në thelb, bima e kërpit shtrydhet, duke përdorur pajisje të avancuara pa përdorimin e tretësve kimikë. 

Kapsula CBD me spektër të plotë Natur të pastër

 • 100% i tretshëm në ujë
 • Premtoni efektin e rrethimit
 • Profili mbresëlënës i kanabinoidit

La kapsula CBD me spektër të plotë janë ndër produktet kryesore të Pure Natur. Të krijuara për të ofruar efektin e rrethimit, këto kapsula kanë një profil mbresëlënës kanabinoid. Falë formulës së mikro-kapsulimit, CBD mbrohet me një shtresë proteinash, duke rritur biodisponueshmërinë e kapsulës. Për më tepër, procesi e bën produktin pa shije dhe 100% të tretshëm në ujë. Ne e shijuam plotësisht përvojën tonë me këtë produkt dhe ju mund të lexoni më shumë rreth tij në faqen tonë të plotë Rishikimi i Pure Natur.

Rrënjët e shëndetshme

Si një nga markat më të mira të CBD, Rrënjët e shëndetshme ushtron biznes transparent dhe ndërton besimin e konsumatorëve përmes testimit të vazhdueshëm të produktit. Ja çfarë ndau me ne përfaqësuesi i kompanisë: “Testet tona përfshijnë fuqinë, forcën, metalet e rënda, pesticidet, përmbajtjen mikrobike si dhe çdo tretës të mbetur vetëm për të siguruar cilësinë e produkteve tona. Këto standarde testimi zbatohen për të gjitha produktet dhe përbërësit tanë të papërpunuar nga tinkturat tek kozmetika, si dhe produktet tona për kafshët shtëpiake për miqtë tanë me gëzof.” 

Kapsula me xhel të butë me spektër të plotë

 • 10 mg CBD për xhel të butë
 • Vegan
 • Lehtë në gëlltitje

La kapsula xhel të butë me spektër të plotë krenohet me 10 mg CBD për kapsulë dhe përmban kanabinoidë të tjerë të dobishëm si CBG, CBN dhe CBC. Të disponueshme në testim dhe përmasa të plota, këto kapsula CBD janë perfekte për qetësimin e muskujve të lënduar dhe relaksimin. Gjithashtu, ato ndihmojnë në mbajtjen e simptomave të ankthit dhe rregullojnë ciklin e gjumit. 

Altwell

Altwell është një markë CBD e sapothemeluar e formuar nga krijuesit e Milk Muscle dhe Karena Dawn, bashkëthemeluesja e Tone-Up. Marka promovon trupin, shpirtin dhe mirëqenien mendore. Kompania përdor CBD të rritur në Kolorado dhe mbikëqyr prodhimin nga fara në raft. Për më tepër, ekipi angazhohet për transparencë radikale, duke përshkruar praktikat e tyre dhe duke ofruar COA për të gjithë gamën e produkteve.  

Softgells ekstrakte të luleve të kërpit me spektër të plotë

 • 20 mg CBD për xhel të butë
 • Formula e butë xhel
 • 30 xhel të butë për paketim

La kapsula me xhel të butë nga Altwell përfshin 20 mg ekstrakt të luleve të kërpit me spektër të plotë. Pas testimit dy-javor, unë mund t'i rekomandoj këto kapsula CBD për të marrë atë nxitje shtesë gjatë gjithë ditës. Marrja e një kapsule në mëngjes ishte e mjaftueshme për të më bërë më të fokusuar dhe më të mprehtë. Përveç kësaj, munda të shkoja në takime të dyfishta pa asnjë shqetësim. Kur i merrja para gjumit, gjumi im ishte përmirësuar. Për më tepër, vura re se flija më shumë orë pa u zgjuar në mes të natës. 

PureKana

PureKana, një nga markat më të mira të CBD në treg, përdor formula të pronarit dhe nxjerrjen e CO2. Kërpi është rritur dhe korrur në Kentaki. Për më tepër, produktet janë vegane dhe janë të mbushura me përbërës natyralë që janë gjithashtu të shijshëm. Siç tha përfaqësuesi i kompanisë: “Rezultati përfundimtar është një produkt që kombinon më të mirën e shumë botëve, të tilla si gomat, tinkturat dhe mjetet për gjumë”.

Kapsula PM CBD

 • 25 mg CBD për kapsulë
 • Vegan
 • Melatonin dhe L-Theanine

La Kapsula PM CBD janë të dizajnuara për përdorim gjatë natës pasi promovojnë gjumë të shëndetshëm. Formula e pronarit përfshin 25 mg CBD, L-Theaninehemp, melatonin dhe Gaba. Ju duhet të merrni një kapsulë CBD rreth gjysmë ore para se të shkoni në shtrat. Rezultatet janë të shkëlqyera - do të bini në gjumë më shpejt se zakonisht dhe cikli i depërtimit do të zgjatet. Për më tepër, kapsulat nuk do t'ju bëjnë të përgjumur, por do t'ju bëjnë të freskët dhe energjikë të nesërmen. Për më tepër, ato janë të shkëlqyera për përdorim të përditshëm. Nga ana tjetër, e vetmja dobësi e mundshme është çmimi. Kapsulat janë goxha të shtrenjta, por duke marrë parasysh rezultatet e shkëlqyera, do të thoja që ju merrni vlerë të mirë për paratë. 

Nu-x CBD

Nëse kërkoni produkte me cilësi premium me një gamë çmimesh të përballueshme, merrni parasysh Nu-x. Ky grup synon të vendosë standarde të larta të cilësisë dhe pastërtisë në industrinë CBD. Përveç kësaj, gama e produkteve të kompanisë është mbresëlënëse dhe e disponueshme në shije të shumta. Për më tepër, Nu-x investon në paketa tërheqëse dhe të lehta për t'u përdorur që e lartësojnë lojën. 

Nu-x Softgells

 • 15 mg CBD për xhel të butë
 • Vegan
 • 10 kapsula për qese

La  Kapsulat e buta xhel Nu-x jep 15 mg CBD me spektër të plotë nga kërpi i rritur në SHBA. Ata janë jo-OMGJ dhe vegan. Çanta e vogël përmban dhjetë xhel të butë dhe është shumë i përshtatshëm për përdorim në lëvizje. Opsionale, mund të blini një enë me madhësi të plotë prej 100 kapsulash. Xhelët e butë janë të lehtë për t'u gëlltitur dhe japin rezultate të qëndrueshme. Vura re përmirësim të gjumit dhe fokusit. 

Fermer & Kimist 

Fermer & Kimist është themeluar në vitin 2019 nga farmacistë dhe shkencëtarë. Marka ofron produkte me cilësi të lartë dhe përvoja unike për konsumatorët CBD. Ata përdorin një formulë të pastër dhe më të përqendruar që ofron një gamë të gjerë përfitimesh CBD. Plus, ka farmacistë në bord, kështu që konsumatorët mund të kërkojnë gjithmonë udhëzime dhe ndihmë në lidhje me CBD. 

Gjithçka është xhel - Pushim dhe lehtësim

 • 25 mg CBD për kapsulë xhel të butë
 • I injektuar me melatonin
 • 30 kapsula për enë
Kapsulat CBD
Fermer & Kimist All Is Gel Soft Gel Kapsula CBD

All Is Gel xhel të butë përmbajnë 25 mg CBD me spektër të gjerë dhe 1 mg melatonin. Ky kombinim promovon një gjumë të mirë dhe relaksim. Përveç kësaj, ato kanë veti anti-inflamatore dhe janë të përshtatshme për trajtimin e dhimbjeve të lehta. Xhelet e buta CBD janë të lehta për t'u gëlltitur dhe kanë një ngjyrë të këndshme jeshile. Për më tepër, kapsulat janë pa THC dhe kimikate të ashpra.  

Gjithçka është Xhel - Rifreskim & Lehtësim

 • 25 mg CBD për xhel të butë
 • I injektuar me kurkumin
 • 30 kapsula për enë 

All Is Gel Refresh, dhe Relief xhel të butë janë të pasura me kurkumin për të ofruar lehtësim të qëndrueshëm. Të bollshme me veti anti-inflamatore dhe antioksidante, këto kapsula CBD funksionojnë shumë për dhimbjen dhe parehatinë kronike. Përveç kësaj, ato ofrojnë një ndjesi qetësuese, duke ju ndihmuar të relaksoheni dhe të merrni pushimin e merituar. 

Ekstraktet e Laboratorëve

Ekstraktet e Laboratorëve është një kompani CBD me bazë në Kolorado, në pronësi të një veterani i cili tha:Dëshmia e përfitimeve të CBD së bashku me një komunitet veteranësh nxiti një dëshirë për të filluar prodhimin e produkteve që të gjithë mund të provonin.” E themeluar në vitin 2016, kompania ofron produkte premium me çmime të përballueshme. Extract Labs është në një mision për ta bërë "mirëqenien me bazë bimore të arritshme për të gjithë". Deri më sot, ai është paraqitur në media të njohura si BuzzFeed, Chive dhe Forbes. Gjithashtu, kompania ka fituar çmimet Best Isolate dhe Best Extractor në Indo Expo. 

Relief Formula Kapsula CBD

 • 30 mg CBD për xhel të butë
 • Raporti 1:3 CBD ndaj CDC
 • Qetëson shqetësimin 
Kapsulat CBD
Ekstraktet e Laboratorëve Relief Formula Kapsula CBD

La Formula e lehtësimit është unike pasi kombinon CBD dhe CDC në një raport 1:3. Këto kanabinoidë punojnë së bashku për të forcuar përfitimet e bimës së kërpit dhe për të ofruar lehtësim dhimbjeje. Si rezultat, formula është me veprim të shpejtë, dhe rezultatet mbeten për disa orë. Për dhimbjet e vazhdueshme dhe kronike, është më mirë të merrni dy xhel të butë. Nga ana tjetër, një është e mjaftueshme për dhimbjet akute.

Kapsula PM Softgel me spektër të plotë

 • 30 mg CBD për xhel të butë
 • 10 mg CBN
Kapsulat CBD
Ekstraktet e Laboratorëve Kapsula CBD xhel PM Soft

La PM xhel të butë përfshijnë 30 mf CBD me spektër të plotë dhe 10 mg CBN. Këto dy kanabinoidë punojnë së bashku për të luftuar pagjumësinë. Të krijuara për t'ju lehtësuar një gjumë të mirë gjatë natës, xhelët e butë PM e bëjnë trupin tuaj të relaksohet dhe muskujt tuaj të lirohen. Është më mirë të merret një kapsulë para gjumit. Pas rreth 20 minutash, do të ndjeni që mendja juaj të qetësohet dhe shpejt do të bini në gjumë. Nëse vuani nga ankthi, këto xhel të butë do t'ju ndihmojnë të menaxhoni simptomat. 

Xhel të butë CBD me spektër të plotë

 • 33 mg CBD për xhel të butë
 • Formulë shumë e përqendruar
 • Fast-vepruar

La xhel të butë me spektër të plotë nga Extract Labs përfshijnë 33 mg CBD. Formula shumë e përqendruar siguron rezultate të fuqishme. Është gjithashtu me veprim të shpejtë, kështu që do të ndjeni përfitimet e të gjithë bimës në rreth 30 minuta. Xhelët e butë do të lehtësojnë shqetësimin, do t'ju ndihmojnë të relaksoheni dhe do t'ju bëjnë më të motivuar për të kaluar ditën. 

Leafwell Botanicals

Leafwell Botanicals është një kompani familjare e themeluar në vitin 2016. Ja çfarë ndanë pronarët me ne: “Për ne është personale! Ne kemi parë që produktet tona përmirësojnë ndjeshëm jetën tonë dhe jetën e njerëzve tanë të dashur. Me Luisin që po lufton me një diagnozë të limfomës në fund të 2019 dhe deri në gjysmën e parë të 2020 (fatmirësisht në rregull sot!) duke përdorur tinktura për të ndihmuar në lundrimin e slitës emocionale të një diagnoze të tillë, tek motra e Abe duke përdorur tinktura të spektrit të plotë në lidhje me mjekimin e saj për të luftuar epilepsinë e saj. Ne bëjmë produkte që ne vetë dhe familjet tona i marrim çdo ditë.”

Softgels me ekstrakt kërpi

 • 25 mg/40 mg CBD për xhel të butë
 • Opsione me spektër të gjerë dhe me spektër të plotë
 • Qetëson muskujt
Kapsulat CBD
Leafwell Botanicals Kapsula CBD me xhel të butë

La Xhel të butë Leafwell vijnë në dy variacione fuqie - klasike dhe të forta. Gjithashtu, ato janë të disponueshme në variacione me spektër të gjerë dhe me spektër të plotë. Xhelët e butë janë të lehtë për t'u përdorur dhe me veprim të shpejtë. Duhen rreth 20-30 minuta për të ndjerë lehtësim dhimbjeje. Zbulova se funksionon shkëlqyeshëm për muskujt e lënduar dhe ky produkt është bërë një element kryesor në çantën time të palestrës. Gjithashtu, promovon një gjumë të mirë dhe ju bën të ndiheni të pushuar mirë. 

Ekspert i shëndetit mendor
MS, Universiteti i Letonisë

Jam thellësisht i bindur se çdo pacient ka nevojë për një qasje unike, individuale. Prandaj, në punën time përdor metoda të ndryshme psikoterapie. Gjatë studimeve të mia, zbulova një interes të thellë për njerëzit në tërësi dhe besimin në pandashmërinë e mendjes dhe trupit, dhe rëndësinë e shëndetit emocional në shëndetin fizik. Në kohën time të lirë, më pëlqen të lexoj (një adhurues i madh i trilerëve) dhe të shkoj në ecje.

Më të fundit nga CBD