Gummies më të mira CBD për t'u provuar tani

Gummet CBD janë një mënyrë argëtuese dhe e shijshme për të marrë CBD. Të disponueshme në forma të ndryshme si arinj, unaza dhe krimba, gomat janë të lehta dhe diskrete për t'u përdorur. Në ditët e sotme, ju mund të gjeni çamçakëz CBD në shije të shumta dhe madje të blini pako që kombinojnë një përzierje shijesh. Le të zbulojmë përfitimet CBD të çamçakëzeve dhe produktet më të mira që duhet të provoni tani. Nëse nuk jeni adhurues i mishrave të dhëmbëve, mos u shqetësoni - ne kemi një përzgjedhje të ushqimeve më të mira CBD pak më poshtë.

Pse të zgjidhni CBD Gummies? 

Gummet CBD do të bëhen shpejt ëmbëlsira juaj e preferuar. Ato janë të mbushura me shije natyrale dhe ofrojnë një spektër përfitimesh shëndetësore.

Gummies CBD janë të lehta për t'u konsumuar

Gomat CBD dhe ushqimet në përgjithësi janë të përshtatshme për t'u përdorur. Ato vijnë të paradozuara, që do të thotë se nuk duhet të merreni me matjen dhe llogaritjen e sasisë së CBD për të marrë. Për më tepër, gomat ju japin dozë të qëndrueshme. Gjithashtu, ato janë shumë diskrete. Çamçakëzet CBD duken njësoj si mishrat e zakonshëm, kështu që askush nuk duhet të dijë se çfarë po konsumoni.

CBD Gummies japin efekte të fuqishme

Sistemi tretës lëshon lëndë ushqyese ushqimore në mënyrë sporadike për të siguruar që trupi të marrë atë që i nevojitet kur të jetë koha e duhur. Kjo do të thotë që kur hahet një çamçakëz CBD, trupi do të marrë ngadalë CBD, duke dhënë rezultate afatgjata.

CBD Gummies janë të shijshme

Gummet CBD janë pasuruar me aromatizues të shijshëm si çokollata, qershia, molla, portokalli. Kjo maskon shijen jo shumë të këndshme të CBD natyrale. Si rezultat, ju merrni kombinimin perfekt të përfitimeve të CBD me shije të mahnitshme.

Gummies CBD

Sa mishrat e dhëmbëve duhet të ha?

Ashtu si me çdo produkt CBD, nuk ka një dozë unike që është e mirë për të gjithë. Disa faktorë ndikojnë në dozën që ju nevojitet. Para së gjithash, duhet të keni parasysh fuqinë që përmban çamçakëzi. Disa janë të mbushura me vetëm 5 mg CBD, ndërsa të tjerët paketojnë 30 mg. Pra, ju mund të merrni deri në tre gome me fuqi të ulët në ditë, por vetëm një nëse është me fuqi të lartë.

Për më tepër, doza do të varet nga gjendja që po trajtoni. Për shembull, nëse jeni duke përjetuar dhimbje të lehta, një gomë duhet të jetë e mjaftueshme. Për ankth dhe gjumë, ka të ngjarë të keni nevojë për 1-2 çamçakëz. Ju mund të keni nevojë për tre mishrat e dhëmbëve për dhimbje të forta dhe kronike.

Faktorë të tjerë që mund të ndikojnë në dozën janë biodisponibiliteti i mishrave të dhëmbëve, pesha e trupit tuaj, kimia e trupit dhe efekti i dëshiruar. Mënyra më e mirë për të zbuluar dozën e përsosur për ju është përmes provës dhe gabimit. Fillimisht, filloni pak dhe vëzhgoni rezultatet që përjetoni. Më pas, rrisni dozën gradualisht derisa të jeni të kënaqur.

Sa kohë duhet që CBD Gummies t'ju godasin?

Disa faktorë ndikojnë se sa kohë do t'ju duhet gomës për të dhënë efekte. Së pari, mbani në mend se çamçakëzi duhet të përthithet plotësisht për të siguruar efektet e tij. Pra, kur merret me stomakun bosh, çamçakëzi do të tretet më shpejt pasi do të ishte e vetmja gjë që sistemi juaj tretës do të duhet të prishet.

Për më tepër, kjo varet edhe nga metabolizmi juaj. Disa njerëz kanë një metabolizëm më të shpejtë dhe thithin më shpejt vetitë CBD të çamçakëzit, ndërsa të tjerët kanë një metabolizëm më të ngadaltë, pra efekte më të ngadalta.

Edhe këtu, pesha dhe masa e trupit, enzimat e tretjes dhe medikamentet e përdorura në momentin e konsumimit do të ndikojnë gjithashtu në kohën që marrin mishrat CBD për t'ju goditur.

Por, nëse duhet t'ju japim një përgjigje të përgjithshme, gomat CBD do të fillojnë të punojnë pas 30 minutash deri në dy orë. Thënë kështu, mos prisni të ndjeni efektet pasi secili trup është i ndryshëm.

Gummies CBD

Gummies më të mirë CBD në treg

Nëse po pyesni se ku të filloni me gomat CBD, ne kemi përgjigjen. Lexoni për të zbuluar markat më të mira dhe produktet e tyre kryesore.

Gjysma e ditës CBD

Gjysmë ditë është një kompani CBD me bazë në Çikago e paraqitur në dyqane të njohura si Forbes, Thrillist dhe GolfDigest. Ekipi mbikëqyr prodhimin në të gjitha fazat dhe është transparent për mënyrën se si prodhohen produktet. Për më tepër, objekti i shisheve të kompanisë është i miratuar nga FDA dhe ka një menaxher të sigurisë ushqimore.  

Gummies CBD gjysmë dite

Shije - Kombinim, luleshtrydhe, shalqi, qershi, pjeshkë, kokrra të kuqe, kafe

Çmimi - nga 19.99 dollarë

Forcë - 25 mg për çamçakëz

Testi laboratorik — E disponueshme në vend

Vegan — Jo

Gummies CBD gjysmë dite

Duke qenë produkti kryesor i Half Day, çamçakëza janë të disponueshme në shumë shije të mahnitshme dhe me shije natyrale. I preferuari im personal ishte Gummies CBD luleshtrydhe, duke qenë se të jep një shije të pasur dhe të plotë, kështu që pothuajse të vjen të hani një luleshtrydhe të vërtetë. Gummies kanë shtresë sheqeri dhe me siguri do të kënaqin edhe dëshirën tuaj për ëmbëlsirat. Çdo çamçakëz përmban 25 mg, që është mjaft e fuqishme, kështu që marrja e një ose dy çamçakëz CBD në ditë ka të ngjarë të ketë efekte të mahnitshme qetësuese. 

JustCBD

JustCBD është një markë e besuar CBD që ekziston që nga viti 2017. JustCBD vlerësohet për shijet e saj unike në Gamçakëzat CBD, vapa, ushqime dhe vajra. Kompania është gjithashtu ajo që krenohet se është plotësisht transparente dhe nuk i keqinterpreton kurrë përbërësit në produkte. Gjithashtu, në faqen e tyre të internetit, mund të gjeni certifikata analizash. JustCBD ka të gjithë produktet e saj të prodhuara në SHBA dhe janë 100% të certifikuara organike. Për më tepër, kompania është anëtare e Këshillit të kërpit të Floridës. 

Gummies CBD pa sheqer

Shije - Fruta të përziera

Çmimi - nga 31.99 dollarë 

Forcë - 25 mg për çamçakëz

Testi laboratorik — E disponueshme në vend

Vegan — Jo

JustCBD CBD Gummies
JustCBD Gummies CBD pa sheqer

La çamçakëz CBD pa sheqer janë produkti kryesor i JustCBD. Është një nga pak çamçakëzët CBD që janë të përshtatshme për konsumatorët që duhet të kufizojnë marrjen e sheqerit. Këta arinj gomë janë bërë me shurup maltitol, kështu që janë ende të ëmbël dhe shumë të shijshëm. Isha i mahnitur nga shija e pasur dhe e ëmbël dhe akoma më shumë u habita që po haja arushë të dhëmbëve që nuk më rrisnin sheqerin në gjak. Ju mund të zgjidhni nga një gamë e fuqisë 250-1,000 mg. Çamçakëzet pa sheqer JustCBD i atribuohen gjumit tim të shëndoshë dhe reduktuan në mënyrë efektive inflamacionin e pjesës së poshtme të shpinës. 

Nu-X

Një markë e njohur premium CBD, Nu-x ka një gamë të mahnitshme produktesh që përfshin tinktura, çamçakëz CBD, koncentrate, lëng vape dhe më shumë. Motoja e kompanisë është "I pastër nga natyra", duke ilustruar përpjekjet e markës për të krijuar produkte të pastra dhe të fuqishme. Nu-x përdor një proces të nxjerrjes së CO2 dhe të gjitha produktet testohen në laboratorë të palëve të treta për të siguruar që secili prej tyre është i cilësisë më të lartë. Certifikatat e analizës shfaqen në faqen e tyre të internetit. 

CBD Gummies me shumë shije   

Shije - Luleshtrydhe, rrush dhe portokall

Çmimi - 9.99 dollarë

Forcë - 150 mg  

Testi laboratorik — E disponueshme në vend

Vegan - Po

Nu-x CBD Gummies

La Çamçakëz të injektuar me Nu-x CBD kombinoni shije të shumta, duke përfshirë rrushin, portokallin dhe luleshtrydhet. Çamçakëzët janë pa ëmbëlsues artificialë dhe janë të shijshëm. Plus, ata janë vegan, gjë që është një përfitim i mirë. E përkryer për lëvizjen në lëvizje, çdo paketë ka 10 çamçakëz që përmbajnë 15 mg CBD që rrjedh nga kërpi. 

PureKana

"PureKanaKërpi i tij është rritur dhe korrur në mënyrë organike në Kentaki. PureKana përdor nxjerrjen e CO2 pa tretës; me fjalë të tjera, duke përdorur CO2 nga ajri që thithim për të nxjerrë molekulat e dobishme,”, tha përfaqësuesi i kompanisë. Më tej ata shpjeguan se çfarë i veçon produktet e PureKana. "Ajo që e dallon linjën e PureKana është se si kompania mbush CBD me përbërës natyralë dhe të shijshëm, qofshin aromat e manave apo një ndihmesë gjumi si Melatonin. Rezultati përfundimtar është një produkt që kombinon më të mirën e shumë botëve, të tilla si mishrat, tinkturat dhe mjetet për gjumë.” Përveç kësaj, të gjitha produktet janë vegane dhe të testuara në laboratorë të palëve të treta për të siguruar cilësinë më të lartë.

Gummies me uthull molle

Shije - Mollë

Çmimi - 89.99 dollarë

Forcë - 25 mg për çamçakëz

Testi laboratorik — E disponueshme në vend

Vegan - Po

PureKana CBD Gummies

çdo Uthull i mushtit të mollës gummy nga PureKana përmban 25 mg CBD me spektër të gjerë, që arrin në 1,500 mg CBD totale për shishe me 60 goma. Çdo shishe përmban gjithashtu 600 mg uthull molle të alkalizuar. Për dhimbje të lehta ose thjesht për të rritur humorin, mjaftonte një gomë në ditë, por unë konsumoja dy gome në ditë për dhimbje më të forta. Shija e mushtit të uthullës së mollës është goxha e theksuar, ndaj nëse nuk jeni adhurues, duhet të mendoni për një alternativë. Unë jam, kështu që më kanë pëlqyer shumë këto çamçakëz. 

Shtëpia e të Urtëve

Shtëpia e të Urtëve është një markë e themeluar dhe e operuar nga gratë. E themeluar në mes të pandemisë, House of Wise është një markë në zhvillim që ofron një gamë unike produktesh. Amanda, pronarja, sapo kishte kuptuar fuqinë e CBD gjatë shpërthimit të koronavirusit, duke gjetur rehati dhe në të. Pra, ajo ndryshoi keqkuptimin rreth konsumit të CBD dhe fuqizoi gratë e tjera që të ishin përgjegjëse për stresin, gjumin dhe seksin e tyre. 

Stresi Gummies

Shije — Fruta pasioni dhe kamomil

Çmimi - 49.99 dollarë

Forcë- 15 mg për çamçakëz

Testi laboratorik — E disponueshme në vend

Vegan - Po

Shtëpia e të Urtëve Stresi CBD Gummies

E bërë nga 100 mg L-theanine dhe 15 mg CBD me spektër të plotë, Mishrat e stresit nxisin qetësinë dhe relaksimin. Për më tepër, ato ju bëjnë më pak të eksituar dhe të fokusuar. Çdo paketë përmban 10 çamçakëz. Një çamçakëz në ditë duhet të bëjë hijeshinë e saj. Mbani në mend se ju mund të merrni jo më shumë se tre çamçakëz Stres në ditë. Çamçakëzët aromatizohen me një përzierje frutash pasioni dhe kamomil, i cili është çuditërisht i shijshëm. 

Fermer & Kimist

Fermer & Kimist është një markë e mirënjohur CBD që ofron një gamë të gjithanshme produktesh. Me synimin për të ngritur shëndetin dhe mirëqenien e konsumatorëve, kompania përdor CBD me spektër të gjerë, që do të thotë se produkti është pa THC. E ndërtuar dhe operuar nga farmacistët dhe shkencëtarët, Farmer & Chemist ofrojnë lehtësisht këshilla dhe udhëzime në lidhje me CBD.  

Gurë Kristali

Shije - Fruta të përziera

Çmimi - 19.99 - 44.99 dollarë

Forcë - 100 g-250 mg

Testi laboratorik — E disponueshme në vend

Vegan - Po

Fermer dhe kimist CBD Gummies
Fermer & Chemist Gem Gurë Kristali Ëmbëlsirat CBD

Ndoshta disa nga gomat më të mira CBD atje, Gurë Kristali vijnë në një paketë moderne dhe të përshtatshme që është e lehtë për t'u përdorur dhe e lëvizshme. Në formë si gurë të çmuar të vegjël, gomat përmbajnë spektrin e gjerë të markës vaj CBD dhe janë shumë të fuqishme. Shija e frutave të përziera do t'ju mahnitë në mënyrë të pashmangshme. Pas periudhës së testimit, mund të them që këto gome janë efektive për relaksim dhe lehtësim të lehtë dhimbjesh.

Ushqimet më të mira CBD për t'u provuar tani

Ushqimet CBD janë një alternativë e shkëlqyer për mishrat. Megjithatë, disa njerëz preferojnë të marrin CBD në formën e biskotave, nenexhikut ose gjalpit të kikirikut. Cilado qoftë zgjedhja juaj, ne u siguruam që t'ju ofrojmë listën e ushqimeve më të mira CBD që duhet të blini tani.

Leafwell Botanicals

Leafwell Botanicals është një kompani Wellness "duke ngritur standardet e vetëkujdesit duke përdorur shkencën botanike."Përfaqësuesi i kompanisë ndau se ata janë "fokusuar ekskluzivisht në prodhimin e një etikete të pastër, më të mirë për ju produkte duke përdorur përbërës botanik.” Misioni i kompanisë është të prodhojë produkte që vetë pronarët i marrin çdo ditë. Pronarët tregojnë se për ta, “Është personale! Ne kemi parë që produktet tona përmirësojnë ndjeshëm jetën tonë dhe jetën e njerëzve tanë të dashur". 

Gjalpë kikiriku i butë CBD

Shije - Kikiriku

Çmimi - 32.99 dollarë

Forcë — 750 mg për paketë

Testi laboratorik — E disponueshme në vend

Vegan - Po

Leafwell Botanicals Gjalpë ushqimor
Leafwell Botanicals kremoz CBD Gjalpë kikiriku

I butë dhe i shijshëm, Leafwell Botanicals kremoz CBD Gjalpë kikiriku jep 1,500 mg ekstrakt kërpi me spektër të plotë, 750 mg prej të cilit është CBD. Plus, është i pasur me lëndë ushqyese dhe i ulët në karbohidrate. Për më tepër, gjalpi është pa gluten dhe qumësht, vegan, pa sheqer dhe KETO-miqësor, kështu që do të përfshihet lehtësisht në stilin tuaj dietik. I pasuruar me kripë Himalaje rozë, gjalpi ka një shije unike dhe është perfekt si për gatimet e ëmbla ashtu edhe për ato të kripura. 

BlackSheep CBD

Në pronësi të Sante Foods, Black Sheep CBD duket se krijon beze tradicionale, por me një kthesë, "Marrja e të gjithë përbërësve të varfër që dëmtojnë trupin tonë dhe përfshirja e përbërësve të mirë natyralë që të gjithë t'i konsumojnë pa u ndjerë ndonjëherë në faj." ata "prodhoni një kafshim merenge me kalori të ulët të bërë me sheqer kallami (pa qumësht, pa gluten, pa kolesterol, pa sojë, jo OMGJ, shije dhe ngjyra natyrale) me CBD në një pluhur që nuk rrjedh nga kërpi dhe kanabisi , vjen nga lëvozhgat e agrumeve.” 

Biskota me beze CBD me çokollatë

Shije - Cokollate

Çmimi - 7.50 dollarë

Forcë - 50 mg 

Testi laboratorik — E disponueshme në vend

Vegan — Jo

Meringat CBD të deleve të zeza
Çokollatë BlackSheep CBD Cookies me beze CBD

E shijshme dhe argëtuese për t'u ngrënë, beze nga CBD e deleve të zeza përmbajnë 50 mg CBD pa kërp. Mos bëni gabim, do t'i ndjeni akoma efektet e CBD pak më lehtë sesa nëse konsumoni ushqime me CBD me origjinë nga kërpi. U ndjeva më i ngritur dhe më energjik. Gjithashtu, mendja ime ishte më e fokusuar. Shija e çokollatës është krejtësisht natyrale dhe e shijshme, dhe unë e shijova pa u ndjerë në faj. 

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të fundit nga CBD